R E K L A M A

Z I P

Lifestyle | Reklamatekst nadesłany16 listopada 2017

Giełda walut czy kantor internetowy? Poznaj najważniejsze różnice

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wyjeżdżasz za granicę lub spłacasz kredyt, w związku z czym potrzebujesz wymienić walutę? Postanowiłeś zrezygnować z oferty tradycyjnych kantorów i banków, a w zamian chcesz dokonać transakcji przez Internet? Słusznie, gdyż w ten sposób zdołasz uniknąć wysokiego spreadu – różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna waluty. Musisz jednak podjąć jeszcze decyzję odnośnie tego, czy skorzystać z kantoru internetowego, a może dokonać wymiany za pośrednictwem giełdy walutowej. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję.

Czym są kantory internetowe?

Korzystając z platformy do wymiany walut nie będziesz całkowicie zwolniony z ponoszenia kosztów spreadu, jednak okażą się one znacznie niższe w porównaniu do banków i kantorów stacjonarnych – zwykle o kilka procent. Będziesz musiał założyć konto w elektronicznym serwisie i podać swoje dane osobowe. Konieczne jest także założenie osobistego konta walutowego w banku. Po dokonaniu rejestracji zostaną Ci zaproponowane konkretne wartości kursów – nie istnieje możliwość ich negocjowania. Po ich zaakceptowaniu zostanie Ci umożliwione dokonanie wymiany, a następnie zlecenie przelewu.

 

Czym różnią się kantory online od giełd walut?

Jednocześnie możesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakie stanowią portale pośredniczące w transakcjach pomiędzy stronami zainteresowanymi zakupem oraz sprzedażą waluty. Co najważniejsze, ich właściciele nie naliczają jakiegokolwiek spreadu, w związku z czym można zaoszczędzić nawet do ośmiu procent w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Najpopularniejszy obecnie system Walutomat.pl pobiera jedynie 0,2% od każdej wymiany. W przypadku regularnego korzystania lub obracania wysokimi kwotami, prowizja może być jeszcze mniejsza.

Giełdy walutowe działają na takiej zasadzie, że to użytkownicy sami proponują kursy. Jeżeli znajdzie się osoba będąca w stanie je zaakceptować (kontroferta), wówczas transakcja może być zawarta. Nie zawsze trzeba czekać – może się zdarzyć, że interesujący nas kurs już ktoś inny zaproponował. Podobnie jak w przypadku kantorów internetowych, i tutaj konieczne jest założenie konta walutowego. Przelewy również nie narażają na dodatkowe koszty.

 

Co jest zatem lepszym rozwiązaniem?

Trudno oceniać obie metody wymiany walut w kategoriach lepsza/gorsza. Z obiema wiąże się wiele zalet i są one wobec siebie komplementarne. Jeżeli zależy nam na jak największych oszczędnościach, wtedy zapewne korzystniejsze okaże się skorzystanie z giełdy walut. Natomiast ci użytkownicy, którzy nie chcą czekać, mogą szybko skorzystać z atrakcyjnej oferty kursów w kantorach internetowych. W obu przypadkach płacimy znacznie mniej w porównaniu do stacjonarnych kantorów. Nie musimy również tracić czasu na dojazd do najlepszego kantoru tradycyjnego w mieście i nie ryzykujemy, że po drodze ktoś nas okradnie. Internetowe kantory oraz giełdy walut to bezpieczne rozwiązanie pod warunkiem, że serwisy takie stosują zabezpieczenia w postaci protokołu https oraz szyfrowania danych SSL.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Thomas 57 minut temu
Daniel Czubara @ Co za bzdurny artykuł....
Zygi
Wnuk juz wystarczy! dalej bedzie toczyl ...
an
Niestety Azoty mają tą dobrą sytuacj...
TORRES20400
Ja to już mam "gęsią szyjkę". Jak Pe...
jaa
Miły akcent w okresie adwentu symbolizu...
Lucyna
czy to prawda że nie zaproszono zeszło...
Eryk
gratulacje dla Pani Bogusi Sawy! Wielka,...
Thomas
Ci kandydaci nie mają najmniejszych sza...
brudny Harry
Jeśli ktoś jak STYX nie cierpi PiS-u, ...
Leonard Marczuk - to jest pomyłka delik...
z niesmakiem
Gratulacje za wyróżnienie animatora ro...
ad111
Duszenie kultury we własnym sosie i to ...
water
Thomas- żart to jest ?...
Kundel
Po co roztocze relacjonuje zamknięta im...
Thomas
Kornelia Wróblewska byłaby dobrym kand...
STYX
ZAMOŚĆ BASTIONEM PIS-U. BRZMI JAK OBEL...
brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017