II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara19 sierpnia 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Go Iran!

Podpisanie porozumienia o współpracy w ramach programu Go Iran; fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

10 milionów złotych chcą zainwestować w województwie lubelskim irańscy przedsiębiorcy.

Biznesmeni Wschodu upodobali sobie nasz region. W lutym Unia Szefów Firm Zamojszczyzny gościła delegację przedsiębiorców z tego kraju, o czym pisaliśmy TUTAJ . Warto zaznaczyć, że jedna z firm z Zamojszczyzny realizuje już kontrakt z przedsiębiorstwem z Iranu.

Z kolei w środę, 17 sierpnia, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podpisał porozumienie o współpracy z przedstawicielami Pluco Group, w ramach programu GO IRAN i programu Inwestycji Imigracyjnej. Głównym przedmiotem porozumienia jest oficjalne podjęcie współpracy w celu wdrożenia programu, ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubelskiego.

Program GO Iran zakłada zintensyfikowanie wzajemnych relacji gospodarczych oraz zachęca polskie firmy do poszukiwania możliwości handlowych i inwestycyjnych w regionie. Dąży do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy polskimi i irańskimi przedsiębiorcami i zakłada m. in. organizację misji gospodarczych, targów oraz promocję polskich produktów na rynku irańskim.
Iran po zniesieniu większości sankcji handlowych i finansowych staje się jednym z najważniejszych rynków w regionie Bliskiego Wschodu.
 
Wojewoda Czarnek podkreślił, że porozumienie, które zostało podpisane nie jest umową dwustronną, ani umową handlową  czy kontraktem, który zobowiązuje którąś ze stron do konkretnych działań, a jest jedynie listem intencyjnym. Wspomniał, że jest to skutek wcześniejszych spotkań z przedstawicielami grupy oraz podkreślił, że bardzo cieszy go fakt wyboru województwa lubelskiego, jako miejsca w którym, współpraca ma zostać zintensyfikowana.

Na mocy podpisanego porozumienia wojewoda zobowiązał się m.in. do: delegowania zespołu tj. Rady ds. Rozwoju Przedsiębiorczości, działającej przy Wojewodzie do stałej współpracy z biurami PLUCO GROUP w Warszawie, Dubaju i Teheranie, dostarczania odpowiednich informacji dotyczących możliwości inwestycyjnych dla irańskich przedsiębiorców w województwie lubelskim, a także informowania o odbywających się i nadchodzących wydarzeniach gospodarczych w województwie lubelskim, które mogą zainteresować przedsiębiorców irańskich oraz wsparcia w zaaranżowaniu w Lublinie forów gospodarczych i innych wydarzeń w ramach Programu GO Iran w celu przekazania polskim przedsiębiorcom szczegółowych informacji na temat korzyści płynących z programu.
 
Druga strona porozumienia podjęła się m.in. pomagać polskim, a w szczególności lubelskim firmom w pozyskiwaniu europejskich funduszy w celu uczestniczenia w autoryzowanych, międzynarodowych targach w Iranie, aranżowania spotkań biznesowych pomiędzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami w Ministerstwie Gospodarki w Islamskiej Republice Iranu. Zgodnie z porozumieniem Pluco Group zapewni udział irańskim przedsiębiorcom we wskazanych wydarzeniach organizowanych przez Wojewodę Lubelskiego. Ponadto firma zobowiązała się do weryfikowała swoich klientów w ramach Programu Inwestycji Imigracyjnej, turystów i studentów mających zamiar przebywać na terenie Polski pod względem zgodności ich pobytu z przepisami prawa polskiego.

Irańscy inwestorzy upodobali sobie województwo lubelskie. Nie chodzi tylko o zainteresowanie produktami rolnymi i spożywczymi. Podoba im się przywiązanie do tradycji, które sobie niezwykle cenią – podsumował wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B. 25 minut temu
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018