nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Józefów | TurystykaDaniel Czubara21 czerwca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Długi Kąt: Jagoczary 2017

R E K L A M A    B O A R D

Jagodowe Święto to cykliczna impreza kulturalna, organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Długi Kąt „Zakątek Roztocze”, przy współpracy wielu osób, które łączy wspólny cel. Festiwal organizowany jest po raz drugi na tle we wsi Długi Kąt, nieopodal Józefowa na Roztoczu.

Jagoczary 2017 nadchodzą wielkimi krokami. Formuła festiwalu została bowiem rozszerzona do dwóch dni. Wsparcie wielu osób, pozwoliło nam na rozbudowanie idei, a tym samym na uczynienie imprezy bardziej atrakcyjną i różnorodną. W tym roku motywem przewodnim  spotkania będą obchody niezwykłej i magicznej nocy, podczas której do głosu dochodzą stare wierzenia i wróżby, a nocnice, rusałki i inne stwory przemawiają ludzkim głosem.

-Noc Kupały poświęcona jest przede wszystkim żywiołom ognia i wody. To także święto słońca i księżyca, miłości i radości, czas przeznaczony na oczyszczenie i wspólne biesiadowanie przy ogniu, który nocą, posiadał uzdrawiającą moc. Wszystko to, będziemy chcieli odtworzyć, wskrzesić, by poczuć niezwykłą atmosferę.- prezentują Tomasz Czwal ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Długi Kąt „Zakątek Roztocze”.

Jeśli chodzi o muzykę, to najlepiej wpaść do Długiego Kątu już w sobotę, 24 czerwca, bowiem przed nami wystąpią świetne zespoły, przy których gwarantujemy wspólną zabawę, taniec oraz śpiew.

Tegoroczna impreza zaczyna się o godzinie 20:00 koncertem Zespołu Niespokojnych Nóg (nie chcieli powiedzieć skąd są). Spotkać ich można całych i zdrowych na żywych scenach muzycznych. 

Po koncercie wystąpi  amatorska grupa teatralna z Józefowa i okolic. Ekipa młodych, zdolnych i ambitnych ludzi, którzy poprzez wspólną zabawę z przymrużeniem oka, opowiadają o dawnych wierzeniach, lichach i innych pokrakach, mieszkających w leśnej głuszy. W swoim dorobku artystycznym mają zeszłoroczny występ na Jagoczarach, który spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności, jak i samych aktorów. Tym razem zaprezentują historię grupy przyjaciół, którzy w noc świętojańską, znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie, przez co wplątują się w szereg nierealnych zdarzeń, które zmienią ich życie na zawsze i nic już nie będzie takie jak dawniej…

Kolejnym punktem sobotniego wieczoru, będzie występ grupy DREWUTNIA z Lublina. Skład zespołu liczy 11 osób, które z pasją wykonują utwory inspirowane muzyką ludową. W ich bogatym repertuarze można usłyszeć piosenki łemkowskie, rusackie czy ukraińskie, a muzyka, którą wykonują oddaje niesamowity klimat słowiańskiego folkloru.

Ostatnim wykonawcą na naszej scenie, będzie grupa MERKFOLK z Lublina. Ich muzyka charakteryzuje się ostrym brzmieniem gitar i perkusji, które w połączeniu z dźwiękami skrzypiec i akordeonu, tworzą niepowtarzalny klimat.

-Drugi dzień, 25 czerwca (niedziela), upłynie pod hasłem warsztatów i pokazów dla całej rodziny. -Chcemy, aby niedziela była dniem, gdzie dzieci i dorośli będą mogli spróbować czegoś nowego, ciekawego, a przy okazji będzie to dla nich świetna zabawa i forma integracji ludzi w różnym wieku. Wszystkim małym i dużym zapewniamy moc atrakcji. A będzie tego sporo. Wystarczy przyjść i cieszyć się festiwalowym klimatem. Startujemy o 16. –  mówi Tomasz Czwal.

-Organizując warsztaty, chcemy aby dawne zawody, którymi trudnili się mieszkańcy wsi, nie odeszły w niepamięć, a festiwal był podróżą w głąb regionalnej historii i kultury. Uczestnicy festiwalu będą mogli odkryć tajniki wyrobów garncarskich, sztuki rzeźbiarskiej. Dowiedzieć jak się powstają kosze z wikliny, poznać proces produkcji monet. Mamy również coś dla miłośników zdrowia i natury. podczas imprezy prowadzone będą warsztaty zielarskie, w trakcie których można będzie dowiedzieć się, jakie właściwości i moce posiadają niepozorne chwasty.– dodaje.

Przy okazji nocy kupały nie może zabraknąć również warsztatów z plecenia wianków. Na najmłodszych festiwalowiczów czeka moc atrakcji w Strefie dla Dzieciaków. Będzie można stworzyć autorską biżuterię z kolorowych korali, zaprojektować stroje wykonane z materiałów recyklingowych, które zostaną zaprezentowane na głównej scenie. 

 Tego dnia nie zabraknie również dobrej muzyk. Od 16 na  scenie wystąpi wielu artystów. Lokalna kapela RZEMYKI z Józefowa, Roztoczanki z Soch, Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, Musicus i Violinki z Łukowej, Aleksandra Bełz z Krasnobrodu, Koromysło ze Szczebrzeszyna, a na zakończenie JagoBand z Lublina.

-Zachęcamy do wspólnej przygody tych, którzy szukają ciekawych miejsc, nietuzinkowych atrakcji, niebanalnych smaków i zapachów dawnej wsi. Gwarantujemy, że przyjeżdżając na Jagoczary, będziecie tu wracać co roku. Dołożymy wszelkich starań, aby tak było.- mówią organizatorzy.

 

Więcej szczegółów na stronie jagoczary.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama