R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Reklamatekst nadesłany16 listopada 2017 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Giełda walut czy kantor internetowy? Poznaj najważniejsze różnice

R E K L A M A    B O A R D

Wyjeżdżasz za granicę lub spłacasz kredyt, w związku z czym potrzebujesz wymienić walutę? Postanowiłeś zrezygnować z oferty tradycyjnych kantorów i banków, a w zamian chcesz dokonać transakcji przez Internet? Słusznie, gdyż w ten sposób zdołasz uniknąć wysokiego spreadu – różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna waluty. Musisz jednak podjąć jeszcze decyzję odnośnie tego, czy skorzystać z kantoru internetowego, a może dokonać wymiany za pośrednictwem giełdy walutowej. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

Czym są kantory internetowe?

Korzystając z platformy do wymiany walut nie będziesz całkowicie zwolniony z ponoszenia kosztów spreadu, jednak okażą się one znacznie niższe w porównaniu do banków i kantorów stacjonarnych – zwykle o kilka procent. Będziesz musiał założyć konto w elektronicznym serwisie i podać swoje dane osobowe. Konieczne jest także założenie osobistego konta walutowego w banku. Po dokonaniu rejestracji zostaną Ci zaproponowane konkretne wartości kursów – nie istnieje możliwość ich negocjowania. Po ich zaakceptowaniu zostanie Ci umożliwione dokonanie wymiany, a następnie zlecenie przelewu.

 

Czym różnią się kantory online od giełd walut?

Jednocześnie możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakie stanowią portale pośredniczące w transakcjach pomiędzy stronami zainteresowanymi zakupem oraz sprzedażą waluty. Co najważniejsze, ich właściciele nie naliczają jakiegokolwiek spreadu, w związku z czym można zaoszczędzić nawet do ośmiu procent w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Najpopularniejszy obecnie system Walutomat.pl pobiera jedynie 0,2% od każdej wymiany. W przypadku regularnego korzystania lub obracania wysokimi kwotami, prowizja może być jeszcze mniejsza.

Giełdy walutowe działają na takiej zasadzie, że to użytkownicy sami proponują kursy. Jeżeli znajdzie się osoba będąca w stanie je zaakceptować (kontroferta), wówczas transakcja może być zawarta. Nie zawsze trzeba czekać – może się zdarzyć, że interesujący nas kurs już ktoś inny zaproponował. Podobnie jak w przypadku kantorów internetowych, i tutaj konieczne jest założenie konta walutowego. Przelewy również nie narażają na dodatkowe koszty.

 

Co jest zatem lepszym rozwiązaniem?

Trudno oceniać obie metody wymiany walut w kategoriach lepsza/gorsza. Z obiema wiąże się wiele zalet i są one wobec siebie komplementarne. Jeżeli zależy nam na jak największych oszczędnościach, wtedy zapewne korzystniejsze okaże się skorzystanie z giełdy walut. Natomiast ci użytkownicy, którzy nie chcą czekać, mogą szybko skorzystać z atrakcyjnej oferty kursów w kantorach internetowych. W obu przypadkach płacimy znacznie mniej w porównaniu do stacjonarnych kantorów. Nie musimy również tracić czasu na dojazd do najlepszego kantoru tradycyjnego w mieście i nie ryzykujemy, że po drodze ktoś nas okradnie. Internetowe kantory oraz giełdy walut to bezpieczne rozwiązanie pod warunkiem, że serwisy takie stosują zabezpieczenia w postaci protokołu https oraz szyfrowania danych SSL.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Kandydat Nizio... 55 minut temu
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny