R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiMLC11 stycznia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Dostaną kasę na OZE

Fot. Gmina Zamość

R E K L A M A    B O A R D

Samorząd gminy Zamość podpisał z Województwem Lubelskim dwie umowy o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii.


21 grudnia ubiegłego roku Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listę ocenionych wniosków dotyczących odnawialnych źródeł energii na lata 2014-2020.
Po trójstopniowej ocenie Urząd Marszałkowski wybrał 108 najwyżej ocenionych wniosków gmin, które otrzymają dofinansowanie. Wśród wybranych znalazły się dwa projekty gminy Zamość pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” oraz „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II”. Oba projekty spełniły wszystkie kryteria wyboru i uzyskały pozytywną ocenę, otrzymując maksymalną ilość 100 punktów.
28 grudnia 2016 r. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński wraz ze skarbnik Marią Zajączkowską, podpisali w Lublinie dwie umowy o dofinansowanie z Województwem Lubelskim.

W ramach projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” przewidziano montaż 646 instalacji kolektorów słonecznych, w tym:
– 346 instalacji składających się z 2 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 200 litrów – montaż na dachu
– 300 instalacji składających się z 3 kolektorów ze zbiornikiem 300 litrów, z czego 251 instalacji montowanych na dachu oraz 49 instalacji na elewacji budynku.
Łączna wartość projektu wynosi 5 138 206,50 zł, w tym unijne dofinansowanie 3 976 112,37 zł.

W ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II” zaplanowano montaż kolektorów obejmujący 639 nieruchomości, w tym:
– 484 instalacji składających się z 2 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 200 litów, z czego: 266 nieruchomości – montaż na dachu, 166 nieruchomości – montaż na elewacji, 52 nieruchomości- montaż na gruncie
– 155 instalacji składających się z 3 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 300 litrów, z czego: 83 nieruchomości – montaż na dachu, 47 nieruchomości – montaż na elewacji, 25 nieruchomości – montaż na gruncie
Łączna wartość projektu wynosi 4 727 731,50 zł, w tym unijne dofinansowanie 3 593 782,37 zł.
W dwóch gminnych projektach jest więc 7 569 894,74 zł unijnego dofinansowania. Pozostałe koszty poniosą mieszkańcy oraz budżet Gminy Zamość, który zapewnia swój wkład w wysokości 5 %.
Obecnie trwa aktualizacja harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji obu projektów. Po zaakceptowaniu nowych harmonogramów przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, pracownicy Gminy Zamość będą się kontaktować indywidualnie z osobami ujętymi w projektach. Planowany montaż kolektorów to druga połowa 2017 roku i 2018 rok.

Autor: MLC
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "mieszkaniec Mokre" dnia 26 stycznia 2017 o godzinie 20:40:12 napisał:
    Dziękuję Panie Wójcie, że w końcu zrozumiałeś i złożyłeś wniosek na OZE bo jeszcze w czasie kampanii wyborczej obaj z Dziubą byliście przeciwni takiej inwestycji, ale pod naciskiem Grześki (zebranie wyborcze Grześki w Mokrem) chyba zrozumieliście ,że są mieszkańcy którzy by chcieli takiej inwestycji. Myślę ,że przypisując sobie wnioski i pomysły Grześki wspomniecie o tym publicznie.
    1
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
perła
Zawiślak rzucony na kolana !,ale upokor...
fifi
Poseł Zawiślak najpierw przekuł wygra...
Daniel Czubara 19 minut temu
@observer to nie naginanie faktów, ani ...
observer 38 minut temu
do redaktora - "uzyskał poparcie PIS, p...
video lupum 40 minut temu
Thomas, kozacy to nie ukraińcy, proszę...
Zawisza 42 minuty temu
Sukcesy to 230 mln złotych dofinansowan...
??? 46 minut temu
Pan Gliwiński to chyba PSL...
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny