R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Zdrowie i Urodatekst nadesłany23 października 2017

Do czego służy laser frakcyjny?

R E K L A M A    B O A R D

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego stają się coraz bardziej popularne, ponieważ przy pomocy tego urządzenia można w znaczący sposób poprawić wygląd oraz ogólny stan skóry nie tylko na twarzy, ale również całego ciała. Niestety wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co staje się obwisła i poszarzała. Do czego służy laser frakcyjne i co warto wiedzieć o zabiegu przy jego użyciu?

Jakie są wskazania do zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny co2 to urządzenie, przy pomocy którego można:

-zredukować widoczność blizn

-pozbyć się zmarszczek oraz worków pod oczami

-zredukować widoczność rozstępów oraz cellulitu

-zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów

-poprawić jędrność i elastyczność skóry

-pozbyć się z powierzchni twarzy plam starczych oraz przebarwień

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, z którego obecnie zaczyna korzystać coraz większa liczba osób, ponieważ przy jego pomocy można nie tylko odmłodzić skórę, ale również poprawić w znaczący sposób jej stan oraz wygląd. Laser frakcyjny może być stosowany nie tylko w okolicach twarzy, ale również na udach, dłoniach oraz pośladkach. taki zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, ponieważ nie należy on niestety do najprzyjemniejszych. Na 40 minut przed planowanym zabiegiem konieczne jest zatem zastosowanie znieczulenia w formie kremu, dzięki czemu zabieg z pewnością będzie mniej bolesny. Po upływie tego czasu ma miejsce właściwy zabieg, podczas którego wiązka lasera dziurkuje skórę tysiącami mikrouszkodzeń, pozostawiając jednak między nimi fragmenty zdrowej skóry. Skóra tuż po zabiegu może być obrzęknięta oraz zaczerwieniona, co może utrzymywać się nawet przez kilka dni. Z tego też względu na zabieg laserem frakcyjnym najlepiej zdecydować się przed weekendem lub też w trakcie trwania urlopu. Rany ulegają całkowitemu wygojeniu po około 2 tygodniach, a cały proces regeneracji skóry trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

Najważniejsze zalecenia po zabiegu laserem frakcyjnym

Z uwagi na fakt, iż skóra po zabiegu laserem frakcyjnym nie wygląda zbyt dobrze, to przez kilka dni lepiej nie wychodzić z domu, aby proces regeneracyjny przebiegał bez zakłóceń. Po upływie tygodnia skóra wraca zazwyczaj do normalnego wyglądu, jednak należy o nią w odpowiedni sposób dbać. Najważniejszym zaleceniem po zabiegu jest rezygnacja z wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, jednak nie należy również uprawiać żadnej aktywności fizycznej oraz korzystać z sauny. Jeśli chodzi o efekty zabiegu laserem frakcyjnym, to mogą one być naprawdę bardzo zaskakujące, jednak bardzo ważna jest pozabiegowa pielęgnacja skóry. Do mycia twarzy można używać wyłącznie naturalnych i delikatnych środków myjących. Jeśli chodzi natomiast o pielęgnację skóry, to najlepiej sięgnąć po produkty kosmetyczne, które zostaną przepisane przez lekarza. Po zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego niezwykle ważne jest to, aby przez kilka miesięcy nie wykonywać zabiegów na twarzy przy użyciu kwasów, a także mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego.

Jakie są efekty zabiegu laserem frakcyjnym?

Pierwsze efekty zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego widoczne są już po upływie około 2 tygodni, ponieważ w tym czasie skóra powinna się już w odpowiedni sposób zregenerować. Jakich jednak efektów można się spodziewać? Skóra po zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 staje się napięta i jędrna, zmarszczki i blizny ulegają spłyceniu, pory skóry zwężają się, a koloryt skóry zostaje wyrównany. Przy pomocy lasera frakcyjnego można również zmniejszyć widoczność rozstępów lub też całkowicie ich się pozbyć, o ile są one oczywiście świeże.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego są bardzo skuteczne, jednak nie zawsze są możliwe do przeprowadzenia. Do głównych przeciwwskazań można zaliczyć przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, skłonność do tworzenia keloidów, stosowanie kosmetyków z witaminą A, stosowanie leków oraz środków fotouczulających, oraz zmaganie się z chorobami nowotworowymi.

Artykuł powstał we współpracy z drlidiarajzer.pl

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Kmicic
Żeby zlikwidować problem tzw: nachodź...
Kudelek
o czym? o pierdołach. bezrobotna wetery...
Swojak market
Cóż, kwoty przyznanych dotacji po pros...
Normals
Należy zmienić 100% składu rady na lu...
ciekawy
to stare czy nowe? kiedy to bylo? http:...
Racuch
1500 im dac. tak wladza nasza robi.hehe....
Matoł
No cóż nie ma ludzi do pracy na budowi...
swojak
Zobaczymy jak pójdzie Hetmanowi z Cheł...
Czarek to ja
Przepraszam ale nie wytrzymuje / kto jes...
...
Czyli to sukces czy nie ? Hahahahaha...
Cień
Latem było 6:0 dla Hetmana. Co się pop...
Hm
Czyli mamy skład tylko na dokończenie ...
Marian
https://www.google.pl/search?q=kupa&...
sztabka rozumu
A ja się pytam po jaką chorobę zwaną...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny