R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany31 października 2017

Fale radiowe (RF) – nie tylko w mikrofali, ale też w zabiegach kosmetycznych

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Fale radiowe (RF) mają szeroki zakres zastosowań. Współcześnie używa się ich nie tylko w urządzeniach komunikacyjnych bądź sprzęcie AGD, ale także w medycynie oraz kosmetologii. Na czym polega to zjawisko i w jakich zabiegach kosmetycznych wykorzystuje się jego działanie?

Falą radiową nazywamy okresowo zmieniające się zaburzenia pola elektromagnetycznego. Takie zjawisko niesie za sobą szereg innych, przydatnych „efektów”. Fale te są zdolne m.in. do podgrzewania cząsteczek wody, które znajdują się w naszych tkankach. I właśnie ta cecha jest najczęściej wykorzystywana we współczesnej kosmetologii. Niemniej, zanim zdecydujemy się na zabiegi z użyciem fal radiowych (RF), powinniśmy najpierw poznać zarówno działanie tej terapii, jak i towarzyszące jej zalecenia oraz przeciwwskazania.

Dlaczego to działa?

Lokalne podgrzanie tkanek do 55 stopni Celsjusza, stosowane podczas zabiegu z falami radiowymi (RF), skutkuje podniesieniem temperatury włókien kolagenowych, a co za tym idzie – ich skurczeniem. Co więcej, dochodzi wtedy do termicznej stymulacji fibroblastów, które odpowiadają za syntezę elastyny i kolagenu w skórze. Efektem finalnym kuracji jest więc poprawa napięcia i elastyczności miejsc poddawanych działaniu fal radiowych, jak również wygładzenie zmarszczek. Dodatkowo, przeprowadzenie tego zabiegu przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, poprawy kolorytu i dotlenienia skóry oraz przyspieszonej regeneracji i lepszego odżywienia.

Fale radiowe pozytywnie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej. Ich działanie nie tylko zapewnia miejscowe zwiększenie metabolizmu, ale też wywołuje proces termolipolizy, skutkujący redukcją nadmiaru niechcianych komórek tłuszczowych. Tę właściwość wykorzystuje się w celu obkurczenia, ujędrnienia i konturowania ciała oraz przy niwelowaniu cellulitu. I co najważniejsze, wszystkie te działania mają charakter bezinwazyjny i zapewniają szybkie uzyskanie zadowalających efektów. Nic więc dziwnego, że fale radiowe (RF) są obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych.

Przebieg kuracji ujędrniającej

Terapia RF polega przede wszystkim na masażu wybranych partii ciała przy użyciu specjalnej głowicy, która emituje fale elektromagnetyczne. Jednak przed przystąpieniem do głównej części tej kuracji, należy najpierw dokładnie oczyścić skórę w obszarze poddawanym zabiegowi. Następną czynnością jest naniesienie w tych okolicach preparatów, które mają na celu poprawienie efektów działania fal radiowych. Natomiast główną część zabiegu najczęściej opisuje się jako przyjemny masaż, któremu towarzyszy miłe uczucie ciepła. W zależności od miejsca wykonywania oraz zapotrzebowania skóry, trwa on od 30 do 60 minut. Na koniec należy zaś nawilżyć obszary poddawane masażowi.

U większości osób, rezultaty kuracji są odczuwalne i widoczne bezpośrednio po zakończeniu pierwszego zabiegu. Najczęściej występuje wtedy uczucie ściągnięcia i napięcia skóry oraz jej rozgrzania. Ponadto, po masażu z użyciem fal radiowych (RF) może pojawić się lekkie zaczerwienienie, co jest normalną reakcją. Powinno się wtedy zastosować preparaty łagodzące, np. alantan w kremie.

Kiedy nie można przystąpić do zabiegu z RF?

Jakie przeciwwskazania uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu z RF? Z fal radiowych na pewno nie mogą skorzystać kobiety w ciąży lub w okresie karmienia piersią, jak również osoby z zaburzeniami czucia i krążenia obwodowego oraz posiadające aparat słuchowy, implanty w uszach, rozrusznik serca, sztuczne serce, złote nici bądź metalowe implanty. Wykonanie zabiegu uniemożliwia też aktywna opryszczka, każda infekcja bakteryjna, grzybicza i wirusowa, chora tarczyca, nowotwór i epilepsja. Co więcej, kuracji nie przeprowadza się u osób mających problemy z nadciśnieniem, posiadających skórę naczyniową oraz przyjmujących antybiotyki lub leki rozrzedzające krew. Wkładki silikonowe będą zaś przeszkodą, jeśli zabieg ma zostać wykonany na biuście, a spirala lub miesiączka – w przypadku stosowania fal radiowych w okolicach brzucha. Dodatkowo, przed kuracją skóra nie powinna być podrażniona przez słońce.

Zalecenia po falach radiowych

Wiele czynników decyduje o tym, jakie będą efekty końcowe kuracji z zastosowaniem fal radiowych (RF). Duże znaczenie ma na pewno przeprowadzanie zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, czyli co 10-14 dni. Natomiast najlepsze rezultaty daje seria wizyt w gabinecie, która obejmuje zazwyczaj od 5 do 12 spotkań. Ponadto, po zakończeniu kuracji wskazane jest zarówno intensywne nawilżanie skóry, jak i unikanie gorącej oraz zimnej wody czy sauny, a dla wzmocnienia efektu zaleca się stosowanie preparatów ujędrniających. Postępowanie zgodne z tymi zaleceniami na pewno przyczyni się do uzyskania lepszych rezultatów.

 

Angelika Połaska, kosmetolog Qclinique.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Kornik" dnia 2 listopada 2017 o godzinie 10:43:47 napisał:
    istotnie szerokie zastosowanie, np. niechemiczna metoda pozbywania się korników i innych szkodników z drewna
    1
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

antyklerykał
Co do filmu "Katyń" Wajdy, to bardzo do...
WOJTEK
Witek dobry chłop!...
Ja
Do - "Ryskowi mówimy GOOD Bye" zjedz S...
antyklerykał
Ciekawe czy puszczono filmiki z laptopa ...
Po cichu. ...
Droga "redakcjo" ,a może raczej Roberci...
Thomas
Rozszerzenie Stref Ekonomicznych na cał...
Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny