gm. Zamość | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja6 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Gmina Zamość nie dołączy do rady społecznej

R E K L A M A    B O A R D

Spółka Veolia Wschód ogłosiła w maju inicjatywę powołania Rady Społecznej projektu rozbudowy ciepłowni o blok na paliwo RDF. Zadaniem trzydziestoosobowej reprezentacji samorządów Gminy, Miasta i Powiatu oraz mediów lokalnych i organizacji pozarządowych będzie weryfikacja faktów na temat planowanej inwestycji i jej znaczenia dla lokalnej społeczności.

Rada Gminy Zamość określiła się w tej sprawie: Rada Gminy Zamość podtrzymuje w całości stanowisko Rady Gminy Zamość VII kadencji przyjęte na sesji w dniu 29 sierpnia 2018 r. i nie desygnuje Radnych do udziału w Radzie Społecznej Projektu „Obieg Przyszłości”

Poniżej publikujemy całą treść stanowiska:

Stanowisko Nr VIII/1/19 Rady Gminy Zamość z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów w Zamościu przy ulicy Hrubieszowskiej 173 przez Sp. z o.o. Veolia Wschód.

Rada Gminy Zamość stanowczo sprzeciwia się planowanej inwestycji jakim jest spalarnia odpadów na terenie Miasta Zamościa przez firmę Veolia Wschód. Sama lokalizacja tej inwestycji budzi bardzo duże kontrowersje i obawy mieszkańców nie tylko Miasta Zamościa uznawanego jako Perłę Renesansu ale również mieszkańców pobliskich miejscowości gminy Zamość jak Szopinek, Kalinowice, Jatutów czy Wólka Panieńska. Tereny znajdujące się wokół planowanej inwestycji są coraz bardziej zurbanizowane, zamieszkałe przez rodziny z dziećmi, z dużą ilością terenów zielonych i rolniczym wykorzystaniem tego terenu. Rada Gminy Zamość nie jest przeciwna powstaniu nowej inwestycji, nowego zakładu pracy na terenie Zamościa, jednak ma duże obawy co do skutków jej powstania, wpływu jaki może mieć na środowisko oraz mieszkańców Zamościa oraz gminy Zamość. Mieszkańcy obawiają się zwiększonej emisji niebezpiecznych spalin oraz szkodliwych toksyn do atmosfery, a co za tym idzie skażenie środowiska naturalnego. Skutkiem takiej działalności może być między innymi podwyższone ryzyko chorób nowotworowych wśród okolicznych mieszkańców, nadmierny hałas związany z dostarczaniem do spalarni odpadów przekraczający normy dla terenów zamieszkałych czy spadek wartości nieruchomości.

Mając na względzie dobro naszych mieszkańców oraz podzielając ich obawy, Rada Gminy Zamość kategorycznie sprzeciwia się planowanej budowie spalarni odpadów przez Veolię Wschód na terenie miasta Zamościa.

Rada Gminy Zamość podtrzymuje w całości stanowisko Rady Gminy Zamość VII kadencji przyjęte na sesji w dniu 29 sierpnia 2018 r. i nie desygnuje Radnych do udziału w Radzie Społecznej Projektu „Obieg Przyszłości” przy firmie Veolia Wschód Sp. z o.o. w ramach realizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Rozbudowa ciepłowni w Zamościu w oparciu o gospodarkę obiegu zamkniętego” przy ul. Hrubieszowskiej 173 w Zamościu.

Przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018