Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja30 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy

Gm. Zamość: Stanowisko władz samorządowych w sprawie inwestycji kolejowych

Torowisko. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Samorząd Gminy Zamość przedstawił stanowisko w sprawie przyszłych inwestycji związanych z modernizacją linii kolejowych nr 69 i 72.

Treść stanowiska, pod którym podpisał się wójt gminy Zamość Ryszard Gliwiński publikujemy poniżej.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "BarteS" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 12:51:41 napisał:
  Prosilbym przedstawicieli Gminy Zamosc o przyjecie stanowiska ludzi z Miasta Zamosc, Gmin: Sitno i Miaczyn oraz Powiatu Hrubieszowskiego, ktorzy chcieliby miec komfortowe polaczenia kolejowe z Warszawa i Lublinem, a ktorych perspektywe uruchomienia skutecznie oddala wasz sprzeciw wobec lacznicy. Poza tym przypominam, ze marszalek publicznie obiecywal, iz jesli PKP PLK wybuduje z wlasnych srodkow lacznice omijajaca Rejowiec, to UMWL z oszczednosci na rewitalizacji linii Lublin - Lukow dofinansuje lacznice omijajaca Zawade oraz przystanek Rejowiec Zachod. Poki co to PLK lacznice wybudowala, a marszalek nie kiwnal palcem! Przypominam tez, ze to Zamosc bedzie miec dzieki temu, ze kolej przechodzi przez jego centrum (i przy finansowaniu ze srodkow unijnych) dworzec przesiadkowy jako pierwsze miasto w regionie. Bez udzialu marszalka i jego opcji politycznej. Poza tym tak na koniec, to moze tylko dodam, ze w UMWL przez 5 lat bezkutecznie probowano sie doprosic o szynobusy do Hrubieszowa i koniec koncow okazalo sie, ze to PKP IC udalo sie ten region skomunikowac ze swiatem szybciej. Wiec prosze mi tu nie sciemniac o interesach mieszkancow i trosce o nich.
  R E K L A M A
  • "POdPIS" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 22:15:22 napisał:
   ale paru z Gminy Zamość nie chce, a to oni wybierają tego wójta :-)
  • "m1 kt" dnia 2 maja 2018 o godzinie 14:58:03 napisał:
   Moje stanowisko z Miasta Zamość jest takie że nie potrzebuje pociągu który jedzie przez miasto, w którym jedzie tylko obsługa, a z Hubieszowa to przez Chełm bliżej do Warszawy.
  • "POdPIS" dnia 3 maja 2018 o godzinie 12:59:12 napisał:
   Niedługo niczego Zamość z Gminą nie będzie potrzebował, nawet dróg, będą tylko jeździć wozy drabiniaste, po załatwieniu lotniska będzie czarna dziura komunikacyjna na mapie Polski :-)))
 • "Andrew" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 13:50:48 napisał:
  Jak można na siłę forsować projekt który : po pierwsze nie ma zabezpieczonego finansowania - rozkopią i zostawia bo się kasa skończy. Marszałek nie ma swoich pieniędzy - chyba że swoją pensję przekaże. po drugie nie uwzględnia przyszłej przebudowy drogi 74 - zbudują coś a potem się okaże że to do rozbiórki się nadaje się do nowej koncepcji. po trzecie konsulacie społeczne polegają na tym że na siłę się mieszkańcom wciska że to ich uszczęśliwi a ciemny naród woli tkwić w średniowieczu - zlikwidują przystanek autobusowy i mieszkańcy będą mieć najbliższy 2km dalej, mieszańcy do szynobusu już w Zawadzie nie wsiądą bo najbliższy przystanek będzie w Zamościu, zabiorą ludziom część działek puszczą ruch pod oknami, same plusy dla mieszkańców. Walka idzie o skrócenie czasu przejazdu o 10min - to może niech ten szynobus nie stoi tych 10 min na przejeździe na obwodnicy w Zamościu w szczycie ruchu. Ale jak się uprą to i tak postawią - jak port lotniczy w Radomiu.
  • "BarteS" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 15:43:04 napisał:
   Po pierwsze to zabezpieczeniem finansowym mialy byc oszczednosci z przetargow na modernizacji/rewitalizacji linii łukowskiej. Tylko marszalek juz je przesunal na inne zadania zwiazane pracami na linii numer 30. Kolejny raz widac gdzie ma Zamojszczyzne. Teraz kaze lokalnemu PSLowi bronic swojego tylka. Po drugie to mowimy tu takze 20min dla pociagow pospiesznych w kierunku Warszawy, ktore sa w zalaczniku do planu transportowego szczebla krajowego. Po trzecie postoj handlowy bylby w Mpkrem i Zlojcu. Po czwarte nie ma koncepcji przebudowy DK74 ktora wykluczalaby lacznice. A przynajmniej zaden dokument planistyczny takiej nie zawiera. No i po piate to jeszcze nie tak dawno Ci co krzyczeli o zabieraniu im postoju z Zawady, krzyczeli tez, ze pociagami to nikt bie jezdzi wiec po co inwestycja. No to cos chyba zeznan nieuzgodniono.
 • "L." dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 15:16:51 napisał:
  A co z lotniskiem. Taki Radom pod Kielcami ma.
 • "idea" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 22:03:48 napisał:
  Ludzie wymieńcie tego wójta, bo nawet nie wiecie, że może być lepiej......
 • "Marian" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 22:40:25 napisał:
  Trza rozbudowywać tory, będzie po czym wozić kartofle i świnie...
 • "do Mariana" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 22:59:34 napisał:
  To dobry pomysł, transport kolejowy jest najtańszy na świecie a mieszkamy w regionie rolniczym, chyba że jest to panu obojętne ( taki lokalny patriota ).
 • "lotnisko" dnia 30 kwietnia 2018 o godzinie 23:24:39 napisał:
  Tak, o miejscach pracy w Zamościu i okolicach mieszkańcy gminy mogą zapomnieć, bo na mokrych tarasach nie płaci się podatków.a to powoduje, że przedsiębiorcy mają konkurencję z którą nie mają szans.
  • "kupujaca" dnia 2 maja 2018 o godzinie 15:10:38 napisał:
   wystarczy zobaczyć czym jeżdzą Ci biedni przedsiębiorcy, a tak na marginesie sprzedaje tam tez dużo Polaków gdybyś nie wiedział, czy też nie mają dzaiłalności?
 • "perła" dnia 1 maja 2018 o godzinie 20:34:07 napisał:
  Najlepiej przeczytać co sądzi Wójt i RG Zamość o inwestycjach kolejowych i dopiero wtedy pisać komentarze.Nikt nie kładzie się na torach i nie blokuje inwestycji ale myślmy realnie.Zrezygnowanie z postoju w Zawadzie i Rejowcu daje oszczędność 15 minut i dopiero modernizacja torów od Zawady do Rejowca może pozwolić na kolejną oszczędność rzędu 20-25 minut.Co do samej łącznicy to nie widzę możliwości wybudowania dwóch wiaduktów i ponad kilometra torów za te 31 mln.zł.Dla porównania GDDKiA wyasygnowała 53 mln.na przebudowę Dk74 od Gorajca do Frampola i nie znalazła wykonawcy ,najtańsza oferta to 70 mln.Takie oto porównanie skali i trudności inżynieryjnej .
 • "prq" dnia 2 maja 2018 o godzinie 8:06:59 napisał:
  @perła: Każdą większą inwestycję od czegoś trzeba zacząć. Skoro jest wola ze strony PKP i szansa na sfinansowanie Zawady, to robić Zawadę! Dla składów wagonowych towarowych i InterCity da to skrócenie o przynajmniej 20min. Podobnie 20 min na zrobionej już łącznicy Rejowca, po której marszałek nie chce puszczać samorządiwych szynobusów... Pod kątem uzyskania zezwoleń, funduszy, a przede wszystkim woli decydentów remont linii kolejowej (tu między Rejowcem i Zawadą) jest z reguły dużo łatwiejsze niż budowa choćby krótkiej linii kolejowej od zera.
 • "btg" dnia 2 maja 2018 o godzinie 15:32:17 napisał:
  Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia jeśli chodzi o szybkość polączeń.2h10 w tej chwili nawet dłużej bo chyba 2h15 czy 2h20 na trasie do Lublina to jest żart.Porownywałem sobie z innymi polączeniami krajowymi,przyklad 250 km w 2h pociagiem TLK-bez komentarza zostawię
  R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 3 maja 2018 o godzinie 13:15:17 napisał:
  Prezydent miasta sobie, wójt gminy sobie. Mam wrażenie że mamy za dużo konkurujących ze sobą jednostek. Będę powtarzał z uporem maniaka: trzeba połączyć te dwa organizmy w jeden silniejszy. Skończą się gierki, podchody i pozorowane ruchy. Ceterum censeo Carthaginem delendam esse...
 • "ad111" dnia 3 maja 2018 o godzinie 16:10:26 napisał:
  Połączenie spowoduje, że miasto będzie się chwilowo rozwijać kosztem wchłoniętych przedmieść, a później będzie gorzej niż jest, zwłaszcza dla przedmieść. Wspólpraca "tak", integracja "nie"...!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018