Felietony | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara31 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 80 komentarzy

Gdyby Marcin Zamoyski wrócił do polityki…

Marcin Zamoyski (2011), foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Po emisji programu „Dzień Dobry TVN” z udziałem byłego prezydenta Zamościa, Marcina Zamoyskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ) posypały się spekulacje i komentarze, czy aby nie wraca on do polityki, albo co by było, gdyby wrócił do politycznej gry? W końcu jesienią wybory samorządowe… Więc co by było gdyby… ?

Podczas swojej wizyty w studiu stacji TVN (21 stycznia) były prezydent Zamościa rozmawiał o zaangażowaniu arystokratów w politykę. „Panie Zamoyski niech Pan wróci i wygra te najbliższe wybory!” – od razu pojawił się komentarz pod tekstem o udziale Marcina Zamoyskiego w programie ogólnopolskiej telewizji.

Co zmieniłby powrót do polityki byłego prezydenta? Sporo. Przypomnijmy, że w 2014 r. Marcin Zamoyski miał swój komitet, popierały go również PO, a w II turze wyborów prezydenckich również zamojska centrolewica. Od porażki Zamoyskiego z Andrzejem Wnukiem, wówczas popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość,  obóz popierający Marcina Zamoyskiego jest w rozsypce. Szczególnie widać to podczas sesji Rady Miasta. Najlepszym tego przykładem jest grupa radnych wybranych z KWW Marcina Zamoyskiego. Praktycznie poza Rafałem Zwolakiem, który lideruje zamojskiemu kołu Nowoczesnej wszyscy radni popierają w głosowaniach prezydenta Wnuka. Podobny podział widoczny jest w Platformie Obywatelskiej. Po odejściu z partii Marty Pfeifer samotnym oponentem prezydenta w PO został radny Marek Kudela. Pozostali głosują identycznie jak radni popierający prezydenta. Swoją drogą idą młodzi liderzy stowarzyszenia “Zamość – nasz wspólny dom”, którzy krytykują prezydenta i zgłaszają swoje pomysły i projekty jak Zamojska Karta Seniora.

Krótko mówiąc każdy szuka swojej drogi. Teoretycznie liderzy PO i Nowoczesnej – Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer – ogłosili współpracę w ramach wyborów samorządowych, jednak przy takiej rozbieżności podczas głosowań i stosunek do prezydenta Andrzeja Wnuka ciężko wyobrazić sobie zacieśnienie współpracy między zamojskimi platfomersami i Nowoczesną. Jeszcze trudniej sobie wyobrazić wyłonienie wspólnego kandydata na prezydenta. 

Jeśli Marcin Zamoyski zechciałby wrócić do polityki samorządowej mógłby być kandydatem, który z pewnością pogodziłby racje obu ugrupowań, a kto wie, może i zyskałby przychylność lewicy, która cztery lata temu poparła go w II turze wyborów. Warto tu przypomnieć, że były prezydent razem z lokalnymi działaczami PO, Nowoczesnej, KOD-u, czy lewicy brał udział w demonstracjach przed gmachem zamojskich sądów, jakie odbywały się w 2017 roku.

 Mogę zaryzykować tezę, że poszczególni kandydaci tych ugrupowań mieliby naprawdę ciężkie zadanie by wygrać z Andrzejem Wnukiem, lub kandydatem wystawionym przez Prawo i Sprawiedliwość. Marcin Zamoyski, przypominam – gdyby zechciał wrócić do gry – mógłby zjednoczyć te formacje i być ich wspólnym kandydatem, liczącym się w prezydenckiej rywalizacji.

Jak podaje Onet.pl za „Gazetą Wyborczą” PiS planuje zablokować kandydatury osób, które w ciągu ostatnich trzech lat opuściły partię lub zostały z niej usunięte, a teraz chcą znaleźć miejsce na listach PiS w ramach umów koalicyjnych z partnerami Prawa i Sprawiedliwości jak np. Porozumienie, czy Solidarna Polska. To może w pewien sposób uciąć spekulacje mówiące o tym, że przed wyborami PiS ostatecznie dojdzie do porozumienia z Andrzejem Wnukiem. Kto zatem będzie kandydatem PiS?

