R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Dom i Ogródtekst nadesłany10 marca 2018 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy ()

Czy kształt i konstrukcja lampy ma znaczenie? Sprawdzamy!

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Gdy wybieramy się do marketu z wyposażeniem domowym, na dział z lampami albo do sklepu z oświetleniem, naszym oczom ukazuje się feeria barw. Mieniące się kryształki, matowe szkło i błyszczące elementy chromowane. Fikuśne kształty, loftowe druciane konstrukcje, spośród których spozierają żarówki z widocznymi żarnikami. Odnaleźć się w takim gąszczu oświetlenia, które atakuje zewsząd, jest niemalże niemożliwym. I to na tym etapie popełniamy zwykle największy błąd – wybieramy lampę zapominając o tym czy w ogóle wkomponuje się w nasze wnętrze. W czym tkwi sedno?

Sklepowa ekspozycja i domowe ideały

W sklepie każdy produkt musi zostać wyeksponowany w taki sposób, by zachęcał do jego poznania. To nie jest tak, że tylko soczyste i błyszczące jabłka kuszą, by je kupić. Ta sama zasada znajduje swoje zastosowanie w sklepach z wyposażeniem wnętrza i na działach z oświetleniem. Tutaj – dosłownie i w przenośni – w innym świetle prezentują się lampy. Co jedna to ładniejsza. Każda zachwyca na swój sposób. Kupujemy „oczami” zapominając o tym, że zależnie od domowej aranżacji, wybrane konstrukcje lamp będą zupełnie inaczej się prezentować.

Nie możemy uniknąć wybierania tego, co nam się podoba. Możemy jednak z powodzeniem dorzucić garść rozsądku do swoich wyborów, by ostatecznie były zadowalającymi. Będąc w sklepie zadecydujemy najpierw o typie lamp, jakie nas interesują. Następnie o kształtach, które powinny harmonizować z naszymi wnętrzami. Gdy przed sobą mamy kilka wstępnie wyselekcjonowanych modeli, przyjrzyjmy się konstrukcjom.

Designerska konstrukcja czy klasyczny model?

W rustykalnych wnętrzach może znaleźć się miejsce na bogato zdobiony i masywny żyrandol. Czarna lampa w skandynawskim wystroju? Jesteśmy w stanie ją dopasować. Designerska konstrukcja do surowego wnętrza? Czemu nie! Trendy w wystroju wnętrz, jak i oświetleniu zmieniły się na tyle, że pozwalamy sobie na coraz odważniejsze kombinacje, ale i w nich musi być miejsce na równowagę.

Kształty lamp dobierajmy, uwzględniając wszystkie źródła światła zastosowane we wnętrzu. Podobnie jest z materiałami służącymi do wykonania. Pamiętajmy, że przynajmniej jeden element musi być spójny dla wszystkich źródeł światła, które zastosowaliśmy. Tak dobierane konstrukcje nie uraczą nas kiczowatym efektem końcowym.

Żarówki, barwa i moc światła

Nie zapominajmy o kształcie, ale tym razem żarówek. Ich barwie oraz świetle, które inaczej będzie podkreślać przestrzeń spod mlecznego szkła, a zupełnie inaczej, gdy postawimy na transparentną żarówkę z widocznym żarnikiem. Uwzględnijmy moc i barwę światła, w szczególności kupując żarówki ledowe.

Wszystkie powyższe elementy muszą złożyć się w spójną całość. Nie powinniśmy zatem kierować się tylko pierwszym wrażeniem w sklepie, które przecież bywa tak bardzo mylne. Potrzeba rozwagi w doborze oświetlenia spełniającym istotne role w naszych domostwach.

Więcej informacji o tym, jak radzić sobie z doborem rozmaitych lamp, znajdziemy pod adresem http://www.ajta.pl

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer 38 minut temu
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
TORRES20400
To nie możliwe. To po to w gumiakach bi...
Oneb
Nawet nie zaprosili na obiad. To o czym...
TORRES20400
Dlaczego nikt nie mówi o szansach na pr...
.
To było do przewidzenia, że Nowoczesna...
Mirka
Stąd to ostatnie zdanie, że może być...
observer
do Mirki - kasa to nie wszystko (przynaj...
Mirka
Czytałam na innym zamojskim portalu dzi...
observer
partia, która stała się partyjka kana...
.
Nowakowski jest super nauczycielem. jest...
antyklerykał
"do na antyklerykał" dnia 24 maja 2018 ...
geytelmen
To bolesne musiało być?!...
omnibus
Odejdzie? Kto inny ma taką szeroką wie...
człowiek z wos...
pierwsze zdjęcie powinno mieć opis "Lu...
Tylko i wylacznie. Cala 'wyzsza' kadra t...
Australijczyk
Klakiery miauczą, jest dobrze. Czytają...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny