R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka18 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Debata prezydencka w PWSZ

Zamość dziś, koncepcje rozwoju oraz wizja akademickiego miasta – to tematy dyskusji debaty kandydatów na prezydenta miasta Zamościa, jaka odbyła się 15 października. Zorganizowała ją Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu.

W debacie zorganizowanej przez PWSZ wzięli udział: Sławomir Ćwik (kandydat Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL), Marta Pfeifer (kandydatka niezależna – KWW Marty Pfeifer), Jarosław Sachajko (poseł na Sejm RP, kandydat Kukiz’15) oraz Andrzej Wnuk (aktualny prezydent Zamościa, kandydat bezpartyjny popierany przez PiS). Moderatorem debaty był prof. zw. dr hab. Henryk Chałupczak, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych PWSZ. Uczelnia jako renomowana, autonomiczna i niezależna instytucja dała rękojmię rzetelności i gwarancję jakości dyskusji.

Debatę otworzyli: przewodniczący Samorządu Studenckiego PWSZ w Zamościu Paweł Przybysz oraz studentka kierunku bezpieczeństwo narodowe Natalia Szykuła-Bilska. Na początku kandydaci mogli zaprezentować swoje sylwetki, dokonania i zarys swoich programów. Zgodnie z przyjętym porządkiem w kolejnej rundzie kandydaci mieli okazję ocenić obecny stan społeczno-gospodarczy miasta i przedstawić swój punkt widzenia na wydarzenia i działalność władz samorządowych w Zamościu. Następnie wszyscy ubiegający się o urząd prezydenta Zamościa mieli okazję zaprezentować swoje wizje rozwoju Hetmańskiego Grodu, pomysły pozyskiwania inwestorów, walki z bezrobociem oraz emigracją osób młodych z Zamościa do większych miast, czy koncepcje budowy mieszkań. Mogli też przedstawić swoje stanowisko na temat podatków, czy wyjaśnić zebranym skąd znajdą źródła finansowania swoich pomysłów. Kandydaci odpowiadali również na pytania osób, które przybyły „na żywo” obejrzeć debatę. Wstęp mieli wszyscy. Poza studentami wzięli w niej udział uczniowie zamojskich szkół średnich – LO CSM i ZSP nr 1, mieszkańcy miasta, radni, przedstawiciele różnych komitetów wyborczych, pracownicy uczelni, przedsiębiorcy.

Oto zapis debaty:

 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny