Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja30 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Gm. Zamość: Budżet 2018 uchwalony

Fot. gminazamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

Rada Gminy Zamość na sesji w dniu 26 stycznia br. przyjęła budżet Gminy na 2018 rok. Samorząd zamierza zrealizować inwestycje za łączną kwotę ponad 25 mln zł, z czego samo dofinansowanie unijne do ich realizacji to przeszło 12 mln zł.

Sesja budżetowa Rady Gminy Zamość zwołana została na 26 stycznia (piątek) br. Pierwotnie termin przyjęcia przez Radę budżetu ustalony był na 28 grudnia 2017r. Projekt budżetu wójt gminy przedłożył przewodniczącemu Rady i Regionalnej Izbie Obrachunkowej 14 listopada ubiegłego roku. Po tym terminie otrzymaliśmy z Samorządu Województwa Lubelskiego informację o możliwości podpisania umowy na dofinansowanie dwóch dużych gminnych projektów związanych z termomodernizacją sześciu szkół. Łączne wydatki (kosztorysy) tych projektów lat 2018-2019 to 9 535 000 zł. Unijne dofinansowanie niestety tylko 5 743 147 zł. Pozostałe to własne środki Gminy, których nie było w przedłożonym projekcie budżetu. Trzeba było od nowa przygotować montaż finansowy zadań 2018 roku. Dlatego przesunięty termin uchwalenia budżetu.
W budżecie, jaki przedłożyłem Radzie Gminy wydatki inwestycyjne to kwota 25 170 131 zł (26 % łącznej sumy wydatków). Przewidziana jest realizacja 86 różnego rodzaju zadań, z tego 56 to wykonanie uchwał zebrań wiejskich. Realizować będziemy 9 projektów unijnych, z dofinansowaniem aż 12 837 191 zł. Planowana jest realizacja wspólnie z Powiatem 7 zadań Samorządu Powiatu Zamojskiego, a gminna kwota w tych zadaniach to 1 680 000 zł. Na gminnych drogach chcemy realizować 14 zadań z budową około 4200 m.b. nawierzchni asfaltowej – planowane wydatki to 2 570 000 zł. – mówi wójt Ryszard Gliwiński.
Najpoważniejszymi wyzwaniami to wspomniane powyżej projekty termomodernizacji obiektów szkolnych, montaż 1285 zestawów kolektorów słonecznych na nieruchomościach Mieszkańców, budowa ujęcia wody i sieci wodociągowej w Płoskiem, oraz realizacja dużego projektu z Programu Transgranicznej Współpracy Polska – Białoruś – Ukraina. W tym ostatnim przypadku Gmina Zamość jest liderem projektu realizowanego przez trzech partnerów w Polsce i trzech na Ukrainie. Jego efektem będzie przebudowa obiektu byłej szkoły w Lipsku Polesiu na „Centrum Geoturystyczne”. Samorząd chce w tej miejscowości i w tej części Gminy tworzyć w przyszłości szeroką gminną ofertę turystyczną.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018