R E K L A M A

Z I P

Edukacja | ZwierzyniecRedakcja9 maja 2017 FACEBOOK | 4411 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Filia szkoły w Obroczy do likwidacji

foto: Hemera

R E K L A M A    B O A R D

Filia szkoły w Obroczy w gminie Zwierzyniec zostanie zlikwidowana. Za uchwałą w tej sprawie podczas sesji zagłosowało 10 radnych, a 5 było przeciw.

Oprócz likwidacji filii w Obroczy radni planowali również likwidację filii w Żurawnicy. Uchwałę intencyjną przyjęli w lutym, a teraz otrzymali opinię Lubelskiego Kuratora Oświaty, który zgodził się jedynie na likwidację placówki w Obroczy. W sprawie filii w Żurawnicy wydał negatywną opinię.

W obydwu przypadkach chodzi o placówki z niewielką liczbą uczniów, którzy mogliby uczęszczać do Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Od września w dwóch oddziałach w Obroczy miałaby się uczyć zaledwie trójka dzieci, natomiast w Żurawnicy, także w klasach I – II, zaledwie siedmioro uczniów. Władze gminy, chcąc zapewnić dzieciom możliwie najlepsze warunki nauki, proponowały, by uczniowie z obydwu filii uczęszczali do szkoły w Zwierzyńcu, która dysponuje odpowiednią kadrą i bazą dydaktyczną. Za takim rozwiązaniem przemawiają także względy ekonomiczne, ponieważ utrzymanie jednej filii to koszt około 100 tysięcy złotych rocznie.

Kurator oświaty podzielił argumenty, dotyczące jedynie placówki w Obroczy i negatywnie zaopiniował likwidację filii w Żurawnicy, ale zwierzynieccy samorządowcy złożyli zażalenie na tę opinię do ministra edukacji i czekają na jego ocenę.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo... 14 minut temu
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo... 15 minut temu
...z czegoś trzeba "żyć"...
Wyższe kary 18 minut temu
Zniszczył ludziom życie, zabił ich i ...
Oneb 26 minut temu
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas... 34 minuty temu
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak 43 minuty temu
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
nikt
OK, ale przydałoby się takie informacj...
Oneb
Wróżka, osiedle, 16:16, !, Z osiedla, ...
Dirty Harry
A mógłbyś wyjaśnić na czym miałoby...
Ciekawe czy do komitetu pani radnej zał...
observer
szerszy elektorat to taki trochę kurdup...
observer
dyżurny i wszechobecny poseł był, a g...
Thomas
Marta Pfeiffer jeżeli nie wykorzysta at...
RK
Nie rozumem co oznacza "po zamojsku" - r...
KL.
PSL jest na skraju zaniku. Aby "coś tam...
nikt
super, gdzie jest dostępny regulamin? J...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny