R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara6 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 39 komentarzy ()

Droższe parkowanie na Starówce

Parkomat. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Pierwsza godzina parkowania – 3 złote, druga – 3,50 zł, trzecia 4 złote, czwarta i każda kolejna – 3 złote. Jeśli ktoś do tej pory marudził na ceny płatnych parkingów na Starym Mieście w Zamościu, to porządnie narzekać może dopiero zacząć.  Radni przyjęli uchwałę w dotyczącą nowych stawek za parkowanie na terenie miasta.

Pierwsza zmiana dotyczy czasu pobierania opłat za parkowanie na Starówce. Do tej pory czyniono to w godzinach 9-18 w dni robocze. Według nowej uchwały opłaty mają być pobierane całodobowo.

Nowe stawki opłat za parkowanie na Starym mieście w Zamościu wyglądają następująco. Pierwsza godzina parkowania – 3 złote, druga – 3,50 zł, trzecia 4 złote, czwarta i każda kolejna – 3 złote.

Chętni będą mogli skorzystać z abonamentu za parkowanie wynoszącego odpowiednio 100 zł za jeden miesiąc, 300 zł za pół roku i 500 zł za rok. Dla mieszkańców Starego miasta i najemców lokali na Starówce abonament  w obrębie strefy płatnego parkowania kosztować będzie 2 zł za miesiąc, czyli 24 zł za cały rok. Przy tym uchwała przewiduje ograniczenie do kupna maksymalnie 2 kart dla jednego adresu mieszkańców Starówki i maksymalnie jednej karty dla najemcy lokalu.

A tak wygląda dotychczasowy cennik za parkowanie na Starym Mieście:

Parkowanie stawki. Fot. R. Moteka
Parkowanie stawki. Fot. R. Moteka

Warto podkreślić, że uchwała o stawkach parkowania w mieście nie przeszła jednomyślnie. Poparło ją 13 radnych, troje było przeciw, jeden się wstrzymał, a radni PiS nie wzięli udziału w tym głosowaniu. Poniżej prezentujemy jak głosowali poszczególni radni Rady Miasta Zamościa. 

Uchwała ma wejść w życie w połowie maja.

Możemy jedynie przypuszczać, że w efekcie nowych stawek za parkowanie wzrośnie zainteresowanie i tak już zatłoczonymi bezpłatnymi parkingami w pobliżu Starówki – przy parku miejskim, przy ulicy Partyzantów i przy Bramie Szczebrzeskiej. 

Jak Wy kierowcy oceniacie nowe stawki opłat? Czekamy na Wasze opinie.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "eljot" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 9:52:51 napisał:
  co to za pomysł?co to za Rada?robią wszystko przeciw mieszkańcom,pewnie szukają kasy na imprezy disco polowe,sezon się zbliża.co jeszcze podrożeje,czekamy na propozycje.
  14
  7
  R E K L A M A
 • "Wq...ny" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 10:51:22 napisał:
  To jest lekka przesada, za co za parking niestrzeżony?
  10
  5
 • "Jolka" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 12:06:27 napisał:
  Zamiast kawałka rawelina przed Furtą Wodną trzeba było zrobić parking. Wtedy między torami i murami miasta zmieściłoby się ze sto, a nie - jak teraz - kilkanaście samochodów.
  3
  7
 • "TORRES20400" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 12:42:04 napisał:
  Grzebanie kijem w Łabuńce, w celu jej zawrócenia. "System", który jest wystarczający. Tyle, że nikt tego nie przestrzega. Wykupiłem kartę postojową w ZDG, taką czerwoną. No i co z tego, jak i tak nie ma gdzie zaparkować na Starym Mieście. Przy wjeździe na Starówkę, stoją znaki pionowe z adnotacją: "wjazd dla mieszkańców, z abonamentem, służb itd.". Wystarczy się przejść ulicami Żeromskiego, Bazyliańską, nawet dzisiaj: rejestracje DW, LTM, LBL (które za szybą kwitu nie mają)... I gdzie Straż Miejska? W innym mieście, jakbym wjechał swoim torresowozem do centrum, to kapsel na koło i mandat. I użeranie się. Po co w ogóle te znaki było ustawiać, jak nikt nie respektuje? Teraz, to wygląda tak, że można wjechać pod ratusz, na szczecińskich blatach, i nic się nie dzieje.
  9
  3
 • "." dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 12:46:30 napisał:
  Po co jest amfiteatr?? Wszelkie koncerty powinny odbywać się tam, a jeżeli na Starym Mieście - to niech zrzutę na disco polo robią restauratorzy. Jeżeli malutka kawa kosztuje 7-8 złotych - to w swojej cenie powinna mieć wliczony bilet na taki koncert.
  7
  3
 • "fsdfsdfsd" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 13:00:33 napisał:
  @torres: a wiesz, że można mieć samochód w leasingu i nie będzie on mieć lokalnych tablic?
  2
  3
 • "TORRES20400" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 13:11:43 napisał:
  @"fsdfsdfsd"; Wiem. Sam mam taki. Po to wykupiłem sobie "bumażkę". Dura lex, sed lex. Widać,działa to tylko na terenie niektórych miast. W większości miast, jak wjeżdżasz do centrum "bez kwitu", są konsekwencje. W Zamościu, nawet jak na klombie zaparkujesz "tylko na chwilę", to się nic nie stanie. Po prostu NIC.
  6
  5
 • "aaa" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 13:26:55 napisał:
  Proponuję wyprowadzić urząd miejski poza Stare Miasto i zaraz będzie więcej miejsca. Stare Miasto "wymiera" i nic ta rada nie zmieni bo nie ma pomysłów. Proponuję zalać fosę, przekopać ulice dojazdowe i zrobić jeden most zwodzony na którym będą pobierane opłaty wjazdowe. To będzie atrakcja turystyczna. I jeszcze połowę radnych zatrudnić w PGK na stanowiskach kierowniczych. Będzie atrakcja na cały kraj i pół Europy
  12
  3
 • "ffttt" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 13:53:13 napisał:
  nie ma jak "weteryniarz" lub "pociągowy", dobry zawód jeden i drugi,
  1
  3
 • "TORRES20400" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:01:31 napisał:
  Mam "rence kture leczo". Orientuj się, jeśli chcesz się zapisać. Lecze tylko raz w tygodniu ;-)
  0
  3
  R E K L A M A
 • "????" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:02:42 napisał:
  Ceny jak w Warszawie.Absurd.Starowka jeszcze bardziej opustoszeje.Wizyta na Starym Mieście,wyjście na obiad to średnio 100.Nie wiem czym kierowali się radni.Kasa nie zawsze najważniejsza.
  12
  6
 • "mieszkaniec" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:08:22 napisał:
  Miasto pustoszeje, a co tam dowalmy większą cene za parking
  11
  6
 • "kierowca" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:15:19 napisał:
  Pan Redaktor zapomniał o dużym parkingu "na lunecie" gdzie bez tłoku można stanąć, brak orientacji czy zamierzony cel skłócenia społeczeństwa; tak to odbieram, chyba ze się mylę
  6
  6
 • "ffttt" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:19:42 napisał:
  sprawdzę swój grafik :)
  0
  3
 • "TORRES20400" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:23:28 napisał:
  Tak hipotetycznie: jakby to było, gdyby "prawdziwym" mieszkańcom osiedla np. Nowego Miasta, zaproponować "tylko' 0,0005 NPL za parkowanie? Ktoś na tym Starym Mieście jednak mieszka. Ludzie którzy tam mieszkają, muszą znosić huk wystrzałów, grup rekonstrukcyjnych, od rana do nocy, koncerty diskopolo, i wiele innych atrakcji. Weź sobie pomieszkaj, jednym z drugim, jak w lecie nie można okna otworzyć... A teraz "prawdziwym starówkowiczom" trzeba będzie płacić za parkowanie? Jak mają ma być ta opłata, to powinna dotyczyć wszystkich.
  3
  4
 • "TORRES20400" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 14:25:43 napisał:
  Tzn. "opłata parkingowa" będzie pobierana na terenie całego miasta.
  2
  4
 • "Zosia" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 15:22:28 napisał:
  Jak widze tylko 3 radnych było przeciw. Skandal! Ci co głosowali za- jak wam nie wstyd! I wy śmiecie mówić,że działacie dla dobra miasta? Gdzie jest to dobro? Discopolowe zabawy mamy opłacać?! Już opłaty za wywóz śmieci poszły w górę a teraz to. Żenada
  15
  6
 • "??" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 15:58:47 napisał:
  http://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/311049936-Abonament-na-parkowanie-nie-moze-zalezec-od-meldunku.html#ap-1 https://dwutygodnik.krn.pl/artykuly/artykul/co_nam_po_meldunku_1158.html http://prawonadrodze.org.pl/oznakowanie-miejsc-postojowych-w-strefie-platnego-parkowania/ "Wydział Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zakwestionował uchwałę gliwickiej rady miejskiej dotyczącej stref płatnego parkowania. Stwierdzono jej niezgodność z prawem i wszczęto postępowanie w tej sprawie! W nadesłanym do UM w Gliwicach piśmie czytamy: Uchwałą tą Rada Miasta Gliwice dokonała uchwały Nr XXVI/5 06/2012 Rady Miejskiej w Gliwicach z dnia 25.10.2012r. w sprawie określenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych oraz zasad pobierania opłat za parkowanie na terenie miasta Gliwice. Zmiana uchwały polegała między innymi na zmianie § 2 ust. 4 pkt 3, którym Rada w wyniku nowelizacji przewidziała, że opłatę za parkowanie uiszcza się przed rozpoczęciem parkowania poprzez wniesienie zryczałtowanej opłaty rocznej przysługującej mieszkańcom zameldowanym w SPP (w drodze uzyskania ,,Abonamentu mieszkańca”), o której mowa w § 3. Zgodnie z brzmieniem § 3 zmienianej uchwały w ramach tzw. „Abonamentu mieszkańca” zameldowanym mieszkańcom nieruchomości usytuowanych przy ulicach, na których wyznaczono SPP przysługuje prawo do zryczałtowanej opłaty w wysokości l20 zł rocznie, za parkowanie jednego pojazdu samochodowego o określonej masie całkowitej. W ocenie organu nadzoru jednak jest jakichkolwiek podstaw prawnych dla przyznawania określonych praw mieszkańcom gminy pod warunkiem posiadania zameldowania na jej terenie. Zameldowanie nie wyznacza bowiem przynależności do wspólnoty samorządowej. Wspólnotę tworzą osoby zamieszkałe w gminie, niezależnie od tego, czy dopełniły one obowiązku meldunkowego, czy też nie (por. wyr. NSA z 29.6.1995 r., SA/Po 518/95, OSS 1996, Nr 2, poz. 43, wyr. NSA z 9.10.2001 r., I SA 1582/01, MoP 2001, Nr 21, s. 1052). Przy ustalaniu prawa do określonych korzyści, czy świadczeń zastrzeżonych tylko dla mieszkańców gminy więc, rozstrzygające znaczenie ma jedynie faktyczne zamieszkiwanie (oceniane w oparciu o art. 25 kodeksu cywilnego), a nie formalne zameldowanie. W tej sytuacji za pozbawione podstaw prawnych uznać należy wprowadzanie przesłanki zameldowania w SPP, jako warunku do ubiegania się „Abonament mieszkańca”. Rozwiązania takiego nie można zaakceptować też z punktu widzenia wyrażonej w art. 32 ust. 2 Konstytucji RP zasady równości wobec prawa, a także zakazu dyskryminacji obywateli, czyli odmawiania niektórym z nich określonych praw z powodów nieznajdujących -podstaw w obowiązujących normach prawnych (por. wyr. WSA w Opolu z 18.10.2007 r., II SA/Op 330/07, Legalis). Mając na względzie wyżej wskazane okoliczności wszczęcie postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności przedmiotowej uchwały we wskazanej części należy uznać za uzasadnione i konieczne."
  4
  3
 • "??" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 16:00:57 napisał:
  http://skarga.com/aktualnosci/zwrot-za-bilet-parkingowy/ https://www.slideshare.net/trojmiastopl/pismo-ministra-interpretacja-spp
  1
  2
 • "TORRES20400" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 16:15:56 napisał:
  A jak to będzie, jak "sąd" się wyniesie ze Starego Miasta. Razem z "wianuszkiem' kancelarii prawnych, które na nim "żerują". Jak już będzie w siedzibie docelowej. Czy nie nastąpi "problem parkingowy"? Tłok się zrobi. Czy mieszkańcy os. Zamojskiego/Wyszyńskiego są gotowi płacić za miejsca parkingowe, w miejscu swojego zamieszkania/zameldowania? Tak jak obecnie Mieszkańcy Starówki?
  5
  3
  R E K L A M A
 • "Tak jest" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 16:33:12 napisał:
  Tak się zastanawiam co ci radni którzy głosują za podwyżkami zrobili dobrego dla mieszkańców podczas swojej kadencji i nic mi do głowy nie przychodzi. Wcześniej głosowali za wzrostem cen za wywóz śmieci a teraz za parkowanie na Starówce. Widać wybraliśmy radnych którzy zamiast bronić naszych interesów uprawiają sobie gierki polityczne. Wstyd ! Jestem przekonany , że radnych tych znowu zobaczymy na listach wyborczych i znowu nas będą czarować co to oni nie zrobią jak ich wybierzemy na kolejną kadencję. Zapamiętamy te nazwiska i podczas wyborów będziemy omijać was szerokim łukiem
  14
  5
 • "." dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 21:32:05 napisał:
  Pytanie - którzy Radni zagłosowali za podwyżką cen biletów parkingowych?
  8
  5
 • "Mieszkanka Starówki" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 21:33:39 napisał:
  Mieszkam na Starówce, nie dość, że w sezonie nie ma gdzie zaparkować to jeszcze mam płacić za to?!
  3
  6
 • "Mieszkanka Starówki" dnia 6 kwietnia 2017 o godzinie 21:37:47 napisał:
  Dlaczego tylko Starówka ma płacić za parking?!
  3
  6
 • "bidronka" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 0:22:17 napisał:
  a miało byc tak tanio w miescie.
  9
  5
 • "Miasto jest nasze" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 1:08:35 napisał:
  To oni chcą zarabiać na mieszkańcach ? Każda sprawę muszę załatwiać na starówce bo tam są urzędy i jeszcze za to płacić? A moje podatki to na co ida do jasnej ... Trzeba wyprowadzić urzędy ze Starego miasta dla powszechnego dostępu mieszancow i przy przy okazji tego cwaniaczka w okularach bo mieszka w gmine a mieście będzie porządku wprowadzał. Król Maciuś od siedmi boleści .
  12
  4
 • "Zamość dla mieszkancow" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 1:17:09 napisał:
  Niziol, Matwiejczuk, Godzisz, etc. Teraz widzicie zapamiętajcie kto Was reprezentuje, a właściwie czyj interes reprezentują. To są gierki kolesiowsko-interesowskie nie mające nic wspólnego z interesem mieszkańców. Obserwujcie zapamiętajcie i nie głosujcie na ukladowiczow !
  11
  5
 • "antymoher" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 8:32:43 napisał:
  Jakiś żart??? Nie dość że na starówce generalnie nie ma gdzie zaparkować to jeszcze trzeba słono płacić.Zapamiętajcie tych "służących mieszkańcom" radnych i nie dajmy się oszukać przy nastepnych wyborach. Najwyzsza pora podziękować tej disco polowej "dobrej zmianie" w ratuszu.
  7
  5
 • "W imieniu mieszkańców" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 11:13:24 napisał:
  Naprawdę mamy dosyć podwyżek w mieście, nie chcemy by z naszych podatków były organizowane imprezy dla LHR, LZA,LTM. Macie dwie możliwości w końcu to zrozumieć, albo przegrać.
  4
  3
 • "gość" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 12:29:37 napisał:
  nie parkuję na starówce od maja proste
  2
  2
  R E K L A M A
 • "jls" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 6:58:46 napisał:
  Ludzie, co Wy tu piszecie? Czy naprawdę chcecie by wrócił socjalizm? W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy żeby i w Zamościu brać pieniądze za usługę, za którą prawie wszędzie się płaci, Wy zaś tutaj hejtujecie to, co mądre, logiczne i sprawiedliwe. W dodatku uzasadnione ekonomicznie. Przecież gdziekolwiek pojedziemy, czy to miasto, czy nawet wioska, gdzie jest coś do obejrzenia, jakiś zabytek czy osobliwość przyrody, wszędzie tam za parking trzeba zapłacić. Często więcej niż te nowe zamojskie stawki. Jak chce się żyć z turystów, to trzeba od nich ściągać kasę, inaczej się nie da. Każdy z nas więc jedzie do Kazimierza, Łańcuta czy nawet nad krasnobrodzką kałużę i się liczy z tym, że oprócz paliwa, biletu wstępu, i jakiegoś loda, musi wydać dychę za parkowanie. Szlag trafia natomiast, że wracam do Zamościa i tutaj mam płacić nie za swoje parkowanie, tylko tych, którzy tutaj przyjechali. Turyści się śmieją, że w obrębie Starego Miasta mogą parkować za darmo a Zamościanie tacy tępi, że nie wiedzą na czym można zarobić. LZA czy LTM jeszcze narzekają, że parkingów im za mało zrobili, że nie odśnieżone, czy śmieci po nich nie posprzątane. Ale oni akurat mają swoiste poczucie własności, "co je moje, to je moje", wszystko natomiast co w mieście, to niczyje, w dodatku bierze się za darmo. Napis "teren prywatny" na wsi uprawniałby ich do ugodzenia widłami w plecy każdego, kto go naruszy a zastawienie komuś wjazdu pod chałupę skończyłoby się spaleniem samochodu, w mieście natomiast znak takiej treści pod blokiem pewnie został postawiony przez jakiegoś głupca. Przecież on tu przyjechał tylko na chwilę, parking nie jest własnością mieszkańców bloku tylko "ziemią niczyją", a jak właściciel zechce zaparkować czy wyjechać to sobie poczeka. Taką zaściankową logikę tu prezentujecie pisząc te brednie, pewnie nie rozumiecie, że parking to usługa, za którą ktoś i tak musi zapłacić, za jego wybudowanie, remonty, sprzątanie, oznakowanie itd. Pytam się więc Was dlaczego nie ma płacić ten, kto stawia tam samochód, tylko my wszyscy mieszkańcy miasta, nawet Ci co samochodu nigdy nie mieli?
  6
  4
 • "podatnik" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 7:25:12 napisał:
  To może niech kasuja z dowodu.Jak w dowodzie masz ze mieszkasz w Zamościu to parkujesz za free a jak ze LZA,LTM,LKS,LHR itp to płacisz.
  2
  3
 • "jls" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 8:11:40 napisał:
  Przecież teraz w dowodzie nie ma adresu ;) Stary masz dowód to nie wiesz ;)
  4
  0
 • "podatnik" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 8:43:22 napisał:
  Fakt ;-)Zostaje więc lukanie po blachach ale tu jest znowu problem z furami w leasingu...Moze by tak zbudować kilka nowych parkingów zamiast podnosić oplaty.W weeken zrobić zakupy np. w Castoramie to walka o miejsce bo naród z okolicznych miejscowosci ogląda żyrafy...
  2
  0
 • "antymoher" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 9:33:19 napisał:
  Bez sensu.Nie ma znaczenia czy ktos ma taką czy inną rejestrację.Jesli przyjechał to pieniądze zostawi w Zamościu.Zaplaci za zwiedzanie,zaplaci w knajpie za jedzenie czy za pamiatki.Problem jest w tym i tu się zgadzam z przedmowcą ze nie ma parkingów.Te które sa to są w stanie fatalnym.Radni zamiast podnosić opłaty niech zainteresują sie stanem istniejacych parkingow i budową nowych.
  4
  2
 • "wyborca" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 22:45:33 napisał:
  "podatnik" No i bardzo dobrze, że oglądają żyrafy. A zakupy trzeba będzie robić, już wkrótce, w dni powszednie. Co do parkingów-za dużo jest urzędów na Starówce i parkujących tam po całych dniach urzędników. Trzeba ich wyprowadzić poza Stare miasto a miejsca parkingowe zostawić turystom." Gość choć świnia swoje prawa ma."
  2
  0
 • "krajan" dnia 10 kwietnia 2017 o godzinie 19:37:33 napisał:
  Zgadzam się z "jls", parkowanie jest usługą jak wszystko inne i powinno być płatne. Na Starym Mieście mieszkają też ludzie bez samochodów i znowu oni muszą "lawirować" między tymi zaparkowanymi samochodami. Regularnie widzę na Rynku Wodnym samochody parkujące prawie w fontannie, która przecież powstała z naszych pieniędzy, a jednak niszczeje również przez takich kierowców, którzy muszą się wcisnąć się w każdą możliwą dziurę i podjechać "pod same drzwi". Także zakazy i podwyżki swoją drogą ale ich egzekwowanie jest również ważne.
  1
  0
 • "Z-124" dnia 11 kwietnia 2017 o godzinie 2:52:42 napisał:
  Każdy przeciętny obywatel i tak od lat parkował i parkuje na bezpłatnym, więc o co ten krzyk - burżuje! A q..wa przejść się parę kroczków i brzuszek spadnie! co nie łaska? A to, że parking przy parku jest po remoncie za nasze i unijne pieniążki mniejszy niż był przed remontem - za to baranki podziękujcie waszemu wspaniałemu idolowi "hrabiemu".
  1
  2
 • "gorszysort" dnia 18 kwietnia 2017 o godzinie 20:24:47 napisał:
  Dlaczego 2 zł m-cznie , dotyczy tylko przedsiębiorców którzy wynajmują lokale od miasta? Czy obywatele,którzy wynajmują lokale w prywatnych kamienicach są gorszym sortem ? Nie dość że płacą wysokie czynsze, to jeszcze szanowni Radni , ukarali nas brakiem możliwości parkowania na równi z innymi przedsiębiorcami ? Czy to jest zgodne z KONSTYTUCJA, takie traktowanie obywateli ? Chyba nie zależy miastu, aby Starówka się rozwijała, żeby powstawały fajne miejsca,potrzebne dla mieszkańców, turystów itp.Za to zostaliśmy ukaranie ,że nie wynajmujemy lokali od Miasta? Nie drodzy Radni,nie wynajmujemy lokali od miasta, ponieważ lokale oferowane przez miasto nie spełniały wymogów potrzebnych do danej działalności.A przecież właściciele prywatnych kamienic płacą podatki do MIASTA. Widocznie nie jesteśmy godni, aby zaparkować na tych samych zasadach co inni. WSTYD
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak 18 minut temu
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt 58 minut temu
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
XXX
Brawo, brawo, brawo. Trzymamy za WAS kci...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny