R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany10 marca 2018 FACEBOOK | 5223 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Czy kształt i konstrukcja lampy ma znaczenie? Sprawdzamy!

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Gdy wybieramy się do marketu z wyposażeniem domowym, na dział z lampami albo do sklepu z oświetleniem, naszym oczom ukazuje się feeria barw. Mieniące się kryształki, matowe szkło i błyszczące elementy chromowane. Fikuśne kształty, loftowe druciane konstrukcje, spośród których spozierają żarówki z widocznymi żarnikami. Odnaleźć się w takim gąszczu oświetlenia, które atakuje zewsząd, jest niemalże niemożliwym. I to na tym etapie popełniamy zwykle największy błąd – wybieramy lampę zapominając o tym czy w ogóle wkomponuje się w nasze wnętrze. W czym tkwi sedno?

Sklepowa ekspozycja i domowe ideały

W sklepie każdy produkt musi zostać wyeksponowany w taki sposób, by zachęcał do jego poznania. To nie jest tak, że tylko soczyste i błyszczące jabłka kuszą, by je kupić. Ta sama zasada znajduje swoje zastosowanie w sklepach z wyposażeniem wnętrza i na działach z oświetleniem. Tutaj – dosłownie i w przenośni – w innym świetle prezentują się lampy. Co jedna to ładniejsza. Każda zachwyca na swój sposób. Kupujemy „oczami” zapominając o tym, że zależnie od domowej aranżacji, wybrane konstrukcje lamp będą zupełnie inaczej się prezentować.

Nie możemy uniknąć wybierania tego, co nam się podoba. Możemy jednak z powodzeniem dorzucić garść rozsądku do swoich wyborów, by ostatecznie były zadowalającymi. Będąc w sklepie zadecydujemy najpierw o typie lamp, jakie nas interesują. Następnie o kształtach, które powinny harmonizować z naszymi wnętrzami. Gdy przed sobą mamy kilka wstępnie wyselekcjonowanych modeli, przyjrzyjmy się konstrukcjom.

Designerska konstrukcja czy klasyczny model?

W rustykalnych wnętrzach może znaleźć się miejsce na bogato zdobiony i masywny żyrandol. Czarna lampa w skandynawskim wystroju? Jesteśmy w stanie ją dopasować. Designerska konstrukcja do surowego wnętrza? Czemu nie! Trendy w wystroju wnętrz, jak i oświetleniu zmieniły się na tyle, że pozwalamy sobie na coraz odważniejsze kombinacje, ale i w nich musi być miejsce na równowagę.

Kształty lamp dobierajmy, uwzględniając wszystkie źródła światła zastosowane we wnętrzu. Podobnie jest z materiałami służącymi do wykonania. Pamiętajmy, że przynajmniej jeden element musi być spójny dla wszystkich źródeł światła, które zastosowaliśmy. Tak dobierane konstrukcje nie uraczą nas kiczowatym efektem końcowym.

Żarówki, barwa i moc światła

Nie zapominajmy o kształcie, ale tym razem żarówek. Ich barwie oraz świetle, które inaczej będzie podkreślać przestrzeń spod mlecznego szkła, a zupełnie inaczej, gdy postawimy na transparentną żarówkę z widocznym żarnikiem. Uwzględnijmy moc i barwę światła, w szczególności kupując żarówki ledowe.

Wszystkie powyższe elementy muszą złożyć się w spójną całość. Nie powinniśmy zatem kierować się tylko pierwszym wrażeniem w sklepie, które przecież bywa tak bardzo mylne. Potrzeba rozwagi w doborze oświetlenia spełniającym istotne role w naszych domostwach.

Więcej informacji o tym, jak radzić sobie z doborem rozmaitych lamp, znajdziemy pod adresem http://www.ajta.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny