R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiMLC11 stycznia 2017

Dostaną kasę na OZE

Fot. Gmina Zamość

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Samorząd gminy Zamość podpisał z Województwem Lubelskim dwie umowy o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii.


21 grudnia ubiegłego roku Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził listę ocenionych wniosków dotyczących odnawialnych źródeł energii na lata 2014-2020.
Po trójstopniowej ocenie Urząd Marszałkowski wybrał 108 najwyżej ocenionych wniosków gmin, które otrzymają dofinansowanie. Wśród wybranych znalazły się dwa projekty gminy Zamość pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” oraz „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II”. Oba projekty spełniły wszystkie kryteria wyboru i uzyskały pozytywną ocenę, otrzymując maksymalną ilość 100 punktów.
28 grudnia 2016 r. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński wraz ze skarbnik Marią Zajączkowską, podpisali w Lublinie dwie umowy o dofinansowanie z Województwem Lubelskim.

W ramach projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I” przewidziano montaż 646 instalacji kolektorów słonecznych, w tym:
– 346 instalacji składających się z 2 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 200 litrów – montaż na dachu
– 300 instalacji składających się z 3 kolektorów ze zbiornikiem 300 litrów, z czego 251 instalacji montowanych na dachu oraz 49 instalacji na elewacji budynku.
Łączna wartość projektu wynosi 5 138 206,50 zł, w tym unijne dofinansowanie 3 976 112,37 zł.

W ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część II” zaplanowano montaż kolektorów obejmujący 639 nieruchomości, w tym:
– 484 instalacji składających się z 2 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 200 litów, z czego: 266 nieruchomości – montaż na dachu, 166 nieruchomości – montaż na elewacji, 52 nieruchomości- montaż na gruncie
– 155 instalacji składających się z 3 kolektorów ze zbiornikiem o pojemności 300 litrów, z czego: 83 nieruchomości – montaż na dachu, 47 nieruchomości – montaż na elewacji, 25 nieruchomości – montaż na gruncie
Łączna wartość projektu wynosi 4 727 731,50 zł, w tym unijne dofinansowanie 3 593 782,37 zł.
W dwóch gminnych projektach jest więc 7 569 894,74 zł unijnego dofinansowania. Pozostałe koszty poniosą mieszkańcy oraz budżet Gminy Zamość, który zapewnia swój wkład w wysokości 5 %.
Obecnie trwa aktualizacja harmonogramu rzeczowo – finansowego realizacji obu projektów. Po zaakceptowaniu nowych harmonogramów przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, pracownicy Gminy Zamość będą się kontaktować indywidualnie z osobami ujętymi w projektach. Planowany montaż kolektorów to druga połowa 2017 roku i 2018 rok.

Autor: MLC
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "mieszkaniec Mokre" dnia 26 stycznia 2017 o godzinie 20:40:12 napisał:
    Dziękuję Panie Wójcie, że w końcu zrozumiałeś i złożyłeś wniosek na OZE bo jeszcze w czasie kampanii wyborczej obaj z Dziubą byliście przeciwni takiej inwestycji, ale pod naciskiem Grześki (zebranie wyborcze Grześki w Mokrem) chyba zrozumieliście ,że są mieszkańcy którzy by chcieli takiej inwestycji. Myślę ,że przypisując sobie wnioski i pomysły Grześki wspomniecie o tym publicznie.
    1
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

kopać gałe
Mr. "he he" ale z ciebie "MARCIN". Wszys...
Co na to wszystko wszystkowiedzący Dyzm...
janzam
Smutne, ale słyszy się coraz więcej w...
He he
Z serdecznymi życzeniami dla "KK", "Per...
90
Tak to jest jak dziecko chce przyszpanow...
zamościanin
Ten że zamościanin i jego koledzy nie ...
to jest temat
"Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich potr...
por.zUbek
@brawo - nie trzeba być "nienawistnym l...
por.zUbek
Ja to co będzie? Obserwując pokraczn...
Dobrolina
Strasznie duża ta reprezentacja Miasta ...
brawo
Mam nadzieje, że Pan Poseł nie czyta k...
z_boku
Tutaj jest wzór jak należy chwalić h...
hm
Stal nie zechce awansować i pogubi punk...
Persona non gra...
Ogarnijcie się. Ignorujcie tego pana "H...
i jeszcze dziękujemy panu posłowi Zawi...
kolka
Może jeszcze dyrektor sportowy prezesem...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017