R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka17 marca 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 51 komentarzy ()

Czyn społecznie uzasadniony

Rafał Zwolak sprząta miasto. Fot: R.Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Radny miejski  Rafał Zwolak wezwał swoich znajomych, mieszkańców i przyjaciół z .Nowoczesnej do wspólnego sprzątania Starego Miasta.

Stare Miasto po zimie, podczas której nie szczędzono piasku by zapewnić minimum przyczepności, wyglądała ja wielki  brudny deptak przy nadmorskiej plaży. Zwolak wspominał o tym kilkukrotnie, przedstawiając głos mieszkańców Starego Miasta.

Kilka dni temu pisałem o mieszkańcach Starego Miasta którzy pytali radnych kiedy służby miejskie zaczną sprzątać miasto po zimie. Bardzo możliwe że służby mają natłok pracy w całym mieście i w harmonogramie na pewno znajdzie się też sprzątanie Starego Miasta.   – pisał Rafał Zwolak na facebook.

 

Mając jednak świadomość, że krytyka przynosi głównie niechęć i opór ze strony władzy wykonawczej postanowił wyjść z gałązką oliwną i własnymi siłami pomóc w sprzątaniu miasta.

Bardzo możliwe że służby mają natłok pracy w całym mieście i w harmonogramie na pewno znajdzie się też sprzątanie Starego Miasta.
Dlatego też chętnie pomożemy im posprzątać miasto. Wiem że kilka osób zadeklarowało już chęć pomocy. – wyjaśniał dalej przewodniczący koła .N

Tak się też stało, wczoraj (16.03.2017 r.) od godziny 14.00 akcja została rozpoczęta i trwała ponad 2 godziny. Udział wzięli działacze Nowoczesnej, mieszkańcy Starego Miasta, sklepikarze. Około 15 osób.   Uczestnikom udało się posprzątać spory kawałek Ormiańskiej, fragment parkingu przy Hotelu Renesans i kawałek chodnika przy ulicy Łukasińskiego.

Do akcji włączyło się PGK, około godziny 15:00 pojawił się na Ormiańskiej wyspecjalizowany sprzęt, a operatorzy mieli przygotowane worki dla uczestników akcji. Jak później opowiedział nam Rafał Zwolak, tuż  po tym jak ogłosił akcję w mediach społecznościowych zadzwonił do niego inny radny, pracownik PGK, oferując pomoc w postaci mioteł i worków. Mowa o Piotrze Małyszu, który od niedawna pracuje w spółce miejskiej. Sam Małysz nie uczestniczył w akcji sprzątania pomimo zaproszeń Zwolaka.

Efekty pracy mieszkańców, działaczy i radnego ocenić można już dziś i pozostaje tylko brać przykład. 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Świetny oddział, świetni lekarze. Gdy...
Oneb
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny