Hetman – JKS Jarosław 6:0 [AKTUALIZACJA]

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wysoką wygraną zamojskiej drużyny zakończył się dzisiejszy mecz towarzyski pomiędzy Hetmanem a JKS Jarosław.

Sobota, 18 lutego 2017r., godz. 11.00

Hetman Zamość JKS Jarosław         6 : 0 (0 : 0)

Zmiana:

75’ ↓ Filip Drozd – ↑ Dawid Daszkiewicz,

JKS Jarosław: 1-4-3-3 I połowa:

JKS Jarosław: 1-4-4-2 II połowa:

Zmiany:

60’ ↓ Michał Dudek – ↑ Tomasz Mrozowicz,

60’ ↓ Patryk Wilk – ↑ Maciej Saramak.

Sędziował: Marek Borowiński (OKS Zamość).

Mecz nowego Hetmana z III-ligowym JKS Jarosław miał dwie – bardzo różniące się od siebie – odsłony. Pierwsza połowa to bardzo, bardzo wyrównany mecz. Obydwa zespoły próbowały konstruować swoje akcje od tyłu a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 16 minucie zagrożenie pod bramką JKS stworzyli Turczyn i Kanarek. Pierwszy dośrodkował z rzutu rożnego a drugi oddał strzał głową ale Mikus był na posterunku. Pierwsza połowa nie była zresztą porywającym widowiskiem a sytuacji do zdobycia bramek obydwie drużyny stworzyły jak na lekarstwo. Można powiedzieć, że zarówno gospodarze jak i goście mieli praktycznie po jednej, bardzo podobnej okazji do „ukłucia” rywali. Najpierw – w 31 minucie – Kaganek „klepnął” z Rabą i popędził w stronę bramki Hetmana ale Skrzypek zwycięsko wyszedł z pojedynku ze skrzydłowym JKS-u. W ostatniej minucie pierwszej połowy po zagraniu Turczyna w identycznej sytuacji znalazł się Ziółkowski ale tym razem skuteczną obroną popisał się Mikus. Od biedy okazjami do zdobycia gola można by też uznać atak Hetmana z 44 minuty gdy Czady źle rozegrał sytuację 3 x 3 oraz strzał Kycki oddany zbyt szybko i ze zbyt dużej odległości. Poza tym w pierwszej połowie można było odnotować dwa słabe i niecelne strzały Turczyna (w 24 minucie) i Czadego (w 26 minucie) oraz skuteczną interwencję Bubeły, który w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Aaba. Naprawdę gorąco zrobiło się w 38 minucie ale to dlatego że zawodnikowi gości pomyliły się dyscypliny sportu i chciał pięściami wymierzać sprawiedliwość któremuś z zamojskich piłkarzy. Doszło wtedy do przepychanek z udziałem sporej liczby graczy obydwu drużyn. Sędzia uspokoił jednak krewkich futbolistów i wszystko wróciło do normy.

Do drugiej połowy obydwa zespoły przystąpiły w zmienionych składach i jak się niebawem okazało bardziej wyrównaną kadrę ma Hetman. Dodatkowo zespół JKS-u zmienił ustawienie na 1-4-4-2, co w konsekwencji pozwoliło gospodarzom opanować środek pola. Już w 4 minucie po przerwie padło pierwsze trafienie dla miejscowych. Po umiejętnym wyjściu spod pressingu z własnej strefy obronnej Drozd prostopadłym podaniem uruchomił Omańskiego a ten spokojnie zakończył celnym strzałem sytuację sam na sam z Borowcem.

Asystujący przy pierwszej bramce Drozd był autorem drugiego trafienia. Napastnik Hetmana celnie strzeli głową w 58 minucie, po książkowej zmianie krzyżowej Otręby i Myszki oraz dokładnym dośrodkowaniu tego ostatniego.

W 60 minucie trener gości zmienił parę stoperów i to było przysłowiowym gwoździem do trumny drużyny JKS. Ustawiona zbyt wysoko linia obrony drużyny z Jarosławia dała sporo wolnej przestrzeni piłkarzom Hetmana, którzy systematycznie punktowali rywali już do końca meczu.

Na 3 : 0 podwyższył w 71 minucie strzałem z 5 metrów Turczyn po dwójkowej akcji z Omańskim. Czwartą bramkę strzelił w 78 minucie Omański, kończąc indywidualną akcję spokojnym strzałem z 14 metrów. Piąta bramka to celny strzał z kilku metrów Daszkiewicza (85 minuta), po sprytnym zagraniu piętą Otręby i zablokowanym uderzeniu Turczyna. Kropkę nad „i” postawił w przedostatniej minucie Otręba, który wykorzystał sytuację sam na sam po kiksie stopera gości.

Mariusz Sawa, trener JKS Jarosław: „Pierwszy kwadrans upłynął nam na przystosowaniu się do zamojskiego boiska. Niestety, nie mamy możliwości grania i trenowania na sztucznej trawie. Potem uporządkowaliśmy naszą grę i mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Potem, to szkoda gadać. Nie chcę się tłumaczyć, że poszły zmiany, że grali juniorzy – po prostu wstyd i tyle. Młodzi zawodnicy popełniali błędy ale kiedyś muszą je popełniać. Od tego są starsi zawodnicy, żeby im pomóc i pokierować nimi. Mecz z Hetmanem pokazuje, że nie dysponujemy wyrównaną kadrą. Jest 11-12 zawodników na poziomie III-ligowym, pozostali muszą się jeszcze sporo uczyć. W sparringu chcę dawać wszystkim szansę więc błędy będą popełniane. No ale chłopcy są młodzi, więc wszystko jeszcze przed nimi a nasz klub nie może sobie pozwolić na jakieś finansowe szaleństwo i dołączać do drużyny lepszych graczy. Gramy tym składem, który mamy”.

Za tydzień kolejnym sparringpartnerem Hetmana będzie Sokół Nisko.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.