– Mamy pewną nauczkę, ale w życiu nie zawsze wszystko wychodzi. Przygotowujemy się do wyborów. Jest dla nas problemem jedna sytuacja. mamy naprawdę duży zestaw osób, które są godne, by objąć kandydowanie na ten urząd i teraz będziemy musieli długo dyskutowali, zanim przedstawimy tę propozycję do Warszawy.mówił podczas grudniowej konferencji prasowej poseł Sławomir Zawiślak lider tej partii w naszym regionie. Nazwisko kandydata najprawdopodobniej poznamy pod koniec drugiego, lub na początku trzeciego kwartału tego roku. Póki co wszelkie giełdy nazwisk są jedynie zgadywanką. Można jednak zaryzykować tezę, że na powrocie Marcina Zamoyskiego PiS nie straciłoby nic, bowiem od bardzo dawna było w opozycji do byłego prezydenta i zwyczajnie im nie pod drodze ze sobą.

Niemal pewnym kandydatem jest aktualny prezydent Andrzej Wnuk. Kiedyś to już pisałem i powtórzę, że jeśli jest on bardzo dobrym dziennikarzem, to politykiem i strategiem jeszcze lepszym. Udało mu się bowiem przeciągnąć na swoja stronę część radnych PO, lewicy, czy KWW Marcina Zamoyskiego oraz kilku byłych już radnych PiS, co daje mu możliwość prowadzenia swojej polityki i realizacji swojej wizji nawet wobec sprzeciwu niedawnych sojuszników z obozu Prawa i Sprawiedliwości. Czy zgromadzone poparcie wystarczy na reelekcję? Trudno powiedzieć. Gdyby hipotetycznie do rywalizacji o prezydenturę włączył się Marcin Zamoyski to trudno powiedzieć, jak zachowałaby się zamojska Platforma Obywatelska, lewica, czy radni, którzy kiedyś popierali prezydenta Zamoyskiego, a dziś stoją murem za prezydentem Wnukiem. 

Można sobie gdybać i mędrkować różne scenariusze, pewne jednak jest, że powrót Marcina Zamoyskiego do lokalnej polityki sporo by namieszał. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 18.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ZMC" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 13:28:36 napisał:
  Właśnie miałem pisać, że dawno felietonu nie było....
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 13:35:10 napisał:
  Teoria ciekawa, pytanie, czy byłemu prezydentowi się chce?
 • "Tekst nadeslany" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 13:38:33 napisał:
  Żenujące. Ale jakby, to: więcej byłoby takich Małgorzat L., wiceprezesów ZGL od niczego, remontów dopiero co ,,zakonczonych'',,rewitalizacji'' więcej wyłączonych latarnii, koniec klubu którego przeciwnikem jest marcin Ł., ...
 • "K." dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 13:39:07 napisał:
  A gdzie był?
 • "Do redaktora" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 13:39:33 napisał:
  Jeśli Pan Zamoyski wycofał się z polityki to co robi na marszach KOD w Lublinie? Jest tam operatorem kamery?
 • "Daniel Czubara" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 13:42:09 napisał:
  @Do redaktora - chodzi mi o fakt, że nie jest w pierwszym szeregu, nie prowadził tych protestów itd. Zauważ, że głównymi aktorami podczas tych manifestacji były zupełnie inne osoby.
 • "KOD i Zamoyski" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:00:05 napisał:
  Widziałem jak stał z mikrofonem i przemawiał do ludzi. . Stał na mównicy przemawiał do tłumu. Był więc jednym z głównych aktorów.
 • "hehe" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:06:07 napisał:
  Na pewno dodałoby to pikanterii w rywalizacji o prezydencki fotel :)
 • "wilk" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:06:58 napisał:
  Zamoyski to nie moja bajka, ale gdyby wrócił faktycznie, to chciałbym zobaczyć miny kilku radnych ....
 • "józfa bimbrownik" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:07:59 napisał:
  Zamoyski by wszystkich pogodził :)
  R E K L A M A
 • "ZMC" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:12:19 napisał:
  Byłoby w czym wybierać: Zamoyski, Wnuk, ktoś z PiS i moze ktoś od Kukiza.
 • "dupokracja" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:12:57 napisał:
  Nie ten czas nie ta epoka! Postawił na PO- nie wyszło, uwalał się KODem- smród się przyczepił. Pozostaje Gowin -taki zsyp sfrustrowanych.. A wystarczyło pozostać sobą..
 • "Janusz z Grażynką" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:13:57 napisał:
  Hrabia do końca był w komitecie wyborczym Bula, POpierał kandydatów do sejmu, wielokrotnie uprawiał KODziadostwo - jest więc skompromitowany, a lud pracujący mu tego nie zapomni!
 • "centrum" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:15:58 napisał:
  Popieram tezę redaktora - Zamoyski pogodziłby PO, Nowoczesną, lewice i KOD. Niech jadą i go proszą.
  • "viki" dnia 17 marca 2018 o godzinie 17:17:19 napisał:
   ............Tylko niech ze sobą flaszkę wezmą i tojkę.......
 • "magnar" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 14:27:50 napisał:
  Ciekawa teoria. To byłoby polityczne trzesienie ziemi na lokalnej scenie samorządowej.
 • "zenek" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 15:02:24 napisał:
  roztocze net to PO i Kodziarskie badziewie nie sondujcie ? Liczą się fakty . Marcin ma tytuły i hektary i przy tym niech zostanie . Jdzie nowe i trzeba walczyć z tym [Co było i niech tak pozostanie ] zafajdanym gównem szmalcowniczym .
 • "centrum" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 15:10:36 napisał:
  PO i kodziarskie? A dziś o rana na głównej był poseł od Kukiza :)
 • "haha" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 15:11:50 napisał:
  zenek to przykład popłochu jaki teraz wybuchł na samą insynuację powrotu byłego prezydenta :)
 • "TORRES20400" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 15:44:59 napisał:
  Stare wróble ćwierkają na Mieście, że a i owszem Zamoyski będzie startował. Ale nie Marcin, tylko jego syn Andrzej. Dlatego Hrabia kotlety odgrzewa, żeby ułatwić progeniturze wykon samorządowy.
 • "hehe" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 15:47:43 napisał:
  No i mielibyśmy dynastię. Przynajmniej monarchiści byliby zadowoleni.
  R E K L A M A
 • "swój" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 15:53:32 napisał:
  Jak Zamość to Zamoyski!
 • "dodzam" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 16:02:59 napisał:
  Panie prezydencie ZAMOYSKI niech pan wróci!!!
 • ""spirytus mowens"" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 16:12:27 napisał:
  Coś w rodzaju kolejnej odsłony "bezpartyjnego członka partii, sympatyka ruch" ?... To już lepiej zarząd komisaryczny...;D Tu potrzeba wyrazistego człowieka, a nie "człowieka z żelatyny"!
 • "hehe" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 17:11:52 napisał:
  Byłby to kolejny "niezrzeszony" kandydat?
 • "qwert" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 18:15:33 napisał:
  Faktycznie Zamoyski mógłby wszystkich pogodzić. Myślę, że w duchu to nawet ludzie z PIS chcieliby Zamoyskiego bo można się z nim dogadać. Czegoś takiego jak teraz nigdy nie było. Arogancja, obrażanie ludzi, nagrywanie radnych, pozywanie do sądu, zarzuty prokuratorskie - po prostu dramat. Chcemy zgody na naszym zamojskim poletku a nie ciągłej wojny. Panie Zamoyski - Zamość wzywa. Trzeba się poświęcić i zrobić porządek. Zamość prosi.
 • "Bart" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 18:20:48 napisał:
  A czym dotychczas zajmował się Pan Andrzej Zamoyski, syn Marcina? Prócz bycia synem swojego Ojca. mówię to bez ironii.
 • "ekhm" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 18:23:13 napisał:
  W Zamościu nazwisko Zamoyski nadal wiele znaczy. Mógłby spokojnie wygrać, a przynajmniej scementować polityczne centrum.
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 18:37:33 napisał:
  Owszem, przewiduję, że Marcin Zamoyski wróci (podejmie próbę powrotu)do polityki, ale uzyska słaby wynik. W 2000 roku Lech Wałęsa po przegranej z Kwaśniewskim w 1995 r., ale w 2000 kiedy spróbował swoich sił doznał druzgocącej klęski. W ostatnich wyborach na dzień dobry Marcin Zamoyski miał o 20 % mniej głosów poparcia niż z poprzednich wyborów - to można łatwo obliczyć z wyników cząstkowych. Zamoyskiemu nie pomogło ani poparcie Jerzego Nizioła ani Marka Lipca (który wycofał się z wyścigu prezydenckiego).
 • "Anonim" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 18:46:54 napisał:
  Wódko powól żyć
 • "fifi" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 19:33:33 napisał:
  Proroczy artykuł, wreszcie ktoś z pismaków zaczął myśleć. Pamiętajcie , strach przed PiSowską szarańczą potrafi czynić CUDA..I jeszca jedno : w polityce wszystko jest możliwe!!! Panie Zamoyski Jesteś Pan potrzebny Zamościowi!!!
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 19:40:12 napisał:
  Kandydatem na urząd prezydenta Zamościa będzie Rafał Zwolak i Bartosz Sierpniowski - taki punkt widzenia przedstawił Dziennik Wschodni. Podzielam ten punkt widzenia.
 • "Antywazelina" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 19:57:58 napisał:
  Połowa komentarzy wygląda jakby były pisane przez pana redaktora. "Popieram tezę redaktora", "Ciekawa teoria", Proroczy artykuł, wreszcie ktoś z pismaków zaczął myśleć"... To wygląda na samouwielbienie redaktora lub obrzydliwą wazelinę jego znajomych.
 • "hehe" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 20:35:01 napisał:
  Redaktorek po prostu napisał to o czym wszyscy w kuluarach spekulują. pytanie na ile to się sprawdzi.
 • "powrót do przeszłości..." dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 21:45:35 napisał:
  do "ekhm" Jak to napisałeś "scementować" to on może ale stary beton partyjny. Resztek tego ideologicznie utrwalonego "materiału" pozostało po wydziałach UM trochę. Ani to nie reformowalne ani inteligentne, o fachowości nie wspomnę. Zawsze w cieniu, zawsze drudzy. Powrót Zamoyskiego przywitaliby gromkim "meldujemy: wytrwaliśmy na posterunku"... Takie "Michały" samorządności rodem z PRL-u, idealny materiał na Dyrektoriat... Widzicie to oczyma wyobraźni? Człowiek to jedno, a to kim się otoczy to drugie. I tego obawiam się.
 • "do roboty" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 21:52:36 napisał:
  Niech jadą i proszą aby kandydował. To byłby mocny kandydat.
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 22:03:19 napisał:
  PiS w Zamościu ma problem. Być może jest to problem przywództwa. jako największa polityczna siła nie potrafi realnie przejąć władzy. Jest największą siłą polityczną wygrał wybory, ma najwięcej radnych, Andrzej Wnuk był popierany przez PiS, a teraz PiS jest w opozycji . Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje? Czy nie nadszedł czas, aby zastanowić się nad zmianami? Oby tak dalej, to PiS naprawdę doigra się i wtedy dopiero będzie. Czy to w ostatnich czy przedostatnich wyborach jedynka na liście PiS miała niewiele mniej głosów od dwójki? Nie wiem dlaczego drogi PiS i Andrzeja Wnuka rozeszły się, nie wiem po czyjej stronie leży wina, co było powodem tego rozwodu.
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 22:26:50 napisał:
  Daniel Czubara @ Chciałbym odnieść się do bzdur jakie pan napisał. cyt. "Kiedyś to już pisałem i powtórzę, że jeśli jest on bardzo dobrym dziennikarzem, to politykiem i strategiem jeszcze lepszym." ====================================================================== Otóż o ile się nie mylę Andrzej Wnuk jest prawnikiem, jest pisarzem powieści kryminalnych, jest przedsiębiorcą (do momentu, kiedy został prezydentem), oczywiście dziennikarzem, jego dokonania są duże. Bez wątpienia to człowiek oczytany, z dużą wiedzą praktyczną i teoretyczną. I to że jest dobrym dziennikarzem wynika z tego, z posiadanych umiejętności i talentu lekkiego pióra. Trzeba wiedzieć o czym się pisze.Dyplom dziennikarstwa, czy politologii to delikatnie mówiąc nie wszystko. ======================================================================= Abstrahując od tego, że jest on dobrym dziennikarzem - z wykształcenia nie jest dziennikarzem. KOMPLETNĄ BZDURĄ JEST DLA MNIE TWIERDZENIE, ŻE JAK JEST DOBRYM DZIENNIKARZEM TO MUSI BYĆ DOBRYM STRATEGIEM I POLITYKIEM - co jak co ale takiej bzdury czytać nie mogę. Dziennikarstwo, to nie jest jakaś super dziedzina czy super wiedza. Zapomina pan, żeby o czymś pisać to trzeba o tym wiedzieć, mieć pojęcie. Gdyby przejrzeć się super polskim dziennikarzom np. Hanna Lis do niedawna prowadząca główne wydania Wiadomości, panoramy. Czy np. Piotr Kraśko z wykształcenia teatrolog teraz Dzień dobry TVN. Oczywiście w polskiej polityce, w sejmie są i byli dziennikarze, ale nie zrobili oszałamiającej kariery za wyjątkiem np. Mieczysława Rakowskiego, Jerzego Urbana. ====================================================================== Daniel Czubara pisze dalej cyt. Udało mu się bowiem przeciągnąć na swoja stronę część radnych PO, lewicy, czy KWW Marcina Zamoyskiego oraz kilku byłych już radnych PiS, co daje mu możliwość prowadzenia swojej polityki i realizacji swojej wizji nawet wobec sprzeciwu niedawnych sojuszników z obozu Prawa i Sprawiedliwości. ======================================================================To akurat nie było trudne. Prezydent nie potrzebował i nie potrzebuje tej większości i Pan (DC) doskonale o tym wie. BRAK WIĘKSZOŚCI OZNACZA PRZYSPIESZONE WYBORY, PONOWNY WYBÓR ANDRZEJA WNUKA I WYMIANĘ CO NAJMNIEJ 90 % PROCENT OSOBOWEGO SKŁADY RADY MIASTA. TU ZACHODZI SZEKSPIROWSKI ZWIĄZEK PRZYCZYNOWO SKUTKOWY BYĆ ALBO NIE BYĆ. Dla wielu radnych, o których wiadomo, że nie przejdą, to jest jeszcze czas na poprawę wizerunku, jednak ich los wydaje się być przesądzony - to mogło tak wyglądać, ale powody musiały być inne. POWÓD JEDNAK JEST ZGOŁA PROZAICZNY PREZYDENT POTRAFIŁ UDANĄ PREZYDENTURĄ PRZEKONAĆ DO SWOICH RACJI. Trudno aby dobre uchwały miałyby być negowane przez dawną opozycję byłoby to ze szkodą dla ogółu.
