II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara19 sierpnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Go Iran!

Podpisanie porozumienia o współpracy w ramach programu Go Iran; fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

10 milionów złotych chcą zainwestować w województwie lubelskim irańscy przedsiębiorcy.

Biznesmeni Wschodu upodobali sobie nasz region. W lutym Unia Szefów Firm Zamojszczyzny gościła delegację przedsiębiorców z tego kraju, o czym pisaliśmy TUTAJ . Warto zaznaczyć, że jedna z firm z Zamojszczyzny realizuje już kontrakt z przedsiębiorstwem z Iranu.

Z kolei w środę, 17 sierpnia, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podpisał porozumienie o współpracy z przedstawicielami Pluco Group, w ramach programu GO IRAN i programu Inwestycji Imigracyjnej. Głównym przedmiotem porozumienia jest oficjalne podjęcie współpracy w celu wdrożenia programu, ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubelskiego.

Program GO Iran zakłada zintensyfikowanie wzajemnych relacji gospodarczych oraz zachęca polskie firmy do poszukiwania możliwości handlowych i inwestycyjnych w regionie. Dąży do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy polskimi i irańskimi przedsiębiorcami i zakłada m. in. organizację misji gospodarczych, targów oraz promocję polskich produktów na rynku irańskim.
Iran po zniesieniu większości sankcji handlowych i finansowych staje się jednym z najważniejszych rynków w regionie Bliskiego Wschodu.
 
Wojewoda Czarnek podkreślił, że porozumienie, które zostało podpisane nie jest umową dwustronną, ani umową handlową  czy kontraktem, który zobowiązuje którąś ze stron do konkretnych działań, a jest jedynie listem intencyjnym. Wspomniał, że jest to skutek wcześniejszych spotkań z przedstawicielami grupy oraz podkreślił, że bardzo cieszy go fakt wyboru województwa lubelskiego, jako miejsca w którym, współpraca ma zostać zintensyfikowana.

Na mocy podpisanego porozumienia wojewoda zobowiązał się m.in. do: delegowania zespołu tj. Rady ds. Rozwoju Przedsiębiorczości, działającej przy Wojewodzie do stałej współpracy z biurami PLUCO GROUP w Warszawie, Dubaju i Teheranie, dostarczania odpowiednich informacji dotyczących możliwości inwestycyjnych dla irańskich przedsiębiorców w województwie lubelskim, a także informowania o odbywających się i nadchodzących wydarzeniach gospodarczych w województwie lubelskim, które mogą zainteresować przedsiębiorców irańskich oraz wsparcia w zaaranżowaniu w Lublinie forów gospodarczych i innych wydarzeń w ramach Programu GO Iran w celu przekazania polskim przedsiębiorcom szczegółowych informacji na temat korzyści płynących z programu.
 
Druga strona porozumienia podjęła się m.in. pomagać polskim, a w szczególności lubelskim firmom w pozyskiwaniu europejskich funduszy w celu uczestniczenia w autoryzowanych, międzynarodowych targach w Iranie, aranżowania spotkań biznesowych pomiędzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami w Ministerstwie Gospodarki w Islamskiej Republice Iranu. Zgodnie z porozumieniem Pluco Group zapewni udział irańskim przedsiębiorcom we wskazanych wydarzeniach organizowanych przez Wojewodę Lubelskiego. Ponadto firma zobowiązała się do weryfikowała swoich klientów w ramach Programu Inwestycji Imigracyjnej, turystów i studentów mających zamiar przebywać na terenie Polski pod względem zgodności ich pobytu z przepisami prawa polskiego.

Irańscy inwestorzy upodobali sobie województwo lubelskie. Nie chodzi tylko o zainteresowanie produktami rolnymi i spożywczymi. Podoba im się przywiązanie do tradycji, które sobie niezwykle cenią – podsumował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
jim
Jedynym BEZPOŚREDNIM jest faktycznie re...
zamola
I bardzo dobrze, bo ludzie nie dbają, r...
edek
Z Zamościa do Zwierzyńca w 7 minut? Pe...
ja z zamoscia
Audyt jest konieczny. Dzięki za wniosek...
Viki
Można sobie zaklinać rzeczywistość a...
ja z zamoscia
za fanaberie prezesów i ..... nie może...
mieszkaniec
o co ten krzyk??przeciez wschodnia stron...
re-Anonim
Myślisz że kogoś zabolało? Nie sądz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018