Edukacja | Zamośćtekst nadesłany29 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Czwórkowe projekty na szóstkę z plusem

R E K L A M A    B O A R D

Już wkrótce Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu rozpoczyna przygodę z Erasmus+. W ramach projektu Europa bez granic w roku szkolnym 2019/2020 zaplanowany został wyjazd nauczycieli na Maltę.

Europejski Plan Rozwoju Szkoły jest kontynuacją dotychczasowej aktywności kadry i uczniów w wymiarze europejskim. Ma on na celu promowanie i rozwijanie nowatorskich metod kształcenia, podniesienie umiejętności językowych pracowników, budowanie tożsamości europejskiej i dążenie do wielojęzyczności. Zadaniem szkolenia jest też wzmocnienie wymiaru europejskiego szkoły i jej międzynarodowego zasięgu. Udział w projekcie podniesie kompetencje i kwalifikacje językowe kadry, umożliwi skuteczne wykorzystanie TIK oraz wdrożenie efektywnych metod nauczania. Europejski Plan Rozwoju Szkoły to także podniesienie poziomu kompetencji kluczowych, wspieranie obszaru umiejętności uczenia się przez całe życie oraz promowanie świadomości międzykulturowej.

W ramach projektu przewidziane są 4 kursy metodyczne na Malcie, wzbogacające wiedzę z zakresu digitalizacji procesu nauczania, wprowadzania metody learning-by-doing, nauczania języków obcych i w językach obcych w erze cyfrowej oraz wykorzystanie platform edukacyjnych. Dzięki nabytym w projekcie kompetencjom, szkoła będzie mogła poszerzyć ofertę edukacyjną skierowaną do społeczności poprzez wprowadzenie oddziałów dwujęzycznych, szersze wykorzystanie technologii TIK, także na zajęciach pozalekcyjnych. Przede wszystkim jednak taki wyjazd umożliwi nawiązanie szerszych kontaktów międzynarodowych, poznanie kultury różnych krajów oraz da możliwość zapraszania partnerów z Europy do naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat Europass Mobilność, szkoła stanie się nowoczesną placówką realizującą założenia traktatowe Unii Europejskiej, wielokulturowość wpłynie na poszerzenie horyzontów myślowych zarówno uczestników, jak też społeczności lokalnej.

Kolejne realizowane działanie to udział w projekcie Szkołą z Klasą 2.0, podjęte w ramach podnoszenia jakości pracy szkoły. Spośród 10 obszarów, zespół koordynujący wybrał Obywatelstwo, którego celem jest dokonanie trwałych zmian w przestrzeni szkolnej przy udziale uczniów.

Dzięki współpracy z rodzicami udało się nam przygotować kawiarenkę, z której dochód przeznaczyliśmy na zakup sadzonek kwitnących roślin wieloletnich. Obsadziliśmy nimi skarpę przy szkole. Z całą pewnością wzbudzi to odpowiedzialność za podjęte działania, a praca nad upiększaniem terenu to przecież także przygotowanie do życia w społeczeństwie obywatelskim. Chcemy, by nasze działania wzmocniły więź społeczności lokalnej ze szkołą i dostarczały samych pozytywnych emocji.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018