nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany8 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Dlaczego warto korzystać z automatyki przemysłowej?

Obecnie każda dziedzina produkcyjna dąży do optymalizacji, czyli wyprodukowania jak największej ilości elementów w jak najkrótszym czasie. Wspomniana minimalizacja jest wypadkową efektywności procesu produkcyjnego, które opiera się na zredukowaniu liczby błędów i minimalizacji kosztów produkcyjnych.

W tej kwestii główną rolę odgrywa automatyzacja zwiększająca wydajność. Innymi słowy jest to również zminimalizowanie pierwiastka ludzkiego, który naraża na błędy. Wówczas rolę swoistego spiritus movens odgrywa określone urządzenie odznaczające się precyzją, regularnością oraz bezpieczeństwem.

 

Automatyka przemysłowa – definicja

Automatyka przemysłowa to automatyzacja procesów wytwarzania oraz towarzyszącym im procesów technologicznych. Obecnie jest to dynamicznie rozwijający się dział, a wszystko za sprawą trzech czynników – szybciej, taniej, więcej. Każda marka przemysłowa ma na celu szybszą produkcję, większą wydajność oraz zminimalizowanie kosztów.

Zalety automatyki przemysłowej

Najważniejszą zaletą automatyki przemysłowej jest wydajność procesu produkcyjnego. Urządzenia dzięki odpowiednim systemom i prawidłowemu zaprogramowaniu mogą zastąpić nawet kilku operatorów. Cały proces produkcyjny jest w efekcie nie tylko bardziej wydajny, ale także efektywny i kompleksowy.

Wady automatyki przemysłowej

Kto jest wrogiem automatyki przemysłowej? Rzecz jasna – operatorzy. Wszystko za sprawą znacznej redukcji etatów, która w ostatecznym rozrachunku pozwala firmie na duże oszczędności. Jest to niewątpliwa wada, choć należy zauważyć, iż częste błędy produkcyjne bywają wyłącznie winą wspomnianych operatorów. W wielu wypadkach źle zaprogramowana maszyna nie posiada możliwości walidacji, a w efekcie wykonane elementy różnią się od założeń projektu. Naraża to markę na duże – często druzgocące koszta. 

Wnioski i podsumowanie

Dynamicznym rozwój automatyki przemysłowej jest współcześnie czymś nieuniknionym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z owego postępu, bowiem w przemyśle metalurgicznym bywa on niedostrzegalny. Warto zauważyć, iż automatyka przemysłowa dotyczy także innych gałęzi rynku – jest obecna m.in. w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

Artykuł przygotował sklep techniczno-narzędziowy EBMiA.pl oferujący części z dziedziny automatyki https://www.ebmia.pl/automatyka-c-197.html

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama