R E K L A M A

Z I P

Lublin | Prawo i Biznestekst nadesłany21 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Gospodarczy Lublin

Fot. materiał nadesłany

Lublin to najważniejszy ośrodek gospodarczy Polski Wschodniej, centrum nowoczesnych usług biznesowych i przemysłu 4.0. Liczba nowych inwestycji, rozwój infrastruktury, rosnący ekosystem gospodarczy w kluczowych dla miasta branżach świadczą o tym, że minione lata były dla Lublina i jego gospodarki okresem prosperity. Sukcesy ekonomiczne, ożywienie przedsiębiorczego ekosystemu miasta oraz możliwości rozwoju, jakie oferują tworzące go firmy i instytucje, wymagają stałej popularyzacji. Z perspektywy mieszkańców złożony obraz lubelskiej gospodarki czasami wymaga przybliżenia i objaśnienia. Cel ten od teraz będzie realizował nowy portal poświęcony gospodarczemu Lublinowi.

„Gospodarczy Lublin” (www.gospodarczy.lublin.eu) to nie tylko informacje o inwestycjach czy projektach Urzędu Miasta Lublin wspierających przedsiębiorczość. To przede wszystkim miejsce, w którym mieszkańcy odkryją fascynujące, choć często nieznane oblicza lubelskiego biznesu, miejsce, w którym znajdą informacje o innowacyjnych produktach, unikalnych technologiach oraz oryginalnych ideach mających swoje źródła
w lubelskim przemyśle. Inspirujące historie sukcesu działających w Lublinie firm oraz wywiady z ich przedstawicielami, przybliżą nieuświadomioną często biznesową rzeczywistość.

Chcemy, by „Gospodarczy Lublin” stał się podstawowym i pierwotnym źródłem informacji o gospodarce Lublina dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli biznesu czy mediów. Dzięki takim inicjatywom budujemy wśród mieszkańców prawdziwy, niezafałszowany obiegowymi opiniami obraz gospodarczego Lublina – miasta dynamicznego, kwitnącego, stwarzającego możliwości pracy i rozwoju zawodowego – mówi dr Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Inspiracją dla powstałej właśnie strony był uruchomiony we wrześniu 2016 anglojęzyczny serwis Invest-in-Lublin.com, czyli system internetowej bezpośredniej komunikacji z zagranicznymi inwestorami prezentujący ofertę inwestycyjną miasta. Dzięki aktywnemu zarządzaniu treścią wykorzystującemu media społecznościowe dla profesjonalistów,  w ciągu niewiele ponad roku Lublin osiągnął poziom liderów internetowej komunikacji gospodarczej i proinwestycyjnej, wyprzedzając m.in. Wrocław i Gdańsk. Invest-in-Lublin.com jest wysoko oceniany przez analityków biznesowych, przedsiębiorców, a także obserwatorów marketingowych trendów. To właśnie na bazie sprawdzonej technologii i przetestowanego mechanizmu Invest-in-Lublin.com powstał „Gospodarczy Lublin”, który w atrakcyjny sposób przedstawia cały ekosystem gospodarczy miasta możliwie prostym językiem.

Strona została zbudowana zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi i technologicznymi, a działanie mechanizmu zostało sprawdzone przez półtoraroczną obecność w sieci strony Invest-in-Lublin.com. Serwis jest w pełni responsywny, oferując dużą wygodę korzystania na urządzeniach mobilnych, które stanowią już ponad 50% całego ruchu w Internecie – mówi Marcin Wtykło, prezes Arteneo IT – firmy informatycznej odpowiedzialnej za wykonanie strony.

W serwisie szerokie zastosowanie znajduje formuła krótkich tekstów o mieście i branżach priorytetowych. Kluczowe dane ekonomiczne i infografiki ilustrują rozwój gospodarczy Lublina na przestrzeni ostatnich lat. Na stronie znalazły się także odnośniki do miejskiego portalu Lublin.eu, portalu wspomagającego poszukiwanie pracy Praca.Lublin.eu, a także strony SSE.Lublin.eu opisującej Lubelską Podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Cześć „Lublin na bieżąco” dostarcza aktualnych informacji o sukcesach lubelskiej gospodarki i przedsiębiorczości w trzech kategoriach: „informacje”, „blog” i „wydarzenia”. „Informacje” to wybór najciekawszych informacji o Lubinie pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, m.in. mediów, firm czy instytucji otoczenia biznesu. „Wydarzenia” są zapowiedziami wydarzeń związanych z gospodarką organizowanych w Lublinie. Natomiast „blog” jest miejscem, które zawiera teksty tworzone przez Miasto Lublin: opisujące realizowane projekty, raportujące o zmianach w gospodarce, prezentujące sukcesy lokalnie działających przedsiębiorstw, a także pozwalające na dzielenie się wiedzą przedstawicieli Miasta Lublin w sferze innowacyjnej gospodarki i przedsiębiorczości.

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny