Piłkarze Hetmana Zamość; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W drugim meczu pod wodzą Marka Motyki nowy Hetman odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rewanżowej rundzie rozgrywek IV ligi.

Niedziela, 30 kwietnia godz. 17.00

Łada Biłgoraj – Hetman Zamość                            0 : 2 (0 : 1)

Bramki:

0 : 1 – Solecki (4’ z karnego),

0 : 2 – Kanarek (60’).

Łada 1-4-2-3-1:

Zmiany:

46’ ↓ Piotr Mazurek – ↑ Janusz Birut,

67’ ↓ Damian Rataj – ↑ Arkadiusz Czok,

67’ ↓ Patryk Dorosz – ↑ Marek Pyda,

80’ ↓ Dominik Skubisz – ↑ Dawid Konopka.

Hetman 1-4-3-3:

Zmiany:

61’ ↓ Błażej Omański – ↑ Damian Otręba,

80’ ↓ Łukasz Kamiński – ↑ Damian Baran,

86’ ↓ Filip Drozd – ↑ Hubert Czady,

87’ ↓ Łukasz Bubeła – ↑ Michał Luterek.

Żółte kartki: Mulawa (Łada) oraz Bubeła (Hetman).

Sędziował: Piotr Kasperski (KS Lublin).

Hetman od początku meczu zastosował swoje standardowe procedury obejmując prowadzenie już w 4 minucie gry. Po niewinnie rozwijającym się ataku pozycyjnym, Mulawa sfaulował w polu karnym Kupisza a „jedenastkę” zamienił na bramkę Szymon Solecki. Łada mogła szybko doprowadzić do wyrównania (11 minuta) ale Rataj nie wykorzystał podania Dorosza i – będąc sam na sam z bramkarzem Hetmana – posłał piłkę obok słupka. Zamościanie powinni podwyższyć prowadzenie w 17 minucie. Tym razem jednak Omański nie wykorzystał „setki” po podaniu Soleckiego. W 20 minucie kiks przytrafił się Kanarkowi ale na szczęście dla przyjezdnych Perin nie zdążył dopaść piłki i wyjść sam na sam ze Skrzypkiem. W 21 minucie minimalnie niecelnie z 20 metrów strzelał Perin. W 31 minucie Hetman miał kolejną, świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Lewym skrzydłem przedarł się Omański, płasko dośrodkował a piłka trafiła do zamykającego akcję Kupisza. Niestety, napastnik Hetmana z 10 metrów strzelił obok bramki. Potem inicjatywę przejął zespół Łady ale nie potrafił przeprowadzić skutecznej akcji. W 32 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Perin a w 36 minucie – także niecelnie – z 25 metrów strzelał Mazurek. W 45 minucie dośrodkowanie Skubisza z lewego skrzydła w ostatniej chwili przeciął Kanarek. Po chwili „swojakiem” omal nie zakończyła się próba wybicia piłki głową przez Kamińskiego. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej części meczu w zespole Łady Birut zmienił Mazurka i ten manewr przyniósł poprawę gry linii pomocy oraz całego zespołu Ireneusza Zarczuka. W 54 minucie kręcony do bramki rzut wolny w wykonaniu Perina przeszedł tuż obok bramki bronionej przez Skrzypka. W 55 minucie po rzucie rożnym w polu karnym Hetmana powstało spore zamieszanie, ale strzał Skubisza ostatecznie trafił w zamojskich obrońców. Potem jednak do głosu ponownie doszli piłkarze nowego Hetmana. W 55 minucie dośrodkowanie Ziółkowskiego po efektownym rajdzie lewym skrzydłem w ostatniej chwili przechwycił Szawara ubiegając szarżującego Drozda. W 57 minucie biłgorajski golkiper ponownie był szybszy od  Drozda, łapiąc piłkę w ostatniej chwili po kiksie Mulawy. W odpowiedzi strzałem z rzutu wolnego poprzeczkę zamojskiej bramki ostemplował Perin (59 minuta). Goście błyskawicznie odgryźli się szybkim atakiem w wykonaniu Ziółkowskiego, po którym obrońcy Łady w ostatniej chwili zablokowali strzał Kupisza. Minutę później piłka po raz drugi znalazła drogę do bramki gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę źle piąstkował Szawara a Przemysław Kanarek głową skierował ją do siatki. Goście starali się pójść za ciosem ale strzał Otręby – po szybkim, indywidualnym ataku z 65 minuty – trafił wprost w bramkarza Łady. Bliższy szczęścia był w 70 minucie Kupisz. Napastnik Hetmana pomylił się tylko o milimetry i piłka po odbiciu się od spojenia słupka z poprzeczką wróciła na boisko. W 71 minucie najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował zespół Łady. Pyda odebrał piłkę fatalnie grającemu tego dnia w obronie Kanarkowi i nagle przed Skrzypkiem znalazło się dwóch napastników gospodarzy. Na szczęście dla Hetmana Pyda źle podał do Czoka a strzał tego ostatniego nie trafił do bramki. Inna sprawa że Czok – czego nie dostrzegł sędzia asystent – był w momencie podania na wyraźnym spalonym. Ta zmarnowana sytuacja to był ostatni zryw Łady w tym meczu. W końcowym fragmencie spotkania okazje do zmiany wyniku mieli już tylko piłkarze zamojscy. W 74 minucie poprzeczkę bramki Łady strzałem z 16 metrów obił Otręba. W 77 minucie stuprocentową okazję zaprzepaścił Drozd, który z 5 metrów nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu Otręby i posłał ją obok słupka. Ten sam zawodnik nie popisał się również w 84 minucie. Tym razem znalazł się w idealnej sytuacji po dośrodkowaniu Daszkiewicza ale z 8 metrów strzelił głową mało precyzyjnie i Szawara obronił jego uderzenie. Ostatnią okazję zamościanie mieli w doliczonym czasie gry ale po podaniu Otręby Ziółkowski strzelił z14 metrów zbyt lekko i wprost w bramkarza.

Ireneusz Zarczuk, trener Łady: „Może gdybyśmy przy stanie 1 : 0 dla Hetmana wykorzystali okazję Rataja lub rzut wolny Perina, to coś by się zmieniło. Obiektywnie oceniając mecz trzeba jednak przyznać, że Hetman był lepszy i wygrał zasłużenie.”

Przed kolejnym meczem w drużynie Hetmana pojawił się problem z jednym z młodzieżowców. W spotkaniu z Ładą rękę złamał – jeden z dwóch, niejako etatowych młodzieżowców – Daszkiewicz. Lewonożnych następców w kadrze Hetmana nie brakuje, bo na tej pozycji może zagrać Damian Baran, Luterek lub Myszka, tyle tylko, że żaden z nich zbyt wiele w tym sezonie nie zagrał, więc forma każdego z nich może stanowić wielką niewiadomą.

Na stadionie zamojskiego OSiR już w najbliższą środę, 03 maja br. o godz. 17.00 Hetman zagra z przedostatnią w tabeli Lutnią Piszczac.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 11 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.