R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja29 czerwca 2017 FACEBOOK | 4067 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy

Gm. Zamość: Wójt Gliwiński z absolutorium

Fot. gminazamosc.pl

R E K L A M A    B O A R D

Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński otrzymał jednogłośnie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2016 na XXXV sesji Rady Gminy Zamość.


W środę, 28 czerwca br., w świetlicy wiejskiej w Mokrem odbyła się sesja absolutoryjna. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli organu stanowiącego – Rady Gminy nad działalnością Wójta. Po zakończeniu roku budżetowego radni oceniają pracę organu wykonawczego w zakresie działalności finansowej gminy.
Komisja Rewizyjna w składzie: przewodnicząca Maria Słota, Mariusz Sawa, Henryk Kucharski, Henryk Rajtar, Andrzej Kiciński dobrze oceniła zarówno sprawozdanie finansowe za 2016r., jak i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016 r., a następnie przedstawiła Radzie Gminy Zamość wniosek o udzieleniu wójtowi absolutorium. Również Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji Rewizyjnej o udzieleniu absolutorium wójtowi z tytułu wykonania budżetu za rok 2016.

– Dziękuję Radnym Rady Gminy za dobrą współpracę. Za to, że na każdej sesji Rady wspólnie reagowaliśmy na zmieniającą się sytuację w zakresie realizacji zadań. Budżet 2016 roku nie załatwił wszystkich pilnych spraw w Gminie. Przybyło nam jednak kolejnego wspólnego dobra, które zmienia obraz naszych Sołectw. Dziękuję Kadrze Kierowniczej i całej Gminnej Administracji za zaangażowanie w realizację zadań 2016 roku.- tak wójt Gliwiński dziękował Radzie za udzielone absolutorium.

Dochody budżetu Gminy Zamość w 2016 roku wykonano w kwocie 71 743 256 zł, a wydatki w kwocie 70 539 018 zł. Na realizację zadań inwestycyjnych wydano 7 367 508 zł. W rozliczeniu finansowym 2016 roku pozostały nie wykorzystane środki w kwocie 4 224 033 zł, które zasiliły budżet 2017 roku. Zadłużenie Gminy na koniec 2016 roku wynosiło 20 393 536 zł, a obsługa długu (spłata rat kredytów i odsetek) w ubiegłym roku to 4 735 477 zł. Samorząd Gminny na realizację zadań inwestycyjnych pozyskał w 2016 roku 804 226 zł. Największe obciążenie budżetu Gminy, aż 21 451 644 zł to wydatki na realizację zadań z zakresu oświaty (Szkoły). Z gminnych podatków do zadania tego w ubiegłym roku dołożyliśmy 4 063 097 zł. Dochody z tytułu czterech podstawowych gminnych podatków lokalnych to kwota 9 093 225 zł.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

ad111 58 minut temu
I trzeba się z Twoją oceną zgodzić, ...
œπæ
Mylisz się. Kiedy nowy rząd wygrał wy...
Thomas
Petru na prezydenta Zamościa....
Thomas
Szkoda, że nie miliardy, zawsze za mili...
Thomas
Ta sprawa ciągnie się jak flaki w olej...
Dirty Harry
Zarzuty są śmieszne i tak sformułowan...
name
ktoś wie o której jutro to spalenie ma...
parafianka
Trzeba przyznać, że Dyrektor Społeczn...
klangor
Widać, że wybory za pasem. Sezon na w...
kibic
Stachyra się zapewne jeszcze zastanawia...
kibic
Też wydaje mi się, że lepiej było pr...
z_boku
Ojtam ojtam, czepiać się o takie byle ...
hmm
urzędy nieużyteczności ???? moze sejm...
XX
A GDZIE BYŁA PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW NA...
Thomas
To sprawa dla Archiwum X...
yhy
Gdyby coś było na rzeczy, to by trzy l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny