Polityka i Samorząd | Powiat Zamojski | Turystykatekst nadesłany27 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Gm. Zamość: Umowa na budowę Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu podpisana

Fot. UG Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Budowa Centrum Geoturystycznego w miejscowości Lipsko Polesie to jedno z zadań projektu „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, Cel tematyczny: DZIEDZICTWO – Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego, Priorytet: 1.2 Promocja i zachowanie dziedzictwa naturalnego.

W poniedziałek,  25 lutego wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński i skarbnik Gminy Zamość Maria Zajączkowska podpisali umowę z Wykonawcą robót budowlanych – Zakład Ogólno-Budowlany Adam Strumidło. Ich wartość wyniosła 3.584.955,86 zł brutto.

W ramach zadania zostaną wykonane prace w zakresie rozbudowy budynku byłej Szkoły Podstawowej w miejscowości Lipsko Polesie z przeznaczeniem na Centrum Geoturystyczne wraz z uzbrojeniem terenu, budową budynku sanitarno–gospodarczego, budową altany, wykonaniem rzeźb „gigantów” – modeli 3D fauny i flory oraz roboty związane z rozbiórką istniejących budynków gospodarczych. Będą wykonane działania z branży budowlanej, elektrycznej, sanitarnej i drogowej. W ramach zadania zostaną także zamontowane słupki do pomiaru ruchu turystycznego.

Centrum Geoturystyczne w m. Lipsko Polesie wykorzystywane będzie do zadań statutowych Gminy Zamość. Obiekt będzie miejscem organizacji m.in. zawodów sportowych, rajdów, festiwali, wycieczek, miejscem promocji i budowania tożsamości regionu Roztocza. Będzie punktem przyjęć turystów odwiedzających Gminę Zamość i osób korzystających z tras rowerowych po Roztoczu. Termin zakończenia robót budowlanych przewiduje się na koniec marca 2020 r. W 2020 r.
w ramach ww. projektu planowany jest również zakup wyposażenia Centrum Geoturystycznego.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Thomas" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 18:14:17 napisał:
    Pytanie: Czy nie lepiej zainwestować w poprawę komunikacji publicznej? A tak w ogóle ile Gmina Zamość na tym zamierza zarobić w postaci udziału w podatkach dochodowych PIT i CIT? Czy są wyliczenia do tego projektu? Ile zarobią na tym mieszkańcy, przedsiębiorcy - głownie chodzi o agroturystykę i gastronomię? Czy w wyniku inwestycji wzrosną przychody z turystyki - jak one kształtują się w chwili obecnej? Tak mi się wydaje, że to jest główne kryterium. Czy w długim okresie czasu przychody przewyższą koszty? -------------------------------------------------------------Ok. zrealizujemy projekt, z premią startową na początek w postaci dofinansowania, pytanie co dalej, jak trwały będzie to projekt gospodarczy? na koniec ile wynosi wartość dofinansowania ?
    R E K L A M A
  • "ad111" dnia 1 marca 2019 o godzinie 8:02:31 napisał:
    Zadajesz słuszne pytania, ale zbyt trudne...:) Kto by się w Gminie przejmował takimi duperelami jak efekt ekonomiczny. Są pieniadze, to się je wydaje, a później jakoś to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Próbą dyskredytacji adwersarza nie da ...
zamościak
Co oni tam wyprawiają ? Jakaś dywersja...
TORRES20400
Słuszna uwaga. To dlatego do dziś prod...
TORRES20400
@"Thomas"; uśmiech zagościł na mej sm...
observer
przecież to proste - jednymi schodami s...
ak
Doga Redakcjo proszę informować czytel...
Thomas
Antyklerykał - czy wiesz, że S...
Lena
Zjedz sobie kukurydzę i popij "mocnym f...
TORRES20400
Niektórzy majstrowali przy "Siódmej pi...
Antyklerykał
Dobrze, że w przebłysku własnej woli ...
ciekawy
aaaa schody Eschera kojarzę, no to fakt...
no name
super! ciekawe czy w tym świetnym klu...
TORRES20400
https://www.cda.pl/video/149315d0...
TORRES20400
Masz rację, jestem na łańcuchu Bestii...
Antyklerykał
Cóż, zamykanie oczu na niewygodne fakt...
z_boku
Hmmm, też mnie interesuje na czym poleg...
TORRES20400
Twoje poglądy społeczno religijne są ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018