R E K L A M A

28 marca 2017

roztocze.net

AKTUALNE TEMATY :    BUDŻET OBYWATELSKI |   LOOKALNY INFORMATOR EDUKACYJNY - aktualnie o edukacji

Po dwóch zwycięstwach i porażce, w kolejnym meczu kontrolnym Hetman zremisował ze świdnicką Avią.

Środa, 08 lutego 2017r., godz. 17.30

Hetman Zamość Avia Świdnik 3 : 3 (2 : 1)

Zmiany:

46’ ↓ zawodnik testowany – ↑ Łukasz Gieresz,

46’ ↓ Michał Jeleniewski – ↑ Mateusz Herda,

60’ ↓ Sebastian Orzędowski – ↑ Wiktor Bogusz,

70’ ↓ Mateusz Wołos – ↑ Rafał Feret,

80’ ↓ Patryk Czułowski – ↑ Bartłomiej Kozłowski.

Sędziował: Bartosz Kapłon (OKS Zamość).

Toczony w ciężkich warunkach atmosferycznych mecz z Avią Świdnik przyniósł zamojskim piłkarzom remis. Przez cały mecz stroną prowadzącą grę byli goście, prowadzeni przez byłego zawodnika KS Hetman Zamość, Jacka Ziarkowskiego. Zespół nowego Hetmana – głęboko cofnięty – czekał na błędy przeciwnika i możliwość wyprowadzenia szybkiego ataku.

Wynik spotkania otworzyli goście. W 25 minucie meczu po wrzucie z autu do akcji ofensywnej zespołu Avii włączył się Jeleniewski, wygrał pojedynek 1×1 z obrońcą i dośrodkował na piąty metr przed bramką gdzie Piotr Piekarski tylko dostawił nogę. Gospodarze odpowiedzieli po 10 minutach a gola – strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego – zdobył nowy nabytek Hetmana, Przemysław Kanarek. Już po chwili miejscowi cieszyli się z prowadzenia na które wyprowadził ich Hubert Czady po zagraniu Ziółkowskiego. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Na drugą połowę trenerzy Hetmana wystawili mocno zmienioną jedenastkę. Jedynie Solecki, Czady i Kupisz pozostali na swoich pozycjach a na placu gry pojawiło się 7 świeżych zawodników. Niestety, to goście strzelili dwie kolejne bramki. W 57 minucie po cierpliwej, składnej akcji i wymianie kilkunastu podań, dokładne zagranie za linię obrony gospodarzy otrzymał Krystian Mroczek i w sytuacji sam na sam pokonał Skrzypka. Po kolejnych 6 minutach zespół Avii ponownie objął prowadzenie. Tym razem – po szybkim ataku lewym skrzydłem – zagranie w boczną strefę boiska otrzymał Białek, który dośrodkował w pole karne wprost na głowę Patryka Czułowskiego a ten ponownie pokonał Skrzypka. Zespół Hetmana nie dał jednak za wygraną i w 77 minucie, po szybkim ataku prawym skrzydłem Omański dośrodkował do Damiana Kupisza a ten z bliska wepchnął piłkę do siatki zdobywając wyrównującego gola. Taki rezultatem – który nie krzywdzi żadnej z drużyn – zakończyło się to spotkanie.

Jacek Ziarkowski, trener Avii:

Byliśmy zmuszeni do gry atakiem pozycyjnym, bo zespół Hetmana cofnął się głęboko na swoją połowę czekając na kontrataki. Zadowolony jestem jednak z takiego przebiegu spotkania, bo atak pozycyjny to była nasza największa bolączka w poprzedniej rundzie rozgrywek i musimy nad tym elementem sporo pracować. Zdaję sobie sprawę, z tego, że zespoły, które przyjadą do Świdnika w rundzie wiosennej będą się przeciwko nam tak właśnie ustawiać. Dobór zimowych sparringpartnerów nastąpił pod takim właśnie kątem. Dzisiejszy mecz ponownie uwidocznił nasze problemy w tym sposobie prowadzenia gry. Po naszych błędach gospodarze wyprowadzali kontry, które dały im aż trzy bramki, bo ta zdobyta po stałym fragmencie gry również poprzedzona była kontrą Hetmana. Musimy popracować nad przejściem z ofensywy do defensywy, bo jeszcze zbyt słabo się w tej fazie organizujemy i trwa to w naszym wykonaniu zbyt długo,. Mamy jednak jeszcze czas aby się nad tym skupić. Zadowolony jestem, że nawet mimo tych ciężkich warunków i skomasowanej obrony przeciwnika, udało nam się dość dobrze i płynnie operować piłką, stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji. Trzeba podkreślić, że zespół Hetmana zagrał agresywnie, był wybiegany, skutecznie nam przeszkadzał i wyprowadzał naprawdę groźne kontry. Myślę, że był to pożyteczny sparring, który dał mi sporo materiału do przemyśleń i do pracy nad poprawą kilku elementów naszej gry”.

Poza trenerem Ziarkowskim, w zespole Avii pojawiły się jeszcze dwa zamojskie akcenty. W drugiej połowie w drużynie gości pojawili się dwaj wychowankowie AMSPN Hetman Zamość. Miejsce w bramce zajął Łukasz Gieresz a na prawej obronie zameldował się Mateusz Herda.

Łukasz zagrał bardzo poprawnie, popisał się naprawdę bardzo dobrą interwencją po jednej z kontr Hetmana i nie popełnił jakichś rażących błędów. Na swojej pozycji gra bardzo pewnie i wprowadza do gry zespołu dużo spokoju. Jest ważnym zawodnikiem w mojej drużynie. Mateusz solidnie zagrał w defensywie, próbował wyprowadzać ataki swoją stroną boiska i zapracował na pozytywną ocenę w tym meczu”.

W najbliższą sobotę Hetman zagra wyjazdowy mecz kontrolny z Lublinianką.