FelietonySławomir Ćwik31 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 37 komentarzy

FELIETON: I znowu to samo

grafika w oparciu o zdjęcie Miriam Espacio pochodzące z Pexels
R E K L A M A    B O A R D

Od kilku tygodni polską politykę zdominowało zagadnienie LGBT. Prezydent Warszawy podpisał Kartę LGBT+ a potem się zaczęło. Coś czego na pozór nikt się nie spodziewał. Ale czy na pewno nikt?

Dla mnie jest to typowy temat zastępczy. Zamiast zajmowania się najważniejszymi tematami, które wymagają natychmiastowego rozwiązania w Polsce. Oczywiście nikt teraz nawet o nich nie wspomina bo przecież jest temat LGBT. Bardzo wygodny dla nadprezesa Jarosława Kaczyńskiego, który niby chce bronić dzieci i rodziny a o których to zagadnieniach sam chyba mało wie – jak to swego czasu trafnie powiedziała Danuta Wałęsowa „co pan wie o życiu pszczół jak pan w ulu nie mieszka”. Ale jest to typowy temat zastępczy, który ma wzbudzić emocje u wyborców i zmobilizować ich do głosowania na określoną partię. Tak właśnie – wzbudzić emocje i mobilizować do głosowania. Ten temat NIE ROZWIĄZUJE ŻADNYCH PROBLEMÓW POLSKI I POLAKÓW – jeśli już to pogłębia podziały wśród ludzi i wzbudza większą nienawiść. Ale to niektórym politykom odpowiada.

Dziwię się politykom występującym publicznie, że gdy dziennikarze starają się drążyć temat LGBT i tego co kto powiedział nie odpowiedzą krótko, że wszystko na chwilę obecną zostało wyjaśnione i należy się zająć tematami naprawdę ważnymi. Jakimi?

Pozycja Polski w Europie i w świecie w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego (PE). Nie doceniamy tej instytucji bo jest daleko, europosłów z Polski jest tylko ok. 50 i nie ma ich na miejscu, w związku z tym mniej ich widzimy w mediach (oczywiście poza „obatelem” Ryszardem Czarneckim – ten jest zawsze i wszędzie, najbardziej zasłynął tym, że jako jedyny w historii został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE). Parlament Europejski tworzy prawo wspólne dla całej Unii Europejskiej, które obowiązuje także w Polsce. I są to bardzo poważne zagadnienia. Dla naszego interesu istotne jest aby nasi europosłowie współpracowali z innymi, którzy jako koalicje mają realny wpływ na tworzenie wspólnego budżetu, prawa, funduszy spójności, wspólnej polityki rolnej. Jest to szczególnie istotne dla naszego rolniczego regionu, który należy do najbiedniejszych w Unii i dlatego tak ważne są dla nas fundusze spójności i wspólna polityka rolna, która bezpośrednio przekłada się na dopłaty dla rolników i programy rozwoju obszarów wiejskich. Ale zamiast o pozycji Polski w Europie w Polsce dyskutuje się o ….. o LGBT – wszyscy i bez przerwy.

Wygląda na to, że na dniach Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej bez żadnej umowy. Prawie każdy z nas ma kogoś z rodziny albo przynajmniej znajomych, którzy żyją i pracują w Wielkiej Brytanii. Do końca nie wiadomo jak będzie wyglądała ich sytuacja w przypadku Brexitu ale po co mamy o tym dyskutować skoro możemy porozmawiać o … oczywiście o LGBT.

Mamy wybory do PE ale nie możemy też zapominać o funkcjonowaniu państwa polskiego. Mimo zapewnień, że jest super odnoszę wrażenie, że rzeczywistość odbiega od tego stanu. Real nie odpowiada temu co słyszymy w Wiadomościach. Zapaść w ochronie zdrowia ciągle się pogłębia. Coraz trudniej dostać się do specjalisty czy uzyskać pomoc w nagłych sytuacjach na SOR. I nie zawsze jest to wina lekarzy i pielęgniarek ale raczej systemu, w którym pracują. Kilka dni temu usłyszeliśmy o przypadku w Sosnowcu gdzie mężczyzna z krwawiącą nogą czekał 9 godzin na izbie przyjęć i interesowała się nim jedynie osoba sprzątająca korytarz ponieważ co jakiś czas musiała pozmywać podłogę. Czekał i się nie doczekał – zmarł po 9 godzinach na SORze. I co? I nic. Krótka informacja w mediach i koniec tematu – bo politycy obozu rządzącego a za nimi dziennikarze wolą nas przekonywać, że największym problemem w Polsce jest LGBT. Dla mnie chore, tak samo jak chora jest sytuacja w ochronie zdrowia. Ta sprawa powinna się skończyć dymisją ministra zdrowia, powołaniem zespołu kryzysowego (ponadpartyjnego) i wdrożeniem rozwiązań przyjaznych dla nas, dla pacjentów. Przecież system doprowadził do śmierci pacjenta na izbie przyjęć po 9 godzinach oczekiwania bo nikt się nim nie zajął!!! No może gdyby zmarłego powiązać z tematem LGBT to dyskusja byłaby szersza …..

Oświata – szykuje nam się największy protest nauczycieli od 1993r, 26 lat to szmat czasu. W tym czasie wiele się w szkolnictwie zmieniło ale nie zmieniło się to, że praca nauczyciela nie jest uznawana za pracę popłatną. A nie oszukujmy się to nauczyciele często spędzają z naszymi dziećmi więcej czasu i więcej z nimi rozmawiają niż wielu rodziców. I nie jest to przytyk wobec rodziców – po prostu tempo życia tak wzrosło, że często brakuje na to czasu a dzieci codziennie przez kilka godzin są w szkole. Niestety tak troszczący się o nasze dzieci obóz władzy chyba tego też nie wie i zamiast zadbać o nauczycieli woli ich obrażać jak wcześniej lekarzy rezydentów i dyskutować o … jakżeby inaczej, o LGBT, a nauczyciele niech czekają. Jestem jednak przekonany, że gdyby jakiś dyrektor dowolnej szkoły głośno przyznał się do homoseksualizmu to przez tydzień byłby to główny temat a cały rząd zastanawiałby się jakie trzeba zmienić przepisy na tę okoliczność, no bo przecież LGBT ….

Energetyka – i wszystkie tematy z nią związane – zmiany klimatyczne, ceny prądu, smog, odnawialne źródła energii, import niewyobrażalnych ilości węgla z Rosji. Te wszystkie tematy to jest nic w porównaniu z tematem LGBT. Proszę prześledzić ostatnie wydania programów informacyjnych wszystkich stacji, programy publicystyczne i wypowiedzi zaproszonych gości. Czym się zajmowali? O nie – nie zajmowali się podstawowymi kwestiami, które decydują o jakości życia mieszkańców Polski i tworzeniem naszych przewag konkurencyjnych w przyszłości. Zajmowali się przecież tematem LGBT ..

Gdyby kosmici nagle zaczęli słuchać programów w Polsce to co mogliby pomyśleć? Jaki temat okazałby się naszym największym problemem? Co jest konieczne dla sprawnego funkcjonowania państwa i dobrobytu obywateli? To chyba jasne dla każdego kto ogląda tv, słucha radia i czyta prasę – problem LGBT.

Na koniec zadajmy sobie pytanie dlaczego tak się dzieje?

Bo my wyborcy na to się godzimy i na to pozwalamy. Pozwalamy sobą kierować pod wpływem emocji wzbudzanych przez polityków. Oczywiście im jest łatwiej zajmować się tymi zagadnieniami, które grają jedynie na emocjach zamiast rozwiązywać rzeczywiste problemy.

Do rozwiązywania rzeczywistych problemów trzeba głosu fachowców i ekspertów. I zrozumienia społeczeństwa, że przeprowadzenie pewnych procesów jest konieczne aby mogli żyć (o ile to możliwe jak najbardziej komfortowo) w sprawnym, silnym państwie w bezpiecznej i stabilnej Europie z zagwarantowaniem im ich praw i wolności. Inaczej się nie da.

Zamiast zajmować się tematami zastępczymi dlaczego kandydaci na europosłów nie poruszają np. tematyki odnawialnych źródeł energii? Dlaczego głośno nie mówimy, że Europa musi postawić na OZE we wszelkich postaciach i zachęcać do tego innych? Dzisiaj najwięcej paneli fotowoltaicznych produkuje się w Chinach i tam powstają gigantyczne farmy fotowoltaiczne. A przecież możemy produkować je w Europie, w Polsce i masowo montować na dachach budynków i nieużytkach. Rozwijać przemysł turbin wiatrowych, inwestować w badania nad OZE i nad tym jak magazynować energię. To jest przyszłość nasza i naszych dzieci.

Ale jeśli będziemy się skupiać nad tematami zastępczymi a politycy będą mogli nas przekupić pieniędzmi z zapłaconych przez nas podatków to nie oczekujmy zmiany i sprawnego państwa. Lepiej nie będzie, będzie gorzej.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 26.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Sławomir Ćwik
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "temat zastępczy" dnia 31 marca 2019 o godzinie 1:12:20 napisał:
  LGBT- temat wymyślił prezydent miasta stołecznego, ACTA 2 - w ten czy inny sposób poparli jego koledzy, a kandydat z Warszawy z 1-ki wyrwał wszystko z framugami, weźcie się chłopcy może nie do roboty, ale do myślenia .
  R E K L A M A
 • "observer" dnia 31 marca 2019 o godzinie 6:26:53 napisał:
  Dyskusja nad LGBT pokazuje, jak łatwo manipulować społeczeństwem. Wystarczyło kilka haseł: masturbacja, małżeństwa jednopłciowe, homoseksualizm, by poplecznicy pisowskiego ciemnogrodu oraz czarne sukienki- nie czytając deklaracji podpisanej przez Trzaskowskiego - zaczęli ujadać. To - wpisz wymaluj - nagonka tych samych ludzików na Smarzowskiego i "Kler", kiedy najwięcej szczekali ci, którzy filmu nie widzieli.
 • "Antyklerykał" dnia 31 marca 2019 o godzinie 16:50:50 napisał:
  Jak widać, czarne jeszcze się trzyma mocno, ale ten monilit pęka i oby jak najszyciej rozpadł się jak w Irlandii, czego Państwu i sobie życzę z całego serca.
 • "normalny człowiek" dnia 31 marca 2019 o godzinie 17:07:06 napisał:
  W końcu jakiś głos rozsądku. Tego mi brakowało. Ale tutejsi i tak wybiorą PIS i Zawiślaka bo po co myśleć.
 • "w-szczenrzeszynie-ksiądź-bździ-w-trzcinie" dnia 31 marca 2019 o godzinie 17:38:01 napisał:
  Daj "se" pan spokój. Zaklinanie rzeczywistości tutaj nie pomoże. Zamiast demagogii i przedwyborczego szczucia może jakieś konkrety? Bo póki co w pańskim felietonie ich nie widzę. Pomijam już fakt, że taki polityczny felieton ukierunkowany na jeden polityczny punkt widzenia, w takim serwisie jak roztocze, to po prostu nie wypada. Jak chce pan felieton to proszę założyć sobie bloga czy facebooka i tam publikować. W prasie tego typu rzeczą są po prostu nie na miejscu. Proszę sobie wyobrazić np. działacza skrajnie prawicowego, który pisałby swoje skrajne felietony np. w dzienniku wschodnim albo w kronice. Myślę, że za chwile mielibyśmy podniesione larum - ale jak to, ale dlaczego, nie powinien itp. Takie jest moje zdanie na temat publikacji politycznych felietonów w prasie czy to drukowanej czy internetowej. Przechodząc bardziej do meritum. Twierdzi pan, że lgbt to temat zastępczy? Skoro tak, może zechce mi pan wytłumaczyć kto rozpoczął ten temat? Zdaje się, że niejaki pan Trzaskowski z tzw "PO-KO", pełniący obecnie urząd prezydenta miasta st. warszawy. Nie prawda? Otóż szanowny panie, przyjęcie deklaracji lgbt (proszę tym samym ją sobie dobrze przestudiować), budzi powszechny sprzeciw większości społeczeństwa. To nie mniejszości (jakiekolwiek) stanowią władzę zwierzchnią, lecz naród. Tak stanowi przecież ta broniona przez niektórych z niemalże szaleńczą desperacją konstytucja. Jak pan widzi to naród ma decydować, a więc wszyscy obywatele. Czyj głos więc jest decydujący? Otóż większości społeczeństwa. Wyborów prezydenckich, parlamentarnych itp. nie wygrywa przecież osoba zbierająca najmniej głosów - garstkę, 1% itp. Gdyby tak było to korwin byłby prezydentem ;) Tylko wygrywa je ten, który zbierze ich najwięcej. Nie wiem jak tam wybieracie sobie sołtysa w tej swojej nowoczesnej, może jesteście tak nowocześni, że po prostu u was jest inaczej ;) Jednak polskie prawo w tym aspekcie stanowi jasno. Skoro wiemy już, że to większość decyduje, to dlaczego próbuje się forsować prawa, które godzą w posiadane przez większość prawa i na które owa większość się nie zgadza. Ja nie mam nic przeciwko żadnym mniejszościom, czy to religijnym etnicznym itp. Ale przecież mniejszości można przyznawać dodatkowe (wspomagające), ułatwiające im życie prawa, ale jedynie te prawa, które w żaden sposób nie godzą w prawa większości obywateli i jedynie te prawa na które wspomniana większość wyrazi zgodę. Dlaczego więc ta zasada jest łamana? Dlaczego więc prezydent m. st. warszawy wprowadza deklarację lgbt, która godzi w te prawa? Ba.. godzi i to bezpośrednio w konstytucję oraz prawo rodziców do decydowaniu o wychowaniu własnych dzieci. Halo! Obrońcy konstytucji (eghem a może prostytucji?) gdzie jesteście? Przecież Trzaskowski chce łamać konstytucję, a przynajmniej wszystko na wskazuje. Co, gdzie są te strajki, protesty? Co panie Ćwik? Stanie pan w obronie łamanej konsytuacji? Czy może zastosuje pan jakże popularne ostatnio wybiórcze stosowanie prawa?
  • "teraz Warszawiak" dnia 31 marca 2019 o godzinie 17:58:50 napisał:
   Idąc Twoim tokiem rozumowania gościu to Trzaskowski miał prawo w Warszawie podpisać co uważał bo został tam wybrany przez większość. Większość go w Warszawie wybrała i większość tam reprezentuje. Nic Ci w Zamościu nie podpisał. Wyjechałem bo widzę różnicę między Warszawą i Zamościem i niestety się pogłębia. A felieton mi się akurat podoba. Pisz Pan częściej Panie Ćwik.
  • "Jacek były czytelnik" dnia 31 marca 2019 o godzinie 21:30:00 napisał:
   Dobrze napisane. Nie może być zgody na łamanie konstytucji!!! Jakie Trzaskowski ma prawo do łamania konstytucji? Nie ma! Ma prawo do wprowadzania zmian na króre społeczeństwo się nie zgadza? Nie! To, że otrzymał mandat prezydenta to nie oznacza, że to jego prywatny folwark i może na nim robić co chce. Co innego gdyby szedł do wyborów z tym lgbt i zapowiadał to i pomimo tego został wybrany. To zmieniałoby postać sprawy. Niestety tak nie było. Warszawiacy czują się oszukani.
  • "zamościanka" dnia 1 kwietnia 2019 o godzinie 14:37:21 napisał:
   "Daj se pan spokój" - tyle może Pan sobie powiedzieć, bo zero w pana komentarzu obiektywizmu i prawdy. Usiłuje Pan obrazić Pana Ćwika, ale kiepsko to Panu wychodzi. Kartę LGBT+ zna Pan tak, jak europoseł pisu Kuźmiuk, z omówień. A w felietonie Pana Ćwika poruszone są problemy ważne i lekceważone przez obecną władzę. I nie jest to dyktowane taką czy inną sympatią polityczną, tylko racjonalną oceną rzeczywistości. Czy Pan wie, czym jest felieton? Tego też Pan nie wie, bo nie stawiałby Pan tak bzdurnych zarzutów Autorowi. Wie Pan tylko tyle, że kocha prezesa.
 • "TORRES20400" dnia 31 marca 2019 o godzinie 18:43:30 napisał:
  P. Sławomirze! Co tu Pan ludziom makaron na uszy nawija jakimiś problemami służby zdrowia, strajkami nauczycieli, LGBT i jakimś tam ACTA 2? Pan nie wie co jest teraz "na tapecie"? Przecież o tym wyraźnie powiedział Lech Wałęsa; noblista, doktor honoris causa, mający więcej odznaczeń niż Breżniew (tak nawiasem mówiąc, to kim Pan przy nim jest?)! Na dniach przylecą kosmici, wcisną atom i aktywują Putina, Ziemia się rozpadnie na pół i się zwinie. W "galaktyce" wg Lecha są trzy poziomy inteligencji, więc już nie ma sensu "chronić konstytucji", i zajmować się jakimiś duperelami, bo i tak przylecą i nas "pozamiatają". PiS tylko ukrywa przed nami tych kosmitów, emitując w "trzyliterowych telewizjach" jakieś podprogowe programy informacyjne. Mam pytanie do Pana, jako radnego, członka Rady Miasta: "Jak Miasto Zamość przygotowane jest na atak kosmitów trzeciej generacji"? Co Pan zrobił w tym zakresie? Wiadomo, że na pisowców i prezydenta AW, nie ma co liczyć w tym zakresie, stąd pytanie do Pana.
  • "Nostromo" dnia 31 marca 2019 o godzinie 22:00:00 napisał:
   Co łączy Ćwika i Wałęsę? Kosmici. Zresztą. Kampania wyborcza Ćwika ruszyła, ciekawe czy za te wypociny zapłacił i rachunek trafi do komitetu wyborczego...
 • "TORRES20400" dnia 31 marca 2019 o godzinie 19:41:13 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=7kXDU6_IApo
 • "Jacek były czytelnik" dnia 31 marca 2019 o godzinie 21:23:58 napisał:
  I tak właśnie na naszych oczach upada portal rozocze net. KIedyś szanowany serwis, dzisiaj już tylko polityczna wydmuszka... Nawet moi znajomi przestali was czytać w okresie kampanii samorządowej i dziwili się, że nadal przy was jestem. Dzisiaj i ja kończę. Kończę bo muszę, bo tego już nawet czytać nie da się. Staliście się politycznym pudlem kąsającym politycznych przeciwników - co z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego. Powiecie, że to felieton, a nie stanowisko redakcji. No i co z tego? Skoro to trafia na stronę główną i jest promowane na waszym portalu. Zezwalając na takie coś, proszę nie nazywajcie się dziennikarzami. Do niedawna miałem jeszcze cień nadziei, iż niebawem wrócicie na właściwe "tory" dziennikarstwa, to jednak po każdym kolejnym takim "wpisie" ta nadzieja gaśnie. Po dzisiejszym tekście - nie mam jej już w ogóle.
  • "Nostromo" dnia 31 marca 2019 o godzinie 22:03:26 napisał:
   Motyka i Ćwik to przyjaciele ze szkoły. Czekam na drukowaną wersję roztocza. Pojawia się zawsze przed wyborami, a później mimo zapowiedzi, znika. I dziwnym trafem promuje głównie Ćwika... Jak słaby to kandydat pokazały wybory samorządowe, gdzie mimo takiej mocnej promocji, przegrał z Martą Pf.
  • "olo" dnia 1 kwietnia 2019 o godzinie 20:18:53 napisał:
   Bye.
   R E K L A M A
  • "Mieszkaniec" dnia 4 kwietnia 2019 o godzinie 12:45:07 napisał:
   To nie ma już nic wspólnego z portalem - tym co kiedyś był. Siedzi jedna babka, już nawet nie w redakcji bo kasy nie ma i trzeba było z lokalu zrezygnować i przeważnie kopiuje treści z innych stron, często nawet nie czytając. Ostatnio Robert Marchwiany trafnie skomentował pokazując jak obecnie powstają tu treści.
  • "Redakcja roztocze.net" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 17:48:15 napisał:
   "Mieszkaniec" to smutne i nieprawdziwe co piszesz. Być może zgłosimy komentarz, gdyż zawiera pomówienie! Ale jeszcze nie wiemy, czy warto...

   Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo – występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej o takie postępowanie, lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania...

   Drodzy czytelnicy, jeśli się wam podoba to, co robi roztocze.net, zapraszamy do pisania o tym w komentarzach, być może udowodnimy, że jest nas więcej niż tych, który chcieli, żeby nas po 19 latach na rynku już nie było. Dziękujemy!

   Historia roztocze.net TUTAJ   ps. Zgodnie z regulaminem redakcja nie odpowiada za komentarze i nie ma obowiązku ich czytać na bieżąco, jeśli nie zostaną zgłoszone. Fakt, że komentarz użytkownika „Mieszkaniec” zawiera pomówienia, inaczej kłamstwa nie podlega dyskusji niezależnie od tego, jak długo byśmy czekali z odpowiedzią.
  • "z_boku" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 19:28:51 napisał:
   Szanowna Redakcjo. Chciałoby się napisać: "nie strasz, nie strasz", bo to nieładnie. Obudziliście się po prawie dwóch miesiącach od opublikowania wpisu "mieszkańca" i teraz dopatrzyliście się w nim pomówienia. Szybkość działania godna dziennika, wszak tak się sami nazywacie. Nie zdziwił bym się gdyby ktoś się pod redakcję podszywał. Pozdrawiam :-)


   Od Redakcji: Zgodnie z regulaminem redakcja nie odpowiada za komentarze i nie ma obowiązku ich czytać na bieżąco, jeśli nie zostaną zgłoszone. Fakt, że komentarz użytkownika "Mieszkaniec" zawiera pomówienia, inaczej kłamstwa nie podlega dyskusji niezależnie od tego, jak długo byśmy czekali z odpowiedzią.
 • "TORRES20400" dnia 1 kwietnia 2019 o godzinie 0:09:59 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=3gGFL0vb8cg
 • "Dam-Jan" dnia 1 kwietnia 2019 o godzinie 8:07:50 napisał:
  Czy "felieton" został napisany na zamówienie POKO i ludzi z plemienia OTUA? Zero merytorycznych przykładów.Ja przez 6 lat pracowałem poza Polską.Jak tak ma wyglądać nowoczesność współczesnego świata to już lepiej zabić się własną pięścią. Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat zoofilia też będzie legalna w imię "postępowo-tęczowej" Europy.
  R E K L A M A
 • "Anka" dnia 1 kwietnia 2019 o godzinie 9:53:05 napisał:
  Nareszcie jakiś głos rozsądku. Dość mam tego tematu i mam nadzieję, że w Zamościu radni PIS go nie zaczną jak w Lublinie.
 • "hwdlgtb" dnia 1 kwietnia 2019 o godzinie 20:26:17 napisał:
  na stos tych z LGTB+
 • "socialmedia" dnia 2 kwietnia 2019 o godzinie 22:49:39 napisał:
  Czarnecki jako " jedyny w historii został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE" - a może warto wyjaśnić kulisy głosowania i de facto jego bezprawność? Roztocze net- tuba propagandowa tzw "łopozycji" ? Bravo POkemony!
  • "wzruszona" dnia 3 kwietnia 2019 o godzinie 10:49:35 napisał:
   Olaboga cała jewropa się na Rysia uwzięła i go odwołała. A taki miał duży gabinet nasz wybraniec Richard Henry "już-byłem-w-prawie-każdej-partii" a tu wyrzucili na pysk i dietę obcięli. A on tylko uczył cały świat kim byli szmalcownicy w czasie wojny.
 • "TORRES20400" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 20:20:03 napisał:
  @"z_boku"; może Redakcja zatrudniła nowego pracownika? Superwajzera/audytora. Jeśli taka rzecz miała miejsce, to już gaciami trzęsę, bo żem powypisywał na tym portalu takie rzeczy... Prokuratura zapchana będzie miesiącami.... ;-)
  • "z_boku" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 20:29:23 napisał:
   @"Torres20400" Ja aż takiego stracha nie mam, ale gdyby Pana, Panie, Pan pozwoli że Mu tak powiem Panie dorwano i postawiono przed wymiarem, będę protestował, zaś gdyby doszło do najgorszego to daj Pan znać co Pan lubisz i jaki tytoń Pan palisz, paczki w razie czego będą z najwyższej półki ;-)
 • "TORRES20400" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 20:41:33 napisał:
  @"z_boku"; mam nadzieję, że z tym "komunikatem odredakcyjnym" to jakiś fejk. Wielkie dzięki za propozycję wsparcia w sytuacji "zapuszkowania". Jakby doszło do takiej sytuacji, być może poproszę. W drugą stronę też to działa. Szczere i gorące pozdro!
  • "z_boku" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 20:53:59 napisał:
   @"Torres20400" Czy fake? Skąd mnie to wiedzieć? Redakcja musi się na ten temat wypowiedzieć. Pewnie skończy się na wykasowaniu kilku wpisów ;-) Mam takie wrażenie że od jakiegoś czasu ilość komentarzy spada...
 • "TORRES20400" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 21:03:50 napisał:
  @"z_boku"; Jako "ruska onuca", napiszę tylko to: "pażywiom - uwidim".
  • "z_boku" dnia 1 czerwca 2019 o godzinie 21:24:52 napisał:
   @"Torres20400" No to poczekać wypada co tam "redachtor" wykona w następnym kroku. Pozdrawiam cieplutko.
 • "Thomas" dnia 2 czerwca 2019 o godzinie 1:46:22 napisał:
  Sławek nie rozdrabniaj talentu na drobne. Twój czas nadchodzi, a takie bzdury co wypisujesz Sławek to, aż głowa mała - tylko będą ci szkodzić. . Błędna teza, a dalej to tylko strach ma wielkie oczy. Tematyka polityki choć jest prosta i nieskomplikowana, sprawiła, że Sławomir Ćwik kompletnie pogubił się. W zasadzie co jest kluczem do zrozumienia polityki - to chyba oczywiste. To chyba oczywista oczywistość - jesteś poważnym politykiem i zachowaj powagę.
 • "TORRES20400" dnia 4 czerwca 2019 o godzinie 17:09:21 napisał:
  "Od Redakcji: Zgodnie z regulaminem redakcja nie odpowiada za komentarze i nie ma obowiązku ich czytać na bieżąco, jeśli nie zostaną zgłoszone. Fakt, że komentarz użytkownika "Mieszkaniec" zawiera pomówienia, inaczej kłamstwa nie podlega dyskusji niezależnie od tego, jak długo byśmy czekali z odpowiedzią." Naprawdę nie wiem, co się z tym portalem porobiło. Facet który to zakładał, miał wizję. Budziło to szacunek. Nigdy by nie dopuścił do pustej szarpanki z internautami/użytkownikami. No ale cóż, czasy się zmieniają. "Zwindykuję them at all".
 • "TORRES20400" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 17:22:31 napisał:
  @"z_boku"; chyba zdaje się właśnie nastąpiła kolejna faza "zwiększonej wolności słowa", wyrażająca się w kasowaniu "bo tak" postów internautów. Przeczytałem ten wykasowany. Dzięki i pozdrawiam.
  • "z_boku" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 17:46:28 napisał:
   @"Torres20400" Ty sobie Waćpan grabisz. Jak wiadomo była awaria, wzięło i pokasowało. Chyba nie chcesz podzielić losu pewnego "mieszkańca", który teraz zapewne portkami trzęsie, bo nie wie co może go spotkać... Pozdrawiam
   R E K L A M A
 • "Picia" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 17:52:06 napisał:
  Gdzie jest mój komentarz
  R E K L A M A
  • "Redakcja roztocze.net" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 19:15:24 napisał:
   W artykule z dzisiejszego poranka i na Facebooku jest odpowiedź na to pytanie, zacytujemy: Wczoraj przy pracach nad stroną miała miejsce awaria, w wyniku której artykuły z ostatnich kilku godzin znikły razem z komentarzami i liczbą odsłon. Przepraszamy! Postaramy się przywrócić teksty, komentarze możecie przywrócić Wy pisząc je od nowa.
   Nie zachowały się dane od 05.06.2019 od godziny 13:40 (data ostatniej kopii bezpieczeństwa) do 07.06.2019 do godziny 9:57. Większość tekstów została przywrócona, napisana jeszcze raz.
 • "TORRES20400" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 19:26:05 napisał:
  Nie mam więcej pytań. Dziękuję za odpowiedź redakcji.
  • "Redakcja roztocze.net" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 19:34:24 napisał:
   Dziękujemy za zrozumienie i jeszcze raz przepraszamy wszystkich, że wasze komentarze razem z naszymi artykułami znikły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
BarteS 56 minut temu
Zwracam uwage, ze w tej chwili pociag da...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Tutejszy
Poseł to swój chłop!...
Żenada
Same pochwalne komentarze :) jak już ro...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018