Reklamatekst nadesłany | kategoria: REKLAMA14 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Czy wiesz, jaka jest różnica między kredytem a pożyczką?

R E K L A M A    B O A R D

Większość z nas używa zamiennie pojęcia ,,pożyczka” oraz ,,kredyt”. Ta powszechnie stosowana metoda jest wynikiem braku wiedzy na temat różnic między tymi dwoma formami uzyskiwania dodatkowej gotówki. Aby dokonać poprawnego wyboru, kiedy nasz portfel świeci pustkami, warto dokładnie zapoznać się z definicjami tych dwóch terminów.

Pożyczka vs kredyt

Zarówno pożyczka jak i kredyt gwarantują uzyskanie konkretnej sumy, którą jesteśmy zobowiązani spłacać w wyznaczonym terminie. Jest ona rozłożona na raty, do których doliczone jest oprocentowanie. Oznacza to, iż idea tych dwóch pojęć jest taka sama – udzielenie danej kwoty klientom w potrzebie i umożliwienie im spłaty w określonym czasie. Istnieją między nimi jednak ogromne różnice, widoczne już na samym początku procesu aplikacji.

Jeśli decydujemy się na kredyt, musimy być gotowi na ciągnący się przez długi czas proces, który wiąże się z wieloma formularzami, które jesteśmy zobowiązani wypełnić. Będziemy musieli tego dokonać w tradycyjnych bankach podczas licznych wizyt. Zostaniemy zapytani o wiele różnych czynników z naszego życia osobistego, które mają wpływ w trakcie rozpatrzenia aplikacji. Kredytodawcy stawiają wysokie wymagania względem aplikantów, albowiem udzielają oni wysokich zobowiązań. Z tego powodu najczęściej decydującymi się na kredyt klientami, są osoby, które są na etapie wielkich zmian. Może to być kupno nieruchomości czy też rozpoczęcie własnej działalności biznesowej. Ze względu na wysoką kwotę, kredytodawcy umożliwiają rozłożenie spłaty nawet na kilkanaście lat.Trzeba być jednak świadomym, że przez tak dużą ilość rat, w rezultacie płacimy dużo większą kwotę niż tę, którą pobraliśmy.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na pożyczkę?

Jeśli jednak nie potrzebujemy wielkich funduszy, a jedynie niewielkiej kwoty pod koniec miesiąca, pożyczka jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Na polskim rynku przybywa coraz więcej wierzycieli, którzy oferują takie rozwiązania. Aby wybrać pożyczkę, która w pełni spełnia nasze oczekiwania, skorzystać możemy z Matchbanker. Jest to porównywarka, która w prosty sposób zestawia oferty dostępne na rynku.

Wielkim atutem pożyczek jest łatwość procesu aplikacji. W przeciągu zaledwie kilku minut możliwe jest uzyskanie pożądanej kwoty. Wystarczy wypełnić formularz z naszymi podstawowymi danymi, a pieniądze mogą zasilić nasze konto bankowe w przeciągu kilku minut. Co więcej, istnieje wiele chwilówek, gdzie oprocentowanie jest równe zero. Oznacza to, że spłacając należność w wyznaczonym terminie, nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty. Dzięki temu rozwiązaniu, mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki na nieplanowane wydatki. Warto także pamiętać, że w przypadku krótkoterminowych zobowiązań, nie będziemy musieli podać celu spożytkowania pieniędzy. Możemy wydać je na dowolnie wybrany cel, co nie byłoby możliwe w przypadku kredytu. Aby nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, nasza historia kredytowa nie musi być idealna. Możliwe jest uzyskanie pożądanej sumy nawet jeśli na naszym koncie widnieją niespłacone zobowiązania. Warunki takiej umowy nie będą tak korzystne, jak w przypadku posiadania czystego konta, jednak nadal jest to możliwe. Zanim dokonamy decyzji między pożyczką a kredytem, warto przeanalizować swoją sytuację finansową, a także planowane wydatki. Krok ten podpowie nam, czy pożyczka usatysfakcjonuje nas czy też powinniśmy sięgnąć po kredyt.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: REKLAMA
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018