Artykuł ekspercki | Zdrowie i Urodatekst nadesłany5 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Czy woda może pomóc w leczeniu dolegliwości zdrowotnych?

R E K L A M A    B O A R D

Ciało każdego dorosłego człowieka jest w około 70% złożone z wody. Bez niej nie bylibyśmy w stanie przeżyć dłużej niż tydzień. Dlaczego więc nie miałaby nieść ze sobą pozytywnego oddziaływania na organizm? Dowiedz się jak woda może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości.

Już od starożytności zdawano sobie sprawę, że odpowiednie nawodnienie może być kluczem do sukcesu. Właśnie z tego powodu ludzie starali się wypijać duże ilości wody już od samego rana. Obecnie ten zwyczaj bardzo rozwija się w Japonii. Wiele osób wierzy, że regularne nawadnianie organizmu czystą wodą może wyleczyć nawet najcięższe choroby, takie jak choćby nowotwór.

Co do tego zdania są podzielone, jednak prawdą jest, że woda może nam pomóc w leczeniu wielu dolegliwości. Niektórzy naukowcy i lekarze uważają, że część z nich odczuwamy właśnie z powodu braku odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Na które dolegliwości pomoże woda?

Zaparcia

Zaparcia to ogromny problem, z którym zmaga się dużo osób. Jedną z przyczyn może być właśnie nieodpowiednie nawodnienie organizmu. Spożywanie dużej ilości wody jest szczególnie istotne, jeśli nasza dieta jest bogata w błonnik. Wypijanie większej ilości płynów może znacznie poprawić perystaltykę jelit. W wielu przypadkach może obejść się bez brania środków przeczyszczających.

Woda leczy bóle głowy

Problemy skórne

Za pośrednictwem wody można wyleczyć wiele problemów skórnych. Jedną z przyczyn suchości skóry, trądziku, egzemy czy innych niedoskonałości może stanowić nieprawidłowe nawodnienie.

Wystarczy nawet niewielkie odwodnienie, aby odczuć zmiany. Skóra przestaje być tak elastyczna, cera staje się poszarzała, pojawiają się zmiany skórne, a wewnątrz gromadzą się toksyny. Kiedy nie dbamy o odpowiednie nawodnienie, wzrasta ryzyko infekcji bakteryjnej, grzybiczej, wirusowej. Istnieje większe prawdopodobieństwo powstania alergii. Warto pamiętać, że źle nawodniona skóra jest też bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych.

Picie wody ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Ponadto poprawia przepływ krwi w naczyniach kapilarnych skóry. Co ciekawe, odpowiednie nawodnienie pomaga walczyć z cellulitem, łamliwymi paznokciami i rozdwojonymi końcówkami włosów.

Nadwaga

Picie dużych ilości wody jest polecane każdej osobie, która chce zrzucić zbędne kilogramy. Woda poprawia metabolizm, eliminuje nadmiar płynów z organizmu. Dzięki niej lepiej przyswajamy składniki odżywcze. Regularne picie wody zmniejsza apetyt, przez dłuższy czas czujemy się pełni. Woda sprawia także, że więcej się pocimy, a z organizmu szybciej i wydajniej uwalniane są toksyny.

Wysokie ciśnienie krwi

Woda może pomóc w regulacji ciśnienia krwi. Picie jej w dużych ilościach zwiększa produkcję moczu. Wraz z nim wzrasta wydalanie soli z organizmu. Jeśli do szklanki z wodą dorzucimy plasterek cytryny, zyskamy jeszcze więcej. Cytryna zawiera w sobie auraptene – badania dowiodły, że ten związek ma wpływ na obniżenie ciśnienia.

Oprócz wody przy problemach z ciśnieniem przyda się stosowanie odpowiedniej diety ubogiej w sód. Należy też unikać sytuacji stresowych.

Proces starzenia się

A teraz coś dla tych, którzy chcą zachować piękny wygląd skóry na dłużej! Otóż woda może opóźnić proces starzenia się. Szybkie powstawanie zmarszczek oraz ubytków na ciele jest ściśle powiązane z nadmiernym działaniem wolnych rodników. Te wyniszczają komórki, przez co szybko dochodzi do wiotczenia skóry. Woda to doskonały sposób na walkę z negatywnymi skutkami działania wolnych rodników. W dodatku same komórki są lepiej nawadniane, a właściwe nawodnienie powstrzymuje proces obumierania.

Woda powstrzymuje proces starzenia się

Jakość równie ważna co ilość

Ilość wody, którą powinniśmy spożywać każdego dnia ma ścisły związek z masą ciała. Można ją obliczyć za pomocą specjalnych kalkulatorów.

Warto pamiętać, że woda ma najlepsze działanie na organizm, jeśli pijemy ją na czczo. Najlepiej rano i po południu oraz między posiłkami.

Równie ważną kwestią, co ilość i czas spożywania wody, jest też jej jakość. W końcu chodzi o to, aby wspomóc swoje zdrowie. Właśnie z tego powodu woda powinna być pozbawiona wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń: metali ciężkich, bakterii, wirusów, chloru i jego pochodnych, związków organicznych, etc.

Ostatnio marka Ecoperla wprowadziła na rynek bardzo ciekawy sposób na pozyskiwanie wody zasadowej, o wysokim pH, bogatej w magnez i wolny wodór. Mowa tu o filtrze kuchennym w postaci odwróconej osmozy Ecoperla Rosa z wkładem rewitalizującym Ecoperla Elixir.

system odwróconej osmozy Ecoperla Rosa

Woda najpierw jest dokładnie oczyszczana, a następnie wzbogacana o specjalne właściwości. Wkład Ecoperla Elixir składa się z magnezu w najczystszej postaci. Przy kontakcie z czystą wodą zachodzi reakcja, której efektem jest woda alkaliczna wzbogacona w duże ilości magnezu oraz wolny wodór.

Spożywanie takiej wody z pewnością wspomoże organizm w walce z dolegliwościami, ale też zminimalizuje stres, pomoże w odprężeniu. Plusem wody uzdatnianej w taki sposób jest również fakt, że mamy do niej dostęp bez żadnych ograniczeń, zawsze będzie świeża.

Zacznij dzień od szklanki wody

Może picie wody nie jest w stanie zażegnać wszystkich problemów związanych ze stanem zdrowia, jednak z pewnością może pomóc w ukojeniu wielu z nich. Nie od dziś wiadomo, że to naturalne lekarstwo może niwelować bóle głowy oraz wszystkie wymienione wyżej problemy, a to dlatego, że w wielu przypadkach są związane z odwodnieniem.

Najlepiej samodzielnie przeprowadzić eksperyment i każdy dzień zacząć od szklanki czystej, dobrej jakościowo wody, a następnie ocenić efekty.

Autor artykułu: Treść artykułu powstała przy współpracy ze sklepem internetowym oferującym systemy uzdatniania wody KrainaWody.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Nauczycielka" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 21:49:37 napisał:
  A na drogi moczowe nie działa? A mineralne , dostępne w sklepach ?
  R E K L A M A
  • "z_boku" dnia 6 lipca 2018 o godzinie 23:07:22 napisał:
   Toć za pisanie o tej sklepowej nikt nie zapłaci ani grosza. Gdy zaś autor występujący pod nazwą "tekst nadesłany" się weźmie i rozpisze, to jest w stanie przemycić kilka słów reklamy filtrów do wody, działających w systemie "odwróconej osmozy". Takich tekstów pojawia się tutaj więcej i tylko kwestią czasu jest kiedy ten portal zamiast regionalny dziennik internetowy, zmieni nazwę na codzienny internetowy słup ogłoszeniowy.
 • "Gosia" dnia 12 czerwca 2019 o godzinie 17:36:26 napisał:
  Reklamy są wszędzie Droga Pani, nawet tam, gdzie wydaje się Pani, że nie ma :) A jeśli chodzi o tę markę, to mogę szczerze polecić. Filtr jest świetny, mam dokładnie taki sam. Woda pyszna, fajnie chłodna - idealna na te upały. Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne, oczywistym jest, że powinniśmy pić dużo wody. Ja dzięki temu, że mam taki filtr, piję znacznie więcej niż kiedyś. Nie mam zaufania do wody butelkowanej, podobno plastik pod wpływem słońca wchodzi w reakcję i to później pijemy... A nigdy nie wiadomo, co się z tymi butelkami dzieje, zanim dotrą do sklepów. Warto zainwestować w taki filtr, czy jakikolwiek inny. Sam wkład Elixir z tej firmy to fajna rzecz, podnosi pH i mineralizuje wodę, a wyższe pH również jest istotne dla naszego zdrowia. Warto poczytać o tym. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018