Kultura i rozrywka | Powiat Zamojskitekst nadesłany11 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Gmina Zamość: Folkowy JORYJ KŁOC ze Lwowa zagra na II edycji Folkowiska

Joryj Kłoc fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

JORYJ KŁOC to ukraiński zespół ze Lwowa, który będzie gwiazdą dużej imprezy plenerowej w Gminie Zamość. W niedzielę, 22 lipca 2018 r. we wsi Wierzchowiny, znajdującej się w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego, odbędzie się druga edycja Folkowiska w Gminie Zamość.

Pomysłodawcą imprezy było rok temu Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, które zrzesza ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość. Oprócz całej masy atrakcji, związanych ze swojszczyzną lubelskiej, zamojskiej i kresowej wsi, organizatorzy zadbali o program sceniczny i ściągnęli w tym roku m.in. muzykujących mieszkańców Przybysławic z Gminy Garbów, artystów z „Krainy Rumianku” w Hołownie, zespół ludowy „Pakoszowianie” z Gminy Sanok oraz folkowych muzyków ze Lwowa – zespół JORYJ KŁOC, który wystąpi pod wieczór w roli gwiazdy.

JORYJ KŁOC powstał we Lwowie 13 września 2013 r. Muzycy tworzą bardzo specyficzną muzykę, będącą kompilacją wielu stylów i brzmień. W utworach grupy można usłyszeć nie tylko ukraiński folk i ethno, ale i mocny rock, a nawet punk-rock. Ukraińskim muzykom udało się skutecznie wykorzystać na nowo brzmienie staroukraińskich instrumentów. Krytycy określają styl grupy na „art & heavy acoustic rock”. Nazwa formacji pochodzi od tajnej gwary (argot) zamkniętych wspólnot graczy na lirach korbowych i na kobzie. JORYJ − znaczy „szacowny” lub „honorowy”, a KŁOC – to „kawałek”, „przystojniak”, „fragment” albo „stary”, „starszy”. Niestety w języku polskim nie ma właściwego odpowiednika słownego. Obecnie nazwę grupy można potocznie przetłumaczyć jako „poważny, honorowy człowiek, pan” lub „świetna, znakomita osoba”, albo po prostu „V.I.P.”

Zespół wiele razy koncertował już w Polsce, zyskując uznanie i coraz większą popularność.

Małą próbkę możliwości grupy JORYJ KŁOC pokazuje np. jeden z popularniejszych przebojów, pt. „Siadaj Siadaj…”

Muzyków w akcji będzie można zobaczyć na żywo już 22 lipca w Wierzchowinach (tylko 15 km od Zamościa i tyle samo od Zwierzyńca).  Zapraszamy.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek 7 minut temu
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista 10 minut temu
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman 42 minuty temu
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam 53 minuty temu
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018