Kultura i rozrywka | TopRobert Moteka29 lutego 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Eksplodujące przeżycie

Zacząłem wierzyć, że poza siedzeniem „na fejsie” młodzież potrafi też robić rzeczy wyjątkowe.  Wiara ta wróciła do mnie po wizycie na sobotniej „Eksplozji”.

Eksplozja ma już 11-letnią tradycję w promowaniu rocka i rockowych wykonawców. Jedenaście lat tradycji czyli dwunasta Eksplozja skupiła głównie muzycznych weteranów. Ale nie dajcie się zwieść, niektórzy weterani mieli nie wiele więcej niż dwadzieścia lat, choć rockmanów po trzydziestce też można było spotkać. 

W mojej ocenie Eksplozja to jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych w Zamościu. Ważne, bo pozwala amatorom zmierzyć się ze profesjonalną sceną i trudną publicznością. Publicznością oszczędną w aplauzie i skupioną na wysyłaniu SMS-ów przy mniej porywających utworach. Ale przeglądy mają swoje prawa, a prowadzący nie ułatwiał zadania wykonawcom w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.

Już dziś można marzyć o tym żeby Eksplozja stała się wydarzeniem ponadregionalnym, skupiającym muzyków amatorów z całego kraju i będącym jednocześnie w zainteresowaniu branży fonograficznej. Zamość ma wspaniałe tradycje muzyczne w obszarze muzyki symfonicznej i popularnej, jakby udało się połączyć warsztaty, przegląd i koncert gwiazdy w jedną całość… Ale to tylko marzenia.

Relację z wydarzenia prezentujemy w formie playlisty, dzięki temu można się przełączać między wykonawcami.

Czas na rocka. Yeahhhh.

 

Zabrakło nam niestety technicznych możliwości zapisu występów zespołów: M 111 i THE UNDERGROUND za co serdecznie przepraszamy.

Dla osób które nie śledzą życia kulturalnego w Zamościu, krótka informacja wyciągnięta z naszego wcześniejszego tekstu.

Koncert odbył się w sobotę, 27 lutego, o godz. 17:00 w Zamojskim Domu Kultury tradycyjnie już na zakończenie ferii.

Wystąpili:
TIME OF THE SINNERS /Zamość/
PÓŁNOC POŁUDNIE /Zamość/
SEEKING DREAMS /Grabowiec/
THE ANOTHER /Zamość/
THE UNDERGROUND /Tomaszów Lub./
MUS! /Zamość/
THE FAKE GROUP /Zamość/
REBORN /Zamość/
M 111 /Zamość/

Przy okazji polecamy trzy przydatne elementy na naszej stronie:
Wyszukiwarka – Miedzy logotypem roztocze.net a paskiem kategorii po lewej stronie czytelnika.
Tagi – Szybka wyszukiwarka po temacie pod podpisem i gwiazdkami do oceny materiału.
Podobne tematy – Wybrane na podstawie tagów tematy związane z materiałem.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Jolka" dnia 29 lutego 2016 o godzinie 10:49:39 napisał:
    Czy o tym gdzie, kiedy, co i kto będzie w drugiej części artykułu?
    R E K L A M A
  • "Pst" dnia 1 marca 2016 o godzinie 19:05:32 napisał:
    Marzenia się spełniają .... :)

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Czy to faktycznie ma być obwodnica wewn...
KL
Następna głupia obwodnica. Zamościowi...
love_zamosc
Życze powodzenia w walce o prawa pracow...
MPK
"Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia ...
MPK
zibi - oj chyba jest za pozno...
Aha?
Poza tym, że info. średnio świeże i ...
Kmicic
PIS jest partią katolickich komunistów...
Kmicic
Kolejna partia socjalistów, która jesz...
Edyward
Pewnie był nawalony jak stodoła...
Tutejszy
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
ja
Ja jadę, byłam na spotkaniu z Biedroni...
Buhaha
Nie do was wysłał tylko do wszystkich ...
K
Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjaz...
zibi
to chyba jakas tragiczna pomylka.kto to ...
KL
Taki wyjazd powinien odbyć się na rowe...
PK
W sumie Biedroń odbierze głosy PO-KO i...
Umowa Biedronia (UB) - koleś jest tak p...
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama