Zamknij

Emigracja zarobkowa? Jak uniknąć bezrobocia w Szwajcarii

09:01, 01.06.2018 tekst nadesłany | kategoria: Artykuł zewnętrzny opłacony Aktualizacja: 10:13, 08.07.2019
Skomentuj

Wielu wykształconych, młodych Polaków wciąż decyduje się na emigrację zarobkową. Jest tak z dwóch kluczowych powodów. Po pierwsze, osobom młodym, bez doświadczenia wciąż trudno jest znaleźć pracę. Chociaż bezrobocie w Polsce w ostatnich latach zmalało i obecnie kształtuje się ono na poziomie 6,6%, (marzec 2018) to wśród osób młodych odsetek ten jest jednak nieco większy.

Jeśli jednak uda się znaleźć pracę w kraju, to albo jest to praca niespełniająca ambicji i oczekiwań, albo najzwyczajniej - słabo opłacana. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób wchodzących w dorosłe życie emigruje w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych. Jednym z bardzo kuszących krajów jest Szwajcaria. Malownicze krajobrazy i wysokie zarobki na pewno przyciągają wykształconych Polaków, znających biegle język niemiecki. Jeśli chcesz wiedzieć, ile mógłbyś zarabiać na konkretnym stanowisku pracy w Szwajcarii, możesz skorzystać z wyszukiwarki na stronie cvspot.pl.

 

 

Poszukiwanie pracy w Szwajcarii warto jednak odpowiednio przemyśleć i zaplanować, by się zwyczajnie nie rozczarować. Bezrobocie w tym kraju w ostatnich latach jest jednym z najniższych w Europie. Sytuacja ta wymaga od pracodawców otwarcia się na osoby z zagranicy, które chciałyby wejść na rynek pracy. Nie oznacza to jednak, że zostanie on wypełniony osobami bez kwalifikacji. Jak pokazują badania, wśród szwajcarskich bezrobotnych największą grupę stanowią właśnie obcokrajowcy. Pracodawcy i pracownicy HR-u są bardzo konkretni. Stawiają na osoby kompetentne i posługujące się biegle przynajmniej językiem niemieckim (warto znać również angielski i francuski). Niektórzy emigranci marzący o poprawieniu swojej sytuacji materialnej nie mogą znaleźć pracy na miejscu przez wiele miesięcy, co odbija się negatywnie nie tylko na zasobności ich portfela, ale też na zdrowiu psychicznym.

 

 

Alternatywnym rozwiązaniem będzie pozostawienie swojego CV w bazie CVspot, która ułatwia najlepszym szwajcarskim firmom kontakt bezpośrednio z kandydatami. Dzięki temu, nie opuszczając Polski, możemy przejść nawet wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy szukamy pracy na konkretnym stanowisku. Jeśli spełnimy określone wymagania, możemy spodziewać się, że otrzymamy telefon w sprawie zatrudnienia. Jest to bezpieczne rozwiązanie. Pozostając w kraju, nie narażamy się na popadnięcie w spiralę bezrobocia, z którego naprawdę trudno wyjść w Szwajcarii. Trzeba pamiętać, że koszty życia tam są proporcjonalne do zarobków, dlatego poszukiwanie pracy na miejscu przez dłuższy czas wiązać się będzie z podjęciem jakiejś tymczasowej pracy, która może uniemożliwić nam swobodne poszukiwania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%