Kultura i rozrywkaOliwia Bojar19 lipca 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Dziś ostatni dzień Eurofolku

El-Behira Folk dance group z Egiptu, foto: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B O A R D

Jeszcze tylko dzisiaj (19 lipca) o godz. 17 w koncercie finałowym można będzie zobaczyć wszystkie 8 goszczących w Zamościu zespołów.

W tegorocznej, 14.edycji imprezy uczestniczą:

GEMP Escola e Cia de Dança – Brazylia,
KUD „Branislav Nušić” – Chorwacja,
El-Behira Folk dance group – Egipt,
Cercle Celtique MIBIEN AR MOR – Francja,
Grupo Folkórico Alto Aragón – Hiszpania,
Satit Silpakorn Folk Dance Group – Tajlandia,
ANADOLU BARIŞ G.S.K – Turcja,
Trinity Irish Dancers – USA
oraz gospodarz – Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.
Od piątku występom towarzyszy kiermasz sztuki ludowej. Tego dnia także po raz pierwszy wystąpił El-Behira Folk dance group z Egiptu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "wUjek z Hrubieszowa" dnia 19 lipca 2015 o godzinie 23:13:17 napisał:
  A właśnie dlaczego o połowę młodszy festiwal zamojski odbywa się praktycznie w tym samym terminie co lubelski? Byłe wojewódzkie ambicje pora odłożyć, a i ego może zmieści się między kostiumy!?
  R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 10:17:23 napisał:
  A dlaczego nie ma sie odbywac??? Jest jakies prawo co tego zabrania? To moze zabawy Sylwestrowej na rynku tez zabronmy zeby nie draznic Krakowa??? Mam nadzieje ze to tylko durna prowokacja bo chyba az tak ograniczonym umyslowo byc nie mozna. Ja sie ciesze ze festiwal sie udal, byl calkiem fajny i ludzie sie bawili. Mozna bylo zobaczyc elementy kultury z innych krajow. No i w koncu chyba nie bylo problemow z organizacja, finansami i sponsorami bo przygotowania odbywaly sie jakos w ciszy i spokoju a nie jak w poprzednich latach grano larum ze moze sie ta impreza nie odbyc. Jesli to zasluga nowego prezydenta i nowych ludzi w spolkach miejskich, ktore byly sponsorami to chwala im za to.
 • "xavier" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 11:30:23 napisał:
  A nie pomyślałeś Jobot,że można więcej zespołów za mniejszą kasę ściągnąć do Zamościa i urozmaicić naszą imprezę, żę ZACYTUJĘ: "..bo chyba az tak ograniczonym umyslowo byc nie mozna." ??
 • "zpit" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 14:11:13 napisał:
  Zainteresowanym wyjaśniam, ze termin festiwalu w Zamościu jest ustalany z co najmniej 2-letnim wyprzedzeniem, podobnie jak i festiwalu w Lublinie. Terminy tych festiwali koordynuje CIOFF, tak, aby się nie pokrywały i żeby zespoły uczestniczące w Festiwalu w Lublinie mogły przyjechać później do Zamościa. W tym roku,w związku z faktem, że w Lublinie był jubileuszowy festiwal, jego organizatorzy połączyli 2 festiwale ( zespołów dziecięcych i młodzieżowych) i wydłużyli czas trwania festiwalu. I to nie nasze "byłe wojewódzkie ambicje" spowodowały nałożenie się terminów festiwalu, tylko zmiana terminu festiwalu lubelskiego.
 • "Dygresja" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 14:38:11 napisał:
  Może przestańmy malkontencić, festiwal uważam za udany. Zawsze może być lepiej, póki co nie ma co narzekać,przez kilka dni miasto żyło festiwalem,miło przyjemnie i kolorowo. Marzy mi się impreza z idealną oprawą bo na taką ten festiwal zasługuje, tymczasem cieszmy się tym co mamy, oby nikt kłód pod nogi nie rzucał. Mam nadzieję,że sponsoring nie „wysechnie a może wyschnie” jak rzekł nasz Prezydent z myślą o lekko zroszonej deszczykiem publiczności w dniu zakończenia. A przyszłoroczny jest już zaplanowany: http://www.cioff.org/events-festival.cfm/en/856/Poland-International_Folklore_Festival_Eurofolk_,_Zamosc
 • "mieszkanka Zamościa" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 16:55:14 napisał:
  WIELKIE GRATULACJE! Kolejny fantastyczny Festiwal i niezapomniane wrażenia. Niech żyją 100 lat Wszyscy zaangażowani w organizację tego Festiwalu! Specjalne ukłony dla Wolontariuszy! Cieszmy się, że mamy w Zamościu taki Festiwal i wielki, egzotyczny świat przyjeżdża do nas!
 • "do "Dygresji"" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 17:03:27 napisał:
  Gratulacje za festiwal, choć wychodzi z tego, że trudu pozyskania zespołów Zamojszczyzna nie ponosi, bo robi to CIOFF. Tak?
 • "cios za cios" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 17:37:46 napisał:
  tak, na to wychodzi
 • "Dygresja" dnia 20 lipca 2015 o godzinie 17:58:33 napisał:
  Cytat z ubiegłorocznego wywadu: "Jolanta Kalinowska-Obst: Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego ZPiT „Zamojszczyzna”. Nasz zespół jest członkiem międzynarodowej organizacji CIOFF. Wiele zespołów pozyskujemy właśnie poprzez CIOFF, zwłaszcza te spoza kontynentu. CIOFF [Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej) – CIOFF® powstała w roku 1970 we Francji z inicjatywy dziesięciu krajów członkowskich, wśród których była Polska.) – przyp. red.] organizuje im trasy koncertowe, aby zespoły odwiedzając np. Zamość mogły również zawitać do innych miast i na inne festiwale. W tym roku chcieliśmy zaprosić także zespół brazylijski, ale nie byliśmy w stanie sami zorganizować im dłuższej trasy koncertowej i zespół się niestety z tego wyjazdy wycofał. Zaważyły finanse. Przy organizacji pierwszych festiwali, przy pozyskiwaniu zespołów zagranicznych, opieraliśmy się głównie na propozycjach przedstawianych nam przez CIOFF, ale w tej chwili już od jesieni zaczynają napływać do nas zgłoszenia zespołów chcących uczestniczyć w MFF „Eurofolk” od zespołów z całego świata, które dosłownie zapychają naszą skrzynkę pocztową. Wszyscy chcą odwiedzić Zamość, jest duże zainteresowanie zespołów z całego świata. Przesłuchujemy nadesłane materiały, korespondujemy i staramy się wybierać te najciekawsze, ale jak wspomniałam, nie zawsze jest to możliwe z powodu niedostatecznych funduszy. Warto dodać, że jest to jedyna w Zamościu tak duża impreza, której organizatorami są ludzie, którzy działają społecznie, jesteśmy Stowarzyszeniem opierającym się głównie przy organizacji festiwalu na społecznej pracy członków Stowarzyszenia i wolontariuszy. Wspiera nas organizacyjnie także Zamojski Dom Kultury." Więcej: http://roztocze.net/nie-mozemy-zapominac-o-zrodlach/
 • "Jobot" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 0:30:48 napisał:
  @xavier To moze jestes chetny na taka organizacje??? Dostaniesz pule kasy i sprobujesz sciagnac zespoly do Zamoscia. Moze najlepiej za darmo??? Czekamy xavier na Twoja koncepcje i plan jak zaprosic wiecej zespolow za mniejsza kase i jak urozmaicic impreze. Organizatorzy na pewno beda szczesliwi z takiego planu bo co roku glowia sie jak podzielic otrzymana pule pieniedzy i jak pozyskac sponsorow. W tym roku bylo chyba o wiele latwiej bo obylo sie bez dramatycznych apeli prasowych. Typowy polaczek. Byle tanio a najlepiej zeby mu jeszcze doplacali np. za oddychanie. Pojedz sobie do Grecji, tam daja dodatki za mycie rak i nie spoznianie sie do pracy. Bedziesz czul sie jak w raju. Taki festiwal to koszty. Koszty organizacji i olbrzymia praca zespolu ludzi - za darmo. Te zespoly ktore przyjezdzaja tez ponosza koszty a nie wszystkich na to stac. Trzeba ich tutaj zakwaterowac, dac wyzywienie, transport itd. Trzeba wynajac scene, technikow, ochrone itd. To wszystko kosztuje. Wez sie czlowieku zastanow zanim drugi raz napiszesz glupote. Poza tym wiedza nie boli.
  R E K L A M A
 • "xavier" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 8:56:39 napisał:
  "zpit" dziekuję za wyjaśnienia i rozumiem,że wszystko wymaga pracy i zaangażowania- doceniam to,choć z koordynacją CIOFF-u to rożnie wychodzi. "jobot"... Określenie "typowy polaczek" obraża mnie, a powinno też większość POLAKÓW na tym portalu. Osiągnąłeś swoje- z elementem obcym i prostym nie będę dyskutował.. Choć nie odmówię sobie przyjemności i na zakończenie dyskusji oświecę "jobota". Rok 2015 imprezy zazębiły się - nie wyszło, 2014r- OK!, 2013r. nie wyszło /Lublin 14-18lipca, Zamość 16-21lipca/, rok 2012r.-OK!, rok 2011 nie wyszło/ Lublin 17-21 Lipca, Zamość 18-25..Jak widać bywa różnie / nie chciało mi się już sprawdzać wstecz/. Zacytuję nowego klasyka hejtu i okaz dobrego wychowania "jobot"-a: " Wez sie czlowieku zastanow zanim drugi raz napiszesz glupote. Poza tym wiedza nie boli." -poznajesz? ..zjedz snikersa!
 • "exspit" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 11:08:48 napisał:
  Dwa lata temu gościem Eurofolku było Mazowsze , zespoły z zagranicy a także zamościanie mogli usłyszeć i zobaczyć piękno polskiego folkloru w najlepszym wydaniu. Szkoda, że w tym roku nie pomyślano o podniesieniu rangi imprezy i zaproszeniu w ramach "gwiazdy festiwalowej" drugiego z naszych sztandarowych potentatów - zespołu Śląsk.
 • "Dygresja" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 11:22:18 napisał:
  Zamościanie wypadałoby zakończyć to „bicie piany”. Tak czy siak impreza była udana i żaden hejt nie obniży rangi tego wydarzenia w kulturalnym życiu Zamościa. W przyszłym roku jubileuszowy Eurofolk, miejmy nadzieję że będzie jeszcze ciekawszy. Gdyby udało się ogólnopolską stację TV zaangażować w przedsięwzięcie byłoby pięknie i promocja miasta gwarantowana.
 • "gfgik" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 12:35:29 napisał:
  Do Pani Jolanty: Nie ważna jest ilość osób w zespole ani ilość grup , ważna jest jakość tego co się prezentuje na scenie, amen
 • "Dablue" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 15:12:14 napisał:
  exspit - to też kosztuje. dorzucisz się?
 • "do gfgik" dnia 21 lipca 2015 o godzinie 16:35:48 napisał:
  Pani Jola wie, że nie ilość a jakość jest ważna. Dajcie już spokój, wystarczy, że z kapelą mieli się w tym roku organizatorzy. Boże broń od takich ludzi. Wklejają sobie na profile jaki to ciężki los muzyka, jakby inni mieli lepiej. Ale jakoś o wolontariuszach zaangażowanych przy organizacji nie pomyśleli. Strońcie od takich ludzi! I w zespole, i w życiu!
 • "Jobot" dnia 22 lipca 2015 o godzinie 9:45:59 napisał:
  @xavier Poszukaj sobie co znaczy okreslenie "polaczek" i w jakich sytuacjach sie go stosuje. No chyba ze nie umiesz stosowac google. Tak wiec ten ostatni cytat, ktory dales to raczej Ciebie dotyczy. Ale poniewaz widze ze wiedza a w zasadzie jej brak mocno Cie boli to masz tutaj pierwsze lepsze okreslenie slowa "polaczek" "polaczek Pogardliwe określenie osoby, charakteryzującej się np. pazernością, cwaniactwem, przesadnym oszczędzaniem, otumanieniem. Bardzo często nadinterpretowane i mylone z lekceważącym określeniem osoby pochodzenia polskiego." To jest cytat ze strony "Miejski slownik slangu i mowy potocznej" Jest jeszcze kilka stron, ktore rowniez podobnie okreslaja to slowo i nie ma tutaj mowy o obrazaniu naszej narodowosci a raczej dotyczy to przymiotow naszych rodakow. Tak wiec znowu nie popisales sie inteligencja. No ale coz, lepiej zgrywac obrazonego jak sie ma braki. A mozesz mi powiedziec co ma zazebianie sie imprezy zamojskiej z lubelska do postu na ktory Ci odpowiedzialem??? Bo chcialbym wiedziec... przeczytaj sobie jeszcze raz swoj post na ktory Ci odpowiedzialem i zastanow sie co to ma wspolnego.
 • "sympatyk Eurofolku" dnia 22 lipca 2015 o godzinie 21:44:44 napisał:
  Do wszystkich którzy krytykują Eurofolk. Spróbujcie zorganizować coś alternatywnego. Przekonacie się ile trzeba włożyć pracy, serca i wydać pieniędzy.Przecież większość organizatorów to wolontariusze. Może wtedy przestaniecie pisać bzdury. Dla organizatorów wielkie podziękowania.
 • "Żuk" dnia 27 lipca 2015 o godzinie 21:48:34 napisał:
  Eurofolk to najbardziej barwna i najciekawsza impreza w Zamościu. Świat przyjeżdża do nas , na Rynek Wielki, żeby zaprezentować swoją muzykę i taniec. To prawdziwe święto i czekam na nie co roku prawie jak na Boże Narodzenie. Podziękowania dla P. Kalinowskiej -Obst i dla wszystkich wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic 58 minut temu
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018