R E K L A M A

Z I P

Józefów | TurystykaDaniel Czubara21 czerwca 2017 FACEBOOK | 4413 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Długi Kąt: Jagoczary 2017

R E K L A M A    B O A R D

Jagodowe Święto to cykliczna impreza kulturalna, organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Długi Kąt “Zakątek Roztocze”, przy współpracy wielu osób, które łączy wspólny cel. Festiwal organizowany jest po raz drugi na tle we wsi Długi Kąt, nieopodal Józefowa na Roztoczu.

Jagoczary 2017 nadchodzą wielkimi krokami. Formuła festiwalu została bowiem rozszerzona do dwóch dni. Wsparcie wielu osób, pozwoliło nam na rozbudowanie idei, a tym samym na uczynienie imprezy bardziej atrakcyjną i różnorodną. W tym roku motywem przewodnim  spotkania będą obchody niezwykłej i magicznej nocy, podczas której do głosu dochodzą stare wierzenia i wróżby, a nocnice, rusałki i inne stwory przemawiają ludzkim głosem.

-Noc Kupały poświęcona jest przede wszystkim żywiołom ognia i wody. To także święto słońca i księżyca, miłości i radości, czas przeznaczony na oczyszczenie i wspólne biesiadowanie przy ogniu, który nocą, posiadał uzdrawiającą moc. Wszystko to, będziemy chcieli odtworzyć, wskrzesić, by poczuć niezwykłą atmosferę.- prezentują Tomasz Czwal ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Długi Kąt “Zakątek Roztocze”.

Jeśli chodzi o muzykę, to najlepiej wpaść do Długiego Kątu już w sobotę, 24 czerwca, bowiem przed nami wystąpią świetne zespoły, przy których gwarantujemy wspólną zabawę, taniec oraz śpiew.

Tegoroczna impreza zaczyna się o godzinie 20:00 koncertem Zespołu Niespokojnych Nóg (nie chcieli powiedzieć skąd są). Spotkać ich można całych i zdrowych na żywych scenach muzycznych. 

Po koncercie wystąpi  amatorska grupa teatralna z Józefowa i okolic. Ekipa młodych, zdolnych i ambitnych ludzi, którzy poprzez wspólną zabawę z przymrużeniem oka, opowiadają o dawnych wierzeniach, lichach i innych pokrakach, mieszkających w leśnej głuszy. W swoim dorobku artystycznym mają zeszłoroczny występ na Jagoczarach, który spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności, jak i samych aktorów. Tym razem zaprezentują historię grupy przyjaciół, którzy w noc świętojańską, znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie, przez co wplątują się w szereg nierealnych zdarzeń, które zmienią ich życie na zawsze i nic już nie będzie takie jak dawniej…

Kolejnym punktem sobotniego wieczoru, będzie występ grupy DREWUTNIA z Lublina. Skład zespołu liczy 11 osób, które z pasją wykonują utwory inspirowane muzyką ludową. W ich bogatym repertuarze można usłyszeć piosenki łemkowskie, rusackie czy ukraińskie, a muzyka, którą wykonują oddaje niesamowity klimat słowiańskiego folkloru.

Ostatnim wykonawcą na naszej scenie, będzie grupa MERKFOLK z Lublina. Ich muzyka charakteryzuje się ostrym brzmieniem gitar i perkusji, które w połączeniu z dźwiękami skrzypiec i akordeonu, tworzą niepowtarzalny klimat.

-Drugi dzień, 25 czerwca (niedziela), upłynie pod hasłem warsztatów i pokazów dla całej rodziny. -Chcemy, aby niedziela była dniem, gdzie dzieci i dorośli będą mogli spróbować czegoś nowego, ciekawego, a przy okazji będzie to dla nich świetna zabawa i forma integracji ludzi w różnym wieku. Wszystkim małym i dużym zapewniamy moc atrakcji. A będzie tego sporo. Wystarczy przyjść i cieszyć się festiwalowym klimatem. Startujemy o 16. –  mówi Tomasz Czwal.

-Organizując warsztaty, chcemy aby dawne zawody, którymi trudnili się mieszkańcy wsi, nie odeszły w niepamięć, a festiwal był podróżą w głąb regionalnej historii i kultury. Uczestnicy festiwalu będą mogli odkryć tajniki wyrobów garncarskich, sztuki rzeźbiarskiej. Dowiedzieć jak się powstają kosze z wikliny, poznać proces produkcji monet. Mamy również coś dla miłośników zdrowia i natury. podczas imprezy prowadzone będą warsztaty zielarskie, w trakcie których można będzie dowiedzieć się, jakie właściwości i moce posiadają niepozorne chwasty.– dodaje.

Przy okazji nocy kupały nie może zabraknąć również warsztatów z plecenia wianków. Na najmłodszych festiwalowiczów czeka moc atrakcji w Strefie dla Dzieciaków. Będzie można stworzyć autorską biżuterię z kolorowych korali, zaprojektować stroje wykonane z materiałów recyklingowych, które zostaną zaprezentowane na głównej scenie. 

 Tego dnia nie zabraknie również dobrej muzyk. Od 16 na  scenie wystąpi wielu artystów. Lokalna kapela RZEMYKI z Józefowa, Roztoczanki z Soch, Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, Musicus i Violinki z Łukowej, Aleksandra Bełz z Krasnobrodu, Koromysło ze Szczebrzeszyna, a na zakończenie JagoBand z Lublina.

-Zachęcamy do wspólnej przygody tych, którzy szukają ciekawych miejsc, nietuzinkowych atrakcji, niebanalnych smaków i zapachów dawnej wsi. Gwarantujemy, że przyjeżdżając na Jagoczary, będziecie tu wracać co roku. Dołożymy wszelkich starań, aby tak było.- mówią organizatorzy.

 

Więcej szczegółów na stronie jagoczary.pl

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka przed chwilą
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
grażka 22 minuty temu
Płatny, stały etat jurora! Niezła fuc...
Brawo Zamość 47 minut temu
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Brawo Zamość 51 minut temu
Ludzie korzystajcie z kultury. Jestem ...
Ciekawe...
czy fryzjer i kosmetczka już umowieni? ...
por.zUbek
Nieprawda! Ja chwaliłem zmianę uczesan...
antyklerykał
Piękne, słowiańskie, rodzime zwyczaje...
Dirty Harry
Co posiejesz, to zbierzesz. Twoja idolka...
socjal
Ogarnijcie się ludzie z tą nienawiści...
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas...
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny