Orzeł Przeworsk został pierwszym zespołem, który w bieżącym sezonie został pokonany przez AMSPN Hetman Zamość.

AMSPN Hetman Zamość Orzeł Przeworsk 2 : 1 (1 : 0)

2 : 1 – A. Wołoch (85’).

AMSPN Hetman 1-4-4-2:

Hetman.14.11.2015

Zmiany:

59’ Dominik Karaszewski ↔ Kamil Chruściński,

70’ Łukasz Fidler ↔ Kamil Krawiec,

85’ Krystian Wołoch ↔ Karol Bukowski,

90’ Adrian Wołoch ↔ Szymon Nowak.

Orzeł 1-4-4-2:

OrzełP.14.11.2015

Zmiany:

50’ Paweł Kmuk ↔ Przemysław Kudła,

63’ Edwin Struś ↔ Arkadiusz Guzior,

77’ Krzysztof Gawłowski ↔ Patryk Duży.

Żółte kartki: D. Baran (Hetman) oraz Guzior i Khorolskyi (Orzeł).

Sędziował Pan Łukasz Krasowski (KS Rzeszów).

Po osiemnastu kolejnych porażkach zamojscy piłkarze wreszcie wygrali mecz w rozgrywkach III ligi. Pokonali innego ligowego słabeusza – Orła Przeworsk. Goście po osiemnastu kolejkach mieli zaledwie 8 punktów, jeżeli więc podopieczni zamojskich szkoleniowców zamierzali wreszcie zwyciężyć, trafili na idealnego przeciwnika. Ale rozumowanie przyjezdnych przebiegało w podobny sposób: gdzie wygrać, jeśli nie w Zamościu? Dlatego też goście od początku wyszli ustawieni bardzo wysoko, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Hetmana. Pierwsza pułapka ofsajdowa w wykonaniu obrońców Orła była udana i Adrian Wołoch dał się w nią złapać. Ale w 2 minucie defensorzy z Przeworska już się pomylili: Krystian Wołoch popędził lewym skrzydłem a następnie dograł piłkę do podążającego za akcją Fidlera, który zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Dalsza część pierwszej połowy przebiegała przy lekkiej, optycznej przewadze gości, którzy trochę nieporadnie próbowali doprowadzić do wyrównania. Efekt tych ataków był jednak mizerny i w zasadzie goście przed przerwą oddali zaledwie dwa strzały na bramkę Hetmana. W 11 minucie do prostopadłego podania doszedł Boratyn ale jego strzał obronił Kiecana. Na kolejną okazję przyjezdni czekali aż do 45 minuty kiedy to do dośrodkowania Kmuka źle wyszedł Kiecana a strzał oddany głową przez Piątka z linii bramkowej – również głową – wybił Czarniecki. W międzyczasie dwie dobre okazje do podwyższenia prowadzenia zaprzepaścili gospodarze. W 10 minucie szybką kontrę przy przewadze 3 x 2 zmarnował Adrian Wołoch, który źle przyjął piłkę i ta padła łupem Kurosza. W 21 minucie Kurosz obronił mocny strzał Kaznokhy a dobitka Karaszewskiego poleciała w kosmos.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku sytuacji stworzonych przez zawodników Hetmana. Najpierw strzałów z daleka popróbował Karaszewski ale zarówno w 51 jak i w 53 minucie fatalnie spudłował. Pomiędzy 57 i 59 minutą gospodarze trzykrotnie mogli podwyższyć prowadzenie. W 57 minucie okazję do zdobycia drugiej bramki po kontrze zaprzepaścił Damian Baran, który niecelnie podawał do wychodzącego na czystą pozycję Adriana Wołocha. Minutę później po wrzucie z autu w wykonaniu Myszki piłkę przebił głową Chruściński a Adriana Wołocha próbującego uderzyć na bramkę z 5 metrów w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Wreszcie w 59 minucie, po kolejnej niedokładnie wyprowadzonej kontrze (w przewadze 4 x 3), dogrywał Adrian Wołoch a niecelnie strzelał Chruściński.

Na boisku więcej zaczęło się dziać dopiero po godzinie gry, gdy ostrzej wzięli się do galopu podopieczni Grzegorza Sitka. W 61 minucie goście poważnie zagrozili bramce zamościan. Indywidualną akcję Mateusza Skały nieprzepisowo zatrzymał tuż przed polem karnym Czarniecki ale – na szczęście dla gospodarzy – poszkodowany strzelając z rzutu wolnego trafił w mur. W odpowiedzi w 65 minucie Krystian Wołoch minimalnie niecelnie główkował po dośrodkowaniu Chruścińskiego. Dwie minuty później nastąpił kolejny groźny atak piłkarzy Orła. Z prawej flanki płasko dośrodkował Drożdżał, futbolówka trafiła do Piątka ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców Hetmana. Zamościanie odpowiedzieli szybkim atakiem w 70 minucie ale Adrian Wołoch został sfaulowany tuż przed polem karnym a z rzutu wolnego bardzo niecelnie strzelał Kaznokha. W 73 minucie po raz kolejny rzut wolny tuż zza linii pola karnego wykonywali goście. Bardzo groźny ale minimalnie niecelny strzał Przemysława Kudły Kiecana tylko odprowadził wzrokiem. Ponownie pod bramką Hetmana zakotłowało się w 76 minucie. Po dośrodkowaniu na tzw. „aferę” Kiecana obronił strzał głową Piątka a chwilę później, po kolejnej wrzutce i nieudanym wybiciu piłki przez zamojskich obrońców sam przed Kiecaną znalazł się Piątek. Tylko świetna obrona w wykonaniu bramkarza Hetmana uchroniła miejscowych przed utratą wyrównującego gola. W 80 minucie goście jednak w końcu doprowadzili do remisu. Strzał Skały spoza pola karnego Kiecana wybił co prawda na rzut rożny ale po dośrodkowaniu z kornera źle zachował się na przedpolu i aktywny w tym meczu Piątek głową wpakował piłkę do siatki. Piłkarze z Przeworska nie chcieli poprzestać na jednej bramce i zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy co pomogło Hetmanowi zdobyć zwycięskiego gola. W 85 minucie Kaznokha dokładnie zagrał piłkę za plecy obrońców Orła a Adrian Wołoch najpierw wygrał pojedynek biegowy a następnie trafił do bramki obok interweniującego Kurosza.

Mimo że do końca meczu pozostało niewiele czasu, zarówno goście jak też gospodarze mogli jeszcze strzelić bramki. Okazji dla zamościan nie wykorzystał Adrian Wołoch, który w idealnej sytuacji nie opanował piłki po akcji Chruścińskiego i Damiana Barana. Zawodnicy z Przeworska mogli wyrównać w 88 minucie ale strzał Guziora z linii bramkowej wybił Jarosław Baran. W doliczonym czasie gry Guzior jeszcze raz znalazł się w dogodnej sytuacji ale jego niesygnalizowany strzał trafił prosto w ręce Kiecany a w chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

Nareszcie, po trzech miesiącach porażek zamojscy kibice doczekali się zwycięstwa miejscowych piłkarzy. Trudno to uznać za podstawę do hurraoptymizmu ale być może jest to pierwszy krok w kierunku lepszej gry i bardziej wyrównanej rywalizacji w kolejnych meczach.