 • "światełko w tunelu" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 23:18:34 napisał:
  Może wrócić, tylko po co, by przegrać znów z kandydatem PIS, to nie to samo co w 2014 r. gdzie PIS jeszcze nie był na fali. Najwyżej osłabi obecnego prezydenta w wyborach i to wszystko, to już lepiej jakby go poparł to może by coś pomogło....
 • "Daniel Czubara" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 23:21:42 napisał:
  @Thomas krótkie wyjaśnienie - pisząc " Kiedyś to już pisałem i powtórzę, że jeśli jest on bardzo dobrym dziennikarzem, to politykiem i strategiem jeszcze lepszym." chciałem jedynie pokazać fakt, że obecny prezydent jest bardzo dobrym dziennikarze, natomiast pokazał, że ma również bardzo duży talent do polityki i strategii, czego wiele osób nie brało pod uwagę i nie doceniało. Ich błąd. Tylko tyle.
 • "Thomas" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 23:48:35 napisał:
  Daniel Czubara@ to jest artykuł o byłym prezydencie, to są pewne rozważania, uważam, że wyjściowe tezy są błędne i trudne do udowodnienia, tym samym wnioski mogą być jedynie fałszywe, tak samo jak końcowa konkluzja powrót Marcina Zamoyskiego byłby nieudany. Jednak nie bierze Pan pod uwagę wystartowało pięciu kandydatów: Jerzy Nizioł, Andrzej Wnuk, Marek Lipiec, Paweł Biłant i urzędujący prezydent Marcin Zamoyski. Dlaczego lewica i centrum zdecydowała się na własnych kandydatów, dlaczego kandydaci z tych środowisk zdecydowali się na kandydowanie? Przecież, dla wielu murowanym kandydatem do zwycięstwa był Zamoyski, pomimo że był faworytem to lewica i PO wystawiła swoich kandydatów, i to świetnych kandydatów pod względem merytorycznym. Wyniki pierwszej tury pokazały Marcin Zamoyski nie miał 50 procent plus jeden głos. W drugiej turze pomimo poparcia Marcina Zamoyskiego przez Jerzego Nizioła i Marka Lipca tych 50 procent plus jeden głos w dalszym ciągu nie było - co potwierdziły wyniki wyborów. Krótko mówiąc Marcin w porównaniu z poprzednimi wyborami stracił 20 procent wyborców i można było go pokonać. =======================================================================Marcin Zamoyski nie był tym razem tak silnym kandydatem aby go nie pokonać. Gdyby pogdybać, startuje poseł Sławomir Zawiślak i Startuje Marcin Zamoyski - wgrywa Sławomir Zawiślak - wydaje mi się, że Sławomir Zawiślak popełnił błąd powinien startować. To samo Andrej Wnuk versus Marcin Zamoyski. Kluczem do zrozumienia tego co się stało w ostatnich wyborach jest to, że Marcin Zamoyski nie miał wtedy takiej siły politycznej, jak wcześniej. Druga tura, rządzi się swoimi prawami. Jeżeli do niej dochodzi, to jest to sygnał, że dotychczasowy lider nie jest tak silny. I wtedy tak jak w piłce - bić mistrza i mistrz traci mistrzostwo, na rzecz pretendenta.
  R E K L A M A
 • "Anka" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 9:12:51 napisał:
  Jaki porządny człowiek będzie popierał kogoś z takimi zarzutami prokuratorskimi ? Na pewno nie prezydent Zamoyski.
 • "??" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 9:41:30 napisał:
  To zdjęcie Pana Marcina Zamoyskiego to chyba było wykonane jeszcze w ubiegłym tj. XX wieku.
 • "Jacek" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 10:04:27 napisał:
  A Wnuk i tak wygra!!
 • "werty" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 10:40:47 napisał:
  Na razie ma prokuratorskie zarzuty i nie wiadomo czy będzie mógł w ogóle wystartować. A nawet jak wystartuje to kto takiego poprze ?
 • "Dirty Harry" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 10:46:26 napisał:
  Marcin Zamoyski nie wróci do wielkiej polityki. Oczywiście będzie brał udział w tej małej, podtrzymywał stare relacje i znajomości, ale nie będzie kandydował na fotel prezydenta. Po tylu latach na wysokich stanowiskach zapewne czuje się spełniony jako polityk, ale nie zapominajmy, że jest już w wieku emerytalnym, i po tylu latach intensywnej pracy, na pewno chce po prostu odpocząć.
 • "Stanley" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 10:55:53 napisał:
  Zamojski nie ma problemu z wyrazistością czy rozpoznawalnością swojej osoby. Problemem pojawi się jak wygra i zacznie zmiany kadrowe. Zamojski postawi na sprawdzonych towarzyszy i powrócić może ( oczywiście z wyjątkami ) jak ktoś zauważył trafnie BETON. Kogo "namaściłby" Zawiślak, Nizioł czy Lipiec o Biłancie nie wspominając..? Zaproponujcie urząd Rysiowi ! Postać nad wyraz wyrazista, która POgodzi wszystkie strony, poza PIS.... Nawet antyklerykałowie czy lewaki będą zadowoleni jak zlikwiduje Orszak 6ciu Króli...
 • "cba" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 11:11:04 napisał:
  Czubara nowym rzecznikiem prasowym "Stowarzyszenia"
 • "pot" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 11:16:41 napisał:
  Niech wróci i wybuduje tę fabrykę na 3 tys.nowych miejsc pracy co obiecał razem z TZ.
 • "max" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 11:56:01 napisał:
  Niestety Zamość kogoś z zewnątrz a nie dziadka po 70 co potrafi tylko likwidować. Gdyby Pan Zamoyski wrócił myślę że kibice Hetmana mieliby kogo rozliczać za likwidację klubu. Przypomnę że to dzięki Panu Hrabiemu klub próbowano zlikwidować. Dodam że temat rozliczenia ugody po rozwiązaniu umowy dzierżawy na boiska Rorunda do dnia dzisiejszego nie jest załatwiony.
 • "Mniej czytelników na roztocze.net" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 12:29:34 napisał:
  Zablokowaliście możliwość komentowania i nie można zapytać pod postem o danych oglądalności za styczeń 2018, pytam więc tutaj. Dlaczego odnotowaliście spadek w styczniu? Były już wyniki znacznie ponad 46 000 a teraz tylko 34 000? Co się takiego stało, że macie o 1/3 czytelników mniej? Dlaczego zaliczyliście tak brawurowy spadek?
  R E K L A M A
 • "buhahaha" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 13:00:03 napisał:
  ostatni kurier zamojski sie chwalil ogladalnoscia, i tam tez ludzie pisali komentarze pod postem a potem wchodze nastepnego dnia a tu wiekszosc komentarzy pokasowana :D, tak ze jesli chodzi o cenzure i kasowanie postow to najwiekszą kasowalnoscia postow moze sie pochwalic kurier :D chociaz nie wiem czy akurat tym powinien sie chwalic ;D
 • "buhahaha" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 13:00:42 napisał:
  oczywiscie ten nowy kurier zamojski
 • "Andrzej" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 13:01:47 napisał:
  Tomaszek znowu próbuje siać ferment? A fe nieładnie. Widać, że go boli.
 • "Goliard" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 13:06:17 napisał:
  Jakoś nie widze, by roztocze promowało się na kurierze i tam spamowało. Natomiast tutaj widze ewidentnie ktoś spamuje.
 • "Zamościanin" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 13:11:39 napisał:
  Panie ( Prawdziwy) Prezydencie Miasta Zamość, niech Pan wróci nie koniecznie do polityki ("be"), ale do Samorządu Zamojskiego, Zamościanie czekają. Wielu żałuje tego co zrobiło w 2014 roku, ale oficjalnie się nie przyznają bo im po prostu wstyd.
 • "Thomas" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 16:02:28 napisał:
  Tradycja rozwoju :) Czy ktoś mi może powiedzieć, co to jest tradycja?
 • "TORRES20400" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 16:07:25 napisał:
  To może ja odpowiem, co to jest "tradycja": https://www.youtube.com/watch?v=OWEMoJYvbos
 • "Thomas" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 18:22:32 napisał:
  Torres @ tradycja to tysiącletni dąb. A to wszystko to co widzimy to nasza zwykła codzienność. Uniwersalne przesłanie mistrza Barei jest bardziej ponadczasowe, niż nam to wydaje się. A ekstra, to niech będą extra mocne.
 • "Thomas" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 18:24:45 napisał:
  Szkoda, że nie mamy takiego dębu.
 • "nemo" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 18:25:57 napisał:
  Panie Danielu a ja mam wątpliwości mianowicie jaka jest różnica pomiędzy wielkim talentem a cwaniactwem ?
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 18:39:48 napisał:
  @"Thomas"; tak to prawda co piszesz. Dlatego "tradycji" nie mieszałbym do bieżących sporów politycznych. Sama sobie poradzi. Ta 'tradycja" znaczy się.
 • "servis" dnia 1 lutego 2018 o godzinie 20:54:22 napisał:
  Thomas@ mamy ! Mamy "domb" po pewnej matrioszce w parku!
 • "Anonim" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 9:38:17 napisał:
  30 tys. złotych
 • "." dnia 2 lutego 2018 o godzinie 15:13:11 napisał:
  NIKT ni chce pisać felietonów, a tutaj proszę. Chcieliście mieć Felieton no to macie felieton. Szkoda, że rubryka felieton jest mało aktywna.
 • "Horn" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 15:22:37 napisał:
  Fakt przydałoby się więcej felietonistów. Kiedyś pisali i Wojciech Kowalczyk i Robert Moteka. Czubara jest ok, ale jak będzie pisał tylko on to powoli roztocze zmieni się w jego bloga. Póki co wygląda to nieźle, ale licze na więcej.
 • "Thomas" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 18:16:39 napisał:
  A może zamojski Nikt napisze felieton? Szczerze mówiąc robi się nudno bez felietonów.
 • "Komedia" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 18:23:05 napisał:
  czy Horn = redaktor Czubara? zawsze jak trzeba pochwalić redaktora Czubare albo stronke Roztocze to Horn na posterunku... żaden normalny czytelnik by tak nie robił... a może to sąsiad albo cichy wielbiciel ?
 • "Daniel Czubara" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 18:51:35 napisał:
  @Komedia rozwieję Twoje wątpliwości. Członkowie redakcji piszą tylko pod swoimi nazwiskami bo system ich z automatu loguje. Tyle w temacie.
 • "Horn to redaktor Czubara" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 19:02:00 napisał:
  W końcu ktoś to głośno powiedział. Brawo za odwagę.
 • "Daniel Czubara" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 19:34:18 napisał:
  Odsyłam do wcześniejszego mojego wpisu. Nadmienię, że gdy kiedyś działało Forum Roztocze On Line i był obowiązek rejestracji użytkowników łatwo było ustalić kto jest kim. Zwłaszcza, że część użytkowników i tak w podpisie podawała kim jest faktycznie albo kiedyś przy częstszych dyskusjach przedstawiała się z personaliów. Kim jest Horn nie zamierzam chodzić i pytać. Jak zechce to kiedyś sam powie. Tak samo jak nie zmierzam szukać kim jest "Komedia" , który nomen omen pisze również pod nickami: Polonista, Hiacynta, Niesamowite, PP, Karolak, agcu, Pytajnik, Wiesława, Dawid, Grażyna, i kilkudziesięciu innych mógłbym długo wymieniać bo jest tego z 7 stron ale szkoda mi klawiatury. "Komedia" napisał, że "Horn" to jakiś mój znajomy lub wielbiciel. Nie będę dochodził bo codziennie poznaję od kilkunastu do kilkudziesięciu ludzi. Wychodzi jednak na to, że jak zyskałem sobię czyjąś sympatię, tak samo ktoś darzy mnie antypatią, że próbuje pisać pod kilkudziesięcioma nickami hejty, by przez to wzbudzić poczucie grupowego oburzenia, a de facto jest to jedna osoba, która ma po prostu jest do mnie uprzedzony. Normalne zjawisko w pracy dziennikarza. Wszystkim nie dogodzisz.
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 20:19:19 napisał:
  Czytam i pękam ze śmiechu. Dla tego kolesia mogę być i prezesem Jarosławem. PS. Ja przynajmniej od lat trzymam się jednego nicka.
 • "Rodowity zamościanin" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 18:13:54 napisał:
  Panie Prezydencie niech Pan kandyduje.
 • "Lesio" dnia 3 lutego 2018 o godzinie 22:37:06 napisał:
  Proroczy tekst. Dziś radny Zwolak napisał na FB że prezydent Zamoyski rozważa kandydowanie w najbliższych wyborach.
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 1:46:35 napisał:
  Daniel Czubara@ nie ma możliwości wstawiania akapitów, pogrubień itd. to kiedyś było i na pewno nie tylko na forum.
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 2:15:33 napisał:
  Zwolennikom Rafała Zwolaka jego słowa mogą się bardzo nie spodobać. To Dziennik Wschodni upatruje Rafała Zwolaka i Sierpniowskiego jako potencjalnych kandydatów na Urząd Prezydenta. Te słowa to gwóźdź do politycznej trumny radnego. W tej kadencji radny Rafał Zwolak wykonał dużą pracę, jest aktywnym radnym podejmuje rozwiązywanie trudnych spraw i problemów - a przy tym jest mocno krytykowany. Inicjatywy radnego to np. sprawa Mokrego, sprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, przypomnienie o Wołyniu, akcja czysta Starówka, przewodniczenie Komisji Rewizyjnej. Ponadto radny zaangażował się aktywnie w projekt Nowoczesnej, był uczestnikiem wielu manifestacji. Może radny uznał, że to jeszcze nie jego czas? Ale to jego czas. =================================================================== Zastanawia mnie po co te słowa, i po co ta aktywność, narażanie się na hejt i totalną krytykę? Skoro powiedziało się a to powinno powiedzieć się b.. Szans powrotu do polityki Marcina Zamoyskiego nie widzę dużych, od ostatnich wyborów sporo zmieniło się, ten powrót może okazać się wizerunkowo mocno ryzykowny. ==================================================================== Gdyby zrobić symulację, to Andrzej Wnuk wygrywa pierwszą turę z ogromną przewagą - tak będzie. Może być i tak, że kandydatem który może mu zagrozić jest Rafał Zwolak, tylko on może "pomieszać szyki", może sprawić niespodziankę pokonując Sławomira Zawiślaka. Przewiduję, że do wyborów PiS wystawi Sławomira Zawiślaka - tak na dobrą sprawę PiS poza posłem S. Zawiślakiem nie ma na tyle silnego kandydata do wyborów. PiS nie ma wyjścia, poseł Zawiślak musi podjąć próbę i stanąć w szranki wyborcze i wygrać. Przewiduję, że w wyborach wystartuje Jerzy Nizioł. Zresztą te wybory to będzie niezła polityczna partia szachów a o wygranej zdecydują pionki na linie przemiany i ci co umieją grać w szachy. Tak więc mamy kandydatów Andrzej Wnuk, i pretendenci Rafał Zwolak, Marcin Zamoyski, Jerzy Nizioł, dużo mówi się, że może Marta Pfeiffer zdecyduje się, zapewne PO wystawi kandydata, może jeszcze kandydat niezależny - każdy z tych kandydatów .ma szanse.
 • "Cień" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 8:51:40 napisał:
  @Thomas jeżeli PAW wystartuje samodzielnie bedzie miał przeciwko sobie PiS z prawej z strony i Marcina Zamoyskiego lub kogoś z jego namaszczeniem, popieranego przez lewicę i centrum. Pamiętasz wynik Wspólnego Zamościa? To wiele tłumaczy. Oczywiście to tylko moja symulacja.
 • "Thomas" dnia 4 lutego 2018 o godzinie 12:11:55 napisał:
  cień@Krótko - elektorat nie posłucha wezwań swoich liderów do głosowania na tego czy tamtego kandydata, posłuch będzie niewystarczający. Gdyby tak było, Marcin Zamoyski wygrałby wybory.
 • "Sasetka" dnia 6 lutego 2018 o godzinie 0:27:34 napisał:
  Absolutnie nie wyobrażam sobie Pana Zanoyskiego,zamiast pchać się do władzy ,niech się zajmie wnukami,jego czas się skończył.Teraz czas dla młodych i kibicuję Panu Wnukowi,dba o dobro ich potrzeby,drugi raz wygraliśmy Stolicę Świetlną.
 • "k" dnia 24 lutego 2018 o godzinie 23:15:09 napisał:
  Czarny koniem nadchodzących wyborów samorządowych jest lewica zamojska,która również ma swojego kandydata na Prezydenta Miasta Zamościa. Ale jego nazwisko poznamy w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018