Piłkarze Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Po wysokim zwycięstwie nad Włodawianką, nowy Hetman ustępuje Chełmiance w IV-ligowej tabeli już tylko mniejszą liczbą strzelonych bramek.

Niedziela, 04 września godz. 16.00

Włodawianka Włodawa – Hetman Zamość                            1 : 5 (0 : 2)

Zmiany:

53’ ↓ Łukasz Bubeła – ↑ Szymon Płotnikiewicz,

65’ ↓ Hubert Czady – ↑ Błażej Omański,

80’ ↓ Łukasz Kamiński – ↑ Damian Otręba,

85’ ↓ Oleksiy Rodevych – ↑ Łukasz Fidler.

Włodawianka 1-4-2-3-1:

Włodawianka.04.09.2016

Zmiany:

65’ ↓ Aleksander Borodijuk – ↑ Piotr Chodziutko,

75’ ↓ Adrian Szmytki – ↑ Kamil Aftyka,

88’ ↓ Daniel Gawroński – ↑ Maciej Paszkiewicz,

90’ ↓ Paweł Soroka – ↑ Mateusz Kędzierski.

Żółta kartka: Kierepka (Hetman);

Sędziował Jakub Bancerz (KS Lublin).

Wynik meczu mówi sam za siebie. Wyższość Hetmana nie podlegała dyskusji a zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. W porównaniu z poprzednimi zwycięskimi meczami nastąpiło kilka zmian: zamościanie osiągnęli najokazalszy jak dotąd wynik, później niż zwykle zdobyli pierwszą bramkę, a także po raz pierwszy w tym sezonie „zaciął się”  Oleksiy Rodevych. To ostatnie wydarzenie nie stanowiło jednak w tym meczu problemu dla drużyny Hetmana, bo na wysokości zadania stanęło kilku innych graczy.

Wynik meczu otworzył w 21 minucie Dawid Daszkiewicz. Lewy obrońca Hetmana włączył się do akcji ofensywnej i po otrzymaniu dalekiego podania od Mazura uderzył z narożnika 16-tki a piłka wpadła do siatki obok dalszego słupka. W 29 minucie było już 2 : 0. Lewym skrzydłem popędził z piłką Anton Lutsyk, wpadł w pole karne i zagrał piłkę na jego środek, gdzie Hubert Czady strzałem do pustej bramki dopełnił formalności. Przewaga zamościan przez całą pierwszą połowę była wyraźna a sytuacji podbramkowych co niemiara.

Druga część meczu miała podobny przebieg, z tym że w połowie tej odsłony podopieczni Krzysztofa Rysaka pozwolili sobie na moment dekoncentracji, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. W 69 minucie meczu – po składnej akcji Włodawianki i z pomocą zaspanych środkowych obrońców Hetmana – Gawroński znalazł się w dogodnej sytuacji i nie dał szans Kierepce. Ale odpowiedź zamojskiego zespołu była godna mistrzów. Już w 73 minucie bardzo aktywny i efektywny tego dnia Lutsyk otrzymał piłkę od Turczyna na linii środkowej, po indywidualnym rajdzie wpadł jak burza w pole karne, „skręcił” trójkę defensorów gospodarzy i strzelił nie do obrony z 10 metrów. W 82 minucie padł kolejny gol autorstwa tego samego zawodnika. Tym razem piłkę od bramki wybijał Kierepka, głową przebił ją Rodevych a Lutsyk w pełnym biegu „nawinął” Więcaszka i ponownie nie dał szans broniącemu bramki gospodarzy Polakowi. Kropkę nad „i” postawił w ostatniej minucie Omański, który mocnym strzałem z około 10 metrów wykorzystał dośrodkowanie Fidlera z prawej flanki i „kiks” obrońcy.

Miejmy nadzieję, że dobrą dyspozycję zamojscy gracze podtrzymają w kolejnym meczu. Będzie to derbowe spotkanie z Ładą Biłgoraj, które zamojscy kibice będą mogli obejrzeć w sobotę 10 września o godz. 16.30 na stadionie OSiR w Zamościu.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.