Reklamatekst nadesłany21 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Do kogo należy nieznany numer? Sprawdź kto dzwonił.

R E K L A M A    B O A R D

Spoglądasz na swój wyświetlacz telefonu, a tam kolejne nieodebrane połączenie z nieznanego numeru. Planujesz w końcu się wyspać, a w sobotę od ósmej, regularnie co parę minut, próbuje się ktoś z nami skontaktować i co? Oczywiście, że nieznany numer. Znasz to z autopsji? Też zastanawiasz się kto tym razem do ciebie dzwoni? I oczywiście nie odbierasz, bo boisz się, że to znowu połączenie od kolejnego telemarketera, który „tym razem ma dla ciebie dedykowaną, specjalną, świetną ofertę”, prawda? W obecnych czasach niemalże co drugi z nas ma taki problem. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy można w ogóle sprawdzić od kogo jest to połączenie? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko wybrać dobrą stronę i wszystko stanie się jasne.

Jak działa sprawdzanie numerów?

To dziecinnie proste. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „kto dzwonił” lub „czyj to numer” dostaniemy w odpowiedzi mnóstwo różnych portali, które umożliwiają sprawdzenie numerów nieznanych, od których nasz telefon ciągle wibruje. Wystarczy w wyszukiwarkę na portalu wpisać dany numer i wyszukać go, aby dowiedzieć się, czy to jest ktoś, od kogo chcemy odebrać telefon. Jak najbardziej mamy prawo do podjęcia świadomej decyzji, czy osoba po drugiej stronie słuchawki to ktoś, z kim rozmowa będzie dla nas wartościowa.

Dlaczego sprawdzanie numerów może być ważne?

Obecnie, wraz ze zmianami technologicznymi, na rynku pojawia się coraz więcej osób, które upatrzyły sobie nowe sposoby na zarabianie – niekoniecznie legalne. I tak właśnie jest z połączeniami telefonicznymi z nieznanych nam numerów. Odruchowo odbieramy, a następnie udostępniamy w ten sposób swoje dane, które mogą zostać wykorzystane przez niepożądane osoby. Kiedy jednak widzimy nieodebrane połączenie, coś nakazuje nam oddzwonić, bo „ to może być coś ważnego”. Musimy się liczyć w tym przypadku z różnymi innymi konsekwencjami, jak na przykład taka, że fałszerze chętnie ściągną wtedy sporo pieniędzy, a my w zamian za to zapłacimy wielki rachunek za telefon w danym miesiącu. I dobrze, jeśli tylko w jednym! Dlatego właśnie sprawdzenie numerów może nam się przydać.

Gdzie sprawdzać nieznane numery?

Ze swojej strony możemy polecić stronę https://adconnect.pl/ktodzwonil, na której w prosty sposób dowiemy się do kogo należy nieznany nam numer telefonu. Po wpisaniu konkretnego ciągu cyfr, otrzymujemy dostęp do strony z podanym numerem, a pod spodem przeczytać możemy komentarze użytkowników, a także spojrzeć na oceny, które nam udostępniają w związku z kontaktem z podanym numerem. Możemy więc podjąć świadomą decyzję, czy chcemy czy nie chcemy odbierać lub oddzwaniać. Ze swojej strony, jeśli jakiś numer nas nęka, możemy go dodać do bazy, aby przestrzec innych użytkowników.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018