Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara8 listopada 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Druga rocznica bez sekretarza?

Zdjęcia lotnicze. Stare Miasto, Ratusz fot. Waldemar Radczak
R E K L A M A    B O A R D

Pod koniec grudnia minie dokładnie dwa lata od kiedy zamojski magistrat funkcjonuje bez sekretarza.

Jak na razie 0:4

To nazwisko warto zapamiętać, bo jak dotąd ostatnim sekretarzem miasta był Karol Garbula. Po reorganizacji urzędu pod koniec 2014 r. przestał on być sekretarzem i pełnił stanowisko inspektora ds. funkcjonowania SSE EURO-PARK Mielec – Podstrefa Zamość. Odszedł on jednak z ratusza i założył firmę consultingową, a na sesji 23 czerwca 2015 roku prezydent oraz radni podziękowali mu za pracę, o czym pisaliśmy TUTAJ .

Od tamtego czasu ratusz ogłosił cztery konkursy na stanowisko sekretarza. Bilans? 0:4 i w konsekwencji status quo jeśli chodzi o wakat urzędzie podtrzymane.

Przypomnijmy, że do ostatniego konkursu, który odbył się w sierpniu, przystąpiły cztery osoby. Jedna odpadła na początku z przyczyn formalnych. Z pozostałych trzech przed komisją konkursową stawiły się dwie.

-Obaj kandydaci uzyskali odpowiednio 5 i 8 punktów, a to zdecydowanie za mało by przejść do kolejnego etapu, czyli rozmowy z prezydentem, bowiem trzeba było zdobyć połowę z maksymalnej liczby 40 punktów. – wyjaśniał nam wówczas prezydencki doradca Marek Gajewski. Jak się dowiedzieliśmy w związku z brakiem wyłonienia sekretarza zostanie rozpisany kolejny, piąty już konkurs na to stanowisko.

 

Końca nie widać

Czas płynie, a stanowisko sekretarza nadal jest nie obsadzone. Warto przypomnieć, że do obowiązków sekretarza należy m.in. organizowanie pracy Urzędu, opracowanie projektów struktury organizacyjnej Urzędu, czuwanie nad wykonywaniem uchwał rady miasta,  nadzór nad rozpatrywaniem i załatwianiem skarg i wniosków, nadzorowanie i przestrzeganie instrukcji kancelaryjnej i KPA, zapewnienie publikacji prawa miejscowego i obwieszczeń na terenie miasta, inicjowanie i tworzenie warunków do podnoszenia kwalifikacji pracowników samorządowych.

Wracając do kolejnego, piątego już konkursu, o którym mówił w sierpniu prezydencki doradca, to … nie został on jeszcze ogłoszony.

 

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "miki" dnia 8 listopada 2016 o godzinie 19:50:05 napisał:
  Sekretarzem będzie... Bogdan Kawałko, a jeśli nie to już chyba tylko... Condoleezza Rice :)
  R E K L A M A
 • "Janek" dnia 8 listopada 2016 o godzinie 21:15:37 napisał:
  Czy to w czymś przeszkadza, czy miasto źle funkcjonuje. Oszczędzamy tak około 70 tysięcy rocznie, czyli dzięki temu mamy jeden plac zabaw więcej w mieście.
 • "Goliard" dnia 8 listopada 2016 o godzinie 21:23:55 napisał:
  To gdzie ten plac?
 • "@ Goliard" dnia 8 listopada 2016 o godzinie 22:15:49 napisał:
  Przy przedszkolu na Wyszyńskiego. Albo na Kamiennej. Albo na Asnyka. Wybieraj.
 • "lawyer" dnia 9 listopada 2016 o godzinie 9:59:10 napisał:
  Ustawa i Statut Miasta wymagają funkcjonowania Sekretarza. Określają jego uprawnienia i obowiązki. Brak powołania to ewidentne łamanie prawa a nie żadna oszczędność. Jak chcecie oszczędności to się sami zapytajcie po co jest dwoje wiceprezydentów i 3 doradców.
 • "Oddo" dnia 9 listopada 2016 o godzinie 15:26:30 napisał:
  Bo ustawa zezwala, żeby tak było. Jakby nie było, byłoby ewidentne naruszenie prawa :)
 • "Tak jest" dnia 9 listopada 2016 o godzinie 16:18:28 napisał:
  Ekipa rządząca za wszelką cenę chce nam udowodnić, że w Zamościu nie ma już młodych zdolnych ludzi a ci nieliczni co byli to już znaleźli w ratuszu zatrudnienie . I to się nazywa elita ..... hahaha
 • "No nie" dnia 9 listopada 2016 o godzinie 17:44:58 napisał:
  To załóż firmę i zatrudnij na jej prezesa młodego człowieka. W samorządzie jest jeszcze coś takiego jak ustawa. Ustawa mówi, że sekretarz musi mieć 4 lata pracy w samorządzie w tym dwa lata na stanowisku kierowniczym. Nie jest winą Wnuka, że Zamoyski nie stawiał na młodych i nie bardzo jest ktoś z 2-letnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym.
 • "Jan do Janka" dnia 9 listopada 2016 o godzinie 19:52:44 napisał:
  Oszczędzamy 70 000 zł., ale wydajemy 150 000 zł. dla Josika PGK, 100 000 zł. dla Malec MZK i gdzie ty oszczędności, a co na to radni.
 • "Anka" dnia 9 listopada 2016 o godzinie 21:46:18 napisał:
  Przecież było kilka czy kilkanaście osób, które spełniało warunki. Startował też Pan Krzysztof Ziemiński, który już był kiedyś sekretarzem. Dlaczego nie ma sekretarza ?
  R E K L A M A
 • "????" dnia 16 listopada 2016 o godzinie 15:04:51 napisał:
  Parafrazując stare polskie przysłowie powiem: "Jaki prezydent jest - każdy widzi". Jest szansa za dwa lata mu za to się "odwdzięczyć".

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat