nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja30 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 12 komentarzy

Gm. Zamość: Budżet 2018 uchwalony

Fot. gminazamosc.pl

Rada Gminy Zamość na sesji w dniu 26 stycznia br. przyjęła budżet Gminy na 2018 rok. Samorząd zamierza zrealizować inwestycje za łączną kwotę ponad 25 mln zł, z czego samo dofinansowanie unijne do ich realizacji to przeszło 12 mln zł.

Sesja budżetowa Rady Gminy Zamość zwołana została na 26 stycznia (piątek) br. Pierwotnie termin przyjęcia przez Radę budżetu ustalony był na 28 grudnia 2017r. Projekt budżetu wójt gminy przedłożył przewodniczącemu Rady i Regionalnej Izbie Obrachunkowej 14 listopada ubiegłego roku. Po tym terminie otrzymaliśmy z Samorządu Województwa Lubelskiego informację o możliwości podpisania umowy na dofinansowanie dwóch dużych gminnych projektów związanych z termomodernizacją sześciu szkół. Łączne wydatki (kosztorysy) tych projektów lat 2018-2019 to 9 535 000 zł. Unijne dofinansowanie niestety tylko 5 743 147 zł. Pozostałe to własne środki Gminy, których nie było w przedłożonym projekcie budżetu. Trzeba było od nowa przygotować montaż finansowy zadań 2018 roku. Dlatego przesunięty termin uchwalenia budżetu.
W budżecie, jaki przedłożyłem Radzie Gminy wydatki inwestycyjne to kwota 25 170 131 zł (26 % łącznej sumy wydatków). Przewidziana jest realizacja 86 różnego rodzaju zadań, z tego 56 to wykonanie uchwał zebrań wiejskich. Realizować będziemy 9 projektów unijnych, z dofinansowaniem aż 12 837 191 zł. Planowana jest realizacja wspólnie z Powiatem 7 zadań Samorządu Powiatu Zamojskiego, a gminna kwota w tych zadaniach to 1 680 000 zł. Na gminnych drogach chcemy realizować 14 zadań z budową około 4200 m.b. nawierzchni asfaltowej – planowane wydatki to 2 570 000 zł. – mówi wójt Ryszard Gliwiński.
Najpoważniejszymi wyzwaniami to wspomniane powyżej projekty termomodernizacji obiektów szkolnych, montaż 1285 zestawów kolektorów słonecznych na nieruchomościach Mieszkańców, budowa ujęcia wody i sieci wodociągowej w Płoskiem, oraz realizacja dużego projektu z Programu Transgranicznej Współpracy Polska – Białoruś – Ukraina. W tym ostatnim przypadku Gmina Zamość jest liderem projektu realizowanego przez trzech partnerów w Polsce i trzech na Ukrainie. Jego efektem będzie przebudowa obiektu byłej szkoły w Lipsku Polesiu na „Centrum Geoturystyczne”. Samorząd chce w tej miejscowości i w tej części Gminy tworzyć w przyszłości szeroką gminną ofertę turystyczną.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Ricardo z areałem" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 8:30:31 napisał:
  Trzeba się ciszyć być może dubla nie będzie.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 9:29:21 napisał:
  Budżet ambitny i słyżący dużej liczbie mieszkańców. Szkoda tylko, że takie "wypasione" jak na gminne warunki budżety zdarzaja się raz na 4 lata w roku wyborczym. Ciekawe dlaczego równie wielkiego zaangażowania władz gminy nie widać w pozostałych latach...?
 • "Ad blue" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 11:20:32 napisał:
  A pas startowy na lotnisku będzie? Przecież wójt się zobowiązał przed wojewodą... No jeśli nie to trzeba ludziom powiedzieć, że chodziło o utrzymanie giełdy na mokrem.
 • "ad111" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 13:18:34 napisał:
  A co Ci tak ta giełda przeszkadza? Handlujesz majtkami w Nadszańcu...? Lotnisko w mojej ocenie nie jest potrzebne, to co jest wystarcza dla Aeroklubu, ale skoro miasto chciało przejąć teren Gminy to dobrze, że Wójt powiedział nie.
 • "zenek" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 13:54:10 napisał:
  lotnisko.lotnisko na ukonczeniu? Pa pa panie gliński
 • "ad111" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 14:17:31 napisał:
  To się jeszcze okaże. Jak dotychczas, to nie ma silnego kontrkandydata. Gliwiński ma wady i to duże, ale ma też sukcesy i znajomość istoty rzeczy jeżeli chodzi o samorządy. Reszta zalezy od ludzi-wyborców.
 • "ZMC" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 14:46:33 napisał:
  Gliwiński raczej jest za mocny i jeszcze trochę wody w Łabuńce upłynie zanim jakiś solidny kontrkandydat mu wyrośnie.
 • "Zmiana" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 15:42:14 napisał:
  Stanisław Grzesko na Wójta!
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 16:05:33 napisał:
  Giełd żadnych nie będzie bo zakaz handlu w niedzielę wprowadzili.
 • "ad111" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 16:29:21 napisał:
  Dal sklepów wielkopowierzccniowych. Czy giełda, gdzie sprzedają zazwyczaj jednoosobe firmy podlegają pod ustawę, to miałbym wątpliwości. Zawsze można zrobić giełdę w sobotę...
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 16:30:17 napisał:
  Z telefonu źle się pisze... Miałoby być "dla " sorry...
 • "Anonim" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 17:43:28 napisał:
  No to wychodzi na to że Galeria Twierdza może być otwarta w niedziele, no może poza Media Markt i Inter Marche po tam są większe powierzchnie a reszta sklepów jest mało powierzchniowa.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama