R E K L A M A

Z I P

Edukacja | ZwierzyniecRedakcja9 maja 2017

Filia szkoły w Obroczy do likwidacji

foto: Hemera

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Filia szkoły w Obroczy w gminie Zwierzyniec zostanie zlikwidowana. Za uchwałą w tej sprawie podczas sesji zagłosowało 10 radnych, a 5 było przeciw.

Oprócz likwidacji filii w Obroczy radni planowali również likwidację filii w Żurawnicy. Uchwałę intencyjną przyjęli w lutym, a teraz otrzymali opinię Lubelskiego Kuratora Oświaty, który zgodził się jedynie na likwidację placówki w Obroczy. W sprawie filii w Żurawnicy wydał negatywną opinię.

W obydwu przypadkach chodzi o placówki z niewielką liczbą uczniów, którzy mogliby uczęszczać do Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Od września w dwóch oddziałach w Obroczy miałaby się uczyć zaledwie trójka dzieci, natomiast w Żurawnicy, także w klasach I – II, zaledwie siedmioro uczniów. Władze gminy, chcąc zapewnić dzieciom możliwie najlepsze warunki nauki, proponowały, by uczniowie z obydwu filii uczęszczali do szkoły w Zwierzyńcu, która dysponuje odpowiednią kadrą i bazą dydaktyczną. Za takim rozwiązaniem przemawiają także względy ekonomiczne, ponieważ utrzymanie jednej filii to koszt około 100 tysięcy złotych rocznie.

Kurator oświaty podzielił argumenty, dotyczące jedynie placówki w Obroczy i negatywnie zaopiniował likwidację filii w Żurawnicy, ale zwierzynieccy samorządowcy złożyli zażalenie na tę opinię do ministra edukacji i czekają na jego ocenę.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
nowa ordynacja@ jeżeli faktycznie opozy...
nowa ordynacja
Jak nowa ordynacja wejdzie w życie, to ...
.
Słyszeliście, że Emanuel Macron zaczy...
.
Ogromny brak szacunku dla protestującyc...
magnar
Tak pół żartem, pół serio wszystko ...
chyba żartujes...
Każdemu wolno dziś sądzić co chce na...
Kosh
Nie ma czegoś takiego jak "wolność". ...
pl
Lul. Kiedyś przechodziłem obok podobne...
ciekawy
Tak mnie zainteresowało - pod sądem pr...
Horn
Akurat na zakupach koło sądu byłem. N...
zamościak
To już mogli sobie grilla uruchomić, n...
obserwer 2
Nie wychylaj się zbyt nisko bo czółko...
.
Co to znaczy, jesteśmy w trakcie przetw...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017