Artykuł ekspercki | Lifestyletekst nadesłany24 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Dane potwierdzają, że Polacy nie doceniają znajomości języka angielskiego

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Znajomość przez Polaków języków obcych nadal nie jest powszechna i tylko co trzeci z nas byłby w stanie komunikować się w jednym z nich w pracy – tak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Często ukrywamy ten fakt i, jak twierdzą rekruterzy, na potęgę kłamiemy w swoich CV.

Do you speak English?

Z danych GUSu wynika, że tylko 30 proc. Polaków ocenia swoje kompetencje językowe na poziomie średnim, czyli takim, który stanowi jakąkolwiek podstawę do rozwoju kontaktów zawodowych z obcokrajowcami. Co więcej, duży odsetek naszej populacji (1/3 ankietowanych, źródło: GUS, raport o kształceniu dorosłych) stanowią osoby nieposługujące się zupełnie żadnym językiem obcym.

Pomimo wejścia na polski rynek wielu zagranicznych firm, nowych możliwości oraz zwiększającego się zapotrzebowania na pracowników z dobrą znajomością języka angielskiego, według corocznego EF English Proficiency Index wśród badanych europejskich krajów uplasowaliśmy się dopiero na 11. miejscu.

Znajomość przez Polaków angielskiego pozostawia wiele do życzenie także w opinii rekruterów.

Polacy często znają język angielski bardzo dobrze, ale tylko na papierze. A jak wiadomo jego biegłość wpływa na zdobycie dobrej pracy, czy rozwój kariery. Klienci platform videorektutacyjnych dokonują sprawdzenia kompetencji językowych bez angażowania czasu. W trakcie zautomatyzowanej preselekcji łatwo sprawdzają kompetencje językowe prosząc w jednym z pytań o wypowiedź w języku obcym. Całej prawdy rekruter jest w stanie doświadczyć w minutę. A często jest ona inna niż deklaracje wpisane w CV – mówi Łukasz Sójka, Managing Director, ATOTA Sp. z o.o. powołanej do realizacji innowacyjnego narzędzia rekrutacyjnego ZapraszamNaRozmowe.pl.

English on Demand

W dzisiejszych zabieganych czasach nie dziwi to, że Polacy po prostu nie mają czasu na zajęcia językowe. Rynek usług na żądanie (znany większości między innymi dzięki takim usługom jak UBER) rewolucjonizuje jednak zachowania klientów na całym świecie. Liczba branż, firm i reprezentowanych kategorii rośnie w przyspieszającym tempie. Potencjał tego rynku wykorzystali również twórcy innowacyjnej polskiej platformy, która umożliwia elastyczną formę nauki, bez konieczności wcześniejszego umawiania się oraz prowadzoną z dowolnego miejsca na świecie.

Stworzone przed dwóch Polaków rozwiązanie oferuje już dostęp do ponad 200 anglojęzycznych native speakerów z kilkunastu krajów, m.in.: Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Z naszych doświadczeń wynika, że najczęstszą przyczyną odwoływania zajęć przez uczniów jest nagła zmiana planów, czyli spotkanie, które „wyskoczyło” w ostatniej chwili. Kilka lat temu odczuwając ten problem na własnej skórze postanowiliśmy stworzyć jego rozwiązanie. W przypadku zajęć online Tutlo wyeliminowaliśmy to ryzyko. Pracownik łączy się z tutorem wtedy, kiedy tylko ma na to czas, a co również ważne – ochotę. Może wybrać swojego nauczyciela spośród kilkunastu polskich lektorów i native speakerów dostępnych każdego dnia na platformie. Lekcje trwają 20 minut, a zatem znacznie łatwiej zmieścić je w napiętym harmonogramie. Żadne zajęcia nie przepadają, bo nawet jeśli nasz ulubiony tutor jest zajęty, zawsze czeka kilku innych, do których możemy zadzwonić – mówi Tomasz Jabłoński, Członek Zarządu Tutlo.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
leszek
pomysł(zasłyszany) Nikodema Dyzmy,...
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018