Lublin | Prawo i Biznestekst nadesłany21 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Gospodarczy Lublin

Fot. materiał nadesłany
R E K L A M A    B O A R D

Lublin to najważniejszy ośrodek gospodarczy Polski Wschodniej, centrum nowoczesnych usług biznesowych i przemysłu 4.0. Liczba nowych inwestycji, rozwój infrastruktury, rosnący ekosystem gospodarczy w kluczowych dla miasta branżach świadczą o tym, że minione lata były dla Lublina i jego gospodarki okresem prosperity. Sukcesy ekonomiczne, ożywienie przedsiębiorczego ekosystemu miasta oraz możliwości rozwoju, jakie oferują tworzące go firmy i instytucje, wymagają stałej popularyzacji. Z perspektywy mieszkańców złożony obraz lubelskiej gospodarki czasami wymaga przybliżenia i objaśnienia. Cel ten od teraz będzie realizował nowy portal poświęcony gospodarczemu Lublinowi.

„Gospodarczy Lublin” (www.gospodarczy.lublin.eu) to nie tylko informacje o inwestycjach czy projektach Urzędu Miasta Lublin wspierających przedsiębiorczość. To przede wszystkim miejsce, w którym mieszkańcy odkryją fascynujące, choć często nieznane oblicza lubelskiego biznesu, miejsce, w którym znajdą informacje o innowacyjnych produktach, unikalnych technologiach oraz oryginalnych ideach mających swoje źródła
w lubelskim przemyśle. Inspirujące historie sukcesu działających w Lublinie firm oraz wywiady z ich przedstawicielami, przybliżą nieuświadomioną często biznesową rzeczywistość.

Chcemy, by „Gospodarczy Lublin” stał się podstawowym i pierwotnym źródłem informacji o gospodarce Lublina dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli biznesu czy mediów. Dzięki takim inicjatywom budujemy wśród mieszkańców prawdziwy, niezafałszowany obiegowymi opiniami obraz gospodarczego Lublina – miasta dynamicznego, kwitnącego, stwarzającego możliwości pracy i rozwoju zawodowego – mówi dr Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Inspiracją dla powstałej właśnie strony był uruchomiony we wrześniu 2016 anglojęzyczny serwis Invest-in-Lublin.com, czyli system internetowej bezpośredniej komunikacji z zagranicznymi inwestorami prezentujący ofertę inwestycyjną miasta. Dzięki aktywnemu zarządzaniu treścią wykorzystującemu media społecznościowe dla profesjonalistów,  w ciągu niewiele ponad roku Lublin osiągnął poziom liderów internetowej komunikacji gospodarczej i proinwestycyjnej, wyprzedzając m.in. Wrocław i Gdańsk. Invest-in-Lublin.com jest wysoko oceniany przez analityków biznesowych, przedsiębiorców, a także obserwatorów marketingowych trendów. To właśnie na bazie sprawdzonej technologii i przetestowanego mechanizmu Invest-in-Lublin.com powstał „Gospodarczy Lublin”, który w atrakcyjny sposób przedstawia cały ekosystem gospodarczy miasta możliwie prostym językiem.

Strona została zbudowana zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi i technologicznymi, a działanie mechanizmu zostało sprawdzone przez półtoraroczną obecność w sieci strony Invest-in-Lublin.com. Serwis jest w pełni responsywny, oferując dużą wygodę korzystania na urządzeniach mobilnych, które stanowią już ponad 50% całego ruchu w Internecie – mówi Marcin Wtykło, prezes Arteneo IT – firmy informatycznej odpowiedzialnej za wykonanie strony.

W serwisie szerokie zastosowanie znajduje formuła krótkich tekstów o mieście i branżach priorytetowych. Kluczowe dane ekonomiczne i infografiki ilustrują rozwój gospodarczy Lublina na przestrzeni ostatnich lat. Na stronie znalazły się także odnośniki do miejskiego portalu Lublin.eu, portalu wspomagającego poszukiwanie pracy Praca.Lublin.eu, a także strony SSE.Lublin.eu opisującej Lubelską Podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Cześć „Lublin na bieżąco” dostarcza aktualnych informacji o sukcesach lubelskiej gospodarki i przedsiębiorczości w trzech kategoriach: „informacje”, „blog” i „wydarzenia”. „Informacje” to wybór najciekawszych informacji o Lubinie pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, m.in. mediów, firm czy instytucji otoczenia biznesu. „Wydarzenia” są zapowiedziami wydarzeń związanych z gospodarką organizowanych w Lublinie. Natomiast „blog” jest miejscem, które zawiera teksty tworzone przez Miasto Lublin: opisujące realizowane projekty, raportujące o zmianach w gospodarce, prezentujące sukcesy lokalnie działających przedsiębiorstw, a także pozwalające na dzielenie się wiedzą przedstawicieli Miasta Lublin w sferze innowacyjnej gospodarki i przedsiębiorczości.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat