Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka18 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Debata prezydencka w PWSZ

R E K L A M A    B O A R D

Zamość dziś, koncepcje rozwoju oraz wizja akademickiego miasta – to tematy dyskusji debaty kandydatów na prezydenta miasta Zamościa, jaka odbyła się 15 października. Zorganizowała ją Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu.

W debacie zorganizowanej przez PWSZ wzięli udział: Sławomir Ćwik (kandydat Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL), Marta Pfeifer (kandydatka niezależna – KWW Marty Pfeifer), Jarosław Sachajko (poseł na Sejm RP, kandydat Kukiz’15) oraz Andrzej Wnuk (aktualny prezydent Zamościa, kandydat bezpartyjny popierany przez PiS). Moderatorem debaty był prof. zw. dr hab. Henryk Chałupczak, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych PWSZ. Uczelnia jako renomowana, autonomiczna i niezależna instytucja dała rękojmię rzetelności i gwarancję jakości dyskusji.

Debatę otworzyli: przewodniczący Samorządu Studenckiego PWSZ w Zamościu Paweł Przybysz oraz studentka kierunku bezpieczeństwo narodowe Natalia Szykuła-Bilska. Na początku kandydaci mogli zaprezentować swoje sylwetki, dokonania i zarys swoich programów. Zgodnie z przyjętym porządkiem w kolejnej rundzie kandydaci mieli okazję ocenić obecny stan społeczno-gospodarczy miasta i przedstawić swój punkt widzenia na wydarzenia i działalność władz samorządowych w Zamościu. Następnie wszyscy ubiegający się o urząd prezydenta Zamościa mieli okazję zaprezentować swoje wizje rozwoju Hetmańskiego Grodu, pomysły pozyskiwania inwestorów, walki z bezrobociem oraz emigracją osób młodych z Zamościa do większych miast, czy koncepcje budowy mieszkań. Mogli też przedstawić swoje stanowisko na temat podatków, czy wyjaśnić zebranym skąd znajdą źródła finansowania swoich pomysłów. Kandydaci odpowiadali również na pytania osób, które przybyły „na żywo” obejrzeć debatę. Wstęp mieli wszyscy. Poza studentami wzięli w niej udział uczniowie zamojskich szkół średnich – LO CSM i ZSP nr 1, mieszkańcy miasta, radni, przedstawiciele różnych komitetów wyborczych, pracownicy uczelni, przedsiębiorcy.

Oto zapis debaty:

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Antyklerykał
Jak ci wszyscy mówią, że to autorytet...
do Ewy 7 minut temu
Obejrzyj transmisje z dotychczasowych se...
Ewa 28 minut temu
Głosowalam na niego w wyborach na radne...
mieszkaniec
Nowoczesna już się skończyła jest na...
wiktor
mam ogromny szacunek do św. J.P. II a n...
www
Rafał Zwolak bardzo zmiennym jest, jak ...
kinoman
kultowy serial Sami swoi tylko w innym w...
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018