R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiMLC11 stycznia 2017 FACEBOOK | 3989 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Dostaną kasę na OZE

Fot. Gmina Zamość

R E K L A M A    B O A R D

Samorząd gminy Zamość podpisał z Województwem Lubelskim dwie umowy o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii.


21 grudnia ubiegłego roku Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listę ocenionych wniosków dotyczących odnawialnych źródeł energii na lata 2014-2020.
Po trójstopniowej ocenie Urząd Marszałkowski wybrał 108 najwyżej ocenionych wniosków gmin, które otrzymają dofinansowanie. Wśród wybranych znalazły się dwa projekty gminy Zamość pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” oraz „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II”. Oba projekty spełniły wszystkie kryteria wyboru i uzyskały pozytywną ocenę, otrzymując maksymalną ilość 100 punktów.
28 grudnia 2016 r. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński wraz ze skarbnik Marią Zajączkowską, podpisali w Lublinie dwie umowy o dofinansowanie z Województwem Lubelskim.

W ramach projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” przewidziano montaż 646 instalacji kolektorów słonecznych, w tym:
– 346 instalacji składających się z 2 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 200 litrów – montaż na dachu
– 300 instalacji składających się z 3 kolektorów ze zbiornikiem 300 litrów, z czego 251 instalacji montowanych na dachu oraz 49 instalacji na elewacji budynku.
Łączna wartość projektu wynosi 5 138 206,50 zł, w tym unijne dofinansowanie 3 976 112,37 zł.

W ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II” zaplanowano montaż kolektorów obejmujący 639 nieruchomości, w tym:
– 484 instalacji składających się z 2 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 200 litów, z czego: 266 nieruchomości – montaż na dachu, 166 nieruchomości – montaż na elewacji, 52 nieruchomości- montaż na gruncie
– 155 instalacji składających się z 3 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 300 litrów, z czego: 83 nieruchomości – montaż na dachu, 47 nieruchomości – montaż na elewacji, 25 nieruchomości – montaż na gruncie
Łączna wartość projektu wynosi 4 727 731,50 zł, w tym unijne dofinansowanie 3 593 782,37 zł.
W dwóch gminnych projektach jest więc 7 569 894,74 zł unijnego dofinansowania. Pozostałe koszty poniosą mieszkańcy oraz budżet Gminy Zamość, który zapewnia swój wkład w wysokości 5 %.
Obecnie trwa aktualizacja harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji obu projektów. Po zaakceptowaniu nowych harmonogramów przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, pracownicy Gminy Zamość będą się kontaktować indywidualnie z osobami ujętymi w projektach. Planowany montaż kolektorów to druga połowa 2017 roku i 2018 rok.

Autor: MLC
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "mieszkaniec Mokre" dnia 26 stycznia 2017 o godzinie 20:40:12 napisał:
    Dziękuję Panie Wójcie, że w końcu zrozumiałeś i złożyłeś wniosek na OZE bo jeszcze w czasie kampanii wyborczej obaj z Dziubą byliście przeciwni takiej inwestycji, ale pod naciskiem Grześki (zebranie wyborcze Grześki w Mokrem) chyba zrozumieliście ,że są mieszkańcy którzy by chcieli takiej inwestycji. Myślę ,że przypisując sobie wnioski i pomysły Grześki wspomniecie o tym publicznie.
    1
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny