gm. Zamość | Polityka i Samorząd | Powiat Zamojski | ZamośćRedakcja2 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Gm. Zamość: Radni byli jednogłośni. Wójt Gliwiński z absolutorium

Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość, Foto nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonany budżet 2018 roku. Radni Rady Gminy byli co do tego jednogłośni. 

Głosowanie nad wotum zaufania jest nowością. Wójtowie (burmistrzowie i prezydenci) od tego roku są zobligowani ustawowo przedstawić raport o stanie gminy. W trakcie piątkowych obrad Rady Gminy Zamość odbyła się dyskusja nad przedłożonym przez wójta gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego, dokumentem, w której mogli brać udział również mieszkańcy. Należało to wcześniej zgłosić i zebrać podpisy. W przypadku gminy Zamość musi być ich minimum 50. Po niej nastąpiło głosowanie nad wotum zaufania. Radni Rady Gminy Zamość jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem go wójtowi Ryszardowi Gliwińskiemu.

Kolejnym etapem sesji było udzielenie absolutorium wójtowi. Po zapoznaniu się z przedłożonym sprawozdaniem z realizacji budżetu, wraz z informacją o stanie mienia gminy oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej, radni udzielili jednogłośnie wójtowi gminy Zamość absolutorium za wykonanie budżetu 2018 roku. Wójt Ryszard Gliwiński podziękował Radzie za zaufanie, współpracę i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji ubiegłorocznego budżetu, dziękował także za wszystkie uwagi, wnioski i sugestie.

Podczas sesji podjęte zostały również uchwały: w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej, wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej na 2019 rok, powołania Zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych, uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Zamość, wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonych w obrębie geodezyjnym Sitaniec Błonie, a także Rada Gminy Zamość przyjęła Stanowisko w sprawie apelu Mieszkańców Gminy o przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodziny.

Sesja miała miejsce w piątek 28 czerwca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Mokrem.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Abt" dnia 2 lipca 2019 o godzinie 7:52:35 napisał:
    bo to dobry Wójt jest, nie to co "mieszkaniec"
    R E K L A M A
  • "Name" dnia 2 lipca 2019 o godzinie 9:15:19 napisał:
    Tak, ale będzie jeszcze bardziej nagrodzony oraz cała Rada kiedyś, kiedyś tam, za niedzielną giełdę w Mokrem, bo tam jest wieeeelki plac i KOŚCIÓŁ, do którego mknie tysiące samochodów, pędzą piesi i rowerzyści, aby uczcić ten dzień, w/g słów: PAMIĘTAJ, ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018