II. RegionOliwia Bojar8 kwietnia 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Graniczne inwestycje Szwajcarów

Nowe wideoendoskopy, foto: Izba Celna Biała Podlaska
R E K L A M A    B O A R D

Cztery nowe wideoendoskopy trafiły na teren działania Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Ich zakup sfinansowano ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy (SPPW).

Działanie to jest realizacja projektu pt. „Przygotowanie mobilnych grup kontrolnych Służby Celnej do wykonywania zadań szybkiego reagowania i zarządzania kryzysowego (KIK/03)”.

Urządzenia w ramach przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Finansów dostarczyła firma Everest Polska Sp. z o.o. Koszt ich zakupu to 300 tys. zł, z czego 85% pochodziło z dofinansowania.
Przekazane wideoendoskopy, będą kolejnymi wykorzystywanymi przez celników urządzeniami, które świetnie sprawdzają się w przeszukiwaniu trudno dostępnych przestrzeni konstrukcyjnych np. samochodów.

Szwajcarsko-polski program współpracy realizowany jest od 2007 r. na mocy umowy podpisanej przez polski rząd i Szwajcarską Radę Federalną. W ramach niej Polsce przyznano w formie bezzwrotnej pomocy ok. 489 mln franków szwajcarskich. Program ma na celu przede wszystkim zmniejszyć różnice społeczno-gospodarcze zarówno między Polską a krajami zachodnimi, jak i pomiędzy poszczególnymi regionami w samej Polsce.
W ramach przyznanej kwoty prawie 3 mln franków przeznaczono na sfinansowanie zwiększenia ochrony wschodnich granic Unii Europejskiej. Do tej pory w tym celu oprócz czterech wideoendoskopów Izba Celna w Białej Podlaskiej zdobyła także 21 specjalistycznych służbowych samochodów. Dodatkowo celnicy uczestniczyli w specjalistycznych szkoleniach np. z interpretacji obrazów RTG, taktyk interwencyjnych, negocjacji czy języka angielskiego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat