Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany1 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Emigracja zarobkowa? Jak uniknąć bezrobocia w Szwajcarii

R E K L A M A    B O A R D

Wielu wykształconych, młodych Polaków wciąż decyduje się na emigrację zarobkową. Jest tak z dwóch kluczowych powodów. Po pierwsze, osobom młodym, bez doświadczenia wciąż trudno jest znaleźć pracę. Chociaż bezrobocie w Polsce w ostatnich latach zmalało i obecnie kształtuje się ono na poziomie 6,6%, (marzec 2018) to wśród osób młodych odsetek ten jest jednak nieco większy.

Jeśli jednak uda się znaleźć pracę w kraju, to albo jest to praca niespełniająca ambicji i oczekiwań, albo najzwyczajniej – słabo opłacana. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób wchodzących w dorosłe życie emigruje w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych. Jednym z bardzo kuszących krajów jest Szwajcaria. Malownicze krajobrazy i wysokie zarobki na pewno przyciągają wykształconych Polaków, znających biegle język niemiecki. Jeśli chcesz wiedzieć, ile mógłbyś zarabiać na konkretnym stanowisku pracy w Szwajcarii, możesz skorzystać z wyszukiwarki na stronie cvspot.pl.

 

 

Poszukiwanie pracy w Szwajcarii warto jednak odpowiednio przemyśleć i zaplanować, by się zwyczajnie nie rozczarować. Bezrobocie w tym kraju w ostatnich latach jest jednym z najniższych w Europie. Sytuacja ta wymaga od pracodawców otwarcia się na osoby z zagranicy, które chciałyby wejść na rynek pracy. Nie oznacza to jednak, że zostanie on wypełniony osobami bez kwalifikacji. Jak pokazują badania, wśród szwajcarskich bezrobotnych największą grupę stanowią właśnie obcokrajowcy. Pracodawcy i pracownicy HR-u są bardzo konkretni. Stawiają na osoby kompetentne i posługujące się biegle przynajmniej językiem niemieckim (warto znać również angielski i francuski). Niektórzy emigranci marzący o poprawieniu swojej sytuacji materialnej nie mogą znaleźć pracy na miejscu przez wiele miesięcy, co odbija się negatywnie nie tylko na zasobności ich portfela, ale też na zdrowiu psychicznym.

 

 

Alternatywnym rozwiązaniem będzie pozostawienie swojego CV w bazie CVspot, która ułatwia najlepszym szwajcarskim firmom kontakt bezpośrednio z kandydatami. Dzięki temu, nie opuszczając Polski, możemy przejść nawet wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy szukamy pracy na konkretnym stanowisku. Jeśli spełnimy określone wymagania, możemy spodziewać się, że otrzymamy telefon w sprawie zatrudnienia. Jest to bezpieczne rozwiązanie. Pozostając w kraju, nie narażamy się na popadnięcie w spiralę bezrobocia, z którego naprawdę trudno wyjść w Szwajcarii. Trzeba pamiętać, że koszty życia tam są proporcjonalne do zarobków, dlatego poszukiwanie pracy na miejscu przez dłuższy czas wiązać się będzie z podjęciem jakiejś tymczasowej pracy, która może uniemożliwić nam swobodne poszukiwania.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jarek 32 minuty temu
Dobry wywiad, i celne uwagi radnego. Po ...
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018