Kultura i rozrywkaOliwia Bojar14 lipca 2015 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 24 komentarze

Czarno Czarni, Piersi i Hey w Zamościu

Lato z Radiem w Zamościu (2013)
R E K L A M A    B O A R D

Po roku przerwy do naszego miasta zawita koncertowa trasa Programu I Polskiego Radia czyli popularne Lato z Radiem. Spodziewajmy się dużej dawki bardzo dobrej polskiej muzyki z górnej półki.

Koncerty kultowych gwiazd polskiej sceny 1 sierpnia (sobota) odbywać się będą na terenach przy Parku Miejskim.

Zobaczymy i posłuchamy zespołów:

Czarno Czarni (około godz.17:35)

Formacja Czarno-Czarni narodziła się w 1996 roku kiedy to grupa Big Cyc nagrywała utwór „Pasażer” z gościnnym udziałem Jarka ‚Doktora’ Janiszewskiego z gdańskiej Bielizny. Dżej Dżej, Piękny Roman i Dżery zdecydowali, że współpraca układa się bardzo dobrze i poszli za ciosem formując nową kapelę Czarno-Czarni. Chwilę później do składu dołączył Piotrek Sztajdel (Gadak) klawiszowiec, na stałe związany z Big Cycem. Wspólne zamiłowanie do brzmień czystego rock and rolla i klimatu muzycznego lat 60-tych dały początek muzyce Czarno-Czarnych.
Ich pierwszy krążek ukazał się w 1998 roku. Płyta powstała z pasji i radości wspólnego grania, Czarno-Czarni z dnia na dzień dołączyli do grona najpopularniejszych polskich zespołów. Krążek zdobył platynowe trofeum a trzy pierwsze single: Nogi, Trąbo-Twist i Miłość i rtęć ugruntowały pozycję zespołu. Połączenie kapel Big Cyc i Bielizna było niewątpliwie strzałem w dziesiątkę. Dwa lata później, w 2000 roku ukazała się kolejna płyta „Niewidzialni” z której dwa single „Śpiąca Jola” i „Jedzą rybę” przez wiele tygodni okupowały pierwsze miejsca list przebojów. W 2003 roku Czarno-Czarni występują w koncercie 40-lecia festiwalu w Opolu. W tym samym czasie powstaje także czołówka do serialu emitowanego w Polsacie „Daleko od noszy”. Jesienią 2004 roku ukazuje się kolejna płyta ze swingowymi wersjami klasycznych utworów z lat 30′, 40′ i 50′. Krążek „Sułtani swingu” ukazał się nakładem Wytwórni Polskiego Radia.
W 2009 roku Czarno-Czarni wydają następną płytę „Nudny świat”. Wydawnictwo promuje singiel „Znikający pas”. Dźwięki nawiązują do lat 60. XX w. Na płycie znajduje się kilka duetów m.in. z Urszulą, Anną Rusowicz i Holly Shephard wokalistką z Nashville, wiele nastrojowych ballad i porządna dawka pozytywnych dźwięków. Ten krążek dał początek polsko-amerykańskiemu mariażowi muzycznemu. Rok po premierze albumu grupa zdecydowała się na nagranie kolejnego longplaya z udziałem Holly. W maju 2012 pierwszy singiel z płyty utwór „Day lovely Day” miał premierę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia (Jedynka). Płyta The power of the dance floor ukazała się w lutym 2013 roku.
W 2012 roku na współpracę z zespołem zdecydowała się hiszpańska wokalistka, Giulia Tellarini znana z formacji Giulia y los Tellarini, grupa znana jest przede wszystkim dzięki swojej piosence „Barcelona” wykorzystanej w filmie Woody’ego Allena Vicky Cristina Barcelona. Powstał nastrojowy utwór Camaredo.
W 2013 roku formacja odwiedziła Nashville skąd przywiozła kilka pomysłów na kolejne utwory. Jesienią 2014 roku ukazała się składanka „Najlepsze piosenki” podsumowująca działalność zespołu. Obecnie zespół pracuje nad kolejnym autorskim albumem.

Źródło: www.polskieradio.pl

https://www.youtube.com/watch?v=n4-voMrvIXA

 

Piersi (około godz. 19:15)

Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie. Założyli go: Zbyszek Moździerski, Paweł Kukiz, Oli oraz Rafał Jezierski. Twórczość tej rockowej grupy charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.
Do roku 2013 zespół wydał 7 albumów: „Piersi” (1992), „My już są Amerykany” (1993), „60/70″(1994), „Powrót do raju” (1995), „Raj na ziemi” (1997), „Pieśni ojczyźniane” (2000) , „Piracka płyta” (2004).
W styczniu 2013 roku, dotychczasowy lider Piersi – Paweł Kukiz – zrezygnował ze współpracy z zespołem. Muzycy nie poddali się, postanowili kontynuować działalność zespołu. Zaprosili do współpracy nowego wokalistę – Adama Asanova i wspólnie rozpoczęli prace nad zarejestrowaniem nowego autorskiego materiału. Od lutego do maja 2013 roku, skomponowali czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych – ich zdaniem – umieścili na nowej płycie (w wersji cyfrowej 19 utworów). Do wspólnej pracy nad płytą zaprosili również gości – zaprzyjaźnionych artystów – i tak powstał album „Piersi i Przyjaciele 2”.
Płyta zawiera utwory o bardzo różnych stylistykach zarówno muzycznych jak i tekstowych. Momentami jest bardzo ostro, jest również zabawowo wręcz biesiadnie i tanecznie, momentami chillout’owo, ale również bywa refleksyjnie. Płytę otwiera utwór „Bałkanica”, którego popularność (35 milionów odsłon na YouTube) przerosła najśmielsze oczekiwania zespołu, a zamyka numer instrumentalny „Smooth Pigułka”.
Współpraca z aktualnym liderem – Adamem Asanovem – otworzyła nowy wspaniały rozdział w 30 letniej historii zespołu. Po 9 latach stagnacji w zespół Piersi wstąpił nowy duch, a za nim pojawiło się pasmo sukcesów. Album „Piersi i przyjaciele 2” otrzymał status, kolejno Złotej a następnie Platynowej Płyty.

Źródło: www.polskieradio.pl

 

 

Hey (około godz. 21:00)

Zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce. HEY od ponad 20 lat utrzymuje się na szczytach popularności, cały czas rozwijając się artystycznie.
Charyzmatyczna wokalistka zespołu Katarzyna Nosowska, uważana za najlepszą tekściarkę swojego pokolenia wraz z zespołem zostali wyróżnieni 17 Fryderykami i niezliczoną ilością innych nagród.
Wszystkie 10 płyt studyjnych, które wydali uzyskały status platynowych. Oprócz wielkich przebojów takich jak: „Teksański”, „Moja i Twoja nadzieja”,  „Mimo wszystko” czy „[sic!]” jednym z największych sukcesów zespołu było DVD koncertowe wydane pod szyldem MTV Unplugged.
Ostatnia wydana w 2012 roku płyta HEY „Do rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” została okrzyknięta najbardziej pozytywną płytą Hey’a.

Źródło: www.polskieradio.pl

 

 

Wystąpi także światowej sławy polski iluzjonista, laureat wielu międzynarodowych festiwali, Maciej Pol. Pol jest twórcą Teatru Magii, a jego widowiska zachwycają publiczność nie tylko w kraju ale także w Paryżu, Wiedniu, Chicago, Moskwie czy Dreźnie. Jego nowoczesny styl, niepowtarzalne kreacje czy oryginalny aranż wprowadzają w świat niezwykłych tajemnic.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ad11" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 9:56:05 napisał:
  No i to może być coś ciekawego dla ludzi...:)
  R E K L A M A
 • "wojak1960" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 10:33:35 napisał:
  Wspaniale, być może, że będę w tych dniach w Moim ZAMOŚCIU- Pozdrawiam!
 • "z" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 10:37:11 napisał:
  Lepsze to niż ta masa imprez kulturalnych.
 • "Jobot" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 10:41:24 napisał:
  To Pan Prezydent pewnie nie przyjdzie i nie zaszczyci imprezy swoja obecnoscia bo nie ma Disco Polo i jakichs innych zespolow niszowych ;) Poza tym bedzie to impreza na poziomie a nie jakies remizopodobne cos. ;) Fajnie ze wraca do Zamoscia Lato z Radiem. Bedzie mozna z przyjemnoscia pojsc i sie pobawic :)
 • "cios za cios" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 11:47:55 napisał:
  Jobot, jedziesz po prezydencie, ale to właśnie on załatwił kilkuletni kontrakt na powrót Lata z Radiem.
 • "Tutejszy" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 11:48:57 napisał:
  Jak myślicie, zrobią bramki, żeby wyłapywać gości z gminy Zamość?
 • "Tutejszy" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 12:43:23 napisał:
  @Tutejszy" dnia 14 lipca 2015 - powinni wyłapywać takich złodziei jak TY
 • "Siakośtam" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 12:44:00 napisał:
  Siakieś banialuki ktoś wypisuje - kontrakt to Prezydent mógł podpisać ale z zespołem disco coś tam, a nie z Polskim Radiem. Lato z radiem wielokrotnie odwiedzało Zamość i to od nich zależy gdzie w danym roku umiejscowią imprezę. Zaprosić można, przygotować teren, zapewnić bezpieczeństwo uczestników - nic ponadto. Cieszyć się można z takiej wizyty i dobrze że nasi włodarze nie mają wpływu na repertuar.
 • "Jobot" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 14:16:39 napisał:
  Kilkuletni kontrakt z Polskim Radiem na organizacje Lata z Radiem w Zamosciu??? Dobre... ale poza tym z glowka wszystko w porzadku? Zeby siac propagande to trzeba umiec a nie pisac niestworzone historie, ktore sie kompletnie kupy nie trzymaja.
 • "Jaśko" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 14:44:07 napisał:
  Ale się czepiacie. Przecież kolega pana prezydenta, ten od wydziału promocji jeszcze w czerwcu zapowiedział, że spot będzie inny niż wszystkie. No i co?! Dotrzymał słowa! Kolejna obietnica nowej władzy spełniona!
  R E K L A M A
 • "Jaśko" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 14:47:58 napisał:
  Powyższe oczywiście odnosi się do nowej reklamówki tv sklepów meblowych w Zamościu ;-) Co do "Lata z Radiem" to fajnie, że będzie. Jednak nie pierwszy raz, mam nadzieję, że również nie ostatni ale bajanie o kontrakcie podpisanym na najbliższe kilka lat to już wersja dla pewnego elektoratu..
 • "rozprężacz" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 15:31:59 napisał:
  Tak się składa, że jak miasto nie podpisze umowy i nie da kilkuset tysięcy, to lato z radiem przyjedzie, ale do Moteki do garażu, z odbiornikiem...
 • "Fred" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 15:32:27 napisał:
  I znowu do Spolem po piwsko sie bedzie kursowac. Jak za starych czasow.
 • "zmartwiony" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 20:42:44 napisał:
  Impreza w sam raz dla gawiedzi.Poziom praktycznie równy disco-polo włączając w to Hey.A co dla kogoś kto ceni prawdziwy artyzm a nie jest tylko potrzebny do tego aby regularnie chodzić na wybory w podzięce za takie impry.Miasto idealne to na pewno nie "trzecia rzesza popkultury" cytując Bartka Dobroczyńskiego a propozycje zdecydowanie z górnej półki.Gawiedż niech się bawi w remizach a miasto niech zostawi na te najbardziej ambitne przedsięwzięcia.Dla mnie zbrodnią byłoby ładować pieniądze w taką chałę,która wygląda jak antypromocja miasta.
 • "cios za cios" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 21:55:42 napisał:
  @zmartwiony mimo wszystko, Hey jeszcze trzyma jakiś poziom i jest najlepszy z tej trójki.
 • "do zmartwiony" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 22:27:14 napisał:
  Weź Ty nie narzekaj. Imprez kulturalnych jest bardzo dużo. Niech też coś będzie dla większej rzeszy ludzi. Nie wszyscy chcą chodzić tylko na kulturę. Widzę, że w Zamościu jest pewna grupa która chciała by podporządkować resztę mieszkańców. Otóż powiem Wam: Nic z tego!!! Podobnie jest ze sportem. Po co ładować kasę w ten Agros. Kto się tym interesuje? Nie lepiej postawić na piłkę. Tylko pod warunkiem normalnego zarządzania klubem. Potencjał na dobry klub piłkarski nożną w Zamościu i okolicach jest. Młodzi nie będą siedzieć w takim mieście bez rozrywek.
 • "Misza" dnia 14 lipca 2015 o godzinie 23:47:04 napisał:
  @ "do zmartwiony" Przepraszam, to w Zamosciu zostali jeszcze jacys mlodzi? Nie wierze, gdzie?
 • "TUTEJSZY" dnia 15 lipca 2015 o godzinie 21:40:38 napisał:
  Ty co się podszywasz pod mój login ,prawa autorskie !
 • "Jobot" dnia 16 lipca 2015 o godzinie 9:12:24 napisał:
  @rozprężacz Prezydent łaski nikomu nie robi ze podpisze umowe z Radiem na organizowanie tej imprezy. Szczegolnie po tych niewypalach Sylwestrowych i Majowkowych, ktore byly na zenujacym poziomie. Druga sprawa ze miasto tutaj nie ma za wiele do gadania w kwestii wyboru miejsca w ktorym Radio bedzie organizowalo impreze. To Radio ustala trase tej imprezy i miasta jakie beda po drodze. Oczywiscie mozna zaprosic ich ale tak naprawde niewiele wladze maja do gadania gdyz miast ktore chetnie powitaja te impreze jest mnostwo a wybrancow niewielu. Kolejna sprawa to udzial miasta w tej imprezie. Wypozyczenie sprzetu (sceny), przekazanie terenu i raczej funkcje ze tak powiem pomocowe bo i tak wiekszosc organizuje specjalna grupa ludzi z Radia. Poza tym reklama miasta o wiele lepsza niz ten gniot wyprodukowany do telewizji. Tak wiec Prezydent powinien sie cieszyc ze dostanie prawie darmowa promocje. @do zmartwiony A co Ty chcesz od Agrosu? Wymien mi sukcesy tych pseudokopaczy co wlocza sie po ligach buraczanych??? Bo ja Ci moge wymienic mnostwo sukcesow zawodnikow Agrosu na czele z medalem olimpijskim. Widzisz czlowieku najwieksza roznica pomiedzy Zachodem a Polska jest taka ze tam promuja sukces i ludzi, ktorzy go osiagneli dajac im wiecej zeby sie na szczycie utrzymali bo oni rokuja nadzieje i moga pociagnac za soba nastepnych. Natomiast w Polsce promuje sie miernote, ktora poza pewien poziom miernoty nie wyjdzie. Widzisz Agros ma dobry sztab ludzi, ktorzy potrafia pracowac i z zawodnikami osiagac sukcesy na skale calej Polski a nawet swiata. A co ma ten klubik pilkarski poza pseudokopaczami i banda wyjacych zapijaczonych gnojkow na trybunach ktorzy jedyne co potrafia to chlac, rzucac miesem i nawalac sie pomiedzy soba albo z innymi. Kazde miasto stara sie promowac tym co ma najlepsze. Niektore miasta maja druzyny siatkarskie, niektore koszykarskie, niektore zuzlowe, niektore pilki recznej. A w Zamosciu na sile chcecie promowac pilke nozna. Po co??? Promujmy to co mamy najlepsze.
 • "Tutejszy ®" dnia 16 lipca 2015 o godzinie 11:12:55 napisał:
  "A co ma ten klubik pilkarski poza pseudokopaczami i banda wyjacych zapijaczonych gnojkow na trybunach ktorzy jedyne co potrafia to chlac, rzucac miesem i nawalac sie pomiedzy soba albo z innymi." - widać, że wszystkich oceniasz swoją miarą. Nie każdy jest taki jak TY. A wręcz przeciwnie. Ty i tacy degeneracji jesteście promilem.
  R E K L A M A
 • "do Jobot" dnia 16 lipca 2015 o godzinie 13:19:38 napisał:
  Jak coś piszesz to nie pisz głupot. Jaki medal olimpijski w Agrosie? Wystarczy wejść na stronę tego klubu i dział historia. Jest tam napisane, że "marzeniem tego klubu jest wychowanie medalisty olimpijskiego". A co meczów w Zamościu to zapraszam teraz na trzecią ligę Szczególnie na mecze z ciekawymi rywalami Motor, Stal Rzeszów, Resovia czy też derbowymi jak Avia i Chełmianka. Dodatkowo Hetman jako trzecioligowiec w ostatnich dziecięciu latach dwukrotnie potrafił dojść do Pucharu Polski na taki szczebel gdzie zmierzył się z Legia i Wisłą Kraków gdzie zgromadził parotysięczną publiczności, a skróty z tych spotkań zostały wyemitowany we wszystkich ogólnopolski serwisach sportowych. Jaka dyscyplina da taką promocję.
 • "Jobot" dnia 17 lipca 2015 o godzinie 8:31:16 napisał:
  Ach przepraszam za pomylke. Nie medal olimpijski ale Mistrzostw Swiata w Moskwie w 2013, ktory zdobyl Pawel Fajdek w rzucie mlotem. Ale to nie zmienia faktu ze jest to sukces miedzynarodowy, do ktorego kopaczom daleko. A na mecz Hetmana nie pojde ale dziekuje za zaproszenie. Bylem kilka razy i dziekuje bardzo bo wrzaskow pijanych pseudofanow rzucajacych miesem nie mam zamiaru sluchac, okopcony dymem papierosowym tez nie mam zamiaru byc a i wachac zapachow przepitych jegomosci rowniez. Plus jeszcze kilka spraw na czele z brudem i syfem na trybunach o ktorych szkoda gadac. Tak wiec sorki ale podziekuje i nie skorzystam. @Tutejszy Wow!!! Blysnales inteligencja i napisales wiecej niz jedna linijke. Poza tym potrafisz zrobic kopiuj - wklej. Oczyma wyobrazni widze jak wiele wysilku intelektualnego i potu nad klawiatura musialo Cie to kosztowac. Jestem pod wielkim wrazeniem. Trzeba promowac rozwoj umyslowy tak wiec naprawde szacun i respekt.
 • "rozprężacz" dnia 17 lipca 2015 o godzinie 9:13:18 napisał:
  Jobot, kłamco, popatrz w miejski budżet, tam jest napisane, ile miasto dokłada do Lata z Radiem. Dokładnie 170 tysięcy. to nie tylko scena i miejsce. Bez decyzji miasta koncert by był, ale w Lublinie. Prawie darmowa promocja... ten gniot do telewizji o którym mówisz zrobi więcej dobrej roboty, a jego produkcja kosztowała kilka procent tego, co koncert. Poza tym pisanie o niewypałach w kontekście majówki, która zgromadziła 40 tys. osób, dwa razy więcej niż przed rokiem, to po prostu... Od dziś jak spotkam idiotę to będę mówił - głupi jak Jobot.
 • "Tutejszy ®" dnia 17 lipca 2015 o godzinie 9:25:48 napisał:
  @Jobot- wow, cóż za wypowiedź. Jesteś wielki, obyś żył wiecznie. Co do meczów Hetmana to oczywiste, że nie pójdziesz bo nawet nie wiesz, że Hetman nie gra. Więc gdzie ? JA chodziłem na mecze Hetmana i żadnych z twoich urojeń nie było. Byłem nawet na meczu AMSPNu z Powiślakiem i także niczego takiego nie było. No ale cóż może wiedzieć "telewizyjny kibic sukcesu" ? Wystarczy, że napisze "kopaczom" i już sika ze szczęścia. Tyle jego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018