R E K L A M A

Z I P

FelietonyDaniel Czubara3 stycznia 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 40 komentarzy ()

Czemu mówimy do siebie listami…

Konwencja wyborcza 2015.
R E K L A M A    B O A R D

Te słowa z utworu grupy Stare Dobre Małżeństwo zadedykować można prezydentowi Zamościa, Andrzejowi Wnukowi oraz radnym z klubu PiS.

Przed samym końcem 2016 roku do naszej redakcji dotarła wiadomość od radnych klubu PiS Rady Miasta Zamość. Rajcy wyrażają w nim żal na współpracę z prezydentem miasta i tłumaczą się z nieobecności na spotkaniu, na jakie prezydent Wnuk ich zaprosił.

W dniu 23.12.2016 r. Prezydent Andrzej Wnuk zaprosił telefonicznie Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości na spotkanie odnośnie projektu budżetu na 2017 rok , które miało się odbyć tego samego dnia tj. 23.12.2016 r. lub 24.12.2016 r. Przybycie na to spotkanie było niemożliwe ze względu na fakt, że informacja została przekazana zbyt późno.

O kolejnym spotkaniu, zaplanowanym przez Prezydenta Miasta Zamość na dzień 28.12.2016 r. bez podania godziny, Radni Klubu PiS dowiedzieli się z przekazu medialnego (telefon od dziennikarza). Prezydent nie zwrócił się bezpośrednio do władz Klubu, a przekazał informację do mediów.

Uważamy, że Radni powinni być informowani o planowanych spotkaniach znacznie wcześniej, a forma komunikacji z Klubem Radnych przez środki masowego przekazu jest niestosowna.

Należy podkreślić, że wcześniej Pan Prezydent Andrzej Wnuk pomijał Radnych Prawa i Sprawiedliwości nie zapraszając ich na spotkania, w których brali udział inni Radni.

Przedkładane przez nas propozycje do budżetu Miasta Zamość na 2017 r. zostały przez Prezydenta Miasta w większości odrzucone. Tym samym, w naszym odczuciu, Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamościa odciął się od współpracy z Klubem Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Warto podkreślić, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy obie strony rozmawiają ze sobą za pośrednictwem mediów. Ale od początku…

Wszystko zaczęło się w 2014 r., kiedy to Prawo i Sprawiedliwość poparło bezpartyjnego kandydata na prezydenta, Andrzeja Wnuka. Zapowiadała się wielka i płomienna współpraca, która miała przynieść piękne owoce. Coś poszło nie tak.

Relacje na linii prezydenta Andrzej Wnuk – klub radnych PiS nie wyglądają różowo od dłuższego czasu. Dobitnym tego przykładem było wstrzymanie się w głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta przez sporą część radnych Prawa i Sprawiedliwości. Końcówka roku przyniosła eskalację tego konfliktu, którego spora część rozgrywała się m.in. na łamach roztocze.net. 

W październiku 2016 r. prezydencki doradca Marek Gajewski poinformował dziennikarzy w rozesłanym mailu o zaproszeniu na spotkanie, jakie do radnych PiS wystosował prezydent Wnuk. Gdy wyraziliśmy chęć udziału w tym spotkaniu usłyszeliśmy, że jest to spotkanie zamknięte. Jaki wobec tego był cel informowania o spotkania mediów?

Co do samego spotkania, to jak pisaliśmy TUTAJ wzięło w nim udział tylko dwoje radnych: Wanda Sędłak i Piotr Kurzępa.

-To największy klub w radzie, klub bliski memu sercu, który zasługuje, by prezydent z nimi rozmawiał. Będę nadal takie zaproszenia do klubu radnych wystosowywał. Niezależnie od tego poprosiłem przewodniczącego pana Jana Obszańskiego o wyjaśnienia, dlaczego klub się nie pojawił na spotkaniu. Pan przewodniczący przekazał mi, ze była taka wola większości i taką decyzję demokratycznie podjęli.- mówił wtedy po spotkaniu prezydent Wnuk.

 -Radni Prawa i Sprawiedliwości zawsze będą rozmawiali z władzami samorządowymi miasta Zamościa, bo o tym mnie poinformowali. W momencie, gdy w kontekście zaproszenia ich na spotkanie otrzymają jakieś materiały, do których będą mogli się odnieść, podyskutować. Z tego co wiem na to spotkanie żadnych materiałów nie otrzymali. – powiedział z kolei Radiu Lublin szef Lubelskiej Rady Regionalnej PiS, poseł Sławomir Zawiślak, tłumacząc decyzję radnych.

 

Miesiąc później odnotowaliśmy kolejny zgrzyt na linii prezydent – 9 radnych, m.in. z PiS, Nowoczesnej, PO i jeden niezrzeszony. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

-Uważamy, że najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości i rozwoju Miasta Zamość nie mogą być podejmowane wyłącznie z radnymi wygodnymi dla prezydenta Andrzeja Wnuka. – pisała wówczas grupa dziewięciu radnych.

 Prezydent tłumaczył, że w tym samym czasie odbywały się dwa spotkania, z czego na jednym dyskutowano o budżecie, a na drugim przestawiano stoły w Sali Consulatus. Jak łatwo można wywnioskować, zdarzenie to sytuacji raczej nie poprawiło.

 W grudniu, przed świętami radni PiS, na konferencji prasowej, skrytykowali projekt budżetu na 2017 rok. Za główny powód podano odejście od wspólnych założeń polityki inwestycyjnej. Radnym nie podobała się też pożyczka w wysokości około 30 mln, którą chce zaciągnąć Urząd Miasta. Zadłużenie miasta w najbliższych latach może w związku z tym przekroczyć 100 mln zł.

W odpowiedzi prezydencki doradca Marek Gajewski poinformował media (sic!):

“Prezydent  Miasta Andrzej Wnuk zaprasza radnych PiS na spotkanie 28.12.2016 w sprawie przyszłorocznego projektu budżetu Miasta .Jest to ponowne zaproszenie Prezydenta w sprawie budżetu. Poprzednie spotkanie miało odbyć się w 23.12.2016”

Wygląda to na deja vu  spotkania z radnymi z października. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że teraz konsekwencje zdają się być poważniejsze. Biorąc pod uwagę, że większość radnych PiS zagłosowała przeciwko budżetowi oraz słowa ze stanowiska radnych, że : “w naszym odczuciu, Pan Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamościa odciął się od współpracy z Klubem Radnych Prawa i Sprawiedliwości., świadczą, że pewna granica wytrzymałości została przekroczona.

 

Powróćmy na koniec do konwencji „płomiennego związku” jaki zrodził się przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. W końcu sam prezydent podkreślał, że klub PiS jest bliski jego sercu.  Cała sytuacja przypomina nieco związek, w którym po 2 latach „wypaliło się” uczucie i jedna ze stron szuka sposobu by się definitywnie rozstać. Druga ze względu na wiano (wyborcy) próbuje udawać, że nic się nie stało, dowodząc jednocześnie, że kryzys związku to nie jej wina. Ostatecznego rozwodu możemy spodziewać się nie później niż za dwa lata i będzie to najgłośniejszy rozwód polityczny w historii miast. O ile… no właśnie w polityce nic nie jest pewne.

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Do Czubary" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 9:16:15 napisał:
  Gdyby Wnuk nie poinformował mediów, to dalej byście nic nie wiedzieli, że prezydent cierpliwie zaprasza radnych, a ci go olewają. Wolą organizować konferencje prasowe. To nie prezydent skarży się na radnych, tylko radni na niego, jednocześnie nic nie robiąc, aby współpraca merytoryczna była kontynuowana. Na tym portalu pan Moteka wielokrotnie wróżył z fusów przewidując, że nie zostanie udzielone absolutorium budżet wisi na włosku itp. To wszystko to wbijanie klina między PiS a prezydenta. I Zawiślak jest krótkowzroczny jeśli sądzi, że media takie jak czerwony tygodnik czy nowoczesne roztocze będą z nim. W odpowiednim momencie, gdy już dostatecznie oplują Wnuka, zabiorą się za d... Jaśnie Wielmożnego Posła.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "sambal" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 10:09:04 napisał:
  To tak pozostając przy utworach SDM finał mógłby wyglądać tak: https://www.youtube.com/watch?v=FMQlE582mhE
  0
  0
 • "ja" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 10:39:06 napisał:
  Wnuk nigdy nie był prawicowy, a jego świta to głęboka komuna.
  0
  0
 • "jacek" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 11:43:10 napisał:
  Nie mówi się czemu tylko dlaczego
  0
  0
 • "do ja" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 12:31:45 napisał:
  Nie kompromituj się człowieczku, jego świta to młodzi ludzie, którzy nie pamiętają komuny.
  0
  0
 • "ja" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 12:43:07 napisał:
  doradca: Pan redaktor, Pan piecyk, zapytaj ich wprost, a zobaczysz kto się skompromitował.
  0
  0
 • "Jaś" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 13:20:43 napisał:
  Obecne prezydium Klubu Pis jest w głębokiej zażyłości ideowej z członkami zamojskiego KOD-u. jak nie wierzycie to sprawdźcie jak oni głosują w sprawach zasadniczych dla miasta.
  0
  0
 • "@Jaś" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 13:31:02 napisał:
  Nie mydlić ludziom oczu, z kim głosuje okrojona część radnych lojalnych prezydentowi Małysz,Sowa, Kurzępa, Sędłak? odpowiedź. PO(obecni na wiecu KOD), lewica sam widziałem na fotkach itp,itd.nie ma podziału ideologicznego w mieście są ludzie Wnuka i jego przeciwnicy.Skończcie z tą gimnazjalną propaganda tego naprawde nikt już nie kupuje.
  0
  0
 • "w" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 13:34:28 napisał:
  A Sekretarza już wybrali "pod stołem", czy jeszcze nie?
  0
  0
 • "ad111" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 14:20:19 napisał:
  Lokalny, zapyziały grajdoł, a ludzie nadal wyjeżdżają...:(
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Jaś" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 15:06:31 napisał:
  To dlaczego Marta spotyka się ze Sławkiem a Jaśko wszystko co oni ustalą zaklepuje w imieniu klubu.
  0
  0
 • "ja" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 15:52:46 napisał:
  Redakcjo może zajmiesz się NOWOCZESNĄ bo na to bardzo zasługuje w osobie nowoczesnego lidera i liderki. A może miejscowi nowocześni skomentują swoich guru. Pięknie.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 16:04:37 napisał:
  Redakcja nie może. Bo jeszcze Rychu nie wrócił z Madery po przewrocie stanu. Na granicy go PiS nie wpuścił. https://www.youtube.com/watch?v=0EIsqDRHZcM Jestem ciekawy, jak skomentuje na łamach roztocze.net "taką sytuację" posłanka Wróblewska.
  0
  0
 • "Horn" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 16:20:56 napisał:
  Spokojnie, "rozwodu" raczej nie będzie bo jego efektem byłyby wcześniejsze wybory, a to w interesie żadnej ze stron nie jest. Opozycja jest rozbita i nie ma kotrkandydata dla prezydenta Wnuka, PiS też jeszcze wyraźnej postaci nie wysunął, a poza tym zwyciezca wczesniejszych wyborów rządziłby tylko dwa lata do wyborów terminowych. Słowem przepychanki potrwaja chyba do 2018 do tych właściwych wyborów.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 16:35:01 napisał:
  No może i tak. Ale posłanka Nowoczesnej nic nie komentuje. Może coś o dzieciach, o 500+, no niech coś będzie. Może się zrzucimy "po zamojsku" na kanapkę dla posłanki? "Następną razą" ją Petru zabierze. Nie ma co płakać.
  0
  0
 • "observer" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 16:39:55 napisał:
  bez-radni pisuarowie nie przybyli na spotkanie, bo prezydent popełnił błąd. Zaproszenie powinien ogłosić jakiś czarny z ambony - wówczas, w asyście moherów i duuuuuuużego pisposła na pewno zameldowaliby się z pieśnią na ustach.
  0
  0
 • "Z" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 17:33:07 napisał:
  o proszę i radny nowakowski się wpisał co ża żenada i chamstwo
  0
  0
 • "----------------- x" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 18:05:19 napisał:
  ten styl skądś znajomy
  0
  0
 • "obserwator" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 18:13:28 napisał:
  Do "Jaś" Nie kompromituj się.
  0
  0
 • "Justus" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 18:33:03 napisał:
  Okazało się, że Wnuk nie chce chodzić "na pasku" radnych Pis i to ich bardzo wkurza. A swoją drogą , chociaż do tej pory nie byłem sympatykiem Wnuka, okazało się, że facet "ma jaja" i nie chce być niczyją wydmuszką. Myślę, że wielu mieszkańcom Zamościa taka postawa się spodoba. A to już może mieć znaczenie przy następnych wyborach:)) Jak mówił sekretarz Nikodema Dyzmy: "nigdy nie wiadomo co z tego wyniknie"!
  0
  0
  R E K L A M A
 • "oooooooo2ooo" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 18:36:41 napisał:
  Wnuk już dawno rozminął się z PiS. Zresztą jak wszyscy radni, każdy ciągnie do siebie po trupach. Jedni się wypisują z (picu picu) z partii czy klubu inni ... . Aby kasa się zgadzała. Jak trzeba było zrobić coś SPOŁECZNIE to nie było NIKOGO. Wszyscy odmawiali. I ci co na dzień tak krzyczą o dobru miasta i mieszkańców. I ci co tak dla nich dużo robią (?!). I ci co tak deklarują wrażliwość społeczną. Od lewa do prawa. Razem idą ramię w ramię. Do KASY.
  0
  0
 • "%%" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 19:22:21 napisał:
  Nowoczesny Ryszard odnalazł się sam. Posłanki jeszcze nie odnaleziono. Nowoczesnych z Zamościa proszę o informacje na portalu zaprzyjaźnionym.
  0
  0
 • "beretka" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 19:37:48 napisał:
  Okazuje się, że Wnuk to dobry strateg. Przeciwstawiając się Pisowi zyskuje poparcie opozycji i toruje sobie drogą na następną kadencję. A klub PiS chce ukarać niesfornego pasierba i teraz będą negować wszystko co ten zaproponuje. I na tym Prezydent może oprzeć dalszą strategię.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 20:37:08 napisał:
  Dla mnie większym zmartwieniem jest wyjazd Ryszarda Petru na Maderę. martwi mnie jego początek końca i tak długiej kariery politycznej. Zastanawia mnie kto będzie po Petru - sądzę, że Balcerowicz. Ale po Kijowskim to nie mam pojęcia - zobaczymy po święcie sześciu króli.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 20:47:51 napisał:
  Mam pytanie, co to za metafora były listy czy nie było listów?? Skoro nie było listów to nie było. Tak mamy zaklinanie rzeczywistości, że jest źle a będzie jeszcze gorzej. Lansowanie tezy o konflikcie nie jest poparte żadnymi przesłankami czy poszlakami, tego konfliktu nie ma nie było nie będzie, a wymyślili go dziennikarze, na jakiej podstawie to nie wiem. Tak naprawdę jest to próba odwrócenia uwagi od tego co się dzieje na górze zacytuję poczytny portal internetowy cyt. "Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, tak ... opozycji nie mieliśmy od dawna". Petru, i cała sejmowa reprezentacja nowoczesnej to nie jest żadna opozycja, zresztą kończy się jej paliwo. jeszcze gorzej wygląda to na szczeblu lokalnym. powiedzmy sobie jasno na szczeblu lokalnym opozycja nie istnieje. Opozycja na szczeblu lokalnym jest w rozsypce, kolejne wybory samorządowe do Rady Miasta przyniosą niemiłą korektę, wielu radnych pożegna się ze stanowiskami radnych. Już teraz mam co najmniej czterech, pięciu kandydatów do odstawki. Trzeba spojrzeć się prawdzie w oczy opozycja postawiła wysoką poprzeczkę, z tym, że sama opozycja tej poprzeczki nie przeskoczy.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 21:22:07 napisał:
  Zmieniam zdanie cyt. Tak naprawdę jest to próba odwrócenia uwagi od tego co się dzieje na górze zacytuję poczytny portal internetowy cyt. "Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, tak ... opozycji nie mieliśmy od dawna". Powiem inaczej, my nigdy takiej opozycji nie mieliśmy, nawet od dawna.
  0
  0
 • "Horn" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 21:35:52 napisał:
  Jasne Thomas a radni PiS głosowali przeciw budżetowi czy tylko machali przyjaźnie do prezydenta w chwili głosowania?
  0
  0
 • "%%" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 21:51:34 napisał:
  A nowoczesny niezręczny mini dźentelmen mówi "Polacy nic się nie stało". Trzeba walczyć o budźet.Tupetu i bezszczelności mu nie brakuje. To tak właśnie postępuje nowocześnie Nowoczesna.Nasi miejscowi nowocześni mają dobry wzorzec do naśladowania.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 22:24:57 napisał:
  horn@ Czy ty tego jesteś pewien?? Jam mam inne zdanie na ten temat, co więcej świadczą o tym pewne obiektywne fakty. o czymś podobnym zdaje się, ze pisałem parę lat temu.
  0
  0
 • "Co na to Bareja?" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 23:32:38 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=rj-x3jC4x1w
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Horn" dnia 4 stycznia 2017 o godzinie 6:23:12 napisał:
  @Thomas zobacz jak głosowała wieksza czesc radnych PiS. Z arytmetyką chcesz dyskutować? http://roztocze.net/budzet-zamoscia-uchwalony/
  0
  0
 • "@Horn" dnia 4 stycznia 2017 o godzinie 8:36:23 napisał:
  Horn, spróbuj przekonać bankomat, żeby ci wypłacił kasę w cukierkach. Nie da się. Podobnie jak nie da się przekonać Thomasa. To tuba etatowa prawdopodobnie albo gorsza bo ideologiczna. W internecie nazywa się to troll. Jedyną metodą pokonania trolla jest nie zauważać. Sam zniknie.
  0
  0
 • "Z-124" dnia 4 stycznia 2017 o godzinie 21:53:47 napisał:
  Rozumiem, że radnym PiS mógł się w pewnym momencie nie podobać ich własny Prezydent, który postanowił być prezydentem rzeczywistym nie malowanym, chodzącym na pasku posła Sławomira.Niechęć wynikającą z braku realizacji "programu" zatrudnienia w Ratuszu wyłącznie protegowanymi posła, można oczywiście przewrotnie i pokrętnie tłumaczyć brakiem savouavivre, zaproszeniami pisanymi pospiesznie i nie na kredowym papierze. To zresztą bardziej pasuje do kapryśnej Martuni- kłamczuszki, niż poważnych mężczyzn. O ile jednak Prezydentowi można zarzucać wiele, zwłaszcza kłamiąc, to co zarzucą posłowie PiS choince bożonarodzeniowej? Jak ona sprzeniewierzyła się wartościom chrześcijańskim, że panowie PiS-owcy na nią nie zagłosowali. Przeciw choince w Europie Zachodniej głosują zazwyczaj radni, którzy są muzułmanami. Czyżby nasz PiS już też przeszedł na islam i stał się pislamem?
  0
  0
 • "Thomas" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 1:33:08 napisał:
  I Petru i Kijowski zostaną zastąpieni - afera z wyjazdem na Maderę i Afera Fakturowa z Mateuszem Kijowskim wystawiło na szwank autorytet tych panów jako Mężów Stanu - to swoisty efekt kuli snieżnej, dla młodszych efekt motyla. NAWET AUTORYTET W TYCH SPRAWACH PAULINA MŁYNARSKA NIE POZOSTAWIŁA SUCHEJ NITKI NA OBU PANACH - CO MOIM ZDANIEM JEST SZOKUJĄCE Moim zdaniem będzie to zapewne Władysław Frasyniuk, czy wracający za parę miesięcy na białym koniu Donald Tusk,i płk Mazguła(który zdaje się założył już ruch polityczny (na razie nieformalny). Nie udało się wyprowadzić, 2 milionów na ulice jak butnie zapowiadał Wałęsa, nie udało się zrobić Majdanu - została tylko smutna pieśń Joanny Muchy Nie pucz kiedy odjadę (ciekaw jestem czy autor tego utworu jest zadowolony z tak frywolnej i nowoczesnej improwizacji nowej wersji przez posłankę dr Joannę Muchę). To co wyprawia opozycja to już nie jest komedia to TRAGIKOMEDIA - OCZYWIŚCIE W OPARACH ABSURDU MORALNOŚCI KALEGO. Sytuacja w kraju, to szerszy kontekst tego co się dzieje tutaj na dole, to tłumaczy tę walkę polityczną które podjęły lokalne struktury. Upadek Petru, czy Kijowskiego to będzie swoisty proces, kto będzie przywódcą - być może wróci Leszek Balcerowicz. Nie raz pisałem, że koalicja poprze budżet - brak budżetu oznacza przedwczesne wybory bez względu na kontekst sytuacji.ILU Z OBECNYCH RADNYCH OTRZYMA REELEKCJĘ? PRZYNAJMNIEJ PIĘCIU NIE OTRZYMA MANDATU CZY W PRZEDWCZESNYCH, CZY TERMINOWYCH WYBORACH SAMORZĄDOWYCH. Uważam że większościowa opozycja zachowała się rozsądnie. TERAZ OCEŃCIE SAMI pisałem również, że koalicja opozycyjna która ma większość w Radzie Miasta bez której głosów nie da się nic uchwalić ponosi odpowiedzialność za jakość rządzenia miastem. Przy glosowaniu budżetu sytuacja okazała się BARDZO KLAROWNA, SAM WYNIK GLOSOWANIA (NAD BUDŻETEM) NIE BYŁ DLA MNIE SZCZEGÓLNYM ZASKOCZENIEM, wystarczy przeczytać link z głosowania nad budżetem, kto i jak glosował nic dodać nic ująć - wynik z góry był wiadomy od początku. Pozostaje, jeszcze kwestia sporu na linii prezydent - poseł - jest to tylko tylko spór, a wszelkie nieporozumienia zostaną wyjaśnione. Ten rzekomy konflikt to typowa kaczka dziennikarska, bzdura wyssana z palca, to rozpaczliwa próba zaklinania rzeczywistości, Gorzej by było gdyby była jednomyślność. na koniec zacytuję Katona Starszego cyt. "Kartagina musi być zniszczona" :)
  0
  0
 • "Thomas" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 1:56:01 napisał:
  Efekt domina na opozycji Upadek Petru, Upadek Kijowskiego - widać że Petru i Kijowskiego broni np. Jacek Żakowski, ale krytykuje świetna dziennikarka Paulina Młynarska - ale tak naprawdę obaj panowie są niedoobrnienia i po prostu trzeba z nich zrezygnować. to upadek również lokalnych działaczy KOD - których po prostu zdmuchnie z powierzchni, to nie będą Młyny Historii. EFEKT DOMINA to nie jest dobra wiadomość dla PiS, powiedziałbym że jest to bardzo zła wiadomość dla PiS - co będzie kiedy w miejsce Petru i Kijowskiego pojawią się ich całkowite przeciwności pod każdym względem??? W 25 letniej historii Trzecie RP nigdy nie było takiej wesołej opozycji, taka opozycja to dla każdego rządzącego dar z nieba - TO MANNA Z NIEBA, dlatego, że taka opozycje jest całkowicie nieszkodliwa. Lepiej jak Petru i Kijowski odejdą z błahych powodów, aniżeli z innych. Kto może być przywódcą w sytuacji kiedy do kolejnych wyborów zostały trzy lata, a KOD i nowoczesna zdążyły się totalnie skompromitować - w każdym bądź razie nowy lider KOD i nowoczesnej będzie miał niełatwe zadanie. ANACHRONIZMEM CAŁEJ SYTUACJI JEST TO, ŻE KOD MIAŁ BYĆ REWOLUCJĄ, ALE TA REWOLUCJA ZJADA SWOJE DZIECI nie oni pierwsi i ni ostatni. To co miało być obroną demokracji faktycznie nią jest czego dowodem jest upadek Petru i kijowskiego. A na koniec optymistyczny akcent w filmie Stanisława Barei "Nie ma róży bez ognia" główny bohater (grany przez Jacka Fedorowicza) gani pewnego ucznia - zagadka dla dociekliwych - kto grał tego ucznia?
  0
  0
 • "dobry news" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 15:49:21 napisał:
  Na razie najwyższe w historii dofinansowanie dla Zamościa na przebudowę do standardu drogi dwupasmowej pozyskała ekipa prezydenta Wnuka - 82 mln zł... http://www.zamosc.pl/news/3615/1/bedzie-obwodnica.html
  0
  0
 • "Thomas" dnia 6 stycznia 2017 o godzinie 23:55:42 napisał:
  Andrzej Wnuk jest najlepszym prezydentem po 1989r. co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 9 stycznia 2017 o godzinie 12:40:08 napisał:
  Dziękuję Posłowi Zawiślakowi za obwodnice, widziałem pismo na fejsie od ministra
  0
  0
 • "obiektywny" dnia 10 stycznia 2017 o godzinie 13:42:06 napisał:
  Nie pismo a tweet od ministra, który się tym nie zajmuje. Typowa ustawka Zawiślaka.
  0
  0
 • "spec" dnia 12 stycznia 2017 o godzinie 14:26:17 napisał:
  Thomas, z tą braterską miłością trochę przeginasz chłopie :-)
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny