R E K L A M A

Z I P

2. Region | FleszDaniel Czubara8 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4297 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Działo przeciwlotnicze na granicy

Fot. IAS w Lublinie

R E K L A M A    B O A R D

Zabezpieczone morskie działo przeciwlotnicze, cztery osoby zatrzymane, zarekwirowane 1300 paczek papierosów bez akcyzy – to rezultat akcji lubelskiej delegatury ABW oraz innych służb. Wspólne działania rozpoczęto po próbie nielegalnego wwiezienia do Polski broni.


ABW prowadzi śledztwo dotyczące próby nielegalnego wwiezienia broni na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 31 marca 2017 r, w wyniku kontroli celnej na przejściu granicznym w Dorohusku, udaremniono próbę wwiezienia do Polski elementów działa systemu artyleryjskiego AK-630, kal. 30 mm. Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny. Służby zatrzymały dwie obywatelki Ukrainy podróżujące samochodem.

Po ujawnieniu na granicy próby wwiezienia broni do akcji wkroczyła ABW, która zabezpieczyła działo. Agencja wraz z Policją i Służbą Celną przeprowadziła także przeszukania w miejscu, do którego miało ono zostać przewiezione. Przeszukano również kolejny lokal. W wyniku tych czynności zabezpieczono 1300 paczek papierosów bez akcyzy oraz zatrzymano kolejne dwie osoby.

W sumie zatrzymano czworo obywateli Ukrainy, z których jeden na stałe mieszka w Polsce. Na wniosek prokuratury Sąd wobec wszystkich zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Zatrzymanym postawiono zarzuty popełnienia czynów opisanych w art. 263 ust. 2 Kodeksu Karnego, w związku z art. 33 ust. 1 „Ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”. Zatrzymani nie przyznają się do próby przemytu sprzętu wojskowego, zasłaniając się nieświadomością co do rzeczywistego przeznaczenia przewożonego towaru.


AK-630 to zautomatyzowane sześciolufowe szybkostrzelne działko kalibru 30 mm. produkcji sowieckiej. Działo, montowane na okrętach wojennych, jest przeznaczone do zwalczania celów powietrznych, w tym kierowanych pocisków rakietowych, samolotów, śmigłowców oraz zwalczanie niewielkich celów nawodnych. Broń znajduje się m.in. na wyposażeniu polskiej Marynarki Wojennej. Identyfikacji broni na potrzeby śledztwa dokonał wojskowy biegły.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Anonim" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 14:45:43 napisał:
  Coś takiego miał Arnold Schwarzenegger w Predator. czyżby gdzieś tutaj grasowal Predator lub Obcy? I to się nazywa przemyt.
  1
  1
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 14:56:50 napisał:
  Służby się sprawdziły. Jak dla mnie pełne gratulacje.
  4
  0
 • "Thomas" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 15:28:04 napisał:
  Sądzę, że kolejny w kolejce będzie lotniskowiec Admirał Kuzniecow.
  1
  0
 • "koto" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 17:16:00 napisał:
  Ale Służby Celnej już nie ma...
  3
  1
 • "TORRES20400" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 17:33:04 napisał:
  @"Thomas"; Pewnie tak. Tylko jak już te swoją armatę zbudują, to się zdziwisz ;-) Jakoś tak ostatnio, ktoś tam wykrył "arsenał"? Jakieś dwa wory amunicji? Niby nie ten kaliber, ale co? Ja żem coś podobnego zamówił na "post restante". I nie przyszło. Po kiego grzyba, komuś na Zamojszczyźnie, lufa od działa, nawet niech będzie, "przeciwlotniczego"? No i co z tego, że z "zamkiem"? Przecież nawet,jak się to Golfa III podłączy "na sztywno", to nie wystrzeli. Nie ma bata, nie wystrzeli. Chociaż, z drugiej strony, jak bym klemy podpiął...
  0
  0
 • "Z-124" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 9:16:24 napisał:
  Tylko, czy dowiemy się kiedykolwiek kto i po co miał dostać działo w prezencie? Czy to miał być upominek dla totalnej opozycji, przy następnej próbie puczu? Czy może broń miał posłużyć banderowcom w "odzyskiwaniu ukraińskiego" Zakierzonia?
  3
  0
 • "Zbrodnie OUN Pamietamy!" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 10:11:21 napisał:
  "Pamiętaj Lasze , że co do Wisły to nasze". Obok tego zdarzenia nie można przejść obojętnie. Służby tym razem sprostały, a ile sprzętu wjechało i wjedzie?. Około 3,5 do 5 mln mniejszości ukraińskiej u nas to sporo, stanowią 10 % zamieszkałych na terenie RP, z reguły to młodzi ludzie.
  4
  0
 • "Lz" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 14:30:12 napisał:
  To tylko wierzchołek góry przemytu jaki zakwitł odkąd ukry wchodzą do Polski. Media mówią zwykle o papierosach i duperelach, a tym czasem broń z Ukrainy wlewa się do niemiec przez Polskę. Wywiad to wie, ale nie można straszyć ludzi, bo to rząd jest odpowiedzialny za to co teraz się wyrabia na wschodniej granicy kraju, nikt inny tylko polityka Morawieckiego.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
wyborca
Na 100% najdroższa drużyna w tej klasi...
jasność 22 minuty temu
Panie Zwolak teraz macie już jasnośc ...
widz 30 minut temu
a ten facet łysy, chyba radny to co tak...
K. 31 minut temu
Następna stara wiadomość. Portale lub...
z_boku 32 minuty temu
Niech się szanowny "redachtor" zdecyduj...
kasa 33 minuty temu
Nie wiem czy dobrze szukałem, ale coś ...
Ewqa 45 minut temu
Ale mało ludzi. Dlaczego prawie nikt ni...
puszkon
ktoś coś ile kasy z Zamościa Wnuk prz...
mieszkaniec
Masz dużo racji, ale to nie Wnuk gra me...
Dirty Harry
Znamienne jest to, że dawny przywódca ...
Tomek
Buahahahahahahaha Ile milionów poszło ...
Pan radny Nizioł za komuny był prezes...
K.
"Hetman" - patałachy. Wstyd na całą P...
Mieszkaniec
hahahaha jak zwykle sukcesów ciąg dals...
ad111
Nic nie mam przeciwko inscenizacjom, a w...
ad111
Groch z kapustą oraz zestaw pobożnych ...
observer
Najbardziej zainteresowany koncertem by...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny