R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja18 lutego 2017 FACEBOOK | 3988 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Hetman – JKS Jarosław 6:0 [AKTUALIZACJA]

Foto: Hemera

R E K L A M A    B O A R D

 

Wysoką wygraną zamojskiej drużyny zakończył się dzisiejszy mecz towarzyski pomiędzy Hetmanem a JKS Jarosław.

Sobota, 18 lutego 2017r., godz. 11.00

Hetman Zamość JKS Jarosław         6 : 0 (0 : 0)

 

Bramki:

1 : 0 – Omański (50’),

2 : 0 – Drozd (58’),

3 : 0 – Turczyn (71’),

4 : 0 – Omański (78’),

5 : 0 – Daszkiewicz (85’),

6 : 0 – Otręba (89’).

 

Hetman 1-4-2-3-1 I połowa:

Hetman 1-4-2-3-1 II połowa:

 

 

Zmiana:

75’ ↓ Filip Drozd – ↑ Dawid Daszkiewicz,

 

 

 

 

JKS Jarosław: 1-4-3-3 I połowa:

JKS Jarosław: 1-4-4-2 II połowa:

 

Zmiany:

60’ ↓ Michał Dudek – ↑ Tomasz Mrozowicz,

60’ ↓ Patryk Wilk – ↑ Maciej Saramak.

 

Sędziował: Marek Borowiński (OKS Zamość).

 

Mecz nowego Hetmana z III-ligowym JKS Jarosław miał dwie – bardzo różniące się od siebie – odsłony. Pierwsza połowa to bardzo, bardzo wyrównany mecz. Obydwa zespoły próbowały konstruować swoje akcje od tyłu a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 16 minucie zagrożenie pod bramką JKS stworzyli Turczyn i Kanarek. Pierwszy dośrodkował z rzutu rożnego a drugi oddał strzał głową ale Mikus był na posterunku. Pierwsza połowa nie była zresztą porywającym widowiskiem a sytuacji do zdobycia bramek obydwie drużyny stworzyły jak na lekarstwo. Można powiedzieć, że zarówno gospodarze jak i goście mieli praktycznie po jednej, bardzo podobnej okazji do „ukłucia” rywali. Najpierw – w 31 minucie – Kaganek „klepnął” z Rabą i popędził w stronę bramki Hetmana ale Skrzypek zwycięsko wyszedł z pojedynku ze skrzydłowym JKS-u. W ostatniej minucie pierwszej połowy po zagraniu Turczyna w identycznej sytuacji znalazł się Ziółkowski ale tym razem skuteczną obroną popisał się Mikus. Od biedy okazjami do zdobycia gola można by też uznać atak Hetmana z 44 minuty gdy Czady źle rozegrał sytuację 3 x 3 oraz strzał Kycki oddany zbyt szybko i ze zbyt dużej odległości. Poza tym w pierwszej połowie można było odnotować dwa słabe i niecelne strzały Turczyna (w 24 minucie) i Czadego (w 26 minucie) oraz skuteczną interwencję Bubeły, który w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Aaba. Naprawdę gorąco zrobiło się w 38 minucie ale to dlatego że zawodnikowi gości pomyliły się dyscypliny sportu i chciał pięściami wymierzać sprawiedliwość któremuś z zamojskich piłkarzy. Doszło wtedy do przepychanek z udziałem sporej liczby graczy obydwu drużyn. Sędzia uspokoił jednak krewkich futbolistów i wszystko wróciło do normy.

Do drugiej połowy obydwa zespoły przystąpiły w zmienionych składach i jak się niebawem okazało bardziej wyrównaną kadrę ma Hetman. Dodatkowo zespół JKS-u zmienił ustawienie na 1-4-4-2, co w konsekwencji pozwoliło gospodarzom opanować środek pola. Już w 4 minucie po przerwie padło pierwsze trafienie dla miejscowych. Po umiejętnym wyjściu spod pressingu z własnej strefy obronnej Drozd prostopadłym podaniem uruchomił Omańskiego a ten spokojnie zakończył celnym strzałem sytuację sam na sam z Borowcem.

 

Asystujący przy pierwszej bramce Drozd był autorem drugiego trafienia. Napastnik Hetmana celnie strzeli głową w 58 minucie, po książkowej zmianie krzyżowej Otręby i Myszki oraz dokładnym dośrodkowaniu tego ostatniego.

 

W 60 minucie trener gości zmienił parę stoperów i to było przysłowiowym gwoździem do trumny drużyny JKS. Ustawiona zbyt wysoko linia obrony drużyny z Jarosławia dała sporo wolnej przestrzeni piłkarzom Hetmana, którzy systematycznie punktowali rywali już do końca meczu.

Na 3 : 0 podwyższył w 71 minucie strzałem z 5 metrów Turczyn po dwójkowej akcji z Omańskim. Czwartą bramkę strzelił w 78 minucie Omański, kończąc indywidualną akcję spokojnym strzałem z 14 metrów. Piąta bramka to celny strzał z kilku metrów Daszkiewicza (85 minuta), po sprytnym zagraniu piętą Otręby i zablokowanym uderzeniu Turczyna. Kropkę nad „i” postawił w przedostatniej minucie Otręba, który wykorzystał sytuację sam na sam po kiksie stopera gości.

 

Mariusz Sawa, trener JKS Jarosław: „Pierwszy kwadrans upłynął nam na przystosowaniu się do zamojskiego boiska. Niestety, nie mamy możliwości grania i trenowania na sztucznej trawie. Potem uporządkowaliśmy naszą grę i mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Potem, to szkoda gadać. Nie chcę się tłumaczyć, że poszły zmiany, że grali juniorzy – po prostu wstyd i tyle. Młodzi zawodnicy popełniali błędy ale kiedyś muszą je popełniać. Od tego są starsi zawodnicy, żeby im pomóc i pokierować nimi. Mecz z Hetmanem pokazuje, że nie dysponujemy wyrównaną kadrą. Jest 11-12 zawodników na poziomie III-ligowym, pozostali muszą się jeszcze sporo uczyć. W sparringu chcę dawać wszystkim szansę więc błędy będą popełniane. No ale chłopcy są młodzi, więc wszystko jeszcze przed nimi a nasz klub nie może sobie pozwolić na jakieś finansowe szaleństwo i dołączać do drużyny lepszych graczy. Gramy tym składem, który mamy”.

 

Za tydzień kolejnym sparringpartnerem Hetmana będzie Sokół Nisko.

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor 20 minut temu
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny