R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Reklamatekst nadesłany16 listopada 2017 FACEBOOK | 4003 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Giełda walut czy kantor internetowy? Poznaj najważniejsze różnice

R E K L A M A    B O A R D

Wyjeżdżasz za granicę lub spłacasz kredyt, w związku z czym potrzebujesz wymienić walutę? Postanowiłeś zrezygnować z oferty tradycyjnych kantorów i banków, a w zamian chcesz dokonać transakcji przez Internet? Słusznie, gdyż w ten sposób zdołasz uniknąć wysokiego spreadu – różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna waluty. Musisz jednak podjąć jeszcze decyzję odnośnie tego, czy skorzystać z kantoru internetowego, a może dokonać wymiany za pośrednictwem giełdy walutowej. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

Czym są kantory internetowe?

Korzystając z platformy do wymiany walut nie będziesz całkowicie zwolniony z ponoszenia kosztów spreadu, jednak okażą się one znacznie niższe w porównaniu do banków i kantorów stacjonarnych – zwykle o kilka procent. Będziesz musiał założyć konto w elektronicznym serwisie i podać swoje dane osobowe. Konieczne jest także założenie osobistego konta walutowego w banku. Po dokonaniu rejestracji zostaną Ci zaproponowane konkretne wartości kursów – nie istnieje możliwość ich negocjowania. Po ich zaakceptowaniu zostanie Ci umożliwione dokonanie wymiany, a następnie zlecenie przelewu.

 

Czym różnią się kantory online od giełd walut?

Jednocześnie możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakie stanowią portale pośredniczące w transakcjach pomiędzy stronami zainteresowanymi zakupem oraz sprzedażą waluty. Co najważniejsze, ich właściciele nie naliczają jakiegokolwiek spreadu, w związku z czym można zaoszczędzić nawet do ośmiu procent w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Najpopularniejszy obecnie system Walutomat.pl pobiera jedynie 0,2% od każdej wymiany. W przypadku regularnego korzystania lub obracania wysokimi kwotami, prowizja może być jeszcze mniejsza.

Giełdy walutowe działają na takiej zasadzie, że to użytkownicy sami proponują kursy. Jeżeli znajdzie się osoba będąca w stanie je zaakceptować (kontroferta), wówczas transakcja może być zawarta. Nie zawsze trzeba czekać – może się zdarzyć, że interesujący nas kurs już ktoś inny zaproponował. Podobnie jak w przypadku kantorów internetowych, i tutaj konieczne jest założenie konta walutowego. Przelewy również nie narażają na dodatkowe koszty.

 

Co jest zatem lepszym rozwiązaniem?

Trudno oceniać obie metody wymiany walut w kategoriach lepsza/gorsza. Z obiema wiąże się wiele zalet i są one wobec siebie komplementarne. Jeżeli zależy nam na jak największych oszczędnościach, wtedy zapewne korzystniejsze okaże się skorzystanie z giełdy walut. Natomiast ci użytkownicy, którzy nie chcą czekać, mogą szybko skorzystać z atrakcyjnej oferty kursów w kantorach internetowych. W obu przypadkach płacimy znacznie mniej w porównaniu do stacjonarnych kantorów. Nie musimy również tracić czasu na dojazd do najlepszego kantoru tradycyjnego w mieście i nie ryzykujemy, że po drodze ktoś nas okradnie. Internetowe kantory oraz giełdy walut to bezpieczne rozwiązanie pod warunkiem, że serwisy takie stosują zabezpieczenia w postaci protokołu https oraz szyfrowania danych SSL.

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
@Kimicic
Kmicic ładne pranie mózgu przeszedłe...
Kmicic
Nie ma czegoś takiego jak wójt miasta ...
Marchlewski
Teraz Fundacja Róży Luksemburg przyst...
K.
Wstyd na cały świat. O popisie wójta ...
d
to co kasy ni ma? a projekt unijny??...
SC
Ale tylko stadion piłkarski a nie jaki...
Agnieszka
I teraz wszystkich przeciwników WOŚP i...
niech przekażą tak 1% firmy spoza Zamo...
Tir
Co wspólnego ma z tym Zamość , niech ...
ka
Przekaż 1% podatku na KRS: 0000270261 z...
ka
UKS KIKO Zamość 5741...
La La Land
Przeraża mnie to dziadowanie... już na...
9
A Watykan nie może się dołożyć ?...
Hm
Najważniejsze to utrzymywać ciemnotę ...
.
Ile kosztuje bilet BUS z Zamościa do Lu...
ad111
A już się martwiłem, że trochę dłu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny