R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Powiat Zamojskitekst nadesłany11 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Gmina Zamość: Folkowy JORYJ KŁOC ze Lwowa zagra na II edycji Folkowiska

Joryj Kłoc fot. nadesłane

JORYJ KŁOC to ukraiński zespół ze Lwowa, który będzie gwiazdą dużej imprezy plenerowej w Gminie Zamość. W niedzielę, 22 lipca 2018 r. we wsi Wierzchowiny, znajdującej się w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego, odbędzie się druga edycja Folkowiska w Gminie Zamość.

Pomysłodawcą imprezy było rok temu Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, które zrzesza ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość. Oprócz całej masy atrakcji, związanych ze swojszczyzną lubelskiej, zamojskiej i kresowej wsi, organizatorzy zadbali o program sceniczny i ściągnęli w tym roku m.in. muzykujących mieszkańców Przybysławic z Gminy Garbów, artystów z „Krainy Rumianku” w Hołownie, zespół ludowy „Pakoszowianie” z Gminy Sanok oraz folkowych muzyków ze Lwowa – zespół JORYJ KŁOC, który wystąpi pod wieczór w roli gwiazdy.

JORYJ KŁOC powstał we Lwowie 13 września 2013 r. Muzycy tworzą bardzo specyficzną muzykę, będącą kompilacją wielu stylów i brzmień. W utworach grupy można usłyszeć nie tylko ukraiński folk i ethno, ale i mocny rock, a nawet punk-rock. Ukraińskim muzykom udało się skutecznie wykorzystać na nowo brzmienie staroukraińskich instrumentów. Krytycy określają styl grupy na “art & heavy acoustic rock”. Nazwa formacji pochodzi od tajnej gwary (argot) zamkniętych wspólnot graczy na lirach korbowych i na kobzie. JORYJ − znaczy “szacowny” lub “honorowy”, a KŁOC – to “kawałek”, “przystojniak”, “fragment” albo “stary”, “starszy”. Niestety w języku polskim nie ma właściwego odpowiednika słownego. Obecnie nazwę grupy można potocznie przetłumaczyć jako “poważny, honorowy człowiek, pan” lub “świetna, znakomita osoba”, albo po prostu “V.I.P.”

Zespół wiele razy koncertował już w Polsce, zyskując uznanie i coraz większą popularność.

Małą próbkę możliwości grupy JORYJ KŁOC pokazuje np. jeden z popularniejszych przebojów, pt. „Siadaj Siadaj…”

Muzyków w akcji będzie można zobaczyć na żywo już 22 lipca w Wierzchowinach (tylko 15 km od Zamościa i tyle samo od Zwierzyńca).  Zapraszamy.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny