R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany10 marca 2018 FACEBOOK | 4016 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Czy kształt i konstrukcja lampy ma znaczenie? Sprawdzamy!

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Gdy wybieramy się do marketu z wyposażeniem domowym, na dział z lampami albo do sklepu z oświetleniem, naszym oczom ukazuje się feeria barw. Mieniące się kryształki, matowe szkło i błyszczące elementy chromowane. Fikuśne kształty, loftowe druciane konstrukcje, spośród których spozierają żarówki z widocznymi żarnikami. Odnaleźć się w takim gąszczu oświetlenia, które atakuje zewsząd, jest niemalże niemożliwym. I to na tym etapie popełniamy zwykle największy błąd – wybieramy lampę zapominając o tym czy w ogóle wkomponuje się w nasze wnętrze. W czym tkwi sedno?

Sklepowa ekspozycja i domowe ideały

W sklepie każdy produkt musi zostać wyeksponowany w taki sposób, by zachęcał do jego poznania. To nie jest tak, że tylko soczyste i błyszczące jabłka kuszą, by je kupić. Ta sama zasada znajduje swoje zastosowanie w sklepach z wyposażeniem wnętrza i na działach z oświetleniem. Tutaj – dosłownie i w przenośni – w innym świetle prezentują się lampy. Co jedna to ładniejsza. Każda zachwyca na swój sposób. Kupujemy „oczami” zapominając o tym, że zależnie od domowej aranżacji, wybrane konstrukcje lamp będą zupełnie inaczej się prezentować.

Nie możemy uniknąć wybierania tego, co nam się podoba. Możemy jednak z powodzeniem dorzucić garść rozsądku do swoich wyborów, by ostatecznie były zadowalającymi. Będąc w sklepie zadecydujemy najpierw o typie lamp, jakie nas interesują. Następnie o kształtach, które powinny harmonizować z naszymi wnętrzami. Gdy przed sobą mamy kilka wstępnie wyselekcjonowanych modeli, przyjrzyjmy się konstrukcjom.

Designerska konstrukcja czy klasyczny model?

W rustykalnych wnętrzach może znaleźć się miejsce na bogato zdobiony i masywny żyrandol. Czarna lampa w skandynawskim wystroju? Jesteśmy w stanie ją dopasować. Designerska konstrukcja do surowego wnętrza? Czemu nie! Trendy w wystroju wnętrz, jak i oświetleniu zmieniły się na tyle, że pozwalamy sobie na coraz odważniejsze kombinacje, ale i w nich musi być miejsce na równowagę.

Kształty lamp dobierajmy, uwzględniając wszystkie źródła światła zastosowane we wnętrzu. Podobnie jest z materiałami służącymi do wykonania. Pamiętajmy, że przynajmniej jeden element musi być spójny dla wszystkich źródeł światła, które zastosowaliśmy. Tak dobierane konstrukcje nie uraczą nas kiczowatym efektem końcowym.

Żarówki, barwa i moc światła

Nie zapominajmy o kształcie, ale tym razem żarówek. Ich barwie oraz świetle, które inaczej będzie podkreślać przestrzeń spod mlecznego szkła, a zupełnie inaczej, gdy postawimy na transparentną żarówkę z widocznym żarnikiem. Uwzględnijmy moc i barwę światła, w szczególności kupując żarówki ledowe.

Wszystkie powyższe elementy muszą złożyć się w spójną całość. Nie powinniśmy zatem kierować się tylko pierwszym wrażeniem w sklepie, które przecież bywa tak bardzo mylne. Potrzeba rozwagi w doborze oświetlenia spełniającym istotne role w naszych domostwach.

Więcej informacji o tym, jak radzić sobie z doborem rozmaitych lamp, znajdziemy pod adresem http://www.ajta.pl

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

L11A
Boże chroń przed komuną i jej emisari...
Marian
Jaki przemysł? Gdzie? Na około kartofl...
x
Z uwagi na duże straty w pomocy ( Kupis...
Stop
Problem Twój jest taki, że widzisz zna...
Zm
Do tej pory sie nie zastanowił to i pew...
wyborca
Porażka wyborcza Zamościa 2014 !...
kibic
A co ze Stachyrą zastanowił się już ...
K.Retyn
"Największy" "sukces" "nowej" lewicy to...
No
Może poczekamy na wyrok sądu. Ja tam w...
K.Retyn
Towarzyszu "K" książek nikt nie zamier...
heniek
Zapewne jakiś "stryjek zamienił siekie...
Obserwer
Nicolas Sarkozy zatrzymany przez policj...
Mu
Według ustaleń policji opisanych na in...
Zm
Ostatnio jadac ta droga tez ledwo zobacz...
ad111
Tam nie ma znaku STOP, a tylko krzyż ś...
z_boku
Ludzie zapomnieli o tym że istnieją po...
kiero
Problem w tym miejscu jest taki, że tam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny