Powiat Tomaszowski | Turystykatekst nadesłany5 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Doroczne święto ryb i tataraku

R E K L A M A    B O A R D

Konkurs kulinarny, zawody wędkarskie, turniej piłkarski, wybory nimfy i występy artystyczne. To tylko niektóre atrakcje tegorocznego Święta Ryby i Tataraku, które odbyło się w miniony weekend w Krynicach. Gwiazdą festynu była Lubelska Federacja Bardów.

Tegoroczne święto rozpoczęły w sobotę 29 czerwca otwarte zawody wędkarskie na krynickim zalewie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. Wśród młodzików zwyciężyła Natalia Kowalczuk przed Wiktorią Bednarską i Patrykiem Szykułą. Najlepszym juniorem okazał się Kamil Harbuz, drugie miejsce zajął Dominik Pitak, a trzecie – Oskar Wróbel. W kategorii seniorów zwycięzcą został Tomasz Barcicki, na drugiej pozycji zawody ukończył Wojciech Łaszyński, a na trzeciej – Tomasz Harbuz. Dodatkowo zostali uhonorowani zawodnicy, którzy złowili największe ryby. W grupie młodzików Puchar Wójta Gminy Krynice otrzymała Natalia Kowalczuk, wśród juniorów – Dominik Pitak, a w grupie seniorów – Tomasz Barcicki.

Dzień później, czyli w niedzielę 30 czerwca do rywalizacji przystąpili uczestnicy turnieju piłkarskiego, w którym wystartowało 11 drużyn dziewcząt, chłopców i dorosłych. Mistrzostwa Gminy Krynice dziewcząt wygrał „Archipelag Roztocze” Krynice, który okazał się lepszy od zespołu FC Football Girls. Indywidualne wyróżnienie dla „królowej strzelczyń” otrzymała Joanna Choma z „Archipelagu Roztocze”. Dwie ekipy walczyły także w kategorii chłopców, w której Zadnoga pokonała reprezentację Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej. Królem strzelców w rywalizacji tych drużyn został Paweł Choma, występujący w zespole z Zadnogi. Turniej ekip w kategorii open wygrał Majdan Krynicki, przed zespołem „No trudno” i drużyną z Zaboreczna. Tytuł króla strzelców przypadł Mirosławowi Kurzępie. Ponadto organizatorzy przyznali nagrodę specjalną za najładniejszą bramkę turnieju, którą otrzymał Łukasz Gontarski z Antoniówki.

Podsumowanie zarówno zmagań wędkarzy, jak i uczestników turnieju piłkarskiego odbyło się podczas niedzielnego festynu. Jury oceniało również propozycje zgłoszone w konkursie potraw rybnych. Spośród 8 dań jurorom najbardziej posmakowała ryba pieczona z warzywami, przyrządzona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Krynickim. Na drugie miejsce zasłużyło KGW Zaboreczno za karpia faszerowanego z kaszą i grzybami, a na trzecią – KGW Majdan-Sielec, które zgłosiło rybę w łódce. Pozostałe propozycje zostały uhonorowane wyróżnieniami, a przygotowały je gospodynie z Romanówki, Zadnogi i Krynic oraz ze Źwiartówka w gminie Rachanie i z Bełżca.

Jedną z atrakcji niedzielnej imprezy były warsztaty wykonywania roślinnych nakryć głowy. Na zajęcia, które poprowadziła Agnieszka Adamiec, zgłosiło się 9 pań, a ich kompozycje również wzięły udział w konkursie. Tytuł nimfy ryb i tataraku przypadł Agnieszce Ryńko, drugie miejsce zajęła Zofia Wilanowska, a trzecie – Aneta Stanisławek. Wszystkie panie mieszkają w Krynicach.

Tegoroczne święto było też okazją do podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Moje roztoczańskie drzewo”. Jury oceniło ponad 30 propozycji, nadesłanych nie tylko przez mieszkańców gmin, położonych na Roztoczu. Spośród prac, zgłoszonych przez młodzież, jurorzy postanowili nie przyznawać nagród, a jedyne wyróżnienie otrzymała Julia Semak za pracę „Drzewo pamięci”. W kategorii dorosłych autorów na pierwszą nagrodę zasłużył Krystian Kłysewicz za „Ogniste drzewo”, drugie miejsce zajął Grzegorz Szkutnik z „Samotnym drzewem”, a równorzędne trzecie nagrody otrzymali – Janusz Kapecki za pracę pod tytułem „Buk” i Marek Żółciński za „Martwe topole w świetle płonących łąk”. Członkowie jury postanowili również przyznać trzy wyróżnienia – Damianowi Pankowcowi, Paulinie Wszole i Wiesławowi Jabłońskiemu.

Ponadto przez całe niedzielne popołudnie odbywały gry, zabawy i konkursy dla dzieci, swoją ofertę edukacyjną prezentowało Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, a koła gospodyń wiejskich w gminy Krynice – swoje rękodzieło, a także częstowało smakołykami.

W części artystycznej święta ryb i tataraku wystąpili – solista Mateusz Lenard oraz zespoły „Krynickie Szuwarki”, „Źwiartowianki” ze Źwiartowa i „Pojednanie” z Krynic, a także Zamojska Kapela Ludowa i grupa country z Hrubieszowa „Ściana W”. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była Lubelska Federacja Bardów, a dwudniowy festyn zakończyła zabawa z zespołem „Pryzmat”.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi... 9 minut temu
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018