R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiDaniel Czubara27 października 2016 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy ()

Giełda będzie “ucywilizowana”?

Giełda Mokre 2015 Foto: Robert Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Mam takie przeświadczenie, że do „ucywilizowania” giełdy nigdy nie dojdzie, bo nikomu na tym nie zależy. – pisze do wójta Gminy Zamość jeden z mieszkańców.

“Mam takie przeświadczenie, że do „ucywilizowania” giełdy nigdy nie dojdzie, bo nikomu na tym nie zależy. Myślę, że jeżeli są plany, to są one umiejscowione w jakimś czasie i chciałabym się dowiedzieć w jakim bliższym czasie i w jakim zakresie i konkretnie na czym będzie polegało ucywilizowanie giełdy. “ – napisał do wójta Ryszarda Gliwińskiego jeden z mieszkańców gminy Zamość.

-Giełda będzie ucywilizowana. Potrzebny jest jednak czas na uzgodnienia, prawne zapisy pomiędzy Gminą Zamość i Aeroklubem Ziemi Zamojskiej, oraz realizację uzgodnień i umów. Potrzebne są także pieniądze na nowe oblicze giełdy, w tym przypadku musi je zebrać Aeroklub. W maju zawarto umowę dzierżawy nieruchomości gruntowej pomiędzy Gminą i Aeroklubem – w zakresie terenu pod prowadzenie „giełdy”. Umowa precyzuje powierzchnię – 9,55 ha ( łącznie z giełdą samochodową i parkingami). Wskazuje także konkretne (nowe) miejsce jej lokalizacji. Nowa lokalizacja umożliwi jednoczesne wykorzystanie terenu Lotniska dla jego zasadniczej funkcji – urządzenie pasa startowego i ogrodzenie części lotniskowej. Nowa lokalizacja umożliwi także przyszłe (po urządzeniu pasa startowego) przygotowanie oferty dla inwestorów – zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W umowie Aeroklub zobowiązany został do urządzenia terenu giełdy – cytat z umowy „wyznaczenia miejsca pod działalność gospodarczą, miejsc parkingowych, wybudowania ogrodzenia części handlowej i widocznego oznakowania terenu”. Termin realizacji 30.06.2017r. Z informacji jakie przekazano mi we wrześniu prace związane z urządzeniem giełdy rozpoczną się wiosną przyszłego roku. – odpowiada wójt Ryszard Gliwiński.
Dodaje przy tym, iż już w przyszłym roku będą widoczne zmiany w zakresie funkcjonowania „giełdy”. Na urządzenie pasa startowego samorząd i Aeroklub czas do końca 2018 roku.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Jocker" dnia 27 października 2016 o godzinie 9:20:55 napisał:
  Budowa pasa startowego będzie kosztowała 2,5-5 mln zł. Zobowiązał się do tego wójt, przejmując lotnisko od wojewody. Ciekawe skąd weźmie pieniądze, jeśli brakuje mu każdego roku po 100-200 tysięcy żeby zapłacić miastu za kursowanie MZK. No chyba, ze to nowy pomysł na komunikację w gminie. Samoloty. Mokre - Zawada, Mokre - Sitaniec, Mokre - Kalinowice...
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Joker" dnia 27 października 2016 o godzinie 10:35:06 napisał:
  Ucywilizują taa już to widzę. Ale próbować można
  0
  0
 • "Polska" dnia 27 października 2016 o godzinie 11:35:07 napisał:
  Giełda potrzebana,ponieważ to biedne stony a na giełdzie ludzie się zaopatrują w tańsze ubrania i inne rzeczy,ale ludzie nie powinny w błocie grząść skoro płacą za wjaz,handlujący też płacą za handel i gdzie to się podziewa,skoro od lat nic nie zrobiono dla handlujących i kupujących,gdzie są te pieniądze...
  0
  0
 • "Kosh" dnia 27 października 2016 o godzinie 12:49:13 napisał:
  Jestem przeciwnikiem tej giełdy jak i wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Miliony naszych wypracowanych złotówek wypływa za granicę a my na tym tracimy. Pieniądz zamiast kręcić się po lokalnym rynku - dając zarobek większej ilości osób ulatuje w "próżnię".
  1
  0
 • "z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 14:07:13 napisał:
  Pieniądz nie będzie kręcił się na lokalnym rynku, chyba że ten rynek odizolujemy od otoczenia. Taki eksperyment już był w czasach słusznie minionych. Zamość, nawet z przyległościami jest zbyt małym organizmem żeby być samowystarczalnym. Nawet jeżeli Ty mi sprzedasz powiedzmy markowe wieczne pióro a ja Tobie kredyt konsumpcyjny, to i tak pieniądze z naszego regionu odpłyną, ponieważ my poruszamy się tylko w obrębie marży i narzutów. Ani producent markowego wiecznego pióra, ani centrala banku którego produktem jest kredyt nie mieszczą się u nas. Natomiast jeżeli mam do wyboru kupić sobie 30 par skarpet w sklepie, albo 30 par skarpet i pójść na obiad do restauracji to wybiorę to drugie i jeszcze na tym zarobi właściciel tej kanapy.
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 14:42:49 napisał:
  A na tych 30-tu parach skarpet to kto zarobi, tylko producent? Czy też właściciel lokalnego sklepu zatrudniając kolejną osobę lub ten który sprzedaje na giełdzie i też wyda zarobione pieniądze w restauracji? Tak samo masz marże w sklepie tak samo i w restauracji, jedno w drugie wchodzi. Najważniejsze jest aby się rynek lokalny kręcił a nie tylko banki, gdzie duże pieniądze odpływają.....
  0
  0
 • "z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 15:12:31 napisał:
  @"@..." To zależy gdzie po te 30 par pójdę. Raczej udam się do jakiejś sieciówki i bo lokalny przedsiębiorca też zaopatruje się w "Mokrych Tarasach" i próbuje sprzedać trzy razy drożej. Ja wiem, że on chce zarobić, dodatkowo zatrudnia kogoś za najniższą krajową, kto musi przyjąć podłe płatną pracę. Tylko że chodzi o mnie i moje pieniądze. Skoro mam je chęć wydać to wydam je w taki sposób w jaki mi się podoba. Wolę dać zarobić handlarzowi na giełdzie i zjeść obiad. Sieciówka też drenuje rynek lokalny z pieniędzy, u nas zarobi tylko sprzedawca, no może jeszcze franczyzobiorca. Uspokoję Cię jednak, usługi budowlane, meble czy okna nabywałem tylko na rynku lokalnym. Żadne ukry u mnie nie pracowały.
  0
  0
 • "stary" dnia 27 października 2016 o godzinie 18:05:00 napisał:
  Życzyć tylko aby samolociki przywoziły tysiące pasażerów czy inwestorów. Tylko jak wylądują to od razu ..... w łapy giełdziarzy, w smród, brud itd. Ale będzie fajna reklama.
  0
  0
 • "Kaśka" dnia 27 października 2016 o godzinie 18:32:32 napisał:
  Nigdy tam nie byłam i nie będę, honor mi nie pozwala zniżyć się do tej tłuszczy, która nie daje ludziom po całym tygodniu pracy odpocząć. A potem brud i smród po was wszystkich zostaje, dobrze jak jest pogoda to śmieci nie fruwają, bo przy wietrze wszystkie podwórka mamy zas.fione. Wójt mieszka podobno w innej miejscowości, więc ma z głowy, mam go dosyć tak jak i tej giełdy. Może się kiedyś wreszcie ten cyrk giełdowy zawali.
  1
  0
 • "@z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 19:59:06 napisał:
  tzn. że najlepiej nikomu nie dać zarobić, bo wszyscy chcą nas przysłowiowo nabić w butelkę, tak? I handlarz na giełdzie i sprzedawca w markecie?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "ble" dnia 27 października 2016 o godzinie 20:25:19 napisał:
  Gardzę tą giełdą,ja jeżdżę na cywilizowaną giełdę gdzie ścieżki są od lat wybetonowane a następnego dnia rano już nie ma śladu po śmieciach
  0
  0
 • "z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 20:30:45 napisał:
  @"..." To znaczy, że dam zarobić komu ja zechcę, w tym konkretnym przypadku dam zarobić restauratorowi który mnie nakarmi :) Rozważania są tylko teoretyczne, byłem na giełdzie raz, jakieś 5 lat temu. Oglądałem wszystko z zaciekawieniem z jakim się ogląda jakiś interesujący okaz w ZOO, nie pamiętam abym coś kupił, chyba że żona. Więcej mnie tam diabeł nie nosił, te korki, błoto ech... Głównie chodzi mi o to, że nie można nikomu zabronić wydawać własnych pieniędzy w sposób w jaki chce się je wydać. Czy to będzie Mokre? Nie wiem. Pamiętam różne giełdy w Zamościu: stadion, plac na którym teraz stoi ZUS, giełda na parkingu koło parku z której wyewoluował Nadszaniec. Zawsze był bałagan, ale było tanio. Koło parku można nawet było kupić ukraińską wódkę sprzedawaną na "setki" wraz z kawałkiem chleba ze słoniną. ;) Jeżeli zamknie się "Mokre Tarasy" gdzieś, wcześniej czy później powstanie nowa giełda i znowu będzie brud. Może więc lepiej to ucywilizować? Popatrz na Rzgów czy Tuszyn, tam też na początku był "bardak".
  0
  0
 • "@z_boku" dnia 27 października 2016 o godzinie 20:46:56 napisał:
  "zona" pewnie, albo i na pewno,
  0
  0
 • "hehe" dnia 28 października 2016 o godzinie 9:10:21 napisał:
  Zróbcie tam rondo to wieśmaki się powybijają
  1
  0
 • "Kosh" dnia 28 października 2016 o godzinie 14:54:33 napisał:
  To może tym tropem pozwólmy jeszcze na giełdzie zrobić: pralnie, zakład kosmetyczny, fryzjera, postawmy kapliczkę, lekarza internistę, mały hotel, może jeszcze wróżkę. Niech wszystko będzie bez podatku, niech tam pracują i zarabiają "turyści" z krajów ościennych? Niech dostają nasze pieniądze a My dalej im płaćmy patrząc jak nasze miasto biednieje i się wyludnia z braku pracy gdyż lokalni biznesmeni zamykają swoje firmy, bo już wszystko jest na giełdzie. Wtedy będzie super :)
  0
  0
 • "z_boku" dnia 28 października 2016 o godzinie 15:22:03 napisał:
  Cicho o tej kapliczce bo co jak co ale ją to postawią!
  0
  0
 • "f" dnia 29 października 2016 o godzinie 13:54:05 napisał:
  to jak to miasto wykańcza giełda to niezłe mamy "miasto z wielkim potencjałem" :-)))
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 22 minuty temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny