Reklamatekst nadesłany | kategoria: REKLAMA25 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Czy warto korzystać z internetowych kalkulatorów kredytów?

R E K L A M A    B O A R D

Wszyscy lubimy oszczędzać. Dotyczy to zwłaszcza wszystkim sytuacji, w których na szali stoją kilkucyfrowe kwoty. Podobnie jest w przypadku kredytów, które w większości przypadków stanowią zobowiązania długotrwałe i… wyjątkowo kosztowne.

Nic więc dziwnego, że w obliczu pożyczki bankowej również staramy się znajdować i wybierać najtańsze rozwiązania. Tutaj z pomocą przychodzą kalkulatory kredytowe, które pozwalają wyeliminować konieczność manualnego sprawdzania różnych propozycji. Czy warto z nich korzystać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej!

Czym są i jak działają kalkulatory kredytów?

Kalkulatorami kredytów nazywa się proste aplikacje internetowe, które pozwalają w prosty i szybki sposób obliczać różne aspekty dowolnej pożyczki. Skorzystanie z takiego programu najczęściej ogranicza się do wypełnienia prostego formularza, a ostateczny wynik obliczany jest według określonych algorytmów. W sieci dostępne są kalkulatory pozwalające obliczać np. całkowity koszt kredytu, zdolność kredytową czy liczbę i wysokość rat. Dodatkowo można spotkać się z porównywarkami pożyczek, które zbierają warunki propozycji różnych instytucji.

Czy korzystanie z kalkulatorów jest bezpieczne?

Korzystanie z Internetu zawsze wiąże się z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. W przypadku kalkulatorów kredytowych nie ma się jednak czego obawiać, gdyż tego rodzaju aplikacje nie wymagają podawania żadnych danych osobowych. Samo przesłanie konkretnych wartości w formularzu szyfrowane odpowiednimi protokołami na większości współczesnych portali.

Kalkulatory kredytów to nie wyrocznia

Chociaż kalkulatory internetowe to narzędzia korzystające z konkretnych, pochodzących od banków instrukcji, to należy mieć świadomość, że nie każdy wynik uzyskany w narzędziu będzie ze stuprocentową wiernością odzwierciedlał rzeczywistość. Może to wynikać z kilku różnych powodów: wykorzystania nieaktualnego algorytmu, nieuwzględnienia promocji czy błędnego wypełnienia formularza. Należy także pamiętać, że banki korzystają z bardziej skomplikowanych narzędzi, które pozwalają dokładniej oszacować ryzyko związane z udzieleniem kredytu.

Jak kalkulatory kredytów mogą pomóc kredytobiorcy?

Czy zatem korzystanie z kalkulatorów, które zwracają niedokładne wyniki, ma jakikolwiek sens? Jak najbardziej! Nawet przybliżona wartość może pomóc zaplanować dalszą drogę do uzyskania kredytu, a także ustrzec przed popełnieniem niektórych błędów.

Jako przykład może tutaj posłużyć wynik otrzymany podczas obliczania zdolności kredytowej. Taki, który sugeruje, że obecny styl życia nie pozwala na wzięcie pożyczki na konkretną kwotę, może być pewnego rodzaju sygnałem do zaciśnięcia pasa lub zdecydowania się na tańsze rozwiązanie.

Jest przynajmniej jeden powód, dla którego warto wziąć pod uwagę tego rodzaju wskazówkę: rozmowy z agentem banku najczęściej kończą się wysłaniem zapytania kredytowego do BIK, co skutkuje obniżeniem zdolności kredytowej. Robiąc rozpoznanie za pomocą niezobowiązującego narzędzia, można takiej sytuacji zapobiec. Dobrym pomysłem jest też przeanalizowanie różnych opcji z wykorzystaniem kalkulatora, co pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. W przypadku aplikacji internetowych liczba dokonywanych zmian jest dowolna, a czas osób reprezentujących banki jest przecież ograniczony.

Podsumowanie

Kalkulatory kredytowe online to przydatne narzędzia, z których zdecydowanie warto korzystać. Chociaż nie dostarczają one ostatecznych wyników, to stanowią bardzo cenny drogowskaz dla tych, którzy planują w przyszłości starać się o kredyt.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: REKLAMA
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
kontra 43 minuty temu
.Komu sie opłaca spalarnia ? ...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018