Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany10 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Czy kształt i konstrukcja lampy ma znaczenie? Sprawdzamy!

fot. nadesłane

Gdy wybieramy się do marketu z wyposażeniem domowym, na dział z lampami albo do sklepu z oświetleniem, naszym oczom ukazuje się feeria barw. Mieniące się kryształki, matowe szkło i błyszczące elementy chromowane. Fikuśne kształty, loftowe druciane konstrukcje, spośród których spozierają żarówki z widocznymi żarnikami. Odnaleźć się w takim gąszczu oświetlenia, które atakuje zewsząd, jest niemalże niemożliwym. I to na tym etapie popełniamy zwykle największy błąd – wybieramy lampę zapominając o tym czy w ogóle wkomponuje się w nasze wnętrze. W czym tkwi sedno?

Sklepowa ekspozycja i domowe ideały

W sklepie każdy produkt musi zostać wyeksponowany w taki sposób, by zachęcał do jego poznania. To nie jest tak, że tylko soczyste i błyszczące jabłka kuszą, by je kupić. Ta sama zasada znajduje swoje zastosowanie w sklepach z wyposażeniem wnętrza i na działach z oświetleniem. Tutaj – dosłownie i w przenośni – w innym świetle prezentują się lampy. Co jedna to ładniejsza. Każda zachwyca na swój sposób. Kupujemy „oczami” zapominając o tym, że zależnie od domowej aranżacji, wybrane konstrukcje lamp będą zupełnie inaczej się prezentować.

Nie możemy uniknąć wybierania tego, co nam się podoba. Możemy jednak z powodzeniem dorzucić garść rozsądku do swoich wyborów, by ostatecznie były zadowalającymi. Będąc w sklepie zadecydujemy najpierw o typie lamp, jakie nas interesują. Następnie o kształtach, które powinny harmonizować z naszymi wnętrzami. Gdy przed sobą mamy kilka wstępnie wyselekcjonowanych modeli, przyjrzyjmy się konstrukcjom.

Designerska konstrukcja czy klasyczny model?

W rustykalnych wnętrzach może znaleźć się miejsce na bogato zdobiony i masywny żyrandol. Czarna lampa w skandynawskim wystroju? Jesteśmy w stanie ją dopasować. Designerska konstrukcja do surowego wnętrza? Czemu nie! Trendy w wystroju wnętrz, jak i oświetleniu zmieniły się na tyle, że pozwalamy sobie na coraz odważniejsze kombinacje, ale i w nich musi być miejsce na równowagę.

Kształty lamp dobierajmy, uwzględniając wszystkie źródła światła zastosowane we wnętrzu. Podobnie jest z materiałami służącymi do wykonania. Pamiętajmy, że przynajmniej jeden element musi być spójny dla wszystkich źródeł światła, które zastosowaliśmy. Tak dobierane konstrukcje nie uraczą nas kiczowatym efektem końcowym.

Żarówki, barwa i moc światła

Nie zapominajmy o kształcie, ale tym razem żarówek. Ich barwie oraz świetle, które inaczej będzie podkreślać przestrzeń spod mlecznego szkła, a zupełnie inaczej, gdy postawimy na transparentną żarówkę z widocznym żarnikiem. Uwzględnijmy moc i barwę światła, w szczególności kupując żarówki ledowe.

Wszystkie powyższe elementy muszą złożyć się w spójną całość. Nie powinniśmy zatem kierować się tylko pierwszym wrażeniem w sklepie, które przecież bywa tak bardzo mylne. Potrzeba rozwagi w doborze oświetlenia spełniającym istotne role w naszych domostwach.

Więcej informacji o tym, jak radzić sobie z doborem rozmaitych lamp, znajdziemy pod adresem http://www.ajta.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Żenada" dnia 10 marca 2018 o godzinie 11:20:57 napisał:
  Artykuł z dupy. Co to ma wspólnego z naszym miastem??
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 10 marca 2018 o godzinie 11:58:42 napisał:
  To ma tyle wspólnego, że dzięki tej reklamie możesz za free czytać i wypowiadać się na tym portalu...:)
 • "Żenada" dnia 10 marca 2018 o godzinie 18:08:46 napisał:
  Nie muszę. Jak strona padnie to trudno. Są inne strony, które potrafią się utrzymać bez publikowania arcy-ciekawych artykułów o kształcie lampy.
 • "Panna Anna" dnia 10 marca 2018 o godzinie 19:03:17 napisał:
  Dużo ma wspólnego, mieszka tu kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy mieszkają w mieszkaniach/domach i mają w nich lampy - Ty Żenada pewnie masz świeczki i przy tych świeczkach hejtujesz ten portal. Przykro czytać Twoje komentarze które nic nie wnoszą... Żenada to dobry opis użytkownika. Bardzo trafnie sam siebie określiłeś/aś.
 • "Żenada" dnia 10 marca 2018 o godzinie 21:48:36 napisał:
  Nie, pani Gabrielo vel "Panna Anna". Wystarczy mieć minimum inteligencji aby pojąć, że nick dotyczył tematu artykułu. Przykro mi, że każda krytyka jest tutaj nazywana "hejtowaniem portalu". Cenzura się marzy?
 • "Thomas" dnia 11 marca 2018 o godzinie 0:45:53 napisał:
  Ja mam przepaloną żarówkę, która świeci na czarno. Jak ją włączę to lampa z ulicy mnie nie przeszkadza - daje doskonałą czerń.
 • "Thomas" dnia 11 marca 2018 o godzinie 2:59:45 napisał:
  Nawet w dzień
 • "edison" dnia 11 marca 2018 o godzinie 17:35:00 napisał:
  tiaaa.. zastanowić to należy się nad naszym "obozowym" oświetleniem Twierdzy..
 • "z_boku" dnia 11 marca 2018 o godzinie 19:35:17 napisał:
  Zacząłem czytać i mi się skojarzyło: https://m.youtube.com/watch?v=oEKy3QhmOb8
 • "." dnia 11 marca 2018 o godzinie 22:38:05 napisał:
  Jest to artykuł o wszystkim i o niczym, ze zdecydowaną przewagą o niczym nawet 100 procent.
  R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama