R E K L A M A

Z I P

Józefów | TurystykaDaniel Czubara21 czerwca 2017

Długi Kąt: Jagoczary 2017

R E K L A M A    B O A R D

Jagodowe Święto to cykliczna impreza kulturalna, organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Długi Kąt “Zakątek Roztocze”, przy współpracy wielu osób, które łączy wspólny cel. Festiwal organizowany jest po raz drugi na tle we wsi Długi Kąt, nieopodal Józefowa na Roztoczu.

Jagoczary 2017 nadchodzą wielkimi krokami. Formuła festiwalu została bowiem rozszerzona do dwóch dni. Wsparcie wielu osób, pozwoliło nam na rozbudowanie idei, a tym samym na uczynienie imprezy bardziej atrakcyjną i różnorodną. W tym roku motywem przewodnim  spotkania będą obchody niezwykłej i magicznej nocy, podczas której do głosu dochodzą stare wierzenia i wróżby, a nocnice, rusałki i inne stwory przemawiają ludzkim głosem.

-Noc Kupały poświęcona jest przede wszystkim żywiołom ognia i wody. To także święto słońca i księżyca, miłości i radości, czas przeznaczony na oczyszczenie i wspólne biesiadowanie przy ogniu, który nocą, posiadał uzdrawiającą moc. Wszystko to, będziemy chcieli odtworzyć, wskrzesić, by poczuć niezwykłą atmosferę.- prezentują Tomasz Czwal ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Długi Kąt “Zakątek Roztocze”.

Jeśli chodzi o muzykę, to najlepiej wpaść do Długiego Kątu już w sobotę, 24 czerwca, bowiem przed nami wystąpią świetne zespoły, przy których gwarantujemy wspólną zabawę, taniec oraz śpiew.

Tegoroczna impreza zaczyna się o godzinie 20:00 koncertem Zespołu Niespokojnych Nóg (nie chcieli powiedzieć skąd są). Spotkać ich można całych i zdrowych na żywych scenach muzycznych. 

Po koncercie wystąpi  amatorska grupa teatralna z Józefowa i okolic. Ekipa młodych, zdolnych i ambitnych ludzi, którzy poprzez wspólną zabawę z przymrużeniem oka, opowiadają o dawnych wierzeniach, lichach i innych pokrakach, mieszkających w leśnej głuszy. W swoim dorobku artystycznym mają zeszłoroczny występ na Jagoczarach, który spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności, jak i samych aktorów. Tym razem zaprezentują historię grupy przyjaciół, którzy w noc świętojańską, znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie, przez co wplątują się w szereg nierealnych zdarzeń, które zmienią ich życie na zawsze i nic już nie będzie takie jak dawniej…

Kolejnym punktem sobotniego wieczoru, będzie występ grupy DREWUTNIA z Lublina. Skład zespołu liczy 11 osób, które z pasją wykonują utwory inspirowane muzyką ludową. W ich bogatym repertuarze można usłyszeć piosenki łemkowskie, rusackie czy ukraińskie, a muzyka, którą wykonują oddaje niesamowity klimat słowiańskiego folkloru.

Ostatnim wykonawcą na naszej scenie, będzie grupa MERKFOLK z Lublina. Ich muzyka charakteryzuje się ostrym brzmieniem gitar i perkusji, które w połączeniu z dźwiękami skrzypiec i akordeonu, tworzą niepowtarzalny klimat.

-Drugi dzień, 25 czerwca (niedziela), upłynie pod hasłem warsztatów i pokazów dla całej rodziny. -Chcemy, aby niedziela była dniem, gdzie dzieci i dorośli będą mogli spróbować czegoś nowego, ciekawego, a przy okazji będzie to dla nich świetna zabawa i forma integracji ludzi w różnym wieku. Wszystkim małym i dużym zapewniamy moc atrakcji. A będzie tego sporo. Wystarczy przyjść i cieszyć się festiwalowym klimatem. Startujemy o 16. –  mówi Tomasz Czwal.

-Organizując warsztaty, chcemy aby dawne zawody, którymi trudnili się mieszkańcy wsi, nie odeszły w niepamięć, a festiwal był podróżą w głąb regionalnej historii i kultury. Uczestnicy festiwalu będą mogli odkryć tajniki wyrobów garncarskich, sztuki rzeźbiarskiej. Dowiedzieć jak się powstają kosze z wikliny, poznać proces produkcji monet. Mamy również coś dla miłośników zdrowia i natury. podczas imprezy prowadzone będą warsztaty zielarskie, w trakcie których można będzie dowiedzieć się, jakie właściwości i moce posiadają niepozorne chwasty.– dodaje.

Przy okazji nocy kupały nie może zabraknąć również warsztatów z plecenia wianków. Na najmłodszych festiwalowiczów czeka moc atrakcji w Strefie dla Dzieciaków. Będzie można stworzyć autorską biżuterię z kolorowych korali, zaprojektować stroje wykonane z materiałów recyklingowych, które zostaną zaprezentowane na głównej scenie. 

 Tego dnia nie zabraknie również dobrej muzyk. Od 16 na  scenie wystąpi wielu artystów. Lokalna kapela RZEMYKI z Józefowa, Roztoczanki z Soch, Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, Musicus i Violinki z Łukowej, Aleksandra Bełz z Krasnobrodu, Koromysło ze Szczebrzeszyna, a na zakończenie JagoBand z Lublina.

-Zachęcamy do wspólnej przygody tych, którzy szukają ciekawych miejsc, nietuzinkowych atrakcji, niebanalnych smaków i zapachów dawnej wsi. Gwarantujemy, że przyjeżdżając na Jagoczary, będziecie tu wracać co roku. Dołożymy wszelkich starań, aby tak było.- mówią organizatorzy.

 

Więcej szczegółów na stronie jagoczary.pl

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ad111 12 minut temu
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
Tekst nadesłan... 37 minut temu
Bolszewicy won....
ConceptOfPower 42 minuty temu
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111 53 minuty temu
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
ConceptOfPower
A ja ciągle nie rozumiem tego, dlaczego...
mieszkaniec
Czytają komentarze m.in. antyklerykała...
wolontariusz WO...
Chamski to jest twoj komentarz @"Gdzie p...
marketingowiec
Zajmuję się marketingiem w dużej firm...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny