R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiDaniel Czubara27 października 2016 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy

Giełda będzie “ucywilizowana”?

Giełda Mokre 2015 Foto: Robert Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Mam takie przeświadczenie, że do „ucywilizowania” giełdy nigdy nie dojdzie, bo nikomu na tym nie zależy. – pisze do wójta Gminy Zamość jeden z mieszkańców.

“Mam takie przeświadczenie, że do „ucywilizowania” giełdy nigdy nie dojdzie, bo nikomu na tym nie zależy. Myślę, że jeżeli są plany, to są one umiejscowione w jakimś czasie i chciałabym się dowiedzieć w jakim bliższym czasie i w jakim zakresie i konkretnie na czym będzie polegało ucywilizowanie giełdy. “ – napisał do wójta Ryszarda Gliwińskiego jeden z mieszkańców gminy Zamość.

-Giełda będzie ucywilizowana. Potrzebny jest jednak czas na uzgodnienia, prawne zapisy pomiędzy Gminą Zamość i Aeroklubem Ziemi Zamojskiej, oraz realizację uzgodnień i umów. Potrzebne są także pieniądze na nowe oblicze giełdy, w tym przypadku musi je zebrać Aeroklub. W maju zawarto umowę dzierżawy nieruchomości gruntowej pomiędzy Gminą i Aeroklubem – w zakresie terenu pod prowadzenie „giełdy”. Umowa precyzuje powierzchnię – 9,55 ha ( łącznie z giełdą samochodową i parkingami). Wskazuje także konkretne (nowe) miejsce jej lokalizacji. Nowa lokalizacja umożliwi jednoczesne wykorzystanie terenu Lotniska dla jego zasadniczej funkcji – urządzenie pasa startowego i ogrodzenie części lotniskowej. Nowa lokalizacja umożliwi także przyszłe (po urządzeniu pasa startowego) przygotowanie oferty dla inwestorów – zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W umowie Aeroklub zobowiązany został do urządzenia terenu giełdy – cytat z umowy „wyznaczenia miejsca pod działalność gospodarczą, miejsc parkingowych, wybudowania ogrodzenia części handlowej i widocznego oznakowania terenu”. Termin realizacji 30.06.2017r. Z informacji jakie przekazano mi we wrześniu prace związane z urządzeniem giełdy rozpoczną się wiosną przyszłego roku. – odpowiada wójt Ryszard Gliwiński.
Dodaje przy tym, iż już w przyszłym roku będą widoczne zmiany w zakresie funkcjonowania „giełdy”. Na urządzenie pasa startowego samorząd i Aeroklub czas do końca 2018 roku.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Jocker" dnia 27 października 2016 o godzinie 9:20:55 napisał:
  Budowa pasa startowego będzie kosztowała 2,5-5 mln zł. Zobowiązał się do tego wójt, przejmując lotnisko od wojewody. Ciekawe skąd weźmie pieniądze, jeśli brakuje mu każdego roku po 100-200 tysięcy żeby zapłacić miastu za kursowanie MZK. No chyba, ze to nowy pomysł na komunikację w gminie. Samoloty. Mokre - Zawada, Mokre - Sitaniec, Mokre - Kalinowice...
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Joker" dnia 27 października 2016 o godzinie 10:35:06 napisał:
  Ucywilizują taa już to widzę. Ale próbować można
  0
  0
 • "Polska" dnia 27 października 2016 o godzinie 11:35:07 napisał:
  Giełda potrzebana,ponieważ to biedne stony a na giełdzie ludzie się zaopatrują w tańsze ubrania i inne rzeczy,ale ludzie nie powinny w błocie grząść skoro płacą za wjaz,handlujący też płacą za handel i gdzie to się podziewa,skoro od lat nic nie zrobiono dla handlujących i kupujących,gdzie są te pieniądze...
  0
  0
 • "Kosh" dnia 27 października 2016 o godzinie 12:49:13 napisał:
  Jestem przeciwnikiem tej giełdy jak i wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Miliony naszych wypracowanych złotówek wypływa za granicę a my na tym tracimy. Pieniądz zamiast kręcić się po lokalnym rynku - dając zarobek większej ilości osób ulatuje w "próżnię".
  1
  0
 • "z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 14:07:13 napisał:
  Pieniądz nie będzie kręcił się na lokalnym rynku, chyba że ten rynek odizolujemy od otoczenia. Taki eksperyment już był w czasach słusznie minionych. Zamość, nawet z przyległościami jest zbyt małym organizmem żeby być samowystarczalnym. Nawet jeżeli Ty mi sprzedasz powiedzmy markowe wieczne pióro a ja Tobie kredyt konsumpcyjny, to i tak pieniądze z naszego regionu odpłyną, ponieważ my poruszamy się tylko w obrębie marży i narzutów. Ani producent markowego wiecznego pióra, ani centrala banku którego produktem jest kredyt nie mieszczą się u nas. Natomiast jeżeli mam do wyboru kupić sobie 30 par skarpet w sklepie, albo 30 par skarpet i pójść na obiad do restauracji to wybiorę to drugie i jeszcze na tym zarobi właściciel tej kanapy.
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 14:42:49 napisał:
  A na tych 30-tu parach skarpet to kto zarobi, tylko producent? Czy też właściciel lokalnego sklepu zatrudniając kolejną osobę lub ten który sprzedaje na giełdzie i też wyda zarobione pieniądze w restauracji? Tak samo masz marże w sklepie tak samo i w restauracji, jedno w drugie wchodzi. Najważniejsze jest aby się rynek lokalny kręcił a nie tylko banki, gdzie duże pieniądze odpływają.....
  0
  0
 • "z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 15:12:31 napisał:
  @"@..." To zależy gdzie po te 30 par pójdę. Raczej udam się do jakiejś sieciówki i bo lokalny przedsiębiorca też zaopatruje się w "Mokrych Tarasach" i próbuje sprzedać trzy razy drożej. Ja wiem, że on chce zarobić, dodatkowo zatrudnia kogoś za najniższą krajową, kto musi przyjąć podłe płatną pracę. Tylko że chodzi o mnie i moje pieniądze. Skoro mam je chęć wydać to wydam je w taki sposób w jaki mi się podoba. Wolę dać zarobić handlarzowi na giełdzie i zjeść obiad. Sieciówka też drenuje rynek lokalny z pieniędzy, u nas zarobi tylko sprzedawca, no może jeszcze franczyzobiorca. Uspokoję Cię jednak, usługi budowlane, meble czy okna nabywałem tylko na rynku lokalnym. Żadne ukry u mnie nie pracowały.
  0
  0
 • "stary" dnia 27 października 2016 o godzinie 18:05:00 napisał:
  Życzyć tylko aby samolociki przywoziły tysiące pasażerów czy inwestorów. Tylko jak wylądują to od razu ..... w łapy giełdziarzy, w smród, brud itd. Ale będzie fajna reklama.
  0
  0
 • "Kaśka" dnia 27 października 2016 o godzinie 18:32:32 napisał:
  Nigdy tam nie byłam i nie będę, honor mi nie pozwala zniżyć się do tej tłuszczy, która nie daje ludziom po całym tygodniu pracy odpocząć. A potem brud i smród po was wszystkich zostaje, dobrze jak jest pogoda to śmieci nie fruwają, bo przy wietrze wszystkie podwórka mamy zas.fione. Wójt mieszka podobno w innej miejscowości, więc ma z głowy, mam go dosyć tak jak i tej giełdy. Może się kiedyś wreszcie ten cyrk giełdowy zawali.
  1
  0
 • "@z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 19:59:06 napisał:
  tzn. że najlepiej nikomu nie dać zarobić, bo wszyscy chcą nas przysłowiowo nabić w butelkę, tak? I handlarz na giełdzie i sprzedawca w markecie?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "ble" dnia 27 października 2016 o godzinie 20:25:19 napisał:
  Gardzę tą giełdą,ja jeżdżę na cywilizowaną giełdę gdzie ścieżki są od lat wybetonowane a następnego dnia rano już nie ma śladu po śmieciach
  0
  0
 • "z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 20:30:45 napisał:
  @"..." To znaczy, że dam zarobić komu ja zechcę, w tym konkretnym przypadku dam zarobić restauratorowi który mnie nakarmi :) Rozważania są tylko teoretyczne, byłem na giełdzie raz, jakieś 5 lat temu. Oglądałem wszystko z zaciekawieniem z jakim się ogląda jakiś interesujący okaz w ZOO, nie pamiętam abym coś kupił, chyba że żona. Więcej mnie tam diabeł nie nosił, te korki, błoto ech... Głównie chodzi mi o to, że nie można nikomu zabronić wydawać własnych pieniędzy w sposób w jaki chce się je wydać. Czy to będzie Mokre? Nie wiem. Pamiętam różne giełdy w Zamościu: stadion, plac na którym teraz stoi ZUS, giełda na parkingu koło parku z której wyewoluował Nadszaniec. Zawsze był bałagan, ale było tanio. Koło parku można nawet było kupić ukraińską wódkę sprzedawaną na "setki" wraz z kawałkiem chleba ze słoniną. ;) Jeżeli zamknie się "Mokre Tarasy" gdzieś, wcześniej czy później powstanie nowa giełda i znowu będzie brud. Może więc lepiej to ucywilizować? Popatrz na Rzgów czy Tuszyn, tam też na początku był "bardak".
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 20:46:56 napisał:
  "zona" pewnie, albo i na pewno,
  0
  0
 • "hehe" dnia 28 października 2016 o godzinie 9:10:21 napisał:
  Zróbcie tam rondo to wieśmaki się powybijają
  1
  0
 • "Kosh" dnia 28 października 2016 o godzinie 14:54:33 napisał:
  To może tym tropem pozwólmy jeszcze na giełdzie zrobić: pralnie, zakład kosmetyczny, fryzjera, postawmy kapliczkę, lekarza internistę, mały hotel, może jeszcze wróżkę. Niech wszystko będzie bez podatku, niech tam pracują i zarabiają "turyści" z krajów ościennych? Niech dostają nasze pieniądze a My dalej im płaćmy patrząc jak nasze miasto biednieje i się wyludnia z braku pracy gdyż lokalni biznesmeni zamykają swoje firmy, bo już wszystko jest na giełdzie. Wtedy będzie super :)
  0
  0
 • "z_boku" dnia 28 października 2016 o godzinie 15:22:03 napisał:
  Cicho o tej kapliczce bo co jak co ale ją to postawią!
  0
  0
 • "f" dnia 29 października 2016 o godzinie 13:54:05 napisał:
  to jak to miasto wykańcza giełda to niezłe mamy "miasto z wielkim potencjałem" :-)))
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

xxx
Kupiłem sobie karnet a na pierwszy mecz...
obserwator
I jeszcze niech Padwa poprawi nagłośni...
Dzieci we mgle
Nie będę się czepiał czemu w roku wy...
Jacek
To prawda. Zero organizacji, zupełnie b...
buhahaha
hehehehe i tak wszyscy razem o jednej go...
Thomas
Tylko czy ocenie merytorycznej komentar...
Janko
Uwielbiam Zwolaka. Gdziekolwiek się poj...
Jarek z sitanca
Andrzej daj spokój :)...
as
Piękny i szczytny cel tylko szkoda , ż...
Zmarzniety
Stare Miasto było wyludnione zupełnie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny