R E K L A M A

Z I P

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany1 czerwca 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Emigracja zarobkowa? Jak uniknąć bezrobocia w Szwajcarii

R E K L A M A    B O A R D

Wielu wykształconych, młodych Polaków wciąż decyduje się na emigrację zarobkową. Jest tak z dwóch kluczowych powodów. Po pierwsze, osobom młodym, bez doświadczenia wciąż trudno jest znaleźć pracę. Chociaż bezrobocie w Polsce w ostatnich latach zmalało i obecnie kształtuje się ono na poziomie 6,6%, (marzec 2018) to wśród osób młodych odsetek ten jest jednak nieco większy.

Jeśli jednak uda się znaleźć pracę w kraju, to albo jest to praca niespełniająca ambicji i oczekiwań, albo najzwyczajniej – słabo opłacana. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób wchodzących w dorosłe życie emigruje w poszukiwaniu lepszych perspektyw zawodowych. Jednym z bardzo kuszących krajów jest Szwajcaria. Malownicze krajobrazy i wysokie zarobki na pewno przyciągają wykształconych Polaków, znających biegle język niemiecki. Jeśli chcesz wiedzieć, ile mógłbyś zarabiać na konkretnym stanowisku pracy w Szwajcarii, możesz skorzystać z wyszukiwarki na stronie cvspot.pl.

 

 

Poszukiwanie pracy w Szwajcarii warto jednak odpowiednio przemyśleć i zaplanować, by się zwyczajnie nie rozczarować. Bezrobocie w tym kraju w ostatnich latach jest jednym z najniższych w Europie. Sytuacja ta wymaga od pracodawców otwarcia się na osoby z zagranicy, które chciałyby wejść na rynek pracy. Nie oznacza to jednak, że zostanie on wypełniony osobami bez kwalifikacji. Jak pokazują badania, wśród szwajcarskich bezrobotnych największą grupę stanowią właśnie obcokrajowcy. Pracodawcy i pracownicy HR-u są bardzo konkretni. Stawiają na osoby kompetentne i posługujące się biegle przynajmniej językiem niemieckim (warto znać również angielski i francuski). Niektórzy emigranci marzący o poprawieniu swojej sytuacji materialnej nie mogą znaleźć pracy na miejscu przez wiele miesięcy, co odbija się negatywnie nie tylko na zasobności ich portfela, ale też na zdrowiu psychicznym.

 

 

Alternatywnym rozwiązaniem będzie pozostawienie swojego CV w bazie CVspot, która ułatwia najlepszym szwajcarskim firmom kontakt bezpośrednio z kandydatami. Dzięki temu, nie opuszczając Polski, możemy przejść nawet wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy szukamy pracy na konkretnym stanowisku. Jeśli spełnimy określone wymagania, możemy spodziewać się, że otrzymamy telefon w sprawie zatrudnienia. Jest to bezpieczne rozwiązanie. Pozostając w kraju, nie narażamy się na popadnięcie w spiralę bezrobocia, z którego naprawdę trudno wyjść w Szwajcarii. Trzeba pamiętać, że koszty życia tam są proporcjonalne do zarobków, dlatego poszukiwanie pracy na miejscu przez dłuższy czas wiązać się będzie z podjęciem jakiejś tymczasowej pracy, która może uniemożliwić nam swobodne poszukiwania.

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny