R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Zdrowie i Urodatekst nadesłany23 października 2017 FACEBOOK | 5160 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Do czego służy laser frakcyjny?

R E K L A M A    B O A R D

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego stają się coraz bardziej popularne, ponieważ przy pomocy tego urządzenia można w znaczący sposób poprawić wygląd oraz ogólny stan skóry nie tylko na twarzy, ale również całego ciała. Niestety wraz z wiekiem skóra zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co staje się obwisła i poszarzała. Do czego służy laser frakcyjne i co warto wiedzieć o zabiegu przy jego użyciu?

Jakie są wskazania do zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny co2 to urządzenie, przy pomocy którego można:

-zredukować widoczność blizn

-pozbyć się zmarszczek oraz worków pod oczami

-zredukować widoczność rozstępów oraz cellulitu

-zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów

-poprawić jędrność i elastyczność skóry

-pozbyć się z powierzchni twarzy plam starczych oraz przebarwień

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego?

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, z którego obecnie zaczyna korzystać coraz większa liczba osób, ponieważ przy jego pomocy można nie tylko odmłodzić skórę, ale również poprawić w znaczący sposób jej stan oraz wygląd. Laser frakcyjny może być stosowany nie tylko w okolicach twarzy, ale również na udach, dłoniach oraz pośladkach. taki zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, ponieważ nie należy on niestety do najprzyjemniejszych. Na 40 minut przed planowanym zabiegiem konieczne jest zatem zastosowanie znieczulenia w formie kremu, dzięki czemu zabieg z pewnością będzie mniej bolesny. Po upływie tego czasu ma miejsce właściwy zabieg, podczas którego wiązka lasera dziurkuje skórę tysiącami mikrouszkodzeń, pozostawiając jednak między nimi fragmenty zdrowej skóry. Skóra tuż po zabiegu może być obrzęknięta oraz zaczerwieniona, co może utrzymywać się nawet przez kilka dni. Z tego też względu na zabieg laserem frakcyjnym najlepiej zdecydować się przed weekendem lub też w trakcie trwania urlopu. Rany ulegają całkowitemu wygojeniu po około 2 tygodniach, a cały proces regeneracji skóry trwa zazwyczaj kilka miesięcy.

Najważniejsze zalecenia po zabiegu laserem frakcyjnym

Z uwagi na fakt, iż skóra po zabiegu laserem frakcyjnym nie wygląda zbyt dobrze, to przez kilka dni lepiej nie wychodzić z domu, aby proces regeneracyjny przebiegał bez zakłóceń. Po upływie tygodnia skóra wraca zazwyczaj do normalnego wyglądu, jednak należy o nią w odpowiedni sposób dbać. Najważniejszym zaleceniem po zabiegu jest rezygnacja z wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, jednak nie należy również uprawiać żadnej aktywności fizycznej oraz korzystać z sauny. Jeśli chodzi o efekty zabiegu laserem frakcyjnym, to mogą one być naprawdę bardzo zaskakujące, jednak bardzo ważna jest pozabiegowa pielęgnacja skóry. Do mycia twarzy można używać wyłącznie naturalnych i delikatnych środków myjących. Jeśli chodzi natomiast o pielęgnację skóry, to najlepiej sięgnąć po produkty kosmetyczne, które zostaną przepisane przez lekarza. Po zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego niezwykle ważne jest to, aby przez kilka miesięcy nie wykonywać zabiegów na twarzy przy użyciu kwasów, a także mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego.

Jakie są efekty zabiegu laserem frakcyjnym?

Pierwsze efekty zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego widoczne są już po upływie około 2 tygodni, ponieważ w tym czasie skóra powinna się już w odpowiedni sposób zregenerować. Jakich jednak efektów można się spodziewać? Skóra po zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 staje się napięta i jędrna, zmarszczki i blizny ulegają spłyceniu, pory skóry zwężają się, a koloryt skóry zostaje wyrównany. Przy pomocy lasera frakcyjnego można również zmniejszyć widoczność rozstępów lub też całkowicie ich się pozbyć, o ile są one oczywiście świeże.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego są bardzo skuteczne, jednak nie zawsze są możliwe do przeprowadzenia. Do głównych przeciwwskazań można zaliczyć przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, skłonność do tworzenia keloidów, stosowanie kosmetyków z witaminą A, stosowanie leków oraz środków fotouczulających, oraz zmaganie się z chorobami nowotworowymi.

Artykuł powstał we współpracy z drlidiarajzer.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny