R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Powiat Zamojskitekst nadesłany11 lipca 2018 FACEBOOK | 4473 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Gmina Zamość: Folkowy JORYJ KŁOC ze Lwowa zagra na II edycji Folkowiska

Joryj Kłoc fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

JORYJ KŁOC to ukraiński zespół ze Lwowa, który będzie gwiazdą dużej imprezy plenerowej w Gminie Zamość. W niedzielę, 22 lipca 2018 r. we wsi Wierzchowiny, znajdującej się w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego, odbędzie się druga edycja Folkowiska w Gminie Zamość.

Pomysłodawcą imprezy było rok temu Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, które zrzesza ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość. Oprócz całej masy atrakcji, związanych ze swojszczyzną lubelskiej, zamojskiej i kresowej wsi, organizatorzy zadbali o program sceniczny i ściągnęli w tym roku m.in. muzykujących mieszkańców Przybysławic z Gminy Garbów, artystów z „Krainy Rumianku” w Hołownie, zespół ludowy „Pakoszowianie” z Gminy Sanok oraz folkowych muzyków ze Lwowa – zespół JORYJ KŁOC, który wystąpi pod wieczór w roli gwiazdy.

JORYJ KŁOC powstał we Lwowie 13 września 2013 r. Muzycy tworzą bardzo specyficzną muzykę, będącą kompilacją wielu stylów i brzmień. W utworach grupy można usłyszeć nie tylko ukraiński folk i ethno, ale i mocny rock, a nawet punk-rock. Ukraińskim muzykom udało się skutecznie wykorzystać na nowo brzmienie staroukraińskich instrumentów. Krytycy określają styl grupy na “art & heavy acoustic rock”. Nazwa formacji pochodzi od tajnej gwary (argot) zamkniętych wspólnot graczy na lirach korbowych i na kobzie. JORYJ − znaczy “szacowny” lub “honorowy”, a KŁOC – to “kawałek”, “przystojniak”, “fragment” albo “stary”, “starszy”. Niestety w języku polskim nie ma właściwego odpowiednika słownego. Obecnie nazwę grupy można potocznie przetłumaczyć jako “poważny, honorowy człowiek, pan” lub “świetna, znakomita osoba”, albo po prostu “V.I.P.”

Zespół wiele razy koncertował już w Polsce, zyskując uznanie i coraz większą popularność.

Małą próbkę możliwości grupy JORYJ KŁOC pokazuje np. jeden z popularniejszych przebojów, pt. „Siadaj Siadaj…”

Muzyków w akcji będzie można zobaczyć na żywo już 22 lipca w Wierzchowinach (tylko 15 km od Zamościa i tyle samo od Zwierzyńca).  Zapraszamy.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad111
Masz rację. Woda może co najwyżej wys...
Gulio
Nie można "przerwać rowu melioracyjneg...
pioter
Byłem w ubiegłym roku na Folkowisku i ...
Ja
Avia - Hetman 2:0 (0:0) gra Hetmana na t...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny