nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Lifestyle | Reklamatekst nadesłany16 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Giełda walut czy kantor internetowy? Poznaj najważniejsze różnice

Wyjeżdżasz za granicę lub spłacasz kredyt, w związku z czym potrzebujesz wymienić walutę? Postanowiłeś zrezygnować z oferty tradycyjnych kantorów i banków, a w zamian chcesz dokonać transakcji przez Internet? Słusznie, gdyż w ten sposób zdołasz uniknąć wysokiego spreadu – różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna waluty. Musisz jednak podjąć jeszcze decyzję odnośnie tego, czy skorzystać z kantoru internetowego, a może dokonać wymiany za pośrednictwem giełdy walutowej. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

Czym są kantory internetowe?

Korzystając z platformy do wymiany walut nie będziesz całkowicie zwolniony z ponoszenia kosztów spreadu, jednak okażą się one znacznie niższe w porównaniu do banków i kantorów stacjonarnych – zwykle o kilka procent. Będziesz musiał założyć konto w elektronicznym serwisie i podać swoje dane osobowe. Konieczne jest także założenie osobistego konta walutowego w banku. Po dokonaniu rejestracji zostaną Ci zaproponowane konkretne wartości kursów – nie istnieje możliwość ich negocjowania. Po ich zaakceptowaniu zostanie Ci umożliwione dokonanie wymiany, a następnie zlecenie przelewu.

 

Czym różnią się kantory online od giełd walut?

Jednocześnie możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakie stanowią portale pośredniczące w transakcjach pomiędzy stronami zainteresowanymi zakupem oraz sprzedażą waluty. Co najważniejsze, ich właściciele nie naliczają jakiegokolwiek spreadu, w związku z czym można zaoszczędzić nawet do ośmiu procent w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Najpopularniejszy obecnie system Walutomat.pl pobiera jedynie 0,2% od każdej wymiany. W przypadku regularnego korzystania lub obracania wysokimi kwotami, prowizja może być jeszcze mniejsza.

Giełdy walutowe działają na takiej zasadzie, że to użytkownicy sami proponują kursy. Jeżeli znajdzie się osoba będąca w stanie je zaakceptować (kontroferta), wówczas transakcja może być zawarta. Nie zawsze trzeba czekać – może się zdarzyć, że interesujący nas kurs już ktoś inny zaproponował. Podobnie jak w przypadku kantorów internetowych, i tutaj konieczne jest założenie konta walutowego. Przelewy również nie narażają na dodatkowe koszty.

 

Co jest zatem lepszym rozwiązaniem?

Trudno oceniać obie metody wymiany walut w kategoriach lepsza/gorsza. Z obiema wiąże się wiele zalet i są one wobec siebie komplementarne. Jeżeli zależy nam na jak największych oszczędnościach, wtedy zapewne korzystniejsze okaże się skorzystanie z giełdy walut. Natomiast ci użytkownicy, którzy nie chcą czekać, mogą szybko skorzystać z atrakcyjnej oferty kursów w kantorach internetowych. W obu przypadkach płacimy znacznie mniej w porównaniu do stacjonarnych kantorów. Nie musimy również tracić czasu na dojazd do najlepszego kantoru tradycyjnego w mieście i nie ryzykujemy, że po drodze ktoś nas okradnie. Internetowe kantory oraz giełdy walut to bezpieczne rozwiązanie pod warunkiem, że serwisy takie stosują zabezpieczenia w postaci protokołu https oraz szyfrowania danych SSL.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama