Polityka i Samorząd | Powiat Zamojski | Turystykatekst nadesłany27 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Gm. Zamość: Umowa na budowę Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu podpisana

Fot. UG Zamość

Budowa Centrum Geoturystycznego w miejscowości Lipsko Polesie to jedno z zadań projektu „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, Cel tematyczny: DZIEDZICTWO – Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego, Priorytet: 1.2 Promocja i zachowanie dziedzictwa naturalnego.

W poniedziałek,  25 lutego wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński i skarbnik Gminy Zamość Maria Zajączkowska podpisali umowę z Wykonawcą robót budowlanych – Zakład Ogólno-Budowlany Adam Strumidło. Ich wartość wyniosła 3.584.955,86 zł brutto.

W ramach zadania zostaną wykonane prace w zakresie rozbudowy budynku byłej Szkoły Podstawowej w miejscowości Lipsko Polesie z przeznaczeniem na Centrum Geoturystyczne wraz z uzbrojeniem terenu, budową budynku sanitarno–gospodarczego, budową altany, wykonaniem rzeźb „gigantów” – modeli 3D fauny i flory oraz roboty związane z rozbiórką istniejących budynków gospodarczych. Będą wykonane działania z branży budowlanej, elektrycznej, sanitarnej i drogowej. W ramach zadania zostaną także zamontowane słupki do pomiaru ruchu turystycznego.

Centrum Geoturystyczne w m. Lipsko Polesie wykorzystywane będzie do zadań statutowych Gminy Zamość. Obiekt będzie miejscem organizacji m.in. zawodów sportowych, rajdów, festiwali, wycieczek, miejscem promocji i budowania tożsamości regionu Roztocza. Będzie punktem przyjęć turystów odwiedzających Gminę Zamość i osób korzystających z tras rowerowych po Roztoczu. Termin zakończenia robót budowlanych przewiduje się na koniec marca 2020 r. W 2020 r.
w ramach ww. projektu planowany jest również zakup wyposażenia Centrum Geoturystycznego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Thomas" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 18:14:17 napisał:
    Pytanie: Czy nie lepiej zainwestować w poprawę komunikacji publicznej? A tak w ogóle ile Gmina Zamość na tym zamierza zarobić w postaci udziału w podatkach dochodowych PIT i CIT? Czy są wyliczenia do tego projektu? Ile zarobią na tym mieszkańcy, przedsiębiorcy - głownie chodzi o agroturystykę i gastronomię? Czy w wyniku inwestycji wzrosną przychody z turystyki - jak one kształtują się w chwili obecnej? Tak mi się wydaje, że to jest główne kryterium. Czy w długim okresie czasu przychody przewyższą koszty? -------------------------------------------------------------Ok. zrealizujemy projekt, z premią startową na początek w postaci dofinansowania, pytanie co dalej, jak trwały będzie to projekt gospodarczy? na koniec ile wynosi wartość dofinansowania ?
    R E K L A M A
  • "ad111" dnia 1 marca 2019 o godzinie 8:02:31 napisał:
    Zadajesz słuszne pytania, ale zbyt trudne...:) Kto by się w Gminie przejmował takimi duperelami jak efekt ekonomiczny. Są pieniadze, to się je wydaje, a później jakoś to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zimon 57 minut temu
A co tu zgrywać się bawić jechać pom...
KL
Uważam jednak, że warto poczekać. Po ...
Janek
Podejrzewam że Biedronka oraz jej klien...
prawe i sprawie...
Znam tego człowieka i możecie mu nagwi...
Marek
A jakie to jest towarzystwo PiSowskie?...
jaz
Wylaliby asfalt na całej Grabowieckiej....
yeah
Nie tak dawno radny Zwolak wystosował d...
Bojkot
Bojkot ...zadnych parkomatow. Napisac ta...
ed
w naszych realiach : 1 powstanie spalar...
Wiktor
Bajkot sklepu? Biedronka powinna pozwać...
ja z zamoscia
apel do Prezydenta , podwyżka podatku o...
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018