Polityka i Samorząd | Powiat Zamojski | TurystykaRedakcja2 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Gm. Zamość: Rove Love Roztocze

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Centrum geoturystyczne, dwie wieże widokowe i nowy szlak turystyczny to niektóre efekty projektu „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic”. Zadanie jest realizowane wspólnie z partnerami z Ukrainy.


Gmina Zamość podpisała 10 maja 2018 r. umowę grantową na realizację projektu „RoweLove Roztocze – razem pomimo granic”. Natomiast w dniu 24 maja br. odbyło się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli stron projektu tj. ze strony polskiej – z Gminy Zamość, Województwa Lubelskiego, Roztoczańskiego Parku Narodowego, ze strony ukraińskiej – z Euroregionu Karpaty Ukraina, z Jaworowskiego Przyrodniczego Parku Narodowego oraz z Departamentu Ekologii i Zasobów Naturalnych Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.
W trakcie spotkania omawiano zapisy planowej do podpisania umowy partnerstwa oraz dalsze etapy realizacji wspólnego projektu. Celem ogólnym projektu jest promocja i zachowanie dziedzictwa naturalnego poprzez działania w infrastrukturę turystyczną, stworzenie produktów turystycznych skutkujących wzmocnieniu powiązań partnerskich oraz poprawie wizerunku i atrakcyjności Roztocza polskiego i ukraińskiego.
Gmina Zamość, pełniąca funkcję Lidera Projektu, planuje w ramach projektu następujące działania: budowę Centrum Geoturystycznego wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Lipsko Polesie i zakup jego wyposażenia, budowę dwóch wież widokowych, wytyczenie wraz z oznakowaniem szlaku rowerowego który stanowi połączenie do Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza, montaż czujników ruchu turystycznego, wydanie różnego typu publikacji o Roztoczu, przygotowanie dokumentu strategicznego, organizację wydarzeń transgranicznych oraz działania polegające na promocji projektu, w tym zakup gadżetów promocyjnych.
Pozostali Partnerzy projektu planują: budowę Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z wyposażeniem po stronie ukraińskiej, oznaczenie szlaku rowerowego wraz z budową punktów obsługi rowerzystów i stacjami naprawy rowerów, montaż czujników ruchu turystycznego, wydanie różnego typu publikacji o Roztoczu i gadżetów promocyjnych, organizacja wydarzeń transgranicznych oraz działania polegające na promocji projektu (wymienione powyżej – częściowo po stronie polskiej jak i ukraińskiej).
Według zapisów umowy grantowej realizacja rzeczowa projektu rozpocznie się pierwszego dnia miesiąca następującego po dacie otrzymania pierwszej zaliczki dofinansowania i będzie trwała 24 miesiące. Na dzień dzisiejszy dokładny termin nie jest jeszcze znany.
Całkowita wartość projektu: 2 011 060,97 EUR. Natomiast kwota dofinansowania dla całego projektu (90,00 % całkowitej wartości projektu): 1 809 954,87 EUR, w tym kwota dofinansowania dla Gminy Zamość: 846 907,39 EUR. Wkład własny wszystkich Partnerów Projektu: 201 106,10 EUR, w tym wkład własny Gminy Zamość: 94 100,81 EUR
Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "roman2" dnia 2 czerwca 2018 o godzinie 8:43:30 napisał:
  Pieniądz to nie śmierdzi ale współpraca z obwodem co wychwala morderców polskich dzieci , kobiet i starców to hańba . Wielka porażka dobroczynności Polski raz się zemściła i teraz też nas to czeka .
  R E K L A M A
 • "nikt" dnia 3 czerwca 2018 o godzinie 9:49:48 napisał:
  nie ma autostrady, nie ma lotniska, nie ma elektrycznej kolei, ale będziemy mieli autostradę rowerową :-))))))))) Może potem autostradę bryczkową :-)) Ktoś może się odważy napisać, ile to już kosztowało podatników i będzie kosztować?
 • "pasjonat" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 10:24:58 napisał:
  Akurat ścieżki rowerowe są potrzebne i to nie tylko dla rekreacji, ale do przemieszczania się np. do pracy. Pomimo licznych wad, rower ma tylko i wyłącznie same zalety. Ja wiem, że dla wielu rower jest be, ale prawda jest taka, wsiadasz i jedziesz, w mieście rowerem dojedzie się wszędzie,a w czasie korków szybciej niż samochodem, o takim czasie jakim się chce i łatwo jest go zaparkować. To co napawa miłym widokiem to duża liczba dzieci i młodzieży korzystająca z rowerów i to na bardzo fajnych rowerach, które można świetnie doposażyć w wyszukane akcesoria. Na takich rowerach można pokonywać duże odległości przejechanie 100 km i więcej można dokonać praktycznie bez żadnego zmęczenia, to nie są stare wigrusy, czy inne rowery rodem z PRL czy ZSRR. Najlepsze były rowery z krajów byłego ZSRR które pod górę wjeżdżały bez pedałowania, cena ich bła równie atrakcyjna.. Gdyby prześledzić historię rowerów, to od wielu lat od samego początku zasada funkcjonowania roweru jest taka sama i nie zmienna, chyba nie da się już zrobić lepszego roweru - te najistotniejsze ulepszenia już zastosowano takie jak ogumienie, zastosowanie łańcucha, przerzutek - nie sądzę, aby poza ulepszaniem dotychczasowych technologii wymyślono coś nowego. Taki rower dla wielu dzieci stanowi alternatywę dla smartfonów i gier komputerowych. nie mówiąc o czymś takim jak endorfiny tzw. hormony szczęścia, czy nawet to że dobrze dotleniony organizm zupełnie inaczej funkcjonuje - człowiek ma naładowane akumulatory pozytywną energią. Np. w Lublinie jest program "Miejski Rower" polega to na tym, że w wielu miejscach miasta są automatyczne stacje z rowerami. Aby skorzystać z roweru trzeba zarejestrować się w odpowiedniej apce, wnieść symboliczną opłatę aktywacyjną i można korzystać. Do 20 minut korzystanie jest za darmo godzina czasu to jeden złoty.
  • "nikt" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 21:35:55 napisał:
   ja... p.., to weź to powiedz komuś, kto ma tu przyjechać tu na weekend z Polski, albo biznesmenowi, aby za..lał i płacił podatki i w nagrodę wsadź go ruski rower aby dla relaksu nie dojechał do biura, tylko pojeździł po Roztoczu. Te ścieżki to nie do dojazdu do pracy, tylko typowo turystyczne - czyli DLA LUDZI Z POZA REGIONU ZAMOJSKIEGO - poniał!
  • "Pasjonat" dnia 5 czerwca 2018 o godzinie 23:33:23 napisał:
   Nikt @ frustracja, zawiść bo on ma a ja nie mam. Pamiętam twój felieton sprzed roku, w którym wylewane są twoje próżne żale ma typa w drechach z kobietą blacharą. Bo on ma a ja nie. Dam Ci radę chcesz mieć cztery kółka kup sobie drugi rower.
  • "nikt" dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 13:42:52 napisał:
   no jako wyborcy, niezły mamy w Gminie status :-)))))))))))))
 • "ad111" dnia 4 czerwca 2018 o godzinie 10:44:45 napisał:
  Projekt jest ciekawy i dobrze, że Gmina się w to zaangażowała. Sąsiadów się nie wybiera i trzeba robic wszystko aby żyć z nimi w zgodzie. Co do postaw polityczno-historycznych Ukrainców, to oczywiście ich nie popieram i trzeba ich uświadamiac jaka krzywdę nam wyrządzili. Trzeba też jednak pamiętać o naszych winach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018