R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja30 stycznia 2018 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy ()

Gm. Zamość: Budżet 2018 uchwalony

Fot. gminazamosc.pl

R E K L A M A    B O A R D

Rada Gminy Zamość na sesji w dniu 26 stycznia br. przyjęła budżet Gminy na 2018 rok. Samorząd zamierza zrealizować inwestycje za łączną kwotę ponad 25 mln zł, z czego samo dofinansowanie unijne do ich realizacji to przeszło 12 mln zł.

Sesja budżetowa Rady Gminy Zamość zwołana została na 26 stycznia (piątek) br. Pierwotnie termin przyjęcia przez Radę budżetu ustalony był na 28 grudnia 2017r. Projekt budżetu wójt gminy przedłożył przewodniczącemu Rady i Regionalnej Izbie Obrachunkowej 14 listopada ubiegłego roku. Po tym terminie otrzymaliśmy z Samorządu Województwa Lubelskiego informację o możliwości podpisania umowy na dofinansowanie dwóch dużych gminnych projektów związanych z termomodernizacją sześciu szkół. Łączne wydatki (kosztorysy) tych projektów lat 2018-2019 to 9 535 000 zł. Unijne dofinansowanie niestety tylko 5 743 147 zł. Pozostałe to własne środki Gminy, których nie było w przedłożonym projekcie budżetu. Trzeba było od nowa przygotować montaż finansowy zadań 2018 roku. Dlatego przesunięty termin uchwalenia budżetu.
W budżecie, jaki przedłożyłem Radzie Gminy wydatki inwestycyjne to kwota 25 170 131 zł (26 % łącznej sumy wydatków). Przewidziana jest realizacja 86 różnego rodzaju zadań, z tego 56 to wykonanie uchwał zebrań wiejskich. Realizować będziemy 9 projektów unijnych, z dofinansowaniem aż 12 837 191 zł. Planowana jest realizacja wspólnie z Powiatem 7 zadań Samorządu Powiatu Zamojskiego, a gminna kwota w tych zadaniach to 1 680 000 zł. Na gminnych drogach chcemy realizować 14 zadań z budową około 4200 m.b. nawierzchni asfaltowej – planowane wydatki to 2 570 000 zł. – mówi wójt Ryszard Gliwiński.
Najpoważniejszymi wyzwaniami to wspomniane powyżej projekty termomodernizacji obiektów szkolnych, montaż 1285 zestawów kolektorów słonecznych na nieruchomościach Mieszkańców, budowa ujęcia wody i sieci wodociągowej w Płoskiem, oraz realizacja dużego projektu z Programu Transgranicznej Współpracy Polska – Białoruś – Ukraina. W tym ostatnim przypadku Gmina Zamość jest liderem projektu realizowanego przez trzech partnerów w Polsce i trzech na Ukrainie. Jego efektem będzie przebudowa obiektu byłej szkoły w Lipsku Polesiu na „Centrum Geoturystyczne”. Samorząd chce w tej miejscowości i w tej części Gminy tworzyć w przyszłości szeroką gminną ofertę turystyczną.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Czesław
Pan ładnie się prezentuje na zdjęciu,...
observer
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
TORRES20400
To nie możliwe. To po to w gumiakach bi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny