R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara25 kwietnia 2017

Drogi do remontu

Droga. Fot. R.Moteka

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Władze Krasnobrodu rozpoczynają remont dróg. Zbliża się bowiem sezon turystyczny, a dobra infrastruktura zawsze pozwoli przyciągnąć więcej gości.

O remoncie drogi Krasnobród-Jacnia mówił już na ostatnim posiedzeniu Unii Szefów Firm Zamojszczyzny starosta zamojski Henryk Matej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

O tym, że drogi w gminie Krasnobród wymagają gruntownej poprawy pisaliśmy już w marcu tego roku, w związku z licznymi interwencjami i komentarzami mieszkańców. Zainteresowanych odsyłamy do tekstu “Stan dróg w Krasnobrodzie”.

Burmistrz Krasnobrodu, Kazimierz Misztal, zapewnia, że już w maju rozpocznie się remont najważniejszej drogi dojazdowej z Zamościa do Krasnobrodu.

-Jestem po rozmowie z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych, panem Łagowskim. Już został wyłoniony wykonawca, firma SADEX, na odcinek drogi od  Jacni do końca granic Krasnobrodu. Plac budowy ma zostać przekazany do końca miesiąca. Mam nadzieję, że te najgorsze prace związane z wyrównanie drogi, z poprawą jakości tej drogi, przejezdnością, byłyby wykonane przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Aczkolwiek sezon będzie troszeczkę utrudniony w związku z wykonywaniem tych prac i wtedy my wszyscy i turyści będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.  – powiedział Katolickiemu Radiu Zamość burmistrz Krasnobrodu.  Jeśli zaś chodzi o drogę w kierunku Tomaszowa Lubelskiego, to na jej remont mieszkańcy Krasnobrodu będą musieli poczekać przynajmniej do 2018 roku. Wedy to władze będą próbowały pozyskać brakujące środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Krasnobród posiada niezaprzeczalne walory klimatyczne, które stanowią o jego dużej atrakcyjności, jako miejscowości wypoczynkowo-wczasowej i uzdrowiskowej. Przyjeżdżający latem wypoczywają nad zalewem, który jest dobrze zagospodarowany, korzystają ze ścieżek spacerowych i rowerowych wytyczonych wśród lasów sosnowo-jodłowych i bukowych. W ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, kwaterach prywatnych, agroturystycznych i domkach campingowych znajduje się ponad 1700 miejsc noclegowych. Aby jednak do miejscowości przybyli turyści , nawet ci z najbliższej okolicy poprawie musi ulec infrastruktura. Złe drogi mogą sprawić, że nawet najbardziej zdeterminowani podróżni zdecydują się gdzie indziej skierować na wypoczynek i rozrywkę.

Czy władze gminy i drogowcy zdążą nim sezon turystyczny ruszy na dobre? Trzymamy kciuki za miejscowość, która aspiruje do bycia sercem Roztocza.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "olek" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 10:43:07 napisał:
  przy zjeździe w dół w pobliżu sanatorium tam po prostu nie da się jechać
  4
  1
 • R E K L A M A
 • "Paweł" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 10:55:04 napisał:
  A droga od Tomaszowa Lubelskiego? Będzie wyremontowana? Kiedyś?
  2
  1
 • "Elemelekuku" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 17:03:54 napisał:
  do @Paweł Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to wyjaśniam. Trasa na Tomaszów będzie wyremontowana o ile władze gminy uzyskają pieniądze z programu przeznaczonego dla wsi. 2018ty to data kiedy gmina krasnobród postara się uzyskać pieniądze na ten cel. Jeżeli się uda, to tak na oko do 2020 będzie droga, jak nie to nie.
  2
  0
 • "Albert" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 18:30:55 napisał:
  Drogę wyremontuje (miejmy nadzieję )firma Sadex ,najgorszy wykonawca jaki działa na terenie powiatu.
  4
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

TORRES20400
Takie tam małe słówko, w tę czy tamt...
Zamość
Przez Zamość nie przebiega droga E17, ...
TORRES20400
Ale co niby mają poprawić?...
Zegarmistrz
W tekście jest dużo nieścisłości. P...
Zegarmistrz
Nawet tutaj Zawiślak musiał przemówi...
TORRES20400
Oczywiście, poza p. Oliwią....
TORRES20400
O co tu się czepiać? P. Oliwia przepis...
por.zUbek
"xyz" ma rację! Fejsbuk jako źródło ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017