R E K L A M A

Z I P

2. Region | FleszDaniel Czubara8 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4006 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Działo przeciwlotnicze na granicy

Fot. IAS w Lublinie

R E K L A M A    B O A R D

Zabezpieczone morskie działo przeciwlotnicze, cztery osoby zatrzymane, zarekwirowane 1300 paczek papierosów bez akcyzy – to rezultat akcji lubelskiej delegatury ABW oraz innych służb. Wspólne działania rozpoczęto po próbie nielegalnego wwiezienia do Polski broni.


ABW prowadzi śledztwo dotyczące próby nielegalnego wwiezienia broni na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 31 marca 2017 r, w wyniku kontroli celnej na przejściu granicznym w Dorohusku, udaremniono próbę wwiezienia do Polski elementów działa systemu artyleryjskiego AK-630, kal. 30 mm. Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny. Służby zatrzymały dwie obywatelki Ukrainy podróżujące samochodem.

Po ujawnieniu na granicy próby wwiezienia broni do akcji wkroczyła ABW, która zabezpieczyła działo. Agencja wraz z Policją i Służbą Celną przeprowadziła także przeszukania w miejscu, do którego miało ono zostać przewiezione. Przeszukano również kolejny lokal. W wyniku tych czynności zabezpieczono 1300 paczek papierosów bez akcyzy oraz zatrzymano kolejne dwie osoby.

W sumie zatrzymano czworo obywateli Ukrainy, z których jeden na stałe mieszka w Polsce. Na wniosek prokuratury Sąd wobec wszystkich zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Zatrzymanym postawiono zarzuty popełnienia czynów opisanych w art. 263 ust. 2 Kodeksu Karnego, w związku z art. 33 ust. 1 „Ustawy o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”. Zatrzymani nie przyznają się do próby przemytu sprzętu wojskowego, zasłaniając się nieświadomością co do rzeczywistego przeznaczenia przewożonego towaru.


AK-630 to zautomatyzowane sześciolufowe szybkostrzelne działko kalibru 30 mm. produkcji sowieckiej. Działo, montowane na okrętach wojennych, jest przeznaczone do zwalczania celów powietrznych, w tym kierowanych pocisków rakietowych, samolotów, śmigłowców oraz zwalczanie niewielkich celów nawodnych. Broń znajduje się m.in. na wyposażeniu polskiej Marynarki Wojennej. Identyfikacji broni na potrzeby śledztwa dokonał wojskowy biegły.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 14:45:43 napisał:
  Coś takiego miał Arnold Schwarzenegger w Predator. czyżby gdzieś tutaj grasowal Predator lub Obcy? I to się nazywa przemyt.
  1
  1
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 14:56:50 napisał:
  Służby się sprawdziły. Jak dla mnie pełne gratulacje.
  4
  0
 • "Thomas" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 15:28:04 napisał:
  Sądzę, że kolejny w kolejce będzie lotniskowiec Admirał Kuzniecow.
  1
  0
 • "koto" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 17:16:00 napisał:
  Ale Służby Celnej już nie ma...
  3
  1
 • "TORRES20400" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 17:33:04 napisał:
  @"Thomas"; Pewnie tak. Tylko jak już te swoją armatę zbudują, to się zdziwisz ;-) Jakoś tak ostatnio, ktoś tam wykrył "arsenał"? Jakieś dwa wory amunicji? Niby nie ten kaliber, ale co? Ja żem coś podobnego zamówił na "post restante". I nie przyszło. Po kiego grzyba, komuś na Zamojszczyźnie, lufa od działa, nawet niech będzie, "przeciwlotniczego"? No i co z tego, że z "zamkiem"? Przecież nawet,jak się to Golfa III podłączy "na sztywno", to nie wystrzeli. Nie ma bata, nie wystrzeli. Chociaż, z drugiej strony, jak bym klemy podpiął...
  0
  0
 • "Z-124" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 9:16:24 napisał:
  Tylko, czy dowiemy się kiedykolwiek kto i po co miał dostać działo w prezencie? Czy to miał być upominek dla totalnej opozycji, przy następnej próbie puczu? Czy może broń miał posłużyć banderowcom w "odzyskiwaniu ukraińskiego" Zakierzonia?
  3
  0
 • "Zbrodnie OUN Pamietamy!" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 10:11:21 napisał:
  "Pamiętaj Lasze , że co do Wisły to nasze". Obok tego zdarzenia nie można przejść obojętnie. Służby tym razem sprostały, a ile sprzętu wjechało i wjedzie?. Około 3,5 do 5 mln mniejszości ukraińskiej u nas to sporo, stanowią 10 % zamieszkałych na terenie RP, z reguły to młodzi ludzie.
  4
  0
 • "Lz" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 14:30:12 napisał:
  To tylko wierzchołek góry przemytu jaki zakwitł odkąd ukry wchodzą do Polski. Media mówią zwykle o papierosach i duperelach, a tym czasem broń z Ukrainy wlewa się do niemiec przez Polskę. Wywiad to wie, ale nie można straszyć ludzi, bo to rząd jest odpowiedzialny za to co teraz się wyrabia na wschodniej granicy kraju, nikt inny tylko polityka Morawieckiego.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Rozsądek
Ten ksiądz pedofil z Wielączy, który ...
TORRES20400
To Twoja opinia. Mam nadzieję, że jest...
TORRES20400
A to coś ma do rzeczy? Piłsudski też ...
Thomas
No cóż rewolucyjna lewica nie ma dobr...
Thomas
Zapomniałem o Wandzie Wasilewskiej i je...
Thomas
Nie nasz, nie wasz JEGO...
z_boku
Właśnie sobie przypomniałem 19 połud...
TORRES20400
IQ jest OK. "Tablicy" nie należało si...
bida z nyndzo
@TORRES - "towarzysze" to byli za komun...
TORRES20400
Czemu objazdowe. Objazdowa to była fabr...
bida z nyndzo
Droga Redakcjo! Ustalcie kto ufundował ...
1905
Lenina wiemy kto zasponsorował, a kto f...
TORRES20400
Można i tak. A nie lepiej zapytać, co ...
towarzysze z Ka...
Jerzy Nizioł-wiceprzewodniczący Rady M...
Normals
Nie chcecie wesprzeć to przynajmniej ni...
Zamość
Czy tam jest napisane "na odbudowe"?? ? ...
TORRES20400
@"BPO"; Oceniając osoby i poglądy ludz...
TORRES20400
@"Thomas"; to oczywista nieprawda, co na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny