Hetman Zamość – Kłos Chełm                        5 : 0 (2 : 0)

5 : 0 – Turczyn (90’).

Hetman 1-4-2-3-1:

hetman-22-10-2016

Zmiany:

46’ ↓ Oleksiy Rodevych – ↑ Damian Baran,

59’ ↓ Łukasz Bubeła – ↑ Łukasz Fidler,

59’ ↓ Damian Otręba – ↑ Błażej Omański,

67’ ↓ Damian Kupisz – ↑ Anton Lutsyk.

Kłos 1-4-1-4-1:

klosch-22-10-2016

Zmiana:

56’ ↓ Kordian Sołtysiuk – ↑ Marcin Prus.

Żółta kartka: Solecki (Hetman).

Sędziował Łukasz Woliński (KS Lublin).

Po meczu bez historii piłkarze nowego Hetmana dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Od chwili rozpoczęcia spotkania zwycięstwo było „oczywistą oczywistością” bo poczynania niektórych „piłkarzy” Kłosa wskazywały, że – parafrazując słynny song Jerzego Stuhra – kopać każdy może. Chyba słabszego przeciwnika jeszcze w Zamościu nie było. Dość powiedzieć, że debiutujący w bieżących rozgrywkach IV ligi Kamil Tomczyszyn miał tylko jedną okazję do chwytu piłki. W 39 minucie – po bardziej chaotycznej niż przemyślanej akcji – 8 metrów przed bramką zamościan znalazł się z piłką Drzewicki ale bramkarz Hetmana popisał się udaną interwencją.

Okazji stworzonych przez gospodarzy nie sposób zliczyć. Hetman strzelił 5 goli, sędzia nie uznał dwóch kolejnych a innych szans do zdobycia bramek było co niemiara. Szczególną indolencją strzelecką wykazywał się w pierwszej połowie Rodevych więc Krzysztof Rysak stracił wreszcie cierpliwość i w przerwie zmienił najlepszego jak dotąd strzelca zamojskiego zespołu. Na skuteczność Hetmana nie miało to negatywnego wpływu bo w drugiej połowie zamościanie strzelili więcej bramek niż w pierwszej.

Wynik meczu otworzył w 25 minucie Kupisz. Zaczęło się od jego strzału z 25 metrów, który wybronił Porzyc. Piłkę odbitą przez golkipera gości przechwycili jednak miejscowi i po dośrodkowaniu Turczyna Kupisz z najbliższej odległości trafił do siatki. Prowadzenie gospodarzy podwyższył w 41 minucie Solecki, który płaskim strzałem wykończył pozycyjny atak Hetmana i dośrodkowanie Otręby.

Kolejny gol dla Hetmana padł w 57 minucie. Zagranie od Daszkiewicza ładnie, ze zwodem przyjął Kupisz a potem podał do Markowskiego, który mierzonym strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach. Autorem kolejnego trafienia był Lutsyk kończąc celnym strzałem głową dośrodkowanie Turczyna z rzutu rożnego w 74 minucie. Ten ostatni w 90 minucie postawił kropkę nad „i” wykorzystując efektowną akcję Lutsyka i Omańskiego. Piąta bramka dla Hetmana łudząco przypominała gole Grzegorza Laty zdobywane dla „Orłów” Górskiego w 1974 roku w meczach z Haiti i ze Szwecją. Dobre, sprawdzone wzorce – bez względu na epokę – zawsze są mile widziane.

Na koniec należy też odnotować niezwykłą przemianę Antona Lutsyka. Zawodnik, który bez celu i sensu pałętał się po boisku w Werbkowicach a we wcześniejszych meczach też częściej się „zawieszał” niż grał, nagle przeszedł niespodziewaną metamorfozę. Ławka rezerwowych podziałała mobilizująco i przez 23 minuty (plus doliczony czas gry) Lutsykowi nie tylko „trawa paliła się pod nogami” ale jego poczynania miały cel i sens. Trener Rysak powinien zapamiętać siedzisko, które tak cudownie uzdrowiło Lutsyka i podobną terapię zaaplikować innym potrzebującym.

Hetmana czeka teraz trudna końcówka rundy jesiennej. Najpierw zamościanie zaliczą dwa mecze wyjazdowe w tym arcytrudny z Górnikiem II Łęczna a na koniec w Zamościu odbędzie się „mecz prawdy” z Chełmianką.

23 października 2016
Autor:
Sport | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!

Liczba ocen: 10

    12 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.

3. "hm" dnia 23 października 2016 o godzinie 13:33:09 napisał:
    A ja się dalej pytam kiedy nastapi zmiana trenera??Pod koniec rundy 8-10 pkt do Chełmianki bedzie.Wspomnicie moje słowa znaFcy.Przy takiej grze porażki z Łęczna i Chelmianka są niestety pewne.Tam trzeba wykorzystać każdą sytuację 100 % a jak jest kazdy widzi. Od początku rundy trener nie potrafi nic z tym zrobić.Dajcie Bożyka to Hetman z takim składem wygra reszte spotkań
    0
    0
  4. "Sama prawda" dnia 23 października 2016 o godzinie 13:59:04 napisał:
    Proszę podawać pełną nazwę zespołu. Tak, jak niektórzy żądali tego w stosunku do AMSPN. Sama nazwa Hetman jak widać nie jest zbyt precyzyjna, gdyż prawdziwy Hetman to ten założony w 1934 r.
  6. "Okiem Eksperta" dnia 23 października 2016 o godzinie 16:47:59 napisał:
    Marny qRodewicz out. Gość jest słaby, nie chce mu się. Trzeba rozejrzeć się za pięcioma nowymi zawodnikami. Najlepiej młodzieżowcami. Napastnik, ofensywny pomocnik, defensywy pomocnik, prawy obrońca i stoper. Wytransferowac Rodewicza, Markowskiego, Bubele i Mazura. Przydałby się też bramkarz. Oczywiście zmiany muszą być poprzedzone zatrudnieniem trenera i sztabu szkoleniowego z prawdziwego zdarzenia. Chełmianka ma nawet trenera przygotowania fizycznego a my niestety organizacyjnie jesteśmy daleko za nimi...
    0
    0
  7. "Pseudoekspercie" dnia 23 października 2016 o godzinie 23:36:07 napisał:
    Dociągnięcie 5 nowych zawodników i bramkarza daje razem 6 nowych. Teraz jest 5 z zewnątrz a jednego z armii zaciężnej chcesz sprzedać. Czyli w Zamościu w piątej lidze ma być 10 kopaczy przyjezdnych. Jak wszystko jest legal czyli kopacz ma umowę albo kontrakt, to trzeba na niego wydać 2,5 tysiąca najbidniej ale myślę, że to mocno zaniżona kwota bo inaczej kopacze by się do Zamościa nie pchali tak jak się pchają. Miesięcznie wychodzi minimum 25 tysięcy a rocznie 300 tysiecy tylko na kasę dla kopaczy. W V lidze! A gdzie inne wydatki? Nowego trenera nie wspominam ani nowego sztabu. Następna rzecz to sprzedaż zawodników. A jak ich nikt nie zechce kupić to co? Oddasz ich za darmo a kupisz nowych za dużą kasę? Na sport miasto przeznaczyło w budżecie 2016 roku 1 850 000. Gdyby posłuchać pseudoeksperta to inne kluby mogą gasić światło. I teraz podstawowe pytanie: ilu kibiców było na ostatnim meczu fundacji? Tyle samo co w tamtym sezonie na amspn. Już pogoda zweryfikowała cały zapał. I dla tej garstki widzów miasto ma wydawać setki tysięcy rocznie? Tacy eksperci już jednego Hetmana załatwili. Swoją drogą trzeba mieć tupet, żeby samemu nazwać się ekspertem i takie głupoty pisać.
    0
    0
  8. "olek" dnia 24 października 2016 o godzinie 7:38:43 napisał:
    Ile zarabia dyrektor sportowy Hetmana, a ile trener?
    0
    0
  9. "Jobot" dnia 24 października 2016 o godzinie 9:53:08 napisał:
    Tak, Dyrektor Sportowy w klubie IV ligi. I co jeszcze? Pieciu asystentow, siec skautow, sztab medyczny z lekarzami, masazystami, pelna klinika medyczna itd.... sorki ale ktos tutaj za duzo gra w managery lub inne fify. No i najlepiej budzet rzedu 2 - 3 mln zlotych zeby to utrzymac. IV liga to powinna byc gra wychowankami w jak najwiekszej ilosci. Ladowanie kasy w jakichs najemnikow to jest chory i poroniony pomysl. Z tego co wiem juz raz to Hetman przerabial i skonczylo sie tym ze zniknal z mapy piłkarskiej. Nie tedy droga. Baza szkoleniowa jest, szkolka pilkarska jest wiec czerpac z tego ile sie da. Tacy zawodnicy sa ambitniejsi, chca grac i sie promowac a to korzysc dla zespolu. Mecz meczowi nierowny. To ze kiedys zagrali slabiej to nie znaczy ze z rezerwami Gornika czy tez Chelmianka zagraja slabo i przegraja. Mysle ze w tych meczach bedzie zupelnie inna motywacja a i decydowac bedzie dyspozycja dnia. To jest pilka i kazdy moze wygrac z kazdym. Moze ktorys z krytykowanych zawodnikow miec przyslowiowy "dzien konia" i zagrac super mecz bedac najlepszym na boisku.
    0
    0
  10. "Okiem Eksperta" dnia 24 października 2016 o godzinie 10:30:15 napisał:
    Jak widać moi przedmówcy nie mają zbyt wielkiego pojęcia o piłce nożnej. Nie wiedzą, że na przykład dwóch Ukraińców utrzymuje PRYWATNY sponsor. Hetman nic im nie płaci. Podobnie jest z innymi zawodnikami z zewnątrz. Armia zaciężna? Ja osobiście postawiłbym na następujących zawodników: Mateusz Herda (środkowy obrońca - młodzieżowiec), Przemysław Kanarek (prawy obrońca), Karol Kostrubala bądź Karol Karólak (środkowi pomocnicy), Rafał Kycko (ofensywny pomocnik), plus młody napastnik urodzony po 1996 roku z zewnątrz. Czy naprawdę szkoda byłoby Ci pieniędzy na utrzymanie tych zawodników, w większości chłopców z Zamościa i okolic? Niestety tylko Mateusz Herda jest z wyżej wymienionych zawodników młodzieżowcem. Świadczy to o bardzo słabym szkoleniu młodzieży przez AMSPN w czasach rządów pewnego redaktora. Trzeba rozglądać się po Polsce za zawodnikami i trenerami, AMSPN już pokazał co potrafi w tamtym sezonie. Chyba, że właśnie o to Wam panowie chodzi. Frekwencja? A może podasz dane z meczów z Łada, Unią, Stalą? Nie wydaje mi się, żeby na inną biletowaną imprezę sportową w Zamościu przyszło w ostatnich dziesięciu latach choćby tyle osób co na jakiś Kłos Rozdżałów przy ulewie i zimnicy. Może mnie poprawisz, ekspercie?
    0
    0
  11. "Pseudoekspercie" dnia 24 października 2016 o godzinie 12:22:56 napisał:
    Czyli przyznajesz, że w tym chorym układzie PRYWATNY sponsor utrzymuje dwóch piłkarzy a oni grają bo muszą i zabierają miejsce innym którzy powinni grać. Chorym ludziom podobają się chore układy, chorzy ludzie sami nazywają siebie ekspertami. A impreza biletowana którą sie tak podniecasz powinna się zbilansować a na sędziów i ochronę z tych biletów nie wystarczyło. Takie jest twoje pojęcie o piłce nożnej.
    0
    0
  12. R E K L A M A

13. "Student" dnia 24 października 2016 o godzinie 20:18:24 napisał:
    Nieprawda. Zawodnicy po prostu są własnością (a konkretnie ich karty zawodnicze, bo patrząc na Twój poziom inteligencji zaraz zaczniesz inne rozważania) pewnego biznesmena związanego kiedyś ze Spartakusem Szarowola, czyli obecnie Motorem Lublin S.A. Mam nadzieję, że w zamian za Rodewicza ten menedżer zaoferuje Hetmanowi innego, lepszego młodego napastnika już w przerwie zimowej. Przeszkadza Ci to, że chcę aby Hetman sprowadzał zawodników, rozwijał się, wygrywał. Przeszkadza Ci frekwencja i napawasz się jednym z mniej atrakcyjnych dla kibiców spotkaniem. Dlaczego nie powiesz prosto z mostu, że chcesz powrotu do kompromitacji naszego miasta na arenie międzywojewódzkiej, tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie?
    0
    0
  14. "Okiem Eksperta" dnia 24 października 2016 o godzinie 20:36:22 napisał:
    Nie wiem czy ten menedżer mógłby zaoferować młodego napastnika, bo raczej ciężko będzie sprowadzić dobrego napastnika z Ukrainy. Musimy postawić na młodego Polaka. Dokładnie, "Pseudoekspercie" bardzo przyklaskuje opieraniu składu na zamojskiej (bo już nie lokalnej - wychowanków Unii nazywa armią zaciężną...) myśli szkoleniowej, to może wymienisz tych juniorów starszych z Hetmana, którzy będą w stanie grać w pierwszej drużynie? Tak wogóle, jak sponsor może wpływać na to, czy zawodnicy będa występować w składzie czy nie? Tylko w Twojej głowie moga rodzić się takie urojenia.