Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiDaniel Czubara4 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Gm. Zamość: Wójt Gliwiński podsumował inwestycje z 2017 roku

Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość, Foto nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Na łamach Biuletynu Gminy Zamość wójt Ryszard Gliwiński zaprezentował sprawozdanie z budżetu oraz inwestycje jakie udało się przeprowadzić na terenie gminy w 2017 roku.

Sprawozdanie jest podstawą do prac komisji rady, w tym w szczególności komisji rewizyjnej, związanych z udzieleniem lub nieudzieleniem wójtowi gminy absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Rada Gminy ma obowiązek dokonać tej oceny pracy wójta i administracji najpóźniej do końca miesiąca czerwca. 

Od kolejnej kadencji organów samorządów gminnych Rada będzie dodatkowo rozpatrywała przedstawiony przez Wójta raport o stanie Gminy. Realizacja zadań budżetowych jest więc dzisiaj i będzie w przyszłości ważnym elementem oceny stanu gminnego gospodarowania.- pisze wójt Ryszard Gliwiński.

W załączniku poniżej publikujemy przedstawione przez wójta gminy Zamość tabele z przeglądem zrealizowanych zadań inwestycyjnych. 

inwestycje

Zapowiada również, że to dopiero początek informacji o inwestycjach i pracy samorządu gminnego, podejmowanych decyzjach.

Postaram się podsumować rządowe i gminne decyzje oraz ich konsekwencje w zakresie oświaty i wychowania. W kolejnych: stan realizacji uchwał zebrań wiejskich wskazujących najważniejsze inwestycje, gminny program budowy nawierzchni dróg lokalnych, oraz gminny program wsparcia finansowego przebudowy nawierzchni dróg powiatowych. Oczywiście będzie trochę więcej o kondycji finansowej gminnych budżetów i wielu innych ważnych problemach i gminnych zadaniach. Wierzę, że prezentowane informacje pozwolą Czytelnikom pogłębić wyobrażenie o stanie gminnych spraw i wypracować własne ich oceny. – tłumaczy włodarz gminy Zamość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Thomas" dnia 4 maja 2018 o godzinie 11:28:53 napisał:
    To wszystko co prezentuje Wójt wygląda okazale, co więcej Wójt zrobił dużo - i co do tego nie ma wątpliwości - wykorzystał szansę, jaką dają środki europejskie. Moje pytanie jest takie - BREXIT to będzie mniejsza składka , a tym samym albo konieczność zwiększenia solidarnie składek członkowskich (taką inicjatywę podjął nasz kraj), aby zachować obecny poziom inwestycji to konieczny będzie większy wkład własny. Szczerze mówiąc jak czytam to mam wiele pytań wynikających z wątpliwości. Jak wygląda realizacja innych zadań gminy? Ile z tych inwestycji zostało zrealizowanych dzięki środkom europejskim - suma inwestycji zrealizowanych ze środków europejskich powinna być podawana tylko i wyłącznie w części środków wkładu własnego. Inwestycje to jedyny środek do tworzenia i reprodukcji majątku i tutaj gmina wypada okazałe - pomimo ogromnych potrzeb inwestycyjnych Gminy. no właśnie jak wygląda realizacja innych zadań niż inwestycje np. nakłady na edukację - które są najważniejsza z inwestycji - rozwój w edukacje dzieci i młodzieży to przyszłość Jak wygląda kwestia finansowania wyjazdów wakacyjnych dzieci na kolonie? Swego czasu na tym portalu był artykuł na temat sporu Gminy i miasta dotyczącego współfinansowania zadań wspólnych (piszę to w dużym cudzysłowie) - a mianowicie transport publiczny i kwestia izby wytrzeźwień - zadania wspólne miasta i gminy to swoisty system naczyń połączonych - aby go utrzymać na właściwym poziomie trzeba do niego dolewać czy obie strony ponoszą faktyczne koszty utrzymania komunikacji publicznej w swoich częściach? Jeżeli nie jest zachowana taka zasada, jedna ze stron dopłaca więcej, co oznacza że na swoje zadania wyda mniej.
    R E K L A M A
    • "roman2" dnia 4 maja 2018 o godzinie 18:57:09 napisał:
      NO No byłem 2 maj na lotnisku ,praca wre pas startowy prawie na ukończeniu , Brawo a zarazem PA,Pa . A Zamość chciał .......

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat