R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiDaniel Czubara11 stycznia 2017 FACEBOOK | 4471 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Droga w Kalinowicach do przebudowy

Grafika: Gmina Zamość
R E K L A M A    B O A R D

1 243 812 zł (50% całości kosztów) wyniesie dotacja na przebudowę drogi gminnej w Kalinowicach.

Wojewoda Lubelski zdecydował, które z gmin otrzymają w 2017 roku wsparcie finansowe z budżetu Państwa na budowę nawierzchni dróg gminnych. W ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” było do podziału 75 426 735,00 zł, z tego 37 713 367,50 zł na drogi powiatowe oraz 37 713 367,50 zł na drogi gminne. W zakończonym 15 września 2016 roku naborze konkursowym gminy województwa lubelskiego złożyły 84 wnioski na łączną kwotę 59 892 973,26 zł dofinansowania. Podlegały one ocenie Komisji powołanej przez wojewodę i w wyniku jej pracy w dniu 28 października 2016r. ogłoszona została wstępna lista rankingowa wniosków. Gmina Zamość złożyła wniosek o dofinansowanie „Przebudowy drogi gminnej nr 110409L w miejscowości Kalinowice”.
-W wyniku oceny Komisji nasz wniosek znalazł się na 6 miejscu listy rankingowej. Później był czas na protesty i odwołania. W dniu 29 grudnia 2016 r. Lubelski Urząd Wojewódzki ogłosił ostateczną listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Środków budżetu Państwa przeznaczonych dla województwa lubelskiego wystarczyło dla 40 wniosków złożonych przez gminy. Nasz pozostał na 6 miejscu listy. -informuje wójt gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.

W I kwartale 2017 r. władze gminy Zamość podpiszą z Wojewodą Lubelskim odpowiednią umowę na dofinansowanie budowy drogi w Kalinowicach.

W ramach gminnego zadania przewidziano przebudowę nawierzchni drogi o długości 779 m z kanalizacją deszczową, budowę ciągu pieszo-rowerowego w miejscu istniejącego chodnika, wykonanie chodnika po drugiej stronie drogi, oraz budowę oświetlenia ulicznego. Koszty realizacji projektu to 2 487 625,85 zł brutto, w tym dofinansowanie z rządowego Programu 1 243 812 zł (50% całości kosztów).

Swój wkład w przedsięwzięcie będzie miał również Powiat Zamojski, który udzieli wsparcia finansowego Gminie Zamość w kwocie 642 600 zł (26 % całości kosztów). Pozostała część pieniędzy (601 213,85 zł) będzie pochodziła z gminnego budżetu. Podane kwoty będą zapewne innymi po przeprowadzeniu postępowania przetargowego. Wierzymy że będą one dużo mniejsze. Zgodnie z założeniami Programu przewidziany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2017 r.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "janosik 2" dnia 11 stycznia 2017 o godzinie 9:59:51 napisał:
  To znaczy że krasnobrodzką można zrobić do giełdy. W 2018 miasto Zamość przejmuje całość ? Oj byłby strajk głodowy . [tak naprawdę będzie dobry wyjazd z miasta rowerem ] GRATULACJE .
  0
  0
  R E K L A M A
 • "jatutów" dnia 11 stycznia 2017 o godzinie 11:07:36 napisał:
  Dziękuję Panu Stanisławowi Grzesko za drogę
  1
  1
 • "Kmicic" dnia 11 stycznia 2017 o godzinie 13:00:23 napisał:
  Gmina mogłaby się postarać o zrobienie skrzyżowania z traktem lwowskim w Kalinowicach przy sklepie. Nawet niech to będzie sygnalizacja oby było bo nie raz widać tam ogromne kolejki.
  2
  0
 • "kalinowice" dnia 11 stycznia 2017 o godzinie 14:50:00 napisał:
  Stasiek glosowałem na ciebie nie zawiodłeś!
  1
  1
 • "ahuj" dnia 11 stycznia 2017 o godzinie 22:17:01 napisał:
  Bardzo dobrze, że wyremontowana zosatnie droga, jeszcze lepiej będzie, jak skipczyna i oszusci od fałszywych faktórek" pójdą siedzieć bandyci jeb... !
  1
  0
 • "Bogdan" dnia 12 stycznia 2017 o godzinie 9:46:25 napisał:
  @Kmicic Zgadzam się z Tobą aby zmodernizować skrzyżowanie w Kalinowicach przy sklepie tylko niech to nie będą światła a RONDO !!! Jeśli chodzi o gminę to gdyby mogła to już dawno by to skrzyżowanie zmodernizowała, to GDDKiA do tej pory blokowała wszelkie modernizacje przy DK17. Ostatnio jak jechałem samochodem to w radiu Lublin słyszałem coś o remoncie DK17 od Kalinowic do Łabuń tylko nie dosłyszałem co to ma być za remont oraz kiedy ma się odbyć. Może ktoś coś słyszał?
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
HEHEHE
ALE DO GRABIENIA PIASKU JAKIE ŁADNE DZI...
ANDREW FOREVER
Pogoda trochę zawiodła, ale magia miej...
Jaro
Rób sobie/komuś reklamę gdzie indziej...
Jaro
"Jak podali organizatorzy Cieśla i Pił...
Damian
Świetny artykuł, swoją drogą korzyst...
ANDREW FOREVER
Jaki Adaś? Co do tego ma Gomułka? To n...
Gorever
Adaś, ale Andrzej nie pamięta towarzys...
ANDREW FOREVER
A przecież prezydent Wnuk prosił, bła...
misiek
Perła. Od czegoś trzeba zacząć. Firm...
antyklerykał
A na kleszy budyneczek 23 mln wyrzucono....
PR
Wow! Jeden ambulans przyczyni się do po...
kamil
życzymy powodzenia Panie Prezydencie a ...
ja
To chyba nie jest firma R-BUD tylko PR-B...
perła
Jak to możliwe że przetarg wygrywa fir...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny