Kultura i rozrywka | Powiat Zamojskitekst nadesłany6 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

gm. Zamość: „Święto Ziemniaka” w Łapiguzie

R E K L A M A    B O A R D

Goście z Gminy Leżajsk ubarwią ostatni w tym roku festyn plenerowy w Gminie Zamość. Grupa aktywnych mieszkańców Łapiguza i współorganizatorzy zapraszają na „Święto Ziemniaka”. Festyn odbędzie się w niedzielę, 7 października 2018 r., po raz pierwszy na działce sołeckiej pod adresem Łapiguz 90.

Start o 14:00.

Zespół „Kalina” ze wsi Przychojec w Gminie Leżajsk będzie gościem specjalnym tegorocznego „Święta Ziemniaka” w podzamojskiej wsi Łapiguz. Jest to swoista rewizyta, bo latem tego roku kabaret „Taka Potrzeba” z Łapiguza gościł na festynie „Święto Kwitnącej Lipy” w Przychojcu. Międzygminna wymiana artystyczna między tymi sołectwami jest pokłosiem koligacji rodziny Sołtysa Łapiguza z rodziną Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Przychojcu. Obaj Wójtowie wspierają tę inicjatywę i współpracę. Niewykluczone, że oprócz zespołu z Gminy Leżajsk na festyn w Łapiguzie zawita również Wójt tej podkarpackiej gminy, Krzysztof Sobejko. Z kolei Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński zapowiedział już, że będzie do dyspozycji mieszkańców podczas festynu od godziny 16:30 – odpowie na każde rzeczowe pytanie nt. bieżących spraw gminy.

„Święto Ziemniaka” w Łapiguzie oferuje sporo atrakcji. Jak zwykle w Gminie Zamość dzieci będą mogły za darmo korzystać z dmuchanych zamków, animacji i warsztatów plastycznych, pt.: „pudełko z niespodzianką”. Ponadto, odbędzie się konkurs kulinarny dla mieszkańców Łapiguza na najlepsze danie „kartoflane”. Wystarczy przynieść na początku festynu gotowe danie z „kartoflem w roli głównej” w ilości degustacyjnej dla kilkorga jurorów. Na autorów najsmaczniejszych potraw czekają fajne nagrody i wyróżnienia. Werdykt zostanie ogłoszony ok. godz. 16:00.

A na scenie publiczność zobaczy kolejno uczniów z pobliskiej szkoły w Borowinie Sitanieckiej, dziewczęcą grupę taneczną „Fresh Dance” z GOK-u, gościnny występ dwóch wokalistek z pobliskiego Dębowca, oczywiście miejscowy kabaret „Taka Potrzeba”, żeński gminny zespół wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego, wspomnianą już „Kalinę” z Przychojca w Gminie Leżajsk, gminny zespół ludowy „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii oraz seniora solistę Macieja Wojtasiuka z Borowiny Sitanieckiej.

Sołtys Łapiguza i Koło Gospodyń Wiejskich zadba również o podniebienia uczestników wydarzenia – na placu festynu stanie prawdziwa kuchnia polowa.

Wydarzenie plenerowe w Łapiguzie będzie ostatnim większym festynem Gminy Zamość w tym roku.

Autor: Jarosław Kalbarczyk

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek 13 minut temu
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista 16 minut temu
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman 48 minut temu
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam 59 minut temu
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018