R E K L A M A

Z I P

Lublin | Prawo i Biznestekst nadesłany21 marca 2018 FACEBOOK | 4210 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Gospodarczy Lublin

Fot. materiał nadesłany

R E K L A M A    B O A R D

Lublin to najważniejszy ośrodek gospodarczy Polski Wschodniej, centrum nowoczesnych usług biznesowych i przemysłu 4.0. Liczba nowych inwestycji, rozwój infrastruktury, rosnący ekosystem gospodarczy w kluczowych dla miasta branżach świadczą o tym, że minione lata były dla Lublina i jego gospodarki okresem prosperity. Sukcesy ekonomiczne, ożywienie przedsiębiorczego ekosystemu miasta oraz możliwości rozwoju, jakie oferują tworzące go firmy i instytucje, wymagają stałej popularyzacji. Z perspektywy mieszkańców złożony obraz lubelskiej gospodarki czasami wymaga przybliżenia i objaśnienia. Cel ten od teraz będzie realizował nowy portal poświęcony gospodarczemu Lublinowi.

„Gospodarczy Lublin” (www.gospodarczy.lublin.eu) to nie tylko informacje o inwestycjach czy projektach Urzędu Miasta Lublin wspierających przedsiębiorczość. To przede wszystkim miejsce, w którym mieszkańcy odkryją fascynujące, choć często nieznane oblicza lubelskiego biznesu, miejsce, w którym znajdą informacje o innowacyjnych produktach, unikalnych technologiach oraz oryginalnych ideach mających swoje źródła
w lubelskim przemyśle. Inspirujące historie sukcesu działających w Lublinie firm oraz wywiady z ich przedstawicielami, przybliżą nieuświadomioną często biznesową rzeczywistość.

Chcemy, by „Gospodarczy Lublin” stał się podstawowym i pierwotnym źródłem informacji o gospodarce Lublina dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli biznesu czy mediów. Dzięki takim inicjatywom budujemy wśród mieszkańców prawdziwy, niezafałszowany obiegowymi opiniami obraz gospodarczego Lublina – miasta dynamicznego, kwitnącego, stwarzającego możliwości pracy i rozwoju zawodowego – mówi dr Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Inspiracją dla powstałej właśnie strony był uruchomiony we wrześniu 2016 anglojęzyczny serwis Invest-in-Lublin.com, czyli system internetowej bezpośredniej komunikacji z zagranicznymi inwestorami prezentujący ofertę inwestycyjną miasta. Dzięki aktywnemu zarządzaniu treścią wykorzystującemu media społecznościowe dla profesjonalistów,  w ciągu niewiele ponad roku Lublin osiągnął poziom liderów internetowej komunikacji gospodarczej i proinwestycyjnej, wyprzedzając m.in. Wrocław i Gdańsk. Invest-in-Lublin.com jest wysoko oceniany przez analityków biznesowych, przedsiębiorców, a także obserwatorów marketingowych trendów. To właśnie na bazie sprawdzonej technologii i przetestowanego mechanizmu Invest-in-Lublin.com powstał „Gospodarczy Lublin”, który w atrakcyjny sposób przedstawia cały ekosystem gospodarczy miasta możliwie prostym językiem.

Strona została zbudowana zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi i technologicznymi, a działanie mechanizmu zostało sprawdzone przez półtoraroczną obecność w sieci strony Invest-in-Lublin.com. Serwis jest w pełni responsywny, oferując dużą wygodę korzystania na urządzeniach mobilnych, które stanowią już ponad 50% całego ruchu w Internecie – mówi Marcin Wtykło, prezes Arteneo IT – firmy informatycznej odpowiedzialnej za wykonanie strony.

W serwisie szerokie zastosowanie znajduje formuła krótkich tekstów o mieście i branżach priorytetowych. Kluczowe dane ekonomiczne i infografiki ilustrują rozwój gospodarczy Lublina na przestrzeni ostatnich lat. Na stronie znalazły się także odnośniki do miejskiego portalu Lublin.eu, portalu wspomagającego poszukiwanie pracy Praca.Lublin.eu, a także strony SSE.Lublin.eu opisującej Lubelską Podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Cześć „Lublin na bieżąco” dostarcza aktualnych informacji o sukcesach lubelskiej gospodarki i przedsiębiorczości w trzech kategoriach: „informacje”, „blog” i „wydarzenia”. „Informacje” to wybór najciekawszych informacji o Lubinie pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, m.in. mediów, firm czy instytucji otoczenia biznesu. „Wydarzenia” są zapowiedziami wydarzeń związanych z gospodarką organizowanych w Lublinie. Natomiast „blog” jest miejscem, które zawiera teksty tworzone przez Miasto Lublin: opisujące realizowane projekty, raportujące o zmianach w gospodarce, prezentujące sukcesy lokalnie działających przedsiębiorstw, a także pozwalające na dzielenie się wiedzą przedstawicieli Miasta Lublin w sferze innowacyjnej gospodarki i przedsiębiorczości.

 

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Jan
Rafał Zwolak nadaje się co najwyżej n...
.
Po co szkolimy młodzież? Albo będą g...
no_name
bazgroły to malują dzieci w przedszkol...
......
Wychowankowie to grają tam gdzie się i...
...
Chcą coś robić dla ludzi to im jeszcz...
z_boku
Żeby za kilka lat nie okazało się że...
cyanide3
Wszystkich bierzcie, mnie nie ruszajcie ...
Gość
Przez Wielączę nie przebiega Dk17....
Wara od mojej o...
Prosimy o rozważenie innego miejsca pod...
SC
Dokładnie. Nie takie inwestycje się wy...
Thomas
Pytanie ile to rondo będzie kosztowało...
antyklerykał
Analiza moja jest taka, że w mieście n...
ad111
Protestować każdemu wolno i walczyć o...
observer
POPIERAM, chociaż żałuję, że sam ni...
BarteS
Tak, caly region liczacy ze 170 tys. lud...
Zamość
Patrząc na szkic to zmian wpłynie na k...
L..
ZAWADA, jak wskazuje sama nazwa, jest za...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny