R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Powiat Zamojskitekst nadesłany6 października 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

gm. Zamość: “Święto Ziemniaka” w Łapiguzie

R E K L A M A    B O A R D

Goście z Gminy Leżajsk ubarwią ostatni w tym roku festyn plenerowy w Gminie Zamość. Grupa aktywnych mieszkańców Łapiguza i współorganizatorzy zapraszają na „Święto Ziemniaka”. Festyn odbędzie się w niedzielę, 7 października 2018 r., po raz pierwszy na działce sołeckiej pod adresem Łapiguz 90.

Start o 14:00.

Zespół „Kalina” ze wsi Przychojec w Gminie Leżajsk będzie gościem specjalnym tegorocznego „Święta Ziemniaka” w podzamojskiej wsi Łapiguz. Jest to swoista rewizyta, bo latem tego roku kabaret „Taka Potrzeba” z Łapiguza gościł na festynie „Święto Kwitnącej Lipy” w Przychojcu. Międzygminna wymiana artystyczna między tymi sołectwami jest pokłosiem koligacji rodziny Sołtysa Łapiguza z rodziną Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Przychojcu. Obaj Wójtowie wspierają tę inicjatywę i współpracę. Niewykluczone, że oprócz zespołu z Gminy Leżajsk na festyn w Łapiguzie zawita również Wójt tej podkarpackiej gminy, Krzysztof Sobejko. Z kolei Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński zapowiedział już, że będzie do dyspozycji mieszkańców podczas festynu od godziny 16:30 – odpowie na każde rzeczowe pytanie nt. bieżących spraw gminy.

„Święto Ziemniaka” w Łapiguzie oferuje sporo atrakcji. Jak zwykle w Gminie Zamość dzieci będą mogły za darmo korzystać z dmuchanych zamków, animacji i warsztatów plastycznych, pt.: „pudełko z niespodzianką”. Ponadto, odbędzie się konkurs kulinarny dla mieszkańców Łapiguza na najlepsze danie „kartoflane”. Wystarczy przynieść na początku festynu gotowe danie z „kartoflem w roli głównej” w ilości degustacyjnej dla kilkorga jurorów. Na autorów najsmaczniejszych potraw czekają fajne nagrody i wyróżnienia. Werdykt zostanie ogłoszony ok. godz. 16:00.

A na scenie publiczność zobaczy kolejno uczniów z pobliskiej szkoły w Borowinie Sitanieckiej, dziewczęcą grupę taneczną „Fresh Dance” z GOK-u, gościnny występ dwóch wokalistek z pobliskiego Dębowca, oczywiście miejscowy kabaret „Taka Potrzeba”, żeński gminny zespół wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego, wspomnianą już „Kalinę” z Przychojca w Gminie Leżajsk, gminny zespół ludowy „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii oraz seniora solistę Macieja Wojtasiuka z Borowiny Sitanieckiej.

Sołtys Łapiguza i Koło Gospodyń Wiejskich zadba również o podniebienia uczestników wydarzenia – na placu festynu stanie prawdziwa kuchnia polowa.

Wydarzenie plenerowe w Łapiguzie będzie ostatnim większym festynem Gminy Zamość w tym roku.

Autor: Jarosław Kalbarczyk

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny