nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Kultura i rozrywkaMichał Karchut5 lipca 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Duża rzecz w BWA – aktualizacja

Wystawa zamojskiego środowiska artystów (2014), foto: Michał Karchut

Do 17 sierpnia, na dwóch piętrach BWA Galerii Zamojskiej, można oglądać „Letni Przegląd Plastyki Zamojskiej”.

 

To duża, jak na warunki zamojskie, wystawa prawie wszystkich artystów plastyków związanych z Zamościem i Zamojszczyzną. Jerzy Tyburski, dyrektor BWA Galerii Zamojskiej, podczas wczorajszego wernisażu powiedział naszej redakcji, że wraz z radą programową miał szczere obawy co do finału tej ekspozycji, jej jakości i aranżacji.

– Dzięki naszym wspólnym staraniom udało się tak zaaranżować wystawę, że ona w sensie plastycznym, mam nadzieję, się broni – powiedział dyrektor Tyburski. – Na pewno poziom jest bardzo zróżnicowany, ale można tu zaobserwować ogólnoświatowe tendencje w sztuce, począwszy od abstrakcji a skończywszy na sztuce realistycznej i figuratywnej. Mamy dużą paletę postaw, można również obejrzeć ciekawe rzeźby. Myślę, że tak liczna reprezentacja bardzo dobrze oddaje ducha współczesnej sztuki zamojskiej. Jest mi bardzo miło, że jako manager zgromadziłem tak dużą grupę artystów reprezentujących teren byłego województwa zamojskiego. Myślę, że zamojscy artyści są otwarci na wyzwania i że takie przeglądy co dwa lata są częścią mobilizacji wobec tego środowiska i weryfikacji ich poglądów na świat – stwierdził Tyburski.

 

pasieczny-2014

A trzeba przyznać, że na przedstawionych pracach te poglądy i motywy są bardzo różne. Stanisław Pasieczny (foto powyżej: Michał Karchut), jeden z czterdziestu siedmiu artystów – wystawców zaprezentował dzieło „A’Polonia”. Pytamy co było motywacją do stworzenia tego dzieła. Autor śmieje się i rzuca: „polityka”.

– To jest może trochę nawiązanie do Malczewskiego i Matejki, bo były podobne motywy „zakutej Polski”, „zakuwanej Polski” – mówi Pasieczny. – Ciągle w Polsce mamy do czynienia z żałobą smoleńską i to zdaje się go natchnęło – dodał.   

 


foto: Michał Karchut

 

Izabela Winiewicz-Cybulska, dyrektor Liceum Plastycznego, we wstępie do katalogu wystawy dostrzega zróżnicowanie w technice tworzenia i motywach zamojskich artystów. Jak nam mówi, spotkania środowiska zamojskiego są jak najbardziej potrzebne.

 

– Jest to okazja, żeby zobaczyć co ludzie tworzą, czy jest coś nowego, czy dalej tkwią w tej samej konwencji z której są znani – mówi Winiewicz-Cybulska. – Jestem nawet zdania, że takie spotkania powinny odbywać się częściej. Na każdej takiej wystawie zawsze pojawia się ktoś nowy, często są to absolwenci naszej szkoły, ale nie tylko – dodaje dyrektor „Plastyka”.

 

———

3 lipca, w przeddzień otwarcia wystawy pisaliśmy:

 

– Wystawa daje wyobrażenia o kondycji tutejszego środowiska artystycznego, ponieważ są to owoce działalności ostatnich dwóch lat 47 artystów z Zamościa i Zamojszczyzny – mówi Jerzy Tyburski, dyrektor BWA Galerii Zamojskiej. – Każdy z artystów prezentuje po dwie prace, jest to duża wystawa na całą przestrzeń Galerii, naprawdę warto to zobaczyć – dodaje dyrektor Tyburski.

 

Monatż wystawy w BWA (2014), foto: Piotr Rogalski
Montaż prac, foto: Piotr Rogalski

 

Wśród eksponowanych prac znajdą się obrazy, rzeźby oraz instalacje, a wszystko to sygnowane szeregiem nazwisk zamojskich i związanych z Zamojszczyzną artystów:

Tomasz Bełech, Maria Małyszko – Jarzębicja, Urszula Bentkowska, Patrycja Marczewska, Bogusław Bodes, Marzanna Mucha, Joanna Brześcińska-Riccio, Roman Mucha, Andrzej Dudek, Urszula Olczyńska, Elżbieta Gnyp, Jacek Pasieczny, Bożenna Gomułka, Stanisław Pasieczny, Robert Gomułka, Anna Pieczykolan, Beata Grela,  Dariusz Piekut, Elżbieta Hałasa, Stanisław Pokryszka, Zygmunt Jarmuł,  Marek Rzeżniak, Dorota Jasek, Bartłomiej Sęczawa, Mirosław Juszczak, Maciej Sęczawa, Piotr Juszczak, Joanna Słupska, Marian Kędra,  Marek Sołowiej, Krystyna Kopciowka,  Waldemar Swatowski, Zofia Kosiorek-Poździk, Barbara Szeptuch, Marcin Kowalik, Henryk Szkutnik, Alicja Kowalska, Teresa Maria Szumigaj, Donat Kowalski, Barbara Tchórzewska-Czaja, Karolina Krajcarz,  Marek Antoni Terlecki, Maria Krenz, Jerzy Tyburski, Dariusz Łukasik,  Piotr Tymochowicz, Gabriela Łyko.

 

Wernisaż odbędzie się w 4 lipca o godz. 17.00. Wystawa potrwa do 17 sierpnia. Zamojski Dziennik Internetowy Roztocze.net objął patronatem medialnym to wydarzenie.

 

Więcej o wydarzeniach w Zamościu:

KALENDARZ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Michał Karchut
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "TORRES20400" dnia 5 lipca 2014 o godzinie 17:41:41 napisał:
  http://www.youtube.com/watch?v=vZHJLMZ_5vk
  R E K L A M A
 • "Daro" dnia 6 lipca 2014 o godzinie 8:20:40 napisał:
  Zgadza się i co z tego wynika , a Ty kim jesteś Torres204000 -nazwij siebie i upublicznij swój wizerunek tchórzu...tak jest najlepiej przybrać kretyńskie pseudo i wszystkich hajtować...
 • "Ad" dnia 6 lipca 2014 o godzinie 9:39:48 napisał:
  No i wylazła kultura i szacunek do człowieka mającego odmienne zdanie od mainstreamu...
 • "TORRES20400" dnia 6 lipca 2014 o godzinie 12:53:12 napisał:
  Powszechnie wiadomo, że dotychczas Władza nie okazywała zainteresowania sztukami plastycznymi. Na wernisaże do BWA nie chadzała. Przesyłała zazwyczaj list "od Prezydenta", że gratuluje i takie tam komunały i pierdolety. Teraz nagle pół Ratusza przylazło do BWA, żeby się "polansować" na tle obrazów artystów, którzy się nie koniecznie z tą władzą identyfikują. I to dziwnym trafem tuż przed wyborami samorządowymi. Do tego się odnosił mój pierwszy komentarz. Że niby wszystko hejtuję. Nie wydaje mi się. Od lukrowania przecukrzoną piernikową polewą zamojskiej rzeczywistości jest Władza. I robi to, aż do porzygania. I w tej materii jest "wydajna". Nie mam szans z Władzą w tej konkurencji. Że pseudo kretyńskie. Może i kretyńskie, ale się do niego przyzwyczaiłem i nie widzę powodu aby zmieniać. P.S. @AD; Dzięki. :-)
 • "TORRES20400" dnia 6 lipca 2014 o godzinie 13:38:53 napisał:
  Bym zapomniał ;-) http://www.youtube.com/watch?v=l7VykCTXX7M
 • "Daro" dnia 6 lipca 2014 o godzinie 19:42:04 napisał:
  Ok. KAZIK - Maciek, ja tylko żartowałem [OFFICIAL VIDEO] :)-ale daliście się sprowokować :)
 • "TORRES20400" dnia 6 lipca 2014 o godzinie 20:36:10 napisał:
  Nawet linku nie potrafisz poprawnie "wrzucić"...
 • "Daro" dnia 7 lipca 2014 o godzinie 8:56:47 napisał:
  Masz rację Mistrzu , ale osoba inteligentna na Twoim poziomie zrobi to perfekcyjnie:) Wszyscy chętni zgłaszajcie sie do Torresa- Ja znikam - szkoda czasu na głupoty...
 • "Gosia" dnia 7 lipca 2014 o godzinie 10:27:41 napisał:
  Osiem komentarzy i ani słowa o wystawie, a myślałam, że przeczytam jakieś opinie osób które wystawę widziały. Tradycyjnie - brzydka władza, cokolwiek by zrobiła, lub czegokolwiek nie zrobiła i wzajemne "uprzejmości". Nie szkoda wam Panowie czasu na takie wpisy. Mimo wszystko pozdrawiam.
 • "artysta" dnia 9 lipca 2014 o godzinie 8:17:09 napisał:
  Do Gosi: jak chcesz przeczytać na temat wystawy , to polecam artykuł p. Teresy Madej na zamosconline.pl
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama