R E K L A M A

Z I P

2. Region | FleszDaniel Czubara8 kwietnia 2017

Działo przeciwlotnicze na granicy

Fot. IAS w Lublinie

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Zabezpieczone morskie działo przeciwlotnicze, cztery osoby zatrzymane, zarekwirowane 1300 paczek papierosów bez akcyzy – to rezultat akcji lubelskiej delegatury ABW oraz innych służb. Wspólne działania rozpoczęto po próbie nielegalnego wwiezienia do Polski broni.


ABW prowadzi śledztwo dotyczące próby nielegalnego wwiezienia broni na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 31 marca 2017 r, w wyniku kontroli celnej na przejściu granicznym w Dorohusku, udaremniono próbę wwiezienia do Polski elementów działa systemu artyleryjskiego AK-630, kal. 30 mm. Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny. Służby zatrzymały dwie obywatelki Ukrainy podróżujące samochodem.

Po ujawnieniu na granicy próby wwiezienia broni do akcji wkroczyła ABW, która zabezpieczyła działo. Agencja wraz z Policją i Służbą Celną przeprowadziła także przeszukania w miejscu, do którego miało ono zostać przewiezione. Przeszukano również kolejny lokal. W wyniku tych czynności zabezpieczono 1300 paczek papierosów bez akcyzy oraz zatrzymano kolejne dwie osoby.

W sumie zatrzymano czworo obywateli Ukrainy, z których jeden na stałe mieszka w Polsce. Na wniosek prokuratury Sąd wobec wszystkich zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Zatrzymanym postawiono zarzuty popełnienia czynów opisanych w art. 263 ust. 2 Kodeksu Karnego, w związku z art. 33 ust. 1 „Ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”. Zatrzymani nie przyznają się do próby przemytu sprzętu wojskowego, zasłaniając się nieświadomością co do rzeczywistego przeznaczenia przewożonego towaru.


AK-630 to zautomatyzowane sześciolufowe szybkostrzelne działko kalibru 30 mm. produkcji sowieckiej. Działo, montowane na okrętach wojennych, jest przeznaczone do zwalczania celów powietrznych, w tym kierowanych pocisków rakietowych, samolotów, śmigłowców oraz zwalczanie niewielkich celów nawodnych. Broń znajduje się m.in. na wyposażeniu polskiej Marynarki Wojennej. Identyfikacji broni na potrzeby śledztwa dokonał wojskowy biegły.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 14:45:43 napisał:
  Coś takiego miał Arnold Schwarzenegger w Predator. czyżby gdzieś tutaj grasowal Predator lub Obcy? I to się nazywa przemyt.
  1
  1
 • R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 14:56:50 napisał:
  Służby się sprawdziły. Jak dla mnie pełne gratulacje.
  4
  0
 • "Thomas" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 15:28:04 napisał:
  Sądzę, że kolejny w kolejce będzie lotniskowiec Admirał Kuzniecow.
  1
  0
 • "koto" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 17:16:00 napisał:
  Ale Służby Celnej już nie ma...
  3
  1
 • "TORRES20400" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 17:33:04 napisał:
  @"Thomas"; Pewnie tak. Tylko jak już te swoją armatę zbudują, to się zdziwisz ;-) Jakoś tak ostatnio, ktoś tam wykrył "arsenał"? Jakieś dwa wory amunicji? Niby nie ten kaliber, ale co? Ja żem coś podobnego zamówił na "post restante". I nie przyszło. Po kiego grzyba, komuś na Zamojszczyźnie, lufa od działa, nawet niech będzie, "przeciwlotniczego"? No i co z tego, że z "zamkiem"? Przecież nawet,jak się to Golfa III podłączy "na sztywno", to nie wystrzeli. Nie ma bata, nie wystrzeli. Chociaż, z drugiej strony, jak bym klemy podpiął...
  0
  0
 • "Z-124" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 9:16:24 napisał:
  Tylko, czy dowiemy się kiedykolwiek kto i po co miał dostać działo w prezencie? Czy to miał być upominek dla totalnej opozycji, przy następnej próbie puczu? Czy może broń miał posłużyć banderowcom w "odzyskiwaniu ukraińskiego" Zakierzonia?
  3
  0
 • "Zbrodnie OUN Pamietamy!" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 10:11:21 napisał:
  "Pamiętaj Lasze , że co do Wisły to nasze". Obok tego zdarzenia nie można przejść obojętnie. Służby tym razem sprostały, a ile sprzętu wjechało i wjedzie?. Około 3,5 do 5 mln mniejszości ukraińskiej u nas to sporo, stanowią 10 % zamieszkałych na terenie RP, z reguły to młodzi ludzie.
  4
  0
 • "Lz" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 14:30:12 napisał:
  To tylko wierzchołek góry przemytu jaki zakwitł odkąd ukry wchodzą do Polski. Media mówią zwykle o papierosach i duperelach, a tym czasem broń z Ukrainy wlewa się do niemiec przez Polskę. Wywiad to wie, ale nie można straszyć ludzi, bo to rząd jest odpowiedzialny za to co teraz się wyrabia na wschodniej granicy kraju, nikt inny tylko polityka Morawieckiego.